Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Cuprum Arena Cuprum Arena

Wiadomości

24 December 2020, admin, All comments: 1
Nocne patrole Policji i Straży Granicznej
Zatrzymanie na gorącym uczynku kilku sprawców przestępstw oraz odzyskanie utraconego pojazdu - to efekt nocnych patroli Policji i Straży Granicznej. Działania prewencyjne ukierunkowane na zwalczaniu przestępczości są prowadzone w Legnicy i na terenie powiatu legnickiego.
23 December 2020, admin, All comments: 0
Dary dla rodaków z Kresów
W legnickim starostwie miał miejsce finał przedświątecznej zbiórki darów dla naszych rodaków z Kresów. Akcję organizowana przez Studio Wschód od kilku lat jest wspierana przez powiat legnicki.
23 December 2020, admin,
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Państwu, aby ten wyjątkowy świąteczny czas przepełniony był radością, ciepłem i rodzinną atmosferą...
23 December 2020, admin, All comments: 0
Kwarantanna narodowa. Basen i muzeum pozostają zamknięte
Od 28 grudnia baseny i siłownie nie będą już otwarte dla osób przygotowujących się do zawodów sportowych ani dla osób uczęszczających na naukę pływania - tak wynika z rozporządzenia wprowadzającego w całym kraju kwarantannę narodową.
23 December 2020, admin, All comments: 5
Protest na A4. Policja: Postaramy się, aby utrudnienia były jak najmniej dotkliwe dla kierowców
Na 23 grudnia zaplanowany został protest przedstawicieli branży transportowej. Utrudnień w ruchu drogowym możemy spodziewać się głównie na odcinku od węzła Krzywa w kierunku Wrocławia do węzła Pietrzykowice. Dolnośląska policja zapowiada monitorowanie sytuacji i kierowanie ruchem adekwatnie do rozwoju wydarzeń.
22 December 2020, admin, All comments: 0
Budżet głównym tematem grudniowej sesji Rady Miejskiej
29 grudnia po raz ostatni w tym roku odbędzie się posiedzenie Rady Miejskiej. Głównym tematem obrad będzie budżet Chojnowa na rok 2021.
22 December 2020, Partnerstwo,
Troszczysz się o planetę? Naprawiaj zamiast kupować!
Awaria sprzętu elektronicznego, starte podeszwy butów czy pęknięty szew w sukience wcale nie oznaczają zużycia danego przedmiotu. Wiele usterek da się naprawić z pomocą odpowiedniego fachowca. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie go szukać. Nasze chęci z pewnością doceni planeta - w końcu nadmierne gromadzenie śmieci to jeden z problemów, z którym walczyć musimy wszyscy.
22 December 2020, Urząd Gminy Chojnów, All comments: 0
Pierwszy gminny żłobek powstanie w Kolonii Kołłątaja
Komfortowe i bezpieczne przestrzenie, w tym atrakcyjny i nowoczesny plac zabaw powstaną w przyszłym roku w Kolonii Kołłątaja. Budynek przystosowany będzie do przyjęcia 50 maluchów. Gmina Chojnów pozyskała na inwestycję ponad 1,6 mln. zł
22 December 2020, Szkoła Podstawowa nr 4,
SP4news: Wesołych, zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
Kolejny rok za nami… Rok trudny, dziwny, który długo pozostanie w naszej pamięci. W tym czasie nauczyliśmy się wiele, sprostaliśmy wyzwaniom, o których wcześniej nawet nam się nie śniło. Rok ten choć ciężki mógł nauczyć nas wiele, każdego czego innego, ale jedna nauka popłynęła do nas wszystkich. Współpraca to jest klucz do sukcesu. I za tę współpracę pragniemy Wszystkim podziękować- całej społeczności szkolnej!
21 December 2020, admin, All comments: 0
Mieszkaniec podchojnowskiej wsi odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza
Prokuratura Rejonowa w Złotoryi zastosowała dozór policyjny wobec 27-letniego mieszkańca gminy Chojnów, który został oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej i kierowanie gróźb wobec funkcjonariusza policji podczas interwencji.
21 December 2020, admin, All comments: 0
Coraz bliżej budowy gminnego żłobka? Wójt liczy na otwarcie placówki przed końcem 2021 roku
Budowa gminnego żłobka znalazła się w planach inwestycyjnych zawartych w budżecie gminy Chojnów na 2021 rok. Realizacja inwestycji ma być współfinansowana ze środków rządowego programu Maluch+. Z żłobka korzystać będzie mogło 50 dzieci.
21 December 2020, admin, All comments: 0
KONKURS. Odpowiedz na proste pytanie i zdobądź szansę na kalendarz 2021 [WYNIKI]
Już niedługo powitamy Nowy Rok. Masz już kalendarz? Jeżeli nie, to czas to zmienić.
21 December 2020, admin, All comments: 0
Wspólne działania Policji, Straży Leśnej i Straży Rybackiej
Na terenie powiatu legnickiego przeprowadzane są przedświąteczne działania „CHOINKA i KARP”. Wspólne patrole Policji z funkcjonariuszami Straży Leśnej i Straży Rybackiej służą działaniom profilaktycznym i poprawie bezpieczeństwa.
20 December 2020, admin, All comments: 0
Starostwo - podobnie jak chojnowskie urzędy - zamknięte 24 grudnia
Zgodnie z zarządzeniem Starosty Legnickiego, czwartek 24 grudnia będzie dniem wolnym dla pracowników Starostwa Powiatowego.
18 December 2020, admin, All comments: 0
Powiat legnicki dołączył do koalicji na rzecz wczesnego wykrywania nowotworów złośliwych DOPP
Powiat legnicki dołączył dziś do zainicjowanej przez wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego koalicji samorządowej na rzecz profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego. W planach jest rozszerzenie programu o kolejne dolnośląskie samorządy - w tym gminy powiatu legnickiego.
18 December 2020, admin, All comments: 0
Protest na A4. W najbliższą środę możliwe utrudnienia w ruchu
Na 23 grudnia zaplanowany został protest właścicieli i kierowców firm transportowych. Kierowcy planują znacząco spowolnić ruch na odcinku od zjazdu Krzywa do zjazdu Pietrzykowice.
18 December 2020, Partnerstwo,
Mrówka zaprasza na przedświąteczne zakupy [WYNIKI KONKURSU]
Już wkrótce dzień św. Mikołaja, a za nieco ponad miesiąc zasiądziemy do świątecznego stołu. Pomoc w przedświątecznych przygotowaniach oferuje chojnowska Mrówka, który jak co roku w listopadzie, wprowadza do swojej oferty szeroką gamę produktów, dzięki którym bez problemu zorganizujemy święta dla swojej rodziny i zadbamy o ich odpowiednią oprawę - tak by rzeczywiście były dla nas czasem magicznym.
18 December 2020, ŚDS nr 1, All comments: 0
Środowiskowy Dom Samopomocy nr 1: Do szopy, hej pasterze. Do szopy, bo tam cud!
W ogrodzie Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 umieszczono szopkę bożonarodzeniową, która tradycyjnie co roku jest eksponowana dla mieszkańców Chojnowa.
18 December 2020, Partnerstwo,
Najlepsze chlebaki do przechowywania pieczywa - który wybrać?
Czy wiesz, że na świeżość pieczywa ma wpływ to, w jaki sposób jest przechowywane? Dowiedz się, który chlebak będzie odpowiedni dla Ciebie!
17 December 2020, admin, All comments: 1
Rząd wprowadza dodatkowe ograniczenia. Zamknięte stoki i zakaz przemieszczania się w Sylwestra
Rząd zdecydował o przedłużeniu "etapu odpowiedzialności" i wprowadził dodatkowe ograniczenia. Wśród nic znalazło się zamknięcie stoków narciarskich oraz zakaz przemieszczania się w Sylwestra. Zobacz co nas jeszcze czeka.