Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Wiadomości

05 November 2014, Galeria Piastów , All comments: 0
Fascynujący świat chemii i fizyki w Galerii Piastów
Już 9 listopada zapraszamy na kolejną edycję Eksperymentarium w legnickiej Galerii Piastów. Przyjdź i zobacz ognioodporny papier, wulkan, płonącą pianę i wiele innych niesamowitych pokazów!
05 November 2014, Maciek, All comments: 3
Piłkarski rozkład jazdy... ostatnie tygodnie IV ligi i okręgówki
Kolejny piłkarski weekend zbliża się wielkimi krokami.Chojnowianka Chojnów, po niedzielnej porażce, musi pozbierać się i zmobilizować do walki o ligowe punkty. Nie jest łatwo, gdyż w IV lidze wszystkie zespoły prezentują wysoki poziom.
04 November 2014, admin, All comments: 0
Sezon grzewczy trwa- zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Sezon grzewczy trwa, zatem zagrożenie zatruciem tlenkiem węgla wzrosło. Co roku, z powodu zatrucia tlenkiem węgla ginie kilkadziesiąt osób. Przyczyną najczęściej jest nieodpowiednia eksploatacja budynku oraz znajdujących się w nich urządzeń grzewczych. Czad może też wydostawać się na zewnątrz przewodów kominowych z powodu ich nieszczelności lub dlatego, że nie mają one drożności. Strażacy nieustannie ostrzegają i pokazują tragiczne wydarzenia, które powinny podnosić świadomość troski o własne bezpieczeństwo.

04 November 2014, Maciek, All comments: 0
Sezon piłkarski prawdopodobnie potrwa dłużej. Chojnowianka rozegra dodatkowe mecze ligowe!Kibiców piłki nożnej czeka nie lada niespodzianka jeszcze w tej rundzie. Otóż niemalże na pewno pierwszy mecz z rundy wiosennej zostanie przełożony jeszcze na tą część sezonu. Chojnowianka zagra przed własną publicznością z Widawą Bierutów. Na początku rozgrywek rywal ten zwyciężył z naszym klubem 1:0. Szybko pojawia się szansa na rewanż - miejmy nadzieję udany.
03 November 2014, XANTOS, All comments: 0
Oferta pracy dla Instalatora sieci teleinformatycznejFirma XANTOS w Chojnowie zatrudni osobę na stanowisko Instalator sieci teleinformatycznej

03 November 2014, UM Chojnów, All comments: 8
SPROSTOWANIE- Trenujemy w spartańskich warunkach. Władze nie interesują się losem klubu

Urząd Miejski zwrócił się z prośbą o zamieszczenie sprostowania do artykułu jaki ukazał się na portalu chojnow.pl pt. „Trenujemy w spartańskich warunkach. Władze nie interesują się losem klubu”, zawierającego krzywdzące chojnowski samorząd informacje.

03 November 2014, admin, All comments: 0
Mammobus odwiedzi Chojnów

Mammografię będzie można wykonać 15 listopada w Chojnowie na Placu Reymonta 1, przy Gimnazjum nr 1. Wszystkie zainteresowanie panie mogą się zarejestrować dzwoniąc pod numer telefonu 58 666 24 44, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00, w soboty i niedziele, w godzinach od 9:00 do 18:00.

03 November 2014, admin, All comments: 0
Turniej Bokserski z pomocą dla Oliwiera Rynkal

W niedzielę, 9.11. o godz. 16.00 w Hali Sportowej przy ul. Matejki 1 w Chojnowie odbędzie się Turniej Bokserski z pomocą dla Oliwiera Rynkal. Na turnieju pojawią się klubu z Polski, Czech i Ukrainy.Wstęp- symboliczne 10 zł.Zapraszamy!

03 November 2014, admin, All comments: 0
PORTAL NIE PRZEPROWADZA TELEFONICZNEJ ANKIETY!

Doszły nas słuchy, iż przeprowadzana jest telefoniczna ankieta dotycząca głosowania podczas nadchodzących wyborów samorządowych. Ankieter podaje się za pracownika portalu chojnow.pl.W związku z tym informujemy, że nie prowadzimy ankiety telefonicznej, a osoba nie jest pracownikiem portalu.


03 November 2014, admin, All comments: 0
Deutsch Wagen Tour po raz trzeci w Gimnazjum nr 2

Gimnazjum nr 2 po raz trzeci wzięło udział w projekcie Deutsch Wagen Tour. Spotkanie poprowadziła bardzo energetyczna, pełna niesamowitych pomysłów edukacyjnych lektorka projektu - pani Małgorzata Urlich O poprzednich wizytach można przeczytać na stronie Gimnazjum nr 2. W tegorocznych zajęciach wzięli udział uczniowie klas: Ib i Ic , którzy wykazali się wielką kreatywnością podczas zabaw parateatralnych, śpiewając ekologiczne piosenki, odpowiadając na stawiane pytania dotyczące informacji o niemieckich landach.


02 November 2014, Maciek, All comments: 10
Chojnowianka musiała uznać wyższość BKS`u Bolesławiec (fotorelacja)
Dzisiejszy mecz z udziałem Chojnowianki rozpoczął się dziesięćminut wcześniej niż go zaplanowano. Punktualnie o 14:50 zabrzmiał pierwszy gwizdek arbitra prowadzącego zawody. Pierwsze minuty spotkania miały być rozpoznaniem obu ekip piłkarskich. BKS Bolesławiec szybko jednak wyszedł na prowadzenie, bo już w piątej minucie meczu wynik spotkania otworzył Kapusz, który bez najmniejszego problemu pokonał nasz numer jeden - Koziarza.
02 November 2014, Maciek, All comments: 0
"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" - XI  edycja mistrzostw w piłce nożnej za nami.
W minionym tygodniu, już po raz piętnasty, w Chojnowie odbył się turniej piłki nożnej „Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku”. Cała zabawa, po raz kolejny, została zorganizowana przez miasto Chojnów, a jej koordynatorem był Stefan Stal, który od lat związany jest z chojnowskim futbolem. Tą imprezę sportową podzielono na dwa etapy: pierwszy dzień rywalizacji miał miejsce we wtorek, drugi zaś w czwartek. Celem współzawodnictwa było wyłonienie drużyn, które będą walczyły o miano najlepszej w województwie.
01 November 2014, Maciek, All comments: 0
Zapraszamy w niedzielę o 15:00 na kolejny mecz Chojnowianki
Trener Ireneusz Chrzanowski zmuszony będzie do przegrupowania swoich podopiecznych specjalnie na to spotkanie. Morale w naszej ekipie na pewno wzrosło po ostatnim zwycięstwie nad Olimpą Kowary. Chojnowianka pomału zaczyna odbijać się od dna tabeli. Na dzień dzisiejszy zgromadziliśmy sześć punktów, co daje nam piętnastą pozycję w tabeli. Mamy nadzieję, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej, a nasi piłkarze jeszcze przed końcem rundy jesiennej zdobędą ważne dla nich punkty.
31 October 2014, admin, All comments: 11
Internauci wybrali burmistrza i wójta
W dniu dzisiejszym zamknęliśmy sondę, w której internauci mogli zadeklarować, na którego z kandydatów na wójta i burmistrza oddadzą swój głos w wyborach samorządowych. Sonda cieszyła się zaskakująco dużym zainteresowaniem, z czego można byłoby wnioskować, iż wszyscy uprawnieni pójdą 16 listopada do urn.
31 October 2014, Jerzy Kucharski, All comments: 7
Czy zagadka wielkiej powodzi została rozwiązana. Powódź 1930 r.
Zbliżał się koniec października 1930 r. Nikt nie spodziewał się nadchodzącej wielkiej powodzi. Dotychczasowe powodzie w dolinie Skory wywołane były przez opady atmosferyczne, za sprawą których powstawały fale powodziowe o wysokości od 2 do 3 metrów. To taki swoisty standard. To co miało się stać pod koniec października 1930 roku, przejdzie wszelkie dotychczasowe wyobrażenie o stali tego zjawiska.
31 October 2014, admin, All comments: 0
Na drogach ruszyła akcja "Znicz"
W dniu dzisiejszym ruszyła akcja "Znicz", która zakończy się 3 listopada. Jest to czas wzmożonego ruchu na polskich drogach, wiele osób pokonuje setki kilometrów w celu odwiedzenia cmentarzy, na których spoczywają ich bliscy. Nad bezpieczeństwem uczestników zatłoczonych ulic będą czuwali funkcjonariusze policji, którzy sprawdzą trzeźwość kierowców, prędkość oraz stan techniczny pojazdów.
31 October 2014, SP4 , All comments: 0
ABSOLWENTKA SP4 W CHOJNOWIE - MARTA SOBIECHOWSKA - STYPENDYSTKĄ PROGRAMU "zDOLNY ŚLĄSK

28 października 2014 roku w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Stypendialna.Marta jest jedną z siedmiu osób z województwa dolnośląskiego, która otrzymała stypendium za osiągnięcia naukowe w kategorii szkół podstawowych.

31 October 2014, Maciek, All comments: 0
Orliki liderem rozgrywek po zakończeniu rundy jesiennej!
Grupa Orlików prowadzona przez Łukasza Kurczaka zakończyła zmagania piłkarskie w tej rundzie. Nasi młodzi adepci futbolu rozegrali pięć turniejów, w których osiągali bardzo dobrej rezultaty. Całe rozgrywki składają z cyklu zawodów sportowych, które odbywają się w miastach poszczególnych drużyn.
30 October 2014, admin, All comments: 0
Składy Obwodowych Komisji Wyborczych w Chojnowie i Gminie Chojnów

Znane są już składy Obwodowych Komisji Wyborczych, które 16 listopada będą czuwały nad przebiegiem glosowania. Poniżej zamieszczamy uchwały Miejskiej i Gminnej Komisji Wyborczej dotyczące składów komisji w poszczególnych okręgach.

30 October 2014, admin, All comments: 2
Spotkanie autorskie z Janem Nowickim za nami

W środę, 27 października w Bibliotece Miejskiej odbyło się spotkanie z Janem Nowickim- wybitnym aktorem teatralnym i filmowym, autorem kilku książek, laureatem licznych nagród i odznaczeń. Do naszego miasta przyjechał z najnowszą publikacją "Białe Walce". Spotkanie poprowadziła Krystyna Zajko- Minkiewicz, która na wstępie opowiedziała pokrótce o publikacjach Jana Nowickiego.