Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Wiadomości

11 August 2014, admin, All comments: 0
Wypadek drogowy za Michowem
W godzinach wieczornych doszło do wypadku drogowego pomiędzy Michowem a Dobroszowem. Samochód osobowy zjechał na lewy pas drogi prawdopodobnie dachując. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały przewiezione do szpitala. Przypuszczalnie przyczyną wypadku było niedostosowanie się do niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dokładne przyczyny wypadku nie są jeszcze znane.
11 August 2014, Maciek, All comments: 0
Ostatni sparing chojnowianki zakończony porażką w Szczedrzykowicach (foto)
KS Chojnowianka zakończyła okres sparingowy. W miniony weekend nasi piłkarze w Szczedrzykowicach rozegrali ostatni mecz kontrolny z lokalnym Orkanem, który do tej pory rozgrywał swoje spotkania w IV lidze. Podopieczni Arkadiusza Palucha nie zachwycali podczas tej rozgrywki. Obrona pozostawiała wiele do życzenia.
11 August 2014, Klub Kolarski Sigo Gim 1, All comments: 1
Klub Sigo Gim 1 dziękuje państwu Rudziakom za wsparcie

Zawodnicy oraz Zarząd klubu kolarskiego, działającego przy Gimnazjum nr 1, Sigo Gim 1 pragną złożyć serdeczne podziękowania państwu Alicji i Grzegorzowi Rudziakom z za przeznaczenie środków pieniężnych na badania sportowe. Dzięki temu wsparciu młodzi kolarze mogą wykonać kompleksowe badania wydolnościowe oraz badania krwi, które są niezbędne przed zawodami, w których biorą udział.

11 August 2014, admin, All comments: 0
Tydzień w kraju starożytnych Greków i Rzymian zakończony
Warsztaty prowadzone przez rysownika, malarza i ilustratora Szymona Teluka były to ostatnie zajęcia z cyklu "Tydzień w kraju starożytnych Greków i Rzymian" jakie oferowała w ubiegłym tygodniu Miejska Biblioteka Publiczna. Uczestniczące w zajęciach dzieci dyskutowały na temat bohaterów, postaci fikcyjnych oraz sposobu tworzenia komiksu.
11 August 2014, Maciek, All comments: 24
Nowa bieżnia i płyta główna na Stadionie Miejskim już wkrótce
Na dniach ruszy remont bieżni przy Stadionie Miejskim. Dla jednych długo wyczekiwany, dla innych zbędny. Biorąc pod uwagę fakt, że obecny stan bieżni wymagał już gruntownej przebudowy inwestycja wydaje się jak najbardziej zasadna. Wielu lekkoatletów będzie miało znacznie lepsze warunki do treningów. Brak dziur, błota czy też innych nierówności na pewno przyczyni się do zwiększenia zainteresowania bieganiem wśród mieszkańców naszego miasta.
11 August 2014, admin, All comments: 1
Wakacje z MOKSiRem dobiegły końca
Na zakończenie zajęć prowadzonych przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w ramach wakacji z MOKSiRem, dzieci wybrały się do parku, aby zbudować wioskę indiańską. Podzielone na dwie grupy dzieci stworzyły plemiona, które musiały przygotować swoje własne tipi, a następnie go przyozdobić.Kreatywność dzieci pozwoliła na stworzenie trzech szałasów z bambusów. Na koniec grupy musiały zaprezentować taniec deszczu według własnej choreografii.
10 August 2014, Maciek, All comments: 0
Czarni Rokitki bez siedmiu podstawowych piłkarzy remisują z Gromem.
Czarni Rokitki ponownie pokazują, że będą liczyli się w tegorocznych rozgrywkach klasy okręgowej. Wczoraj o godzinie 16:30 ekipa z naszej gminy rozegrała kolejny sparing, tym razem rywalem był Grom Gromadzyń Wielowieś. Pomimo braku siedmiu podstawowych piłkarzy Czarni zremisowali 2:2, choć spotkanie mogło zakończyć się zwycięstwem. Do gry nie przystąpili: Płachta, Metanowski, Gromala, Sierpina, Pachura, Marciniak oraz Gołębiewski.
09 August 2014, Maciek, All comments: 0
Drugi mecz kontrolny juniorów starszych za nami
Juniorzy starsi KS Chojnowianka pomału przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Do tej chwili oprócz standardowych zajęć odbyły się dwa sparingi. Pierwszy z Sokołem Krzywa, drugi zaś z ekipą Płomienia Michów (obie seniorskie reprezentacje). Wczorajszy mecz przyniósł porażkę 4:1. Gola honorowego uzyskał Szprycha.
08 August 2014, admin, All comments: 11
Rybaczówka pod lupą
Minął rok od tragedii, w wyniku której na "rybaczówce", czyli akwenach na tyłach Dolpakartu, zginął mały chłopiec. Zdarzenie to powinno być alarmem budzącym urząd miasta do podjęcia odpowiednich kroków i zabezpieczenia obiektu. Mimo to rok po śmierci niewinnego dziecka stare rezerwuary wciąż stoją niezabezpieczone.
08 August 2014, admin, All comments: 0
Konkurs na wiersz o Wrzosowej Krainie
Fundacja Atena Noctua przy współpracy ze Stowarzyszeniem LGD „Wrzosowa Kraina” ogłasza konkurs na wiersz o Wrzosowej Krainie. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas 10-lecia Wrzosowej Krainy w dniu 22.08.2014 w Parku Miejskim w Chocianowie. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.  Zapraszamy!

07 August 2014, admin, All comments: 0
Wakacyjnej przygody ciąg dalszy - zajęcia w MOKSiR
W środę i czwartek odbyły się kolejne zajęcia dla dzieci zaplanowane przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji podczas drugiego miesiąca wakacji. W ciągu tych dwóch dni dzieci uczestniczące w zajęciach mogły wykonać dla siebie witraże, a także spróbować swoich sił w posługiwaniu się igłą i nitką. O ile stworzenie witraży nie było zbyt skomplikowane to zabawa igłą i nitką okazała się sporym wyzwaniem. Jednak nikt nie dał za wygraną, każdy na swój sposób próbował stworzyć własną szmacianą sowę bądź inną rzecz, którą wymyślił, np. piłkę.
07 August 2014, admin, All comments: 0
Tydzień w kraju starożytnych Greków i Rzymian
Środa i czwartek to ciąg dalszy tygodnia w kraju starożytnych Greków i Rzymian w Bibliotece Miejskiej. Pierwszego dnia podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się co ma wspólnego kot Fetorek ze stajniami króla Augiasza. A wszystko to za sprawą czytanej książki "Harując z Herkulesem. Mitologia dla fanów Koszmarnego Karolka." autorstwa Francesci Simon. Dzieci mogły się też poczuć jak Herkules wykonując dwanaście prac, których heros na pewno by się podjął. Wśród nich znalazło się między innymi skakanie na skakance, rzut piłkami do celu, hula hop czy wyścigi z pomarańczami. Czwartkowe południe dotyczyło z kolei Rzymian. Wysłuchując czytanego tekstu dzieci mogły się dowiedzieć dlaczego Rzymianie nosili togi, czy już w starożytności jedli pizzę a także dlaczego opalenizna nie była w modzie. Następnie uczestnicy zabrali się do tworzenia rzymskich tarcz i mieczy, dziewczynki natomiast tworzyły starożytną biżuterię.
07 August 2014, kuba, All comments: 2
Piłkarze KS Chojnowianka dziękują za pomoc
Zawodnicy KS Chojnowianka pragną wyrazić uznanie i dziękują chojnowskim przedsiębiorcom - FHU Globus oraz Hardcore Fitness za pomoc i sponsorowanie naszej drużyny w rundzie jesiennej. Mamy nadzieję, że w ślad za tymi podmiotami pójdą inni chojnowscy przedsiębiorcy i razem zbudujemy w Chojnowie IV ligę!
06 August 2014, admin, All comments: 4
Nowe oblicze MOKSiRu
31 października wszystkie prace powinny zostać już zakończone. Wtedy krótka droga będzie dzielić chojnowian od cieszenia się nowym i zmodernizowanym budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Podczas gdy po mieście krąży wiele plotek odnośnie tego, jak zmieni się nasz były MDK, portalowi chojnow.pl udało się zajrzeć do środka, dowiadując się smaczków dotyczących obiektu.
06 August 2014, Maciek, All comments: 0
Czarni ograli Skorę. Wyszowski nie zagra jesienią w Rokitkach
Wczoraj odbył się kolejny mecz sparingowy z udziałem ekipy Czarnych Rokitki. Piłkarze z naszej gminy zdążyli nas już przyzwyczaić do zwycięstw. Nie inaczej było tym razem. Podopieczni Mirosława Dragana bardzo dobrze poradzili sobie w spotkaniu z Skorą Jadwisin. Spotkanie nie było „porywające”, ale dostarczyło zgromadzonym kibicom sporo emocji. Skora postawiła wysoko poprzeczkę. Piłkarze Dariusza Gindy zaskoczyli Czarnych bramką w pierwszej połowie, którą zdobyli po rzucie karnym. Do przerwy Rokitki przegrywały 1:0.
06 August 2014, Maciek, All comments: 4
Chojnowianka remisuje w Warcie Bolesławieckiej
W dniu wczorajszym biało niebiescy rozegrali kolejny mecz kontrolny. Rywalem była ekipa GKS`u Warty Bolesławieckiej. Spotkanie odbyło się na terenie rywala i jak się okazało nie było łatwo. Do przerwy nasza ekipa przegrywała 1:0. Trener Paluch testował piłkarzy na określonych pozycjach. Gra KS Chojnowianka wyglądała całkiem dobrze.
06 August 2014, admin, All comments: 0
O herosach i o bogach w bibliotece
Drugi dzień wakacji w bibliotece to opowieści o herosach i bogach. Dzieci między innymi kończyły swoje prace, które rozpoczęły dzień wcześniej, a także wysłuchały mitu o Tezeuszu i Minotaurze. Dowiedziały się także co oznacza powiedzenie „nić Ariadny” oraz same próbowały wydostać się z labiryntu.
06 August 2014, admin, All comments: 0
Z wizytą u strażaków
Wtorek to kolejny dzień przygody z Moksirem. Tym razem dzieci wybrały się w odwiedziny do Straży Pożarnej. Strażacy z przyjemnością oprowadzili dzieci po budynki, w którym mieści się straż, a także ochoczo opowiadali o swojej pracy. Nie mogło zabraknąć również obejrzenia wozów strażackich. Strażacy zaprezentowali więc ich zawartość i dokładnie opisali do czego służą narzędzia i przedmioty w nich umieszczone. Dzieci mogły zobaczyć jak zakłada się maskę tlenową oraz jak posługiwać się noktowizorem. Na koniec, po krótkim teście sprawdzającym nabytą wiedzą dzieci miały okazję wjechać na górę podnośnikiem wozu bojowego. Radości było co nie miara.
05 August 2014, admin, All comments: 0
Strażacy uhonorowani „Krzyżem Za Dzielność”
W dniu 30 lipca 2014 r. asp. Dariusz Mej oraz st. str. Adrian Kopeć zostali odznaczeni „Krzyżem za Dzielność przez Ministra Spraw Wewnętrzych Bartłomieja Sienkiewicza, w asyście Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Wiesława Leśniakiewicza oraz Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy bryg. Adama Koniecznego ”.
05 August 2014, admin, All comments: 0
Ile kosztują chojnowskie domy ?
Średnio na 432,000 zł wyceniają swoje nieruchomości właściciele budynków w Chojnowie. Jeśli chodzi o cenę ofertową metra kwadratowego, to wynosi ona średnio 2645 zł. O około jedną trzecią więcej chcą sprzedawcy domów w pobliskiej Legnicy. Według portalu nieruchomości Morizon.pl za dom zapłacimy tam bowiem średnio 577,000 zł (3246 zł/m2). Bardzo podobne do legnickich ceny pojawiają się w Lubinie, gdzie potrzeba średnio 572,000 zł na budynek przy 3290 zł/m2.

Sklep Bigform