Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica Cuprum Arena Cuprum Arena

Wiadomości

10 April 2021, admin, All comments: 3
Nieodpowiedzialne zachowanie podczas spaceru z pupilem może nas sporo kosztować
10 kwietnia w życie wchodzi rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń. Wśród nowych przepisów, znalazł się istotny zapis dla posiadaczy zwierząt.
09 April 2021, admin, All comments: 0
144 nowe zakażenia od początku tygodnia. Duży wzrost w piątek
W ciągu minionej doby u 65 mieszkańców powiatu legnickiego potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje w dzisiejszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Od początku tygodnia zarejestrowano 144 nowe zakażenia.
09 April 2021, admin, All comments: 0
Bez uprawnień i z ponad promilem za kierownicą. Samochód bez badań technicznych i OC
Policjanci Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego mieszkańca gminy Chojnów. Mężczyzna kierując pojazdem marki Audi miał w organizmie ponad promil alkoholu. To jednak nie wszystko...
09 April 2021, Starostwo Powiatowe,
780 rocznica Bitwy pod Legnicą
9 kwietnia przypada 780 rocznica bitwy pod Legnicą. W 1241 roku na terenie miejscowości Legnickie Pole starły się ze sobą armia mongolska i rycerze księcia Henryka Pobożnego.
09 April 2021, admin, All comments: 0
A4: Samochód w rowie
Samochód w rowie - to efekt zdarzenia do którego doszło nad ranem na 77 kilometrze autostrady A4. Na szczęście obyło się bez poszkodowanych.
08 April 2021, admin, All comments: 0
Poniedziałkowa zmiana godzin pracy w Wydziale Komunikacji i Transportu Drogowego
W najbliższy poniedziałek czeka nas zmiana godzin obsługi interesantów w Wydziale Komunikacji i Transportu Drogowego. Sytuacja spowodowana jest wyłączeniem systemu CEPiK.
08 April 2021, admin, All comments: 0
Urząd Gminy: Przerwa w dostępie do internetu i telefonów. Nieczynne kasy
Urząd Gminy informuje o przerwie w dostępie do internetu i telefonów w Urzędzie Gminy Chojnów, GZGKiM oraz GOPS. Utrudnienia potrwają do 12 kwietnia.
08 April 2021, Partnerstwo,
Wirtualny Dzień Otwartych Drzwi 2021  w PWSZ im. Witelona w Legnicy!
Zapraszamy na Wirtualny Dzień Otwartych Drzwi w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, który rozpocznie się 13 kwietnia 2021 roku. Wejście na Wirtualny Dzień Otwartych Drzwi 2021 w PWSZ im. Witelona w Legnicy będzie możliwe poprzez stronę internetową Uczelni.
07 April 2021, admin, All comments: 0
Remont dachu zamienickiej świetlicy
Urząd Gminy wybrał najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu dotyczącym remontu pokrycia dachowego na świetlicy wiejskiej w Zamienicach.
07 April 2021, admin, All comments: 0
28-latek poszukiwany listem gończym zatrzymany przez chojnowskich policjantów po pościgu
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie po pościgu zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, który poszukiwany był listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Legnicy. Dodatkowo przy mężczyźnie ujawniono kilka porcji handlowych marihuany.
07 April 2021, admin, All comments: 0
Rząd przedłuża obowiązują obostrzenia
Rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń do 18 kwietnia. Decyzja motywowana jest m.in. małą liczbą łóżek i respiratorów w szpitalach.
06 April 2021, admin, All comments: 0
Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań
Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w nim obowiązuje wszystkie dorosłe osoby w Polsce, ale też Polaków czasowo przebywających za granicą, a także cudzoziemców, którzy mieszkają w naszym kraju na stałe lub czasowo.
06 April 2021, admin, All comments: 0
Święta bez wypadków. Nie zabrakło kierowców pod wpływem alkoholu i środków odurzających
Okres minionych Świąt Wielkiej Nocy na drogach powiatu legnickiego minął bardzo spokojnie. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a mundurowi obsłużyli 17 zdarzeń z udziałem kierujących. Niestety 6 kierowców straciło prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających.
06 April 2021, admin, All comments: 0
Punkt szczepień masowych w Chojnowie. Samorząd czeka na zielone światło od wojewody
Legnickie starostwo wspólnie z miastem Chojnów chce zorganizować w naszym mieście punkt szczepień masowych. Jeśli wojewoda zaakceptuje lokalizację ruszą przygotowania do przystosowania obiektu.
06 April 2021, admin, All comments: 0
Poświąteczny trzeźwy poranek
Od godziny 5:00 na lokalnych drogach trwa akcja "Trzeźwy Poranek". Działania policjantów ukierunkowane będą na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu.
05 April 2021, admin, All comments: 0
Powracają przymrozki i przelotne opady śniegu
Lany Poniedziałek upłynął na Dolnym Śląsku pod znakiem ochłodzenia, przelotnych deszczy i silnego wiatru. Po niezbyt ciepłej Wielkanocy czeka nas niestety chłodny tydzień.
04 April 2021, admin, All comments: 0
Sprzątanie Rokitek wsparte przez UG. Wójt zachęca do informowania o podobnych inicjatywach
W minionym tygodniu informowaliśmy o akcji sprzątania okolic stawów w Rokitkach. Do tej obywatelskiej inicjatywy odniósł się Urząd Gminy, który zorganizował odbiór zebranych nieczystości.
03 April 2021, admin,

02 April 2021, admin, All comments: 1
Kolejnych pięciu kierowców utraciło swoje uprawnienia do kierowania pojazdami
W ciągu dwóch dni lokalna drogówka zatrzymała 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości. Kontrole odbywają się w miejscach, które są zgłaszane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
02 April 2021, admin,
Jutro poświęcenie pokarmów. Zobacz gdzie i kiedy...
Tradycyjnie w Wielką Sobotę błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny. Ze względów bezpieczeństwa, tegoroczne poświęcenie odbędzie się przed kościołami.