Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica Cuprum

Wiadomości

14 August 2014, admin, All comments: 21
Święto Wojska Polskiego w Chojnowie
15 sierpnia 2014, w Święto Wojska Polskiego będziemy gościć w Chojnowie Kompanię Honorową X Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka ze Świętoszowa. Żołnierze wezmą udział w mszy św. w intencji Ojczyzny oraz Apelu Poległych. W Rynku posłuchać będzie można Orkiestry Dętej pod batutą Piotra Koziara oraz zespołu F.A.N.T. z Wrocławia. Szczegóły na plakatach.
14 August 2014, Maciek, All comments: 0
Piłkarski weekend przed nami. Chojnowianka i Rokitki ruszają do boju
Chojnowianka Chojnów i Czarni Rokitki ciężko pracują przed zbliżającą się ligą. Jakie wyniki osiągną w pierwszych meczach nie wiadomo. Możemy jedynie zgadywać. Dziś o 17:00 obędzie się ostatni trening Czarnych, którzy otrzymają ostatnie wskazówki od Mirosława Dragana. Już w sobotę o godzinie 16:00 Rokitki zmierzą się z Konfeksem Legnica w spotkaniu przed własną publicznością. Biało niebiescy w piątek odbędą ostatnie zajęcia na których dopracują szczegóły dotyczące niedzielnego starcia z Widawą Bierutów.
13 August 2014, Maciek, All comments: 6
Mamy hit - Mateusz Bartczak wraca do Chojnowianki!
Niesłychane wieści doszły nas z obozu przygotowawczego KS Chojnowianka, który przygotowuje się do walki o punkty ligowe w IV lidze. Mateusz Bartczak, ten sam który w ubiegłej rundzie okazał się transferowym hitem, wraca do biało niebieskich.
13 August 2014, DCP Marcin Zatwarnicki, All comments: 0
„§Masz Prawo”. Mam dokuczliwego sąsiada. Co mogę, a czego nie mogę?
Paweł i Gaweł w jednym stali domu... Zapewne każdy z Nas w swoim życiu miał do czynienia z przynajmniej jednym dokuczliwym sąsiadem. Nie sposób również w sposób jednoznaczny i wyczerpujący temat wskazać wszystkie możliwe dokuczliwości, jakich wobec nas dopuszczali się lub nadal dopuszczają się sąsiedzi. Dlatego też w dzisiejszym artykule przedstawię jedynie przykładową listę sąsiedzkich dokuczliwości oraz wskażę prawne możliwości poradzenia sobie z naszym własnym Pawłem lub Gawłem.
13 August 2014, admin, All comments: 0
10-lecie Wrzosowej Krainy
22 sierpnia w Parku Miejskim w Chocianowie odbędzie się 10- lecie Lokalnej Grupy Działania "Wrzosowa Kraina". Zaprezentowane zostaną programy edukacyjne, zrealizowane projekty i pozyskane dotacje przez LGD. Wieczorem wystąpi zespół Wolna Grupa Bukowina oraz The Postman. Późnym wieczorem do tańca przygrywał będzie DJ. Ponadto atrakcją będą wycieczki na wrzosowiska, wspólne gotowanie, warsztaty z dekorowania pierników oraz pokaz kulinarny prowadzony przez Grzegorza Janiszewskiego.
12 August 2014, admin, All comments: 0
Wypadek przy zjeździe na autostradę
Około godziny 21.00 doszło do kolizji drogowej przy zjeździe z autostrady Chojnów/Złotoryja. Pojazd marki Seat nie zachował należytej ostrożności i wymusił pierwszeństwo, co spowodowało, że jadący od strony Złotoryi samochód marki Mercedes uderzył w bok Seata. Osobom biorącym udział w zdarzeniu nic się nie stało.
12 August 2014, Maciek, All comments: 17
Kompleks rekreacyjno wypoczynkowy przy "Morskim Oku" - prace dobiegają końca
Już niebawem mieszkańcy Chojnowa będą mogli cieszyć oko nową inwestycją jaką jest modernizacja placu przy tzw. „Morskim Oku”. W chwili obecnej trwają prace związane ze sporymi zmianami, jakie zaplanowano. Urząd Miejski w Chojnowie podpisał umowę z firmą Stylweiss z Lubina, która złożyła najlepszą ofertę w ogłoszonym przetargu.
12 August 2014, Małgorzata Uroda, All comments: 0
Moje dziecko ma nadwagę... cd.
Moje dziecko ma nadwagę… z poprzedniego artykułu wiemy skąd jej źródło, jakie konsekwencje, jakie wskazówki w leczeniu…. ale od czego zacząć zmiany w menu dziecka? Zmiana nawyków żywieniowych nie należy do łatwych przedsięwzięć. Tego nie da się zrobić od tak, od zaraz, bez przeszkód. To jest długotrwały proces, najzwyczajniej w świecie taki, do którego trzeba się nastawić, zmotywować, objąć cel i włączyć do tego całe otoczenie dziecka. Od czego więc zacząć?
11 August 2014, admin, All comments: 0
Wypadek drogowy za Michowem
W godzinach wieczornych doszło do wypadku drogowego pomiędzy Michowem a Dobroszowem. Samochód osobowy zjechał na lewy pas drogi prawdopodobnie dachując. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały przewiezione do szpitala. Przypuszczalnie przyczyną wypadku było niedostosowanie się do niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dokładne przyczyny wypadku nie są jeszcze znane.
11 August 2014, Maciek, All comments: 0
Ostatni sparing chojnowianki zakończony porażką w Szczedrzykowicach (foto)
KS Chojnowianka zakończyła okres sparingowy. W miniony weekend nasi piłkarze w Szczedrzykowicach rozegrali ostatni mecz kontrolny z lokalnym Orkanem, który do tej pory rozgrywał swoje spotkania w IV lidze. Podopieczni Arkadiusza Palucha nie zachwycali podczas tej rozgrywki. Obrona pozostawiała wiele do życzenia.
11 August 2014, Klub Kolarski Sigo Gim 1, All comments: 1
Klub Sigo Gim 1 dziękuje państwu Rudziakom za wsparcie

Zawodnicy oraz Zarząd klubu kolarskiego, działającego przy Gimnazjum nr 1, Sigo Gim 1 pragną złożyć serdeczne podziękowania państwu Alicji i Grzegorzowi Rudziakom z za przeznaczenie środków pieniężnych na badania sportowe. Dzięki temu wsparciu młodzi kolarze mogą wykonać kompleksowe badania wydolnościowe oraz badania krwi, które są niezbędne przed zawodami, w których biorą udział.

11 August 2014, admin, All comments: 0
Tydzień w kraju starożytnych Greków i Rzymian zakończony
Warsztaty prowadzone przez rysownika, malarza i ilustratora Szymona Teluka były to ostatnie zajęcia z cyklu "Tydzień w kraju starożytnych Greków i Rzymian" jakie oferowała w ubiegłym tygodniu Miejska Biblioteka Publiczna. Uczestniczące w zajęciach dzieci dyskutowały na temat bohaterów, postaci fikcyjnych oraz sposobu tworzenia komiksu.
11 August 2014, Maciek, All comments: 24
Nowa bieżnia i płyta główna na Stadionie Miejskim już wkrótce
Na dniach ruszy remont bieżni przy Stadionie Miejskim. Dla jednych długo wyczekiwany, dla innych zbędny. Biorąc pod uwagę fakt, że obecny stan bieżni wymagał już gruntownej przebudowy inwestycja wydaje się jak najbardziej zasadna. Wielu lekkoatletów będzie miało znacznie lepsze warunki do treningów. Brak dziur, błota czy też innych nierówności na pewno przyczyni się do zwiększenia zainteresowania bieganiem wśród mieszkańców naszego miasta.
11 August 2014, admin, All comments: 1
Wakacje z MOKSiRem dobiegły końca
Na zakończenie zajęć prowadzonych przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w ramach wakacji z MOKSiRem, dzieci wybrały się do parku, aby zbudować wioskę indiańską. Podzielone na dwie grupy dzieci stworzyły plemiona, które musiały przygotować swoje własne tipi, a następnie go przyozdobić.Kreatywność dzieci pozwoliła na stworzenie trzech szałasów z bambusów. Na koniec grupy musiały zaprezentować taniec deszczu według własnej choreografii.
10 August 2014, Maciek, All comments: 0
Czarni Rokitki bez siedmiu podstawowych piłkarzy remisują z Gromem.
Czarni Rokitki ponownie pokazują, że będą liczyli się w tegorocznych rozgrywkach klasy okręgowej. Wczoraj o godzinie 16:30 ekipa z naszej gminy rozegrała kolejny sparing, tym razem rywalem był Grom Gromadzyń Wielowieś. Pomimo braku siedmiu podstawowych piłkarzy Czarni zremisowali 2:2, choć spotkanie mogło zakończyć się zwycięstwem. Do gry nie przystąpili: Płachta, Metanowski, Gromala, Sierpina, Pachura, Marciniak oraz Gołębiewski.
09 August 2014, Maciek, All comments: 0
Drugi mecz kontrolny juniorów starszych za nami
Juniorzy starsi KS Chojnowianka pomału przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Do tej chwili oprócz standardowych zajęć odbyły się dwa sparingi. Pierwszy z Sokołem Krzywa, drugi zaś z ekipą Płomienia Michów (obie seniorskie reprezentacje). Wczorajszy mecz przyniósł porażkę 4:1. Gola honorowego uzyskał Szprycha.
08 August 2014, admin, All comments: 11
Rybaczówka pod lupą
Minął rok od tragedii, w wyniku której na "rybaczówce", czyli akwenach na tyłach Dolpakartu, zginął mały chłopiec. Zdarzenie to powinno być alarmem budzącym urząd miasta do podjęcia odpowiednich kroków i zabezpieczenia obiektu. Mimo to rok po śmierci niewinnego dziecka stare rezerwuary wciąż stoją niezabezpieczone.
08 August 2014, admin, All comments: 0
Konkurs na wiersz o Wrzosowej Krainie
Fundacja Atena Noctua przy współpracy ze Stowarzyszeniem LGD „Wrzosowa Kraina” ogłasza konkurs na wiersz o Wrzosowej Krainie. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas 10-lecia Wrzosowej Krainy w dniu 22.08.2014 w Parku Miejskim w Chocianowie. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.  Zapraszamy!

07 August 2014, admin, All comments: 0
Wakacyjnej przygody ciąg dalszy - zajęcia w MOKSiR
W środę i czwartek odbyły się kolejne zajęcia dla dzieci zaplanowane przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji podczas drugiego miesiąca wakacji. W ciągu tych dwóch dni dzieci uczestniczące w zajęciach mogły wykonać dla siebie witraże, a także spróbować swoich sił w posługiwaniu się igłą i nitką. O ile stworzenie witraży nie było zbyt skomplikowane to zabawa igłą i nitką okazała się sporym wyzwaniem. Jednak nikt nie dał za wygraną, każdy na swój sposób próbował stworzyć własną szmacianą sowę bądź inną rzecz, którą wymyślił, np. piłkę.
07 August 2014, admin, All comments: 0
Tydzień w kraju starożytnych Greków i Rzymian
Środa i czwartek to ciąg dalszy tygodnia w kraju starożytnych Greków i Rzymian w Bibliotece Miejskiej. Pierwszego dnia podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się co ma wspólnego kot Fetorek ze stajniami króla Augiasza. A wszystko to za sprawą czytanej książki "Harując z Herkulesem. Mitologia dla fanów Koszmarnego Karolka." autorstwa Francesci Simon. Dzieci mogły się też poczuć jak Herkules wykonując dwanaście prac, których heros na pewno by się podjął. Wśród nich znalazło się między innymi skakanie na skakance, rzut piłkami do celu, hula hop czy wyścigi z pomarańczami. Czwartkowe południe dotyczyło z kolei Rzymian. Wysłuchując czytanego tekstu dzieci mogły się dowiedzieć dlaczego Rzymianie nosili togi, czy już w starożytności jedli pizzę a także dlaczego opalenizna nie była w modzie. Następnie uczestnicy zabrali się do tworzenia rzymskich tarcz i mieczy, dziewczynki natomiast tworzyły starożytną biżuterię.
Sklep Bigform