Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Cuprum Arena Cuprum Arena

Wiadomości

12 September 2020, admin, All comments: 0
Chojnów pomaga Julii z Radkowa. Ruszyła akcja "100 kilometrów na hulajnodze dla Julii"
O godzinie 9:00 z parkingu Lidla na hulajnodze w stukilometrową charytatywną podróż wyruszył Tadeusz Rybczyński. Lokalnemu pasjonatowi psich zaprzęgów towarzyszyć będą na rowerach Rafał Łysyganicz i Jerzy Sobczak.
11 September 2020, admin2, All comments: 1
W niedzielę mecz Orlik kontra Sokół. Chojnowianka zmierzy się z zespołem z końca tabeli

Przed nami weekendowe rozgrywki w piłkarskich ligach niższych. Prezentujemy harmonogram spotkań zespołów reprezentujących ziemię chojnowską.

11 September 2020, admin, All comments: 0
Wójt: Problem wykluczenia transportowego powinien ulec zdecydowanej poprawie
- Niebawem problemy tzw. wykluczenia transportowego mieszkańców naszej gminy powinny ulec zdecydowanej poprawie – zaznacza wójt Andrzej Pyrz, który podjął rozmowy z nowym przewoźnikiem, w sprawie możliwości poszerzenia zakresu jego usług i rozważenia wprowadzenia dodatkowych kursów dla osób nie objętych przetargiem.
11 September 2020, admin, All comments: 0
100 kilometrów na hulajnodze dla Julii
Kilka lat temu na łamach naszego portalu pisaliśmy o akcji "Z Chojnowa na Śnieżkę piechotą dla Ewy". Jej pomysłodawca - Tadeusz Rybczyński - zbierał w ten sposób środki na turnus rehabilitacyjny dla swojej córki. Sukces tamtej akcji okazał się zachętą do dalszych działań - tym razem pieniądze zbierane będą na rzecz walczącej z guzem mózgu Julii.
11 September 2020, admin, All comments: 0
Pościg za kierowcą na A4. Ucieczka przed policją była jego marzeniem
Policjanci drogówki po podjętym pościgu podchojnowską autostradą A4, zatrzymali 37-letniego mieszkańca województwa śląskiego, który kierując pojazdem marki Mercedes rażąco łamał przepisy ruchu drogowego i nie zatrzymał się do kontroli pomimo wydawanych przez funkcjonariuszy sygnałów do zatrzymania pojazdu. Jak stwierdził - ucieczka przed policją była jego marzeniem.
11 September 2020, admin, All comments: 0
Ulica Kościuszki: Nietrzeźwy kierowca uszkodził ogrodzenie i uderzył w budynek
Chojnowscy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Chojnowa, który będąc pod wpływem alkoholu uszkodził samochodem elewację budynku i ogrodzenie jednej z posesji przy ulicy Kościuszki.
11 September 2020, admin, All comments: 2
MOKSiR wraca do życia. Ośrodek czynny cały tydzień
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji informuje o zmianach zasad funkcjonowania. Zobacz, co nowego nas czeka.
10 September 2020, admin2, All comments: 0
Kino Kultura wznawia pracę. Co w repertuarze?

Już za tydzień, 18 września, zaplanowane jest wznowienie pracy chojnowskiego Kina Kultura. Trzeba jednak pamiętać, że wizyta w kinie będzie wiązała się z podporządkowaniem do obowiązujących zasad, mających na celu zminimalizowanie ryzyko zakażenia Covid-19. Osoby, które nie będą dostosowywać się do reżimu sanitarnego, nie będą wpuszczane na seans.

10 September 2020, admin, All comments: 1
Rozpoczęła się przebudowa "amfiteatru"
Urząd Miejski poinformował o rozpoczęciu przebudowy "amfiteatru" w Parku Śródmiejski, który docelowo ma stać się dopełnieniem malowniczej przestrzeni.
10 September 2020, Partnerstwo,
Poszukiwani pracownicy produkcyjni
Firma PPU MAGROTEX Sp. z o.o. z siedzibą w Chojnowie poszukuje pracowników produkcyjnych.
10 September 2020, Helios Legnica, All comments: 1
[KONKURS] Wygraj bilet do Heliosa + aktualny repertuar

Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem kina Helios w Legnicy. Ważnym od 11 do 17 września 2020 roku. Dziś na naszym profilu na FB można będzie wygrać bilety na piątkowe seanse filmu „Pętla” w legnickim Heliosie. Zapraszamy do udziału w zabawie!

09 September 2020, admin, All comments: 0
Znamy już wykonawcę budowy drogi Konradówka-Gołaczów
Znamy już wykonawcę przebudowy drogi łączącej Konradówkę z Gołaczowem. To jedna z najważniejszych tegorocznych inwestycji w gminie Chojnów. Jej zakończenie planowane jest na listopad 2020 roku.
09 September 2020, Partnerstwo,
Usługi asenizacyjne EKO-MIŁ
EKO-MIŁ - szybki i bezproblemowy wywóz nieczystości płynnych.
09 September 2020, admin, All comments: 0
Nabór wniosków o stypendia w jubileuszowej edycji Programu “zDolny Śląsk”
Fundacja Edukacji Międzynarodowej poinformowała o rozpoczęciu naboru wniosków w XX – jubileuszowej – edycji Programu Stypendialnego “zDolny Śląsk”. Konkurs adresowany jest do uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu Dolnego Śląska.
09 September 2020, admin, All comments: 3
Gmina Chojnów laureatem konkursu "Samorząd Promujący Zdrowie"
Gmina wiejska Chojnów została laureatem konkursu "Samorząd Promujący Zdrowie". Gmina została doceniona m.in. skuteczne działania w dziedzinie profilaktyki zdrowotnej.
08 September 2020, Rafał Wyciszkiewicz, All comments: 2
Z Kołobrzegu do Krynicy Morskiej. Wyprawa rowerowa chojnowskiego cyklisty (część 2)Po roku przerwy chojnowski pasjonat zwiedzania kraju rowerem Rafał Wyciszkiewicz, postanowił dokończyć rowerową podróż wzdłuż Wybrzeża. Jako że 2 lata temu z Żar szlakiem wzdłuż Odry, dojechał do Kołobrzegu, teraz postawił sobie za cel dotarcie do granicy Polski za Krynica Morską. Oto druga część jego relacji...
08 September 2020, Partnerstwo,
Jak wyjść ze spirali zadłużenia?

Gdy brakuje pieniędzy, kredyty i pożyczki pomagają osobom w potrzebie w sfinansowaniu ważnych wydatków. To pozytywna strona produktów finansowych – negatywna jest taka, że nad pożyczaniem można w pewnym momencie stracić kontrolę, wpadając w spiralę zadłużenia. Czym ona jest i jak się z niej wydostać?

08 September 2020, PWSZ im. Witelona w Legnicy, All comments: 0
Trwa drugi nabór na studia w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Do 6 października 2020 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy trwa rekrutacja kandydatów na studia na rok akademicki 2020/2021 w ramach drugiego naboru. Jest to szansa dla osób, które nie zdążyły zapisać się na studia wcześniej. Przyjmowanie dokumentów trwa do 7 października 2020 r. Ogłoszenie list kandydatów przyjętych na I rok studiów odbędzie się 9 października 2020 r.

07 September 2020, admin, All comments: 2
Złodziejka zatrzymana przez chojnowskich policjantów
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie w wyniku intensywnej pracy operacyjnej zatrzymali 20-letnią sprawczynię kradzieży w jednej ze wsi na terenie gminy, której łupem były pieniądze, biżuteria i książeczka wojskowa. Sprawczyni grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
07 September 2020, admin, All comments: 0
Niedziela z dziełami Freyera, Buxtehude, Messiaena, Bacha i Surzyńskiego
Damian Koneczny wystąpił w ramach ostatniego chojnowskiego koncertu zorganizowanego w ramach tegorocznych Letnich Koncertów Organowych. Podczas niedzielnego spotkania w chojnowskiej farze usłyszeć mogliśmy dzieła m.in. Augusta Freyera, Dietricha Buxtehude, Johanna Sebastiana Bacha, Mieczysława Surzyńskiego czy Oliviera Messiaena.
Sklep Bigform