Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Wiadomości

16 October 2014, admin, All comments: 0
Biblioteka Miejska zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Wojciechem DrzewickimW piątek, 17 października o godzinie 18.00 w Bibliotece Miejskiej odbędzie się spotkanie z chojnowskim podróżnikiem Wojciechem Drzewickim. Wystąpi w roli wykładowcy- przedstawi słuchaczom sylwetkę geologa, mineraloga, inżyniera górnictwa Ignacego Domeyki.
16 October 2014, admin, All comments: 0
Festiwal Nauki Eduscience za nami

Wczoraj na terenie Rynku Miejskiego odbył się Festiwal Nauki Eduscience. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli, którzy w dużym gronie przybyli do rynku, aby brać udział w pokazach naukowych prezentowanych w wielu namiotach tematycznych i na scenie oraz konkursach z nagrodami.

16 October 2014, admin, All comments: 0
Zdarzenie drogowe- tir uderzył w busa

Dziś, po godzinie 9-tej miało miejsce zdarzenie drogowe na wysokości stacji paliw w Dobroszowie. Kierowca małego busa, jadący drogą krajową nr 94, skręcając na stację paliw, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka kierowcy tira. Mimo prób hamowania, tir uderzył w busa, poważnie go uszkadzając. Choć zderzenie wyglądało bardzo poważnie, kierowca miał wiele szczęścia- nie odniósł żadnych obrażeń.

16 October 2014, Maciek, All comments: 0
Zakończenie sezonu Sigo Gim 1 w Chojnowie
W minioną sobotę klub kolarski Sigo Gim 1 z Chojnowa oficjalnie zakończył sezon, który obfitował w wiele zwrotów akcji. Podopieczni Eugeniusza Bobiowskiego przeżyli w tym roku wiele wzlotów i upadków, drobnych kontuzji oraz defektów rowerów. Nic jednak nie stanęło na przeszkodzie, aby wszyscy razem i szczęśliwie dobrnęli do ostatniego wyścigu. Po jego zakończeniu zawodnicy i zawodniczki mogli już spokojnie myśleć o zasłużonym odpoczynku.
15 October 2014, admin, All comments: 0
Spotkanie uczniów technikum z policjantami

W piątek, 3 października o godzinie 12.30 miało miejsce spotkanie klas 1, 2 i 3 technikum z policjantami. Spotkanie, trwające półtorej godziny poprowadzili Pan Piotr Demiańczuk z Komendy Miejskiej w Chojnowie oraz Pan Andrzej Jurkowski z Komendy Miejskiej w Legnicy


15 October 2014, UG Chojnów, All comments: 0
Zaproszenie na Recital prof. Stanisława Górki

Wójt Gminy Chojnów zaprasza na Recital prof. Stanisława Górki z okazji Dnia Edukacji Narodowej 19 października 2014 r. o godz. 16.00 w GOKiR w Piotrowicach.

15 October 2014, admin, All comments: 0
Rekonstrukcja Powstania Warszawskiego - videoW sobotę na chojnowskim rynku miała miejsce rekonstrukcja Powstania Warszawskiego. Udział w inscenizacji przedstawiającej ostatnie godziny historycznego wydarzenia wzięły grupy Festung Breslau oraz Chrobry I.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z sobotniej inscenizacji przygotowanego przez Portal Chojnów.

15 October 2014, Maciek, All comments: 0
Podopieczni Marcina Rabandy z pierwszym miejscem w legnickim turnieju ligi trawiastej
W miniony weekend podopieczni Marcina Rabandy rywalizowali w kolejnym turnieju ligi trawiastej. Tym razem rywalizacja odbyła się w Legnicy. Zawodnicy z rocznika 2005 przystąpili do walki o zwycięstwo już w godzinach porannych. Na murawie zameldowali się piłkarze z:
15 October 2014, Ania, All comments: 0
Czas na skarby w gminie Chojnów
Stowarzyszenia i grupy odnowy wsi działające na terenie Gminy Chojnów zapraszają wszystkich zainteresowanych do zabawy w poszukiwanie "skarbów" w ramach projektu realizowanego w Programie Działaj lokalnie. Bądź aktywny! Znajdź ciekawe miejsca w okolicy. Poznaj lokalne zabytki, zobacz jak przy pomocy GPS'a możesz aktywnie spędzić swój wolny czas. Nie czekaj, przyjdź na spotkanie! Wybierz odpowiednie dla Ciebie miejsce i termin spotkania, czekamy na Ciebie!
14 October 2014, admin, All comments: 0
Podsumowanie Dnia Dawcy Szpiku w chojnowskim Komisariacie Policji

Aby zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów, 13 października w chojnowskim Komisariacie Policji zorganizowano Dzień Dawcy Szpiku. Wczoraj zarejestrowało się i tym samym dołączyło do grona potencjalnych dawców 16 osób.

14 October 2014, Bogusława Kruk i Maria Lis, All comments: 1
Rozmaitości z SP3

Za nami prawie dwa miesiące kolejnego roku szkolnego. Jak zwykle w naszej szkole, oprócz zajęć dydaktycznych odbywają się imprezy o różnym charakterze, które rozwijają zainteresowania uczniów oraz integrują wychowanków szkoły.

14 October 2014, admin, All comments: 1
W Domu Schrama świętowano Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek, w Domu Schrama odbyła się uroczystość "Dzień Jubilata". Poprowadziły ją Pani Mirosława Spes i Pani Aneta Czapska. Celem uroczystości było docenienie działań długoletnich działaczy ZNP, wręczenie listów gratulacyjnych i statuetek oraz uczczenie obchodów założenia Oddziałowej Sekcji Administracji i Obsługi.

14 October 2014, Maciek, All comments: 1
Juniorzy starsi gładko ograli Górnika Lubin
W minioną niedzielę juniorzy starsi, przed własną publicznością podejmowali ekipę Górnika Lubin. Nasi piłkarze, pod przewodnictwem Bogdana Kozłowskiego, przystąpili do tego spotkania bardzo ofensywnie. Już od pierwszych minut biało niebiescy chcieli pokazać rywalowi, kto będzie dzielił i rozdawał w tym meczu.
14 October 2014, Partnerstwo, All comments: 0
Rezerwy Czarnych Rokitki zdeklasowały Premium Budziwojów
Zespół rezerw Czarnych Rokitki gładko pokonał Premium Budziwojów. Wysoka wygrana była adekwatna do sytuacji na boisku. Dzięki czwartej wygranej z rzędu zespół Czarnych Rokitki wskoczył na trzecią pozycję w tabeli.
14 October 2014, admin, All comments: 0
"Moje miejsce na Ziemi"- wernisaż wystawy fotografii Dariusza Matysa

W ubiegły piątek, w Bibliotece Miejskiej odbył się wernisaż wystawy fotografii Dariusza Matysa "Moje miejsce na Ziemi". Na wystawie zaprezentowano ponad 170 fotografii. Wśród nich znajdują się fotografie zabytków oraz przyrody, miejsc, które są doskonale znane mieszkańcom Chojnowa. Najstarsze zdjęcia pochodzą z lat 70-tych ubiegłego wieku.


13 October 2014, Galeria Piastów, All comments: 0
Doda, Mrozu, Bilgun w Galerii Piastów!
Doda, Mrozu i Bilgun w Galerii Piastów!

Już 26 października od godziny 11:00 zapraszamy na 8 urodziny Galerii Piastów! Na scenie dużego patio pojawią się dwie wielkie gwiazdy - Doda i Mrozu, a imprezę urodzinową poprowadzi showman i satyryk Bilguun Ariunbaatar!

Dodatkowo pokazy pirotechniczne, konkursy z nagrodami i wiele więcej! Takich urodzin w Legnicy jeszcze nie było, same radości do wyboru!

13 October 2014, Mateusz Bartczak , All comments: 0
Turniej Żaków w Chojnowie

W minioną sobotę KS CHOJNOWIANKA zorganizowała turniej Żaków.
Udział wzięło pięć drużyn : Konfeks Legnica, Miedź Legnica, Odra Ścinawa, Sokół Krzywa i Chojnowianka Chojnów.
13 October 2014, Maciek, All comments: 1
Pożar, dwa zastępy straży pożarnej i ewakuacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie (video+foto)
Szkoła Podstawowa nr w Chojnowie została dziś, kilka chwil po dziesiątej, ewakuowana z powodu zaistniałego pożaru. Dwoje uczniów zostało poszkodowanych, dzięki pomocy straży pożarnej wszystko zakończyło się szczęśliwie. Na całe szczęście dzisiejsza akcja była jedynie próbną ewakuacją na wypadek prawdziwego zagrożenia.
13 October 2014, admin, All comments: 21
"Historyczne Harce" za nami! (video)

W sobotę, 10 października w Chojnowie odbyły się "Historyczne Harce" oraz rekonstrukcja Powstania Warszawskiego przygotowane przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej Festung Breslau z Wrocławia oraz grupy ze Zduńskiej Woli i Świdnicy.

13 October 2014, admin, All comments: 0
Zaproszenie na Festiwal Nauki
W środę,15.10.2014 r., w godzinach 9-15, na terenie Rynku Miejskiego w Chojnowie odbędzie się Festiwal Nauki EDUSCIENCE.