Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Walentynki w Cuprum Arena

Wiadomości

26 October 2013, Maciek, All comments: 3
Zryw Kotla bez najmniejszych szans z Chojnowianką!
Chojnowianka Chojnów nie zwalnia tempa w rozgrywkach klasy okręgowej. W dniu dzisiejszym rywalem była ekipa Zrywu Kotla, która przyjechała do naszego miasta z nadzieją na remis. Łatwo nie było, biało niebiescy walczyli od pierwszej do ostatniej minuty spotkania pokazując to, co w futbolu najlepsze.

26 October 2013, Maciek, All comments: 2
Zdarzenie drogowe przy ul. Wojska PolskiegoDziś około godziny 12:30 doszło do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Wojska Polskiego. Kierujący pojazdem marki Fiat Marea z niewiadomych przyczyn wyjechał na drogę z pierwszeństwem przejazdu, którą przemieszczał się pojazd marki Alfa Romeo.
25 October 2013, Michal, All comments: 24
Think Different Chojnów, czyli gdzie się bawi młodzież w naszym mieścieBartek ma 25 lat. Jest chojnowianinem. Pracuje w jednej z większych firm w pobliskiej Legnicy. Miesięczne zarobki pozwalają mu na spokojne życie, nie musi martwić się 'co zrobić by przetrwać do pierwszego'. Jego system pracy gwarantuje mu wolne weekendy, które najchętniej spędzałby ze znajomymi bawiąc się na koncercie czy w klubie. Jednak zazwyczaj ma z tym problem. Dlaczego? Bo w Chojnowie rozrywek dla młodych brakuje...
25 October 2013, kuba, All comments: 0
Gorzkie pomarańcze w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wczoraj tj. 24.10 o godzinie 18 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z mieszkającym przez wiele lat w Chojnowie, dziennikarzem Dionisiosem Sturisem, autorem książki „Grecja. Gorzkie pomarańcze”. Licznie zgromadzeni goście wypełnili salę po brzegi.

25 October 2013, artykuł sponsorowany, All comments: 2
ANDRZEJKI, BAL SYLWESTROWY i inne – sezon imprez w Pałacyku czas zacząć!

Cieszy nas ogromnie, że imprezy w Hotelu Pałacyk tak z wielu Państwa przypadły do gustu. Zaufanie naszych klientów to satysfakcja, ale także wielkie wyzwanie, któremu cały czas staramy się sprostać. Pałacyk dojrzewa razem z naszymi wizjami i wierzymy, że cały czas pięknieje – Państwo to oceńcie. Okazje będą już niebawem. Serdecznie zapraszamy na Zabawę Andrzejkową i spieszymy poinformować, że ruszyła także sprzedaż biletów na Bal Sylwestrowy. Jak co roku będziemy organizować Wigilię dla zakładów pracy, oferujemy także usługi cateringowe dla tych z Państwa, którzy świętować będą u Siebie.

25 October 2013, admin, All comments: 0
W weekend cofamy zegarki – zaczyna się czas zimowy

Mimo, że za oknem nie brakuje nam słońca, a termometry oscylują w okolicach 20° C w najbliższy weekend rozpocznie się czas zimowy. Oznacza to, że w nocy z soboty na niedzielę pośpimy o godzinę dłużej.

24 October 2013, kuba, All comments: 0
W sobotę liczą się tylko trzy punkty

W najbliższą sobotę na Stadionie Miejskim nasi piłkarze w ramach 12 kolejki ligi okręgowej podejmą zajmujący 11 miejsce w tabeli Zryw Kotla. W Chojnowie nikt nie wyobraża sobie innego rezultatu, jak zwycięstwo biało-niebeskich. Początek tego spotkania o godzinie 15:30.

24 October 2013, Monika Łagoda, All comments: 2
Ale sztuka! Chojnów jakiego nie znamy. Odsłona nr 3

Witam wszystkich serdecznie! Dzisiaj przedstawię Państwu kamienice mieszczące się przy ul. Legnickiej. Będzie alegoria miasta Chojnowa, motyw heraldyczny jednej z rodzin mieszczańskich i liczne maszkarony (niektóre o zabawnych minach). Zachęcam do lektury.

24 October 2013, admin, All comments: 0
Bezpieczna droga do szkoły – ciąg dalszy zajęć z policją

W minionym tygodniu policjanci z chojnowskiej komendy na zaproszenie wychowawczyni ze świetlicy działającej przy chojnowskiej „czwórce” wybrali się na spotkanie z uczniami szkoły. Była to kontynuacja działań „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzonych przez miejscowych mundurowych w okolicy.

23 October 2013, admin, All comments: 0
Poczuj smak Grecji w Chojnowie. Spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem

Kilka miesięcy temu na łamach Portalu CHOJNOW.PL informowaliśmy Państwa o szczególnej pozycji na polskim rynku wydawniczym – książce „Grecja. Gorzkie pomarańcze". Jej autorem jest mieszkający przez wiele lat w Chojnowie Dionisios Sturis, znajomy wielu z nas. Już jutro będziemy mieli okazje spotkać się z dziennikarzem Radia TOK FM.

23 October 2013, Historyczne Harce, All comments: 21
Historyczne Harce
Bielskie Stowarzyszenie Promocji Kultury serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu gminy i miasta Chojnów do udziału w projekcie pn. „Historyczne Harce”. Poprzez ten projekt chcemy zintegrować młodzież z osobami starszymi na rzecz wspólnego dobra.
23 October 2013, Maciek, All comments: 0
Drużyny dziecięce KS Chojowianka rywalizowały w Głogowe
W ostatnim tygodniu na murawie w Głogowie rywalizowały ekipy młodzików oraz trampkarzy. Spotkania odbywały się na bardzo dobrze przygotowanym boisku Chrobrego. Dzieci miały okazję do wykazania się swoimi umiejętnościami. Niestety drużyny KS Chojnowianka nie dały rady stawić należytego oporu znakomicie grającemu Chrobremu.
23 October 2013, PWSZ Legnica, All comments: 0
„Wampiry na PWSZ”

Podczas pierwszej w tym roku akademickim zbiórki krwi „Wampiry na PWSZ”, która odbyła się 22 października br. na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy udało się zebrać 22,5 litra tego cennego płynu. Krew postanowiło oddać tym razem 50 osób.

23 October 2013, CUPRUM ARENA , All comments: 0
Bezpłatne badania wątroby

W ramach Pierwszego Ogólnopolskiego Badania Wątroby „Tyle robi dla Ciebie – zrób coś dla niej” przeprowadzane będą bezpłatne badania USG dla mieszkańców Lubina i nie tylko.

22 October 2013, admin, All comments: 0
Jak rozpoznać oszustów i nie dać się metodzie "na wnuczka"?

Legnicka Komenda Policji oraz tamtejszy oddział ZUSu organzują akcję prewencyjno-informacyjną, która ma na celu ochronę osób starszych przed działaniem oszustów. Seniorzy poznają techniki działania m.in. popularnej metody „na wnuczka”.

22 October 2013, admin, All comments: 0
Spotkanie z Małgorzatą Krzywdą w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Obecny miesiąc – październik – uznany został Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w szkole. W ramach działań w całej Polsce Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie postanowił przybliżyć swoim uczniom temat organizując szereg spotkań. Dziś odbyło się pierwsze z nich.

22 October 2013, admin, All comments: 0
Zawyją syreny w Chojnowie

W środę 23 października 2013 r. wyemitowany zostanie 3-minutowy modulowany sygnał dźwiękowy będący treningiem systemu wczesnego ostrzegania. Akcja przeprowadzona zostanie na terenie całego województwa dolnośląskiego, również w Chojnowie.

22 October 2013, Maciek, All comments: 0
Champion Chojnów zdominował eliminacje wojewódzkie do Mistrzostw Polski
W miniony weekend chojnowscy bokserzy rywalizowali w Lubinie w eliminacjach do Mistrzostw Polski. Na imprezie sportowej pojawiły się trzy województwa: łódzkie, śląskie oraz dolnośląskie. W sobotę i niedzielę najlepsi zawodnicy z w/w okręgów Polski walczyli o awans do finałów, które odbędą się już w listopadzie.
22 October 2013, admin, All comments: 0
Brak wody w Chojnowie

Dziś w godzinach 8.00-11.00 nastąpi przerwa w dostawie wody w naszym mieście. Jest to efekt prac remontowo-budowlanych polegających na wymianie starej i awaryjnej zasuwy wodociągowej na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego z Bolesławiecką.

21 October 2013, admin, All comments: 26
Festiwal Chórów Młodzieżowych po raz drugi w Chojnowie

Możemy tylko żałować, że Chojnów nie posiada młodzieżowego zespołu chóralnego. Słuchając sobotnich występów młodych artystów w II edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów Młodzieży Szkolnej Skora-Song 2013 chciałoby się, aby również nasze miasto miało swojego reprezentanta wśród nich. Może kiedyś się uda... Póki co mieszkańcy Chojnowa wzięli udział w wydarzeniu, które mamy nadzieję wpisze się na stałe do kulturalnego kalendarza imprez naszego miasta.