Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Wiadomości

20 listopad 2020, Partnerstwo,
Mrówka zaprasza na przedświąteczne zakupy [KONKURS]
Już wkrótce dzień św. Mikołaja, a za nieco ponad miesiąc zasiądziemy do świątecznego stołu. Pomoc w przedświątecznych przygotowaniach oferuje chojnowska Mrówka, który jak co roku w listopadzie, wprowadza do swojej oferty szeroką gamę produktów, dzięki którym bez problemu zorganizujemy święta dla swojej rodziny i zadbamy o ich odpowiednią oprawę - tak by rzeczywiście były dla nas czasem magicznym.
23 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Koronawirus. Aktualne dane
Biuro Prasowe Wojewody Dolnośląskiego poinformowało w poniedziałek o 1035 zakażeniach koronawirusem na terenie naszego województwa w ciągu minionej doby. W naszym powiecie pozytywny wynik zobaczyła tylko jedna osoba.
23 listopad 2020, Anna Petroczko, Wszystkich komentarzy: 0
Mega Paczki na Mikołaja
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia oraz poprzedzające je Mikołajki. Z tej okazji nie powinniśmy zapominać o osobach, które najbardziej nas potrzebują. Lokalna aktywistka i działaczka Pani Marta, dla której niesienie pomocy potrzebującym nie jest obce, tym razem także nie próżnuje.
23 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kampania społeczna "Odłącz się". Warsztaty dla uczniów PZS
Powiat legnicki został partnerem realizowanej na Dolnym Śląsku kampanii informacyjnej "Odłącz się". Efektem współpracy mają być warsztaty przeprowadzone wśród młodzieży w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie.
23 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Policja podsumowuje działania "Prędkość"
W miniony piątek na drogach powiatu legnickiego prowadzone były działania pn. „Prędkość”, które ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości.
21 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Bitwa o Gniew: Kamil Mroczkowski wygrywa przez nokaut techniczny
Boks. Kamil Mroczkowski zaliczył udany debiut w zawodowym boksie. Jego walka z Mateuszem Rybarskim zakończyła się technicznym nokautem w drugiej rundzie.
21 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Premier ogłasza 100 dni solidarności w walce z COVID
Od 28 listopada do zakończenia świąt Bożego Narodzenia będą obowiązywały nowe zasady, które zostały dziś zaprezentowane przez premiera. Plan "100 dni solidarności w walce z COVID" oznacza, że do świąt nie mamy co liczyć na luzowanie obecnie obowiązujących restrykcji.
20 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Niepokój wywołany pandemią okazją dla oszustów
Niepokój wywołany pandemią wirusa SARS-CoV-2 często skutecznie jest wykorzystywany przez oszustów. Nie brakuje i takich, którzy wyłudzają pieniądze metodą „na policjanta”. Celem złodziei są przede wszystkim osoby starsze.
20 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pomoc dla przedsiębiorców sprzedających kwiaty. Chryzantemy ozdobiły ŚDS nr 1
Kojarzące się nam głównie z cmentarzami chryzantemy w tym roku spotkać możemy w najróżniejszych miejscach. Wszystko za sprawą akcji wykupu kwiatów przez lokalne samorządy. Jednym z miejsc do których trafiły chryzantemy jest Środowiskowy Dom Samopomocy nr 1, o czym informuje legnickie Starostwo Powiatowe.
19 listopad 2020, Partnerstwo,
Dlaczego warto zainwestować w nowoczesny dom?
Własny dom to z pewnością duży krok w naszym życiu. Warto więc wybrać taki projekt, który będzie cieszył nasze oko przy jednoczesnym praktycznym użyciu. Na co warto się zdecydować i jak dobrze podjąć decyzję o nowej inwestycji?
19 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
86 kolejnych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w powiecie legnickim
W ciągu minionej doby na terenie województwa dolnośląskiego stwierdzono 1808 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 - informuje biuro wojewody, które przedstawia także dane dla poszczególnych powiatów.
19 listopad 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
Potrzebne osocze dla osoby chorej na covid!

Wielki apel do wszystkich ozdrowieńców! Pilnie potrzebne jest osocze ozdrowieńca z grupą krwi ARH- lub 0RH- dla osoby chorującej na covid-19.

19 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Powiat legnicki wśród sygnatariuszy listu dotyczącego wzajemnej współpracy na rzecz rozwoju OZE
15 samorządów z terenu zagłębia miedziowego oraz KGHM Polska Miedź podpisało się pod Listem Intencyjnym dotyczącym wzajemnej współpracy na rzecz rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii.
18 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Najechał na kolegę z pracy wózkiem widłowym
W godzinach popołudniowych na terenie jednego z zakładów pracy przy ulicy Okrzei doszło do poważnego wypadku, w wyniku którego ciężko ranny został jeden z pracowników. Poszkodowany mężczyzna został odtransportowany do szpitala śmigłowcem pogotowia lotniczego.
18 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Raport z sytuacji epidemicznej
W ciągu minionej doby stwierdzono 2091 nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w województwie dolnośląskim, z czego 50 dotyczy mieszkańców naszego powiatu - informuje biuro prasowe Wojewody.
18 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dom Kultury nieczynny, więc MOSKiR zaprasza na spektakl on-line
Rządowe obostrzenia i przerwa w normalnym funkcjonowaniu Domu Kultury spowodowała, że zaplanowany na listopad spektakl "Wierna Wataha" zobaczyć będzie można jedynie w wersji on-line. MOKSiR udostępnia nieodpłatne "klucze".
18 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Dostrzegasz błędne oznakowanie dróg? Do piątku policja czeka na nasze zgłoszenia
Ostatnie dni jesiennej lustracji dróg. Do piątku lokalna policja czeka na zgłoszenia mieszkańców Chojnowa i okolic związane z nieprawidłowym lub niepełnym oznakowaniem. Celem akcji policji jest także sprawdzenie stanu nawierzchni dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych.
18 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gołaczów: Dwa bezdomne psy szukają domu
Urząd Gminy Chojnów poszukuje informacji na temat psów błąkających się po Gołaczowie oraz poszukuje osób, zainteresowanych adopcją.
17 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Jesienią i zimą nasilają się kradzieże na działkach
Im na zewnątrz chłodniej, tym lokalne ogrody działkowe coraz rzadziej są odwiedzane. Naszą nieobecność wykorzystują złodzieje... Jak się przed nimi chronić?
17 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przebudowa drogi Gołaczów-Konradówka rozpoczęta
Rozpoczęła się przebudowa drogi łączącej Gołaczów i Konradówkę. Na czas prowadzonych prac na całej długości remontowanego odcinka obowiązuje zakaz ruchu.