Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Wiadomości

22 October 2014, Partnerstwo, All comments: 2
Druga drużyna Rokitek przegrała na własne życzenie
Zwycięstwo Czarnych Miłkowice w najciekawszym spotkaniu klasy B grupy III. Czarni II Rokitki mogli spotkanie rozstrzygnąć już po 20 minutach na swoją korzyść, ale po nie wykorzystanych sytuacjach sytuacja obróciła się o 180 stopni.
22 October 2014, Maciek, All comments: 5
Inwestycja "Morskie Oko" zakończona. Kompleks został oddany do użytku.
Od niedawna mieszkańcy Chojnowa mogą korzystać z nowej zakończonej inwestycji, jaką jest kompleks rekreacyjno wypoczynkowy przy "Morskim Oku". Obiekt w trakcie ostatnich miesięcy zmienił się nie do poznania. Po dawnej zarośniętej trawie i wydeptanych sztucznie ścieżkach nie pozostał nawet ślad. W tym samym miejscu pojawiły się ławki, kosze na śmieci czy też boisko do gry w piłkę siatkową tzw "plaża".
22 October 2014, Maciek, All comments: 1
Wodospad w Konradówce nabiera właściwego wyglądu i wraca do pełnej sprawności.
W ostatnich tygodniach wodospad w Konradówce zmienia się nie do poznania. Po dawnym uszkodzonym elemencie na samym środku tego obiektu nie pozostał nawet ślad. Budowlańcy pracujący przy przebudowie najpierw zajęli się rozbieraniem lewej strony wodospadu, kierując bieg rzeki jego prawą stroną. Wszystko przebiega zgodnie z założonym planem, na pewno do końca roku wszystko będzie zakończone. Sam wodospad wygląda już znacznie lepiej. Pozostało jeszcze sporo pracy, ale każdego dnia widać postęp jaki jest robiony.
22 October 2014, admin, All comments: 0
Recital prof. Stanisława Górki

W niedzielę, 19 października odbył się Recital prof. Stanisława Górki, zorganizowany przez Wójta Gminy Chojnów. Aktor warszawskiego Teatru Współczesnego, doskonale znany z „Plebanii”, wykonał dla publiczności piosenki towarzyszące mu od czasów młodości. W repertuarze znalazły się między innymi utwory takich mistrzów jak Bułat Okudżawa, Agnieszka Osiecka i Jeremi Przybora.

21 October 2014, admin, All comments: 0
Pobił za 150 zł.

Funkcjonariusze policji z Komisariatu w Chojnowie zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który najpierw ukradł spotkanemu na ulicy mieszkańcowi Poznania 150 zł a następnie, kiedy ten próbował odzyskać pieniądze dotkliwie go pobił.

21 October 2014, admin, All comments: 7
Urząd Gminy zasypywany wnioskami o wpis na listę wyborców

Przedwyborcza gorączka sprawiła, że w Gminie Chojnów przybywa głosujących. UG zasypywany jest wnioskami o wpis na listę wyborców. W ostatnim czasie wpłynęło 35 wniosków, a część z nich dostarczyli kandydujący ponownie radni. Zapraszamy do obejrzenia niedzielnego wydania Faktów Wrocław, w którym poruszono tę sprawę.


http://www.tvp.pl/wroclaw/informacyjne/fakty/wideo/19102014-g2200/17314350

21 October 2014, admin, All comments: 0
KONCERT CHARYTATYWNY DLA MARKA SMOLENIA
23 października (czwartek) w Domu Schrama o godzinie 18:00 odbędzie się koncert charytatywny dla Marka Smolenia. Wystąpi zespół "Pokolenia". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!!
21 October 2014, admin, All comments: 0
Konkurs plastyczny i fotograficzny "Chrońmy Przyrodę Ojczystą"Towarzystwo Przyjaciół Dzieci wraz ze Szkolnym Schroniskiem w Legnicy ogłaszają konkurs „Chrońmy Przyrodę Ojczystą”. Jego głównym celem jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży.
20 October 2014, admin, All comments: 0
Wojciech Drzewicki o Ignacym Domeyce
W ubiegły piątek, w Bibliotece Miejskiej odbyło się spotkanie z chojnowskim podróżnikiem- Wojciechem Drzewickim. Poprowadził wykład, w którym opowiedział słuchaczom o swoich zainteresowaniach i inspiracjach. Odpowiedział na pytanie, dlaczego tak duże znaczenie ma dla niego postać Ignacego Domeyki.
20 October 2014, Gimnazjum nr 1, All comments: 6
Otrzęsiny klas pierwszych w Gimnazjum nr 1 (VIDEO)
9 października uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie. O godzinie 10.30 na szkolnej sali gimnastycznej rozpoczęła się część oficjalna uroczystości. Gospodarze klas pierwszych w imieniu swoim oraz koleżanek i kolegów złożyli przed panią dyrektor Elżbietą Fałat przyrzeczenie o sumiennym wypełnianiu nałożonych na nich obowiązków.
20 October 2014, SFORA Chojnów , All comments: 0
Złoto, srebro i brąz dla SFORY na MMM Opole 2014 w Taekwondo Olimpijskim.
Niedziela 19 października 2014 r. dla 11-12 letnich zawodniczek i zawodników Taekwondo Olimpijskiego z województwa dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego i śląskiego, upłynęła pod znakiem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, których organizatorem był Opolski Klub Taekwondo. Zaledwie dwuosobowa reprezentacja LMKS SFORA Chojnów wywalczyła 3 medale.
20 October 2014, Galeria Piastów , All comments: 0
WIELKIE OTWARCIE KRĘGIELNI

Już w sobotę 25 października zapraszamy na wielkie otwarcie Kręgielni Play City na IV piętrze Galerii Piastów. Nowa jakość na mapie Legnicy! Pokazy mistrzów, degustacje, koncert i wspólna zabawa do późnych godzin nocnych. Imprezę nakręca: Krzysztof Skiba! Wstęp bezpłatny!

20 October 2014, Maciek, All comments: 0
Chojnowski turniej ligi trawiastej za nami (foto)
W sobotnie popołudnie na chojnowskim Orliku odbył się kolejny już turniej ligi trawiastej z udziałem podopiecznych Marcina Rabandy. Nareszcie spotkania rozegrane zostały w Chojnowie. Dzieci na własnej murawie czuły się znacznie pewniej. Młodzi piłkarze dopingowani przez swoich rodziców, dziadków czy też znajomych dali z siebie wszystko.
18 October 2014, Maciek, All comments: 0
Podział punktów w meczu na "szczycie" okręgówki. Czarni przywieźli punkt ze Złotoryi
W czasie kiedy Chojnowianka rywalizowała z GKS`em Kobierzyce o pierwsze zwycięstwo w IV lidze, w sąsiedniej Złotoryi odbywał się mecz na "szczycie" okręgówki. Czarni Rokitki walczyli o fotel wicelidera z Górnikiem Złotoryja. Spotkanie to rozpoczęło dosyć zaskakująco, gospodarze śmiało ruszyli do ataku i zyskali przewagę na murawie. Górnik prowadził grę i tym samym stworzył kilka sytuacji pod bramką Andruszki.
18 October 2014, Maciek, All comments: 5
Chojnowianka straciła kolejne punkty. Przegraliśmy na "własnym" terenie. (fotorelacja)
Dziś o 16:00 rozpoczęło się kolejne spotkanie IV ligi dolnośląskiej z udziałem Chojnowianki. Nasz Klub Sportowy z nowym numerem jeden - Kornelem Koziarzem bardzo ofensywnie przystąpił do tego spotkania. Niestety na murawie zabrakło kilku podstawowych piłkarzy pauzujących za kartki m.in Serkiesa, Kowalczyka czy też Tucholskiego.
18 October 2014, admin, All comments: 0
"Bezpieczna droga do dzkoły"-chojnowscy policjanci z wizytą w SP3 i przedszkolu w Miłkowicach

W dniach 15.10 i 17.10 obyły się dwa spotkania z cyklu „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi z chojnowskiego Komisariatu Policji- Pan Piotr Demiańczuk i Pan Henryk Rokita zawitali w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie oraz w przedszkolu w Miłkowicach.


17 October 2014, PT KRUS w Legnicy , All comments: 0
Jest bezpieczniejOd początku tego roku do Placówki Terenowej KRUS w Legnicy, wpłynęło o 14 wypadków mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Mamy nadzieję, że tendencja spadkowa utrzyma się i pod koniec roku będziemy mogli powiedzieć, że osiągnęliśmy kolejny maleńki sukces w walce o poprawę bezpieczeństwa rolników oraz o zmniejszeniu liczby zaistniałych wypadków.

17 October 2014, Gimnazjum nr 2, All comments: 0
Festiwal Nauki EDUSCIENCE z udziałem Gimnazjum nr 2 w Chojnowie!

Gimnazjum nr 2 im Mikołaja Kopernika w Chojnowie już od dwóch lat uczestniczy w projekcie naukowo-edukacyjnym EDUSCIENCE. W minionym roku mieliśmy w szkole masową imprezę pod nazwą Piknik Edukacyjny Eduscience, na której gościliśmy młodzież z innych szkół, nie tylko z terenu Chojnowa. W tym roku udało nam się przekonać władze projektu aby planowany pierwotnie w Legnicy Festiwal Nauki mógł się odbyć w Chojnowie.


17 October 2014, Deutsch- Wagen- Tour , All comments: 0
DWT- kolorowy niemiecki z dostawą do ucznia zagości w Gimnazjum nr 2

Już wkrótce do Chojnowa zawita wyjątkowy ogólnopolski projekt edukacyjny Deutsch-Wagen-Tour promujący naukę języka niemieckiego.

We wtorek 28 października będziemy gościć w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika przy ulicy Konarskiego 4.

17 October 2014, Maciek, All comments: 0
Kolejny niewybuch znaleziony w Rokitkach
W miniony czwartek około godziny 14:00 Ochotnicza Straż Pożarna z Rokitek dostała wezwanie do znalezionego niewybuchu. Strażacy zabezpieczyli teren na torowisku kolejowym pomiędzy Rokitkami, a jednostką wojskową w Duninowie.