Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica Cuprum

Wiadomości

11 July 2014, M. Duda, All comments: 0
Wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną (foto)
Przedstawieniem : „Legenda o Kniaziu Popielu i Piaście Kołodzieju” zakończyliśmy kolejne dni wakacji w naszym mieście, które tym razem w całości zostały zaplanowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. "Tydzień w moim mieście" upłynął zarówno pod znakiem poznawania historii miasta jak i beztroskiej zabawy w doborowym towarzystwie.
11 July 2014, Maciek, All comments: 0
Zdarzenie drogowe przy wyjeździe z Gołaczowa. Audi wylądowało na drzewie!
Dziś około godziny 7:00 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Audi. Kierujący pojazdem, jadąc w kierunku Złotoryi, wykonywał manewr wyprzedzania. Podczas tej czynności na lewym pasie natrafił na około 20 centymetrową koleinę, która była główną przyczyną zdarzenia. Kierujący pojazdem Audi stracił panowanie nad samochodem i uderzył w pobliskie drzewo.
10 July 2014, Maciek, All comments: 0
Poszukiwanie skarbów z Miejską Biblioteką Publiczną
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie w ramach wakacji przygotowała nie lada atrakcję dla młodych czytelników. Przejdźmy do sedna była to wyprawa Husytów. Uczestnicy dzisiejszej wycieczki odkrywców przeszli starą część miasta poznając jej zabytki i tajemnice.
10 July 2014, Maciek, All comments: 1
Skora przekroczyła stan alarmowy o ponad 60 centymetrów
Deszcz, deszcz i jeszcze raz deszcz. Ostatnie opady przyczyniły się do podniesienia stanu naszej rzeki. W chwili obecnej Skora nie zagraża wylaniem poza swoje koryto, choć nie wiadomo jak będzie dalej. Punkt pomiarowy znajdujący się w Zagrodnie wskazuje przekroczenie poziomu alarmowego o ponad 60cm. Zatem w Chojnowie możemy spodziewać się za około 7-8 godzin podniesienia stanu rzeki.
10 July 2014, Jerzy Kucharski, All comments: 0
Skora między Zagrodnem, a Uniejowicami - fotorelacja
Jadwisin. Senna wioska położona na terasie nadzalewowej Skory, na jej lewym brzegu. W centrum wioski na prawym brzegu znajduje się boisko piłkarskie, do którego prowadzi metalowa kładka i bród. Tu zrodziła się idea stworzenia programu edukacyjnego kajakowych szkół, której autorką była i jest Bona Szaban. To stąd wyruszył na przygodę ze Skorą jej pierwszy spływ.
09 July 2014, KRZYSZTOF SZUSTKA, All comments: 0
W szybkim tempie przybywa "skarbów" w regionie legnickim. Mowa o...
Zaczęło się w maju 2000 roku....
W piątek o godzinie 17.00 w Restauracji Duszka odbędzie się spotkanie przedstawicieli gminnych organizacji pozarządowych, trenera geocachingu oraz mieszkańców regionu. Wszystkich zainteresowanych taką formą turystycznej zabawy zapraszamy na to spotkanie, podczas którego omówione zostanie pojęcie geocachingu a także odbędzie się pokaz szukania skrytek.
09 July 2014, Gmina Chojnów, All comments: 0
Rokowania na kompleks parkowo-pałacowy w Piotrowicach
Przeprowadzone w dniach 18.10.2013 r. i 28.01.2014 r. przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości zakończyły się wynikiem negatywnym.
Chojnów, dnia 4 lipca 2014 r.
Rokowania na działkę numer 1019/31 odbędą się w dniu 10 września 2014 r., w sali posiedzeń nr 102 o godz. 9.00 w Urzędzie Gminy w Chojnowie, ul. Fabryczna 1.
09 July 2014, Maciek, All comments: 1
Ulica Reja dzisiaj zamknięta! (Aktualizacja godzina 14:50)
W związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi nowego przyłącza wodnego do Gimnazjum nr 2 ul. Reja została odłączona z ruchu. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Szpitalną droga jest wyłączona z nieprzejezdna. Prace potrwają do dnia jutrzejszego, kiedy to wszystko wróci do normy.
09 July 2014, M. Duda, All comments: 0
"Chojnowscy rycerze" pod Grunwaldem (foto)
Jak wiadomo Bitwa pod Grunwaldem na kartach historii zapisała się jako bardzo ważne wydarzenie w dziejach naszego kraju. W tym roku obchodzimy już 604 rocznicę zwycięstwa wojsk polsko-litewskich nad zakonem krzyżackim. Od wielu lat członkowie Bractwa Rycerskiego Grodu Chojnów uczestniczą w największej w Europie inscenizacji bitwy średniowiecznej podczas obchodów Bitwy pod Grunwaldem.


09 July 2014, Maciek, All comments: 1
Mordercze podjazdy i niebezpieczne zjazdy w serii wyścigów "Górale na Start"
Nasi młodzi kolarze nie przestają ciężko trenować. Sezon nadal trwa zatem forma musi być utrzymana na najwyższym poziomie. W miniony weekend zawodnicy UKK Oriens MTB wzięli udział w Pucharze Polski, który odbył się w Wałbrzychu. Ta impreza sportowa została zorganizowana przez KKW Jama Wałbrzych i była to jednocześnie druga i ostatnia seria wyścigów Górale na Start.
09 July 2014, admin, All comments: 0
„§Masz Prawo”. „Jak podzielić spadek? O dziale spadku słów kilka.”
Szanowni Państwo,

Dział spadku pomiędzy spadkobiercami zmarłego często stanowi zarzewie sporów, które dodatkowo potęgują ból oraz cierpienie związane z utratą bliskiej nam osoby – spadkodawcy. Dlatego też w niniejszym artykule przybliżę zagadnienie działu spadku, który nie musi zawsze prowadzić do konfliktów, których rozwiązanie będzie możliwe tylko w drodze „batalii” przed Sądem.
08 July 2014, Maciek, All comments: 0
Śmiertelny wypadek na wysokości Jerzmanowic
Tuż przed godziną 15 doszło do śmiertelnego wypadku na drodze krajowej 94 łączącej Chojnów z Bolesławcem. Na wysokości Jerzmanowic nastąpiło zderzenie czołowe pojazdów marki Mercedes oraz Volkswagen. Kierująca VW Polo kobieta w wieku około 45 lat zginęła na miejscu.
08 July 2014, firemax, All comments: 0
Nowoczesna motopompa dla chojnowskich strażaków
W sobotnie południe czwartego lipca w samym centrum Legnickiego rynku miały miejsce przełożone z powodu czerwcowego zagrożenia powodziowego powiatowe obchody z okazji Dnia Strażaka. Myślą przewodnią obchodów były awanse i wyróżnienia dla strażaków oraz dla osób, które na co dzień wspomagają działania strażaków jak i ochotników z powiatu, oraz oficjalne przekazanie nowego radiotelefonu dla OSP Krzywa zakupionego przez urząd gminy Chojnów oraz zakupioną przez KW PSP we Wrocławiu motopompę.
07 July 2014, MK , All comments: 0
Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego za nami

Przed dwa dni mnóstwo wystawców i jeszcze więcej odwiedzających postawiło przybyć do Piotrowic, gdzie na terenie kompleksu pałacowo-parkowego odbyły się XXXIV Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego i XIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Wystawa Maszyn Rolniczych. W tym roku patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Dolnośląski oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

07 July 2014, admin, All comments: 0
Spokojny weekend na drogach

Ostatni weekend legnickiej drogówki upłynął pod hasłem poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach działań prowadzonych od piątku do niedzieli sprawdzano trzeźwość kierowców, stan techniczny ich pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci.

07 July 2014, M. Duda, All comments: 0
Wakacji w Chojnowie ciąg dalszy (foto)
„Spacerem po Chojnowie” rozpoczęliśmy drugi tydzień wakacji, który tym razem został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. W pierwszym dniu dzieci odbyły podróż w czasie, gdzie mogły poznać historie miasta, a także rozpoznać zabytki Chojnowa. W kolejnych dniach najmłodsi będą mieli okazję zwiedzić Muzeum Regionalne czy też obejrzeć spektakl pt. „Legenda o Kniaziu Popielu i Piaście Kołodzieju” .
06 July 2014, admin, All comments: 0
Wakacje z MOKSiR (foto)

Za nami pierwszy tydzień wakacji. Dla najmłodszych mieszkańców miasta Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji przygotował mnóstwo atrakcji. W ciągu pięciu dni dzieci i młodzież wzięły udział w dniu sportu, zbierały kamyki z których wykonywały kamienne stwory, przenieśli się do świata Aborygenów. Za kolejny tydzień przerwy od szkoły odpowiadać będzie Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, do MOKSiR-u powrócimy 4 sierpnia.

05 July 2014, MK , All comments: 2
Współpraca miast na fotografiach. Otwarcie wystawy w chojnowskiej bibliotece

W piątkowe popołudnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie nastąpiło otwarcie wystawy fotograficznej „Partnerstwo i współpraca miast 2013-2014: Chojnów – Egelsbach – Commentry – Gӧrlitz”. W Galerii Młodych spotkali się ojcowie sukcesu stowarzyszenia, którzy podzielili się z gośćmi wspomnieniami jakie zostały w ich pamięci z wizyt w Egelsbach, Commentry czy Gӧrlitz.

04 July 2014, Maciek, All comments: 2
"Myślę, że pomogłem drużynie uwierzyć w siebie" - Mirosław Dragan o Czarnych Rokitki

Po niesamowitej końcówce sezonu Czarni Rokitki utrzymali się w klasie okręgowej. Wszystko to za sprawą nowego szkoleniowca Mirosława Dragana, który tchnął nowego ducha w ekipę z naszej gminy. Czarni grali jak "zaczarowani" wygrywając spotkanie za spotkaniem. W jaki sposób do tego doszło wyjaśnia sam Mirosław Dragan w rozmowie, którą udało nam się z nim przeprowadzić. Zapraszamy do lektury.

04 July 2014, admin, All comments: 0
UWAGA - upały na Dolnym Śląsku!

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW we Wrocławiu wydało ostrzeżenie swoim obszarem obejmujące całe województwo dolnośląskie dotyczące upałów. Od dziś, tj. 4 lipca, od godziny 14.00 do godziny 20.00 dnia 6 lipca br. przewiduje się wzrost temperatury maksymalnej powietrza do 28°C do 31°C. Kolejne dni przyniosą jeszcze większe upały – od poniedziałku do wtorku przewiduje się temperaturę sięgającą nawet 34°C.

Sklep Bigform