Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Wiadomości

18 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dom Kultury nieczynny, więc MOSKiR zaprasza na spektakl on-line
Rządowe obostrzenia i przerwa w normalnym funkcjonowaniu Domu Kultury spowodowała, że zaplanowany na listopad spektakl "Wierna Wataha" zobaczyć będzie można jedynie w wersji on-line. MOKSiR udostępnia nieodpłatne "klucze".
18 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Dostrzegasz błędne oznakowanie dróg? Do piątku policja czeka na nasze zgłoszenia
Ostatnie dni jesiennej lustracji dróg. Do piątku lokalna policja czeka na zgłoszenia mieszkańców Chojnowa i okolic związane z nieprawidłowym lub niepełnym oznakowaniem. Celem akcji policji jest także sprawdzenie stanu nawierzchni dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych.
18 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gołaczów: Dwa bezdomne psy szukają domu
Urząd Gminy Chojnów poszukuje informacji na temat psów błąkających się po Gołaczowie oraz poszukuje osób, zainteresowanych adopcją.
17 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Jesienią i zimą nasilają się kradzieże na działkach
Im na zewnątrz chłodniej, tym lokalne ogrody działkowe coraz rzadziej są odwiedzane. Naszą nieobecność wykorzystują złodzieje... Jak się przed nimi chronić?
17 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przebudowa drogi Gołaczów-Konradówka rozpoczęta
Rozpoczęła się przebudowa drogi łączącej Gołaczów i Konradówkę. Na czas prowadzonych prac na całej długości remontowanego odcinka obowiązuje zakaz ruchu.
17 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
60 kolejnych przypadków zakażeń w naszym powiecie. UM zwraca się do seniorów
Biuro prasowe wojewody dolnośląskiego informuje o kolejnych przypadkach zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Na obszarze działania miejscowej PSSE potwierdzono dziś 200 zakażeń, z czego 60 dotyczy mieszkańców powiatu legnickiego.
17 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
KGHM wybuduje na Dolnym Śląsku trzy szpitale polowe
KGHM zbuduje na Dolnym Śląsku trzy szpitale do walki z COVID-19. Powstaną one w Legnicy, Lubinie i Wałbrzychu. Celem jest zwiększenie bazy dostępnych łóżek o ponad 230.
16 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Koronawirus dzisiaj i w weekend. Raport zakażeń
W ciągu minionej doby ośmiu mieszkańców powiatu legnickiego dowiedziało się o pozytywnym wyniku na obecność wirusa SARS-CoV-2 - informuje biuro wojewody dolnośląskiego.
16 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wciąż nie wszyscy złożyli deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Burmistrz Miasta Chojnowa zwrócił się do właścicieli domów jednorodzinnych z przypomnieniem o obowiązku złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
16 listopad 2020, PWSZ im. Witelona, Wszystkich komentarzy: 1
Executive Master Business of Administration - nowe studia podyplomowe w PWSZ
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na nowe studia podyplomowe - Studia Executive Master Business of Administration, których celem jest podniesienie kwalifikacji kadry kierowniczej firm, przedsiębiorstw oraz innych instytucji w obszarze nowoczesnego zarządzania organizacją...
15 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Remont ulicy Asnyka w toku [ZDJĘCIA]
Od kilku dni trwa z dawna oczekiwany remont ulicy Asnyka. Sprawdzamy jak przebiegają prace.
14 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Biblioteka zamknięta, jednak książki nadal można wypożyczać
Od 7 listopada Miejska Biblioteka Publiczna jest zamknięta dla użytkowników; to efekt ostatnich obostrzeń zaprezentowanych przez Rady Ministrów. Pomimo tego, wciąż możemy wypożyczać książki na zamówienie.
13 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przedszkole nr 3 wznawia funkcjonowanie
Od poniedziałku funkcjonowanie wznawia Przedszkole Miejskie nr 3. Ponad tygodniowa przerwa w działalności placówki spowodowana była dużą liczbą absencji chorobowych wśród pracowników - w przedszkolu stwierdzono 5 pozytywnych przypadków zakażenia COVID-19.
13 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
25 kolejnych przypadków w naszym powiecie
Według informacji z biura prasowego wojewody dolnośląskiego, w ciągu minionej doby potwierdzono zakażenie koronawirusem u 25 mieszkańców powiatu legnickiego. Wśród nich znaleźli się mieszkańcy Chojnowa.
13 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Okmiany: Pijany kierowca samochodu ciężarowego. Mężczyzna wydmuchał 2,4 promila alkoholu
Pracownik ochrony zatrzymał nietrzeźwego kierowcę samochodu ciężarowego. Na policyjnym alkomacie mężczyzna wydmuchał 2,4 promila alkoholu, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia.
13 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zmiana harmonogramu odbioru odpadów dla poszczególnych frakcji
Zgodnie z zapowiedziami, Urząd Gminy opublikował nowy harmonogram odbioru odpadów dla poszczególnych frakcji.
12 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
COVID-19: 50 aktywnych przypadków w Chojnowie
Według danych legnickiego sanepidu, potwierdzono zakażenie u kolejnych 29 mieszkańców naszego powiatu. W Chojnowie liczba aktywnych przypadków COVID-19 wynosi 50.
12 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 33
Akcja "Pod biało-czerwoną". Chojnów i gmina Chojnów z wystarczającą liczbą głosów
O północy zakończyło się głosowanie w ogólnopolskiej akcji "Pod biało-czerwoną" realizowanej pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Projekt zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu.
12 listopad 2020, Partnerstwo,
Nowość na rynku ubezpieczeń - Beesafe
Nowość na rynku ubezpieczeń - Beesafe, czyli agent ubezpieczeniowy Compensa TU. Największym atutem Beesafe jest kalkulator OC/AC, który działa rekordowo szybko - tylko 3 informacje wystarczą mu, aby obliczyć składkę polisy. Ale to nie wszystko, oferta tej firmy składa się także z wyjątkowych usług dla kierowców.
11 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Święto Niepodległości. Hołd bohaterom pod obeliskiem i na chojnowskim cmentarzu
Pod obeliskiem przy ulicy Chmielnej oraz przy pomniku Golgota Wschodu na chojnowskim Cmentarzu Komunalnym odbyły się uroczystości złożenia kwiatów. W ten sposób uczczono 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz złożono hołd osobom, które miały wkład w naszą wolność.