Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Wiadomości

15 January 2021, admin, All comments: 0
Zdjęcia chojnowianina w książce o strojach ludowych

Jednym z marzeń chojnowskiego fotografika Rafała Wyciszkiewicza, od kiedy zaczął fotografować, było to, aby jego zdjęcia były kiedyś prezentowane na łamach prasy, czy też w książkach. Z prasą współpracował przed laty, pojedyncze jego zdjęcia ukazywały się już w książkach, ale nie w takiej skali jak w tej, o której dziś piszemy.

15 January 2021, admin, All comments: 0
Bezpłatne badania mammograficzne na parkingu Szkoły Podstawowej nr 4
27 stycznia oraz 14 kwietnia 2021 na parkingu Szkoły Podstawowej nr 4 przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań.
15 January 2021, admin, All comments: 0
Urząd Miejski zapowiada pomoc niepełnospawnym i seniorom w dotarciu do punktu szczepień
Urząd Miejski udostępnia telefon kontaktowy dedykowany osobom niepełnosprawnym i seniorom, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień.
15 January 2021, admin, All comments: 0
Przychodnia Rejonowa oraz gminne Ośrodki Zdrowia rozpoczynają zapisy na szczepienia
Chojnowska Przychodnia Rejonowa rozpoczęła zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla grup wiekowych: powyżej 80 roku życia, od 70 do 79 roku życia oraz od 60 do 69 roku życia.
14 January 2021, admin, All comments: 0
Raport zakażeń. Liczby z ostatniego tygodnia
W ciągu minionej doby u siedmiu mieszkańców powiatu legnickiego potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje w dzisiejszym raporcie Ministerstwo Zdrowia.
14 January 2021, admin, All comments: 0
Złe warunki pogodowe - więcej zagrożeń na drogach
Pomimo złych warunków na drogach nie brakuje kierowców lekceważąco podchodzących do kolejnych apeli o ostrożność i dostosowanie prędkości. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają spore zagrożenie.
14 January 2021, admin, All comments: 0
GChBO: Urząd Gminy szykuje możliwość głosowania przez internet
Podczas grudniowej sesji Rady Gminy podjęto uchwałę w sprawie ustalenia zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami w ramach Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Urząd Gminy czeka na uprawomocnienie się uchwały i szykuje możliwość głosowania przez internet.
14 January 2021, admin, All comments: 1
UM przypomina o zimowych obowiązkach
Śnieg w dobie zmian klimatycznych stał się w ostatnich latach prawdziwym rarytasem. Biały puch oznacza jednak dla właścicieli nieruchomości dodatkowe obowiązki.
13 January 2021, admin, All comments: 2
ChZGKiM zapowiada przeglądy gazowe
W Chojnowie rozpoczęła się kontrola szczelności instalacji gazowej i urządzeń gazowych w mieszkaniach oraz budynkach. Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej prosi o obecność i udostępnienie lokali.
13 January 2021, admin, All comments: 0
Trwają szczepienia personelu medycznego
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym trwa proces szczepień przeciw COVID-19 dla chętnych pracowników służby zdrowia. Łącznie w legnickim szpitalu zaszczepionych zostanie około 1,5 tysiąca pacjentów z grupy zero, z Legnicy i okolic.
13 January 2021, admin, All comments: 0
Wygraj kalendarz na rok 2021
Mamy dla Was jeszcze kilka kalendarzy na rok 2021. Chcesz zdobyć jeden? Odpowiedz na proste pytanie...
13 January 2021, Partnerstwo,
Ubezpieczenie narciarskie – czy warto wykupić?
Ubezpieczenie narciarskie to produkt, który jest bardzo często reklamowany w okresie zimowym. W tym tekście opowiemy Ci, dlaczego warto wykupić tego typu polisę i co właściwie daje posiadanie ubezpieczenia na stoku.
12 January 2021, admin, All comments: 0
Rząd przedłuża restrykcje. Powrót klas I-III do szkół
Do 31 stycznia przedłużony został tzw. "etap odpowiedzialności". Rząd przedłużenie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią uzasadnia trudną sytuacją w Europie dotycząca COVID-19 oraz wciąż wysoką liczba osób w szpitalach i pod respiratorami w Polsce.
12 January 2021, Powiatowy Urząd Pracy, All comments: 0
Urząd Pracy zachęca pracodawców oraz osoby bezrobotne do korzystania z pomocy
Powiatowy Urząd Pracy Filia Chojnów informuje, że dysponuje limitem środków na rok 2021 w ramach Funduszu Pracy oraz Europejskiego Funduszu Społecznego, w związku z czym, zaprasza pracodawców oraz osoby bezrobotne do korzystania z pomocy Urzędu Pracy.
12 January 2021, admin, All comments: 2
Kierowcy lekceważący przepisy drogowe największym utrapieniem mieszkańców powiatu
Lokalna policja podsumowała grudniowe funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie legnickim. Największa liczba zgłoszeń - podobnie jak w poprzednim miesiącu dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości.
11 January 2021, admin, All comments: 1
Odbieranie i transport odpadów komunalnych. UM wybrał najkorzystniejszą ofertę
Konsorcjum firm Econ-Trader, Ekopartner oraz Remondis Legnica złożyło najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu dotyczącym odbierania i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych w Chojnowie.
11 January 2021, admin, All comments: 2
Gnijące jedzenie na trawnikach
Wciąż nierzadkim widokiem jest wyrzucanie resztek jedzenia na przyblokowe trawniki - by się o tym przekonać, wystarczy wybrać się na krótki spacer po Chojnowie. Wiele osób nie wie, że taka forma "dokarmiania" to także zaśmiecanie terenu, za które może grozić mandat. Resztki z naszych stołów to także spore zagrożenie dla samych zwierząt...
11 January 2021, admin, All comments: 0
Badania w kierunku SARS-CoV-2 dla pracowników szkół z miasta i gminy Chojnów
W najbliższy piątek w Szkole Podstawowej nr 3 odbędą się badania w kierunku SARS-CoV-2 przeprowadzane dla nauczycieli i pracowników szkół z miasta Chojnów oraz szkół z gminy Chojnów.
11 January 2021, PWSZ im. Witelona,
Nowoczesne symulatory już wkrótce w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona

W ramach dostawy pomocy dydaktycznych i wyposażenia pracowni logistyki i transportu na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, firma SIM Factor dostarczyła symulator kolejowy dla maszynisty oraz symulator dla dyżurnego ruchu.

09 January 2021, admin,
Msze kolędowe w chojnowskich parafiach
Tradycyjne wizyty duszpasterskie w domach parafian zastąpiły msze kolędowe - to efekt opublikowanej w grudniu decyzji biskupa legnickiego, która została podyktowana sytuacją epidemiczną.