Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Cuprum Arena Cuprum Arena

Wiadomości

27 August 2020, admin, All comments: 0
Kiermasz podręczników we wszystkich budynkach Powiatowego Zespołu Szkół
Na początku września we wszystkich budynkach Powiatowego Zespołu Szkół organizowany będzie kiermasz podręczników. To okazja dla wszystkich, którzy chcieliby sprzedać lub kupić podręczniki.
27 August 2020, admin, All comments: 0
A4 przejezdna z ograniczeniami. Konieczna będzie naprawa
21 sierpnia doszło do uszkodzeniu nawierzchni autostrady A4 między węzłem Krzyżowa i LSSE Krzywa. Ruch na drodze obecnie odbywa się z ograniczeniami - konieczna będzie docelowa naprawa. Prace zostaną wykonane przy użyciu technologii betonu szybkosprawnego, aby do minimum ograniczyć czas ich trwania oraz związane z tym utrudnienia.
27 August 2020, admin, All comments: 0
Zryw Ur – Pal Stary Łom I z Pucharem Wójta Gminy Chojnów
Za nami siatkarskie zmagania o Puchar Wójta Gminy Chojnów. W miony weekend w Czernikowicach na przeciwko siebie stanęło siedem zespołów.
27 August 2020, admin, All comments: 0
Utrzymanie czystości i porządku w mieście wśród tematów sesji Rady Miejskiej
Przed nami sierpniowe posiedzenie Rady Miejskiej.
26 August 2020, admin, All comments: 0
Uwaga na porywisty wiatr
Spadające konary i utrudnienia w ruchu to jeden z efektów silnego wiatru jak będzie nam dzisiaj towarzyszył przez cały dzień.
26 August 2020, admin, All comments: 1
Rozpoczęcie roku w Trójce bez uroczystego apelu
1 września uczniowie powrócą do szkoły. To już niemal pewne. Wiele szkół rezygnuje jednak z uroczystych apeli na rozpoczęcie roku szkolnego - tak będzie m.in. w chojnowskiej Szkole Podstawowej nr 3.
26 August 2020, Partnerstwo,
Zdrowie publiczne - nowy kierunek  w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy uzyskał zgodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie nowego kierunku studiów - Zdrowie publiczne na poziomie studiów magisterskich.

25 August 2020, admin, All comments: 3
Ulica Amazońska w Okmianach. Dobry pomysł czy marketingowe zawłaszczenie przestrzeni publicznej?
Od kilku dni w Okmianach mamy nową ulicę. O jej nazwie zdecydowali Radni Gminy Chojnów, przychylając się do propozycji inwestora.
25 August 2020, admin, All comments: 0
Słupki i łańcuchy na Samorządowej - skąd takie rozwiązanie?
Pod koniec minionego tygodnia spore zainteresowanie wzbudziło nadesłane do naszej redakcji zdjęcie z ulicy Samorządowej, przedstawiające słupki i łańcuchy ustawione w poprzek chodnika. Same łańcuchy na chodniku zostały zdemontowane - dlaczego jednak ktoś zdecydował się na takie rozwiązanie? O odpowiedź zapytaliśmy przedstawicieli Chojnowskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
25 August 2020, admin, All comments: 0
Narodowe Czytanie 2020 w Chojnowie - bezpośrednio i online
Wrzesień od kilku lat kojarzy nam się z Narodowym Czytaniem, akcją społeczną propagującą znajomość literatury narodowej. W organizację wydarzenia co roku włączają się chojnowska Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz lokalne szkoły. Nie inaczej będzie w tym roku.
25 August 2020, admin2, All comments: 0
[KONKURS - WYNIKI] Wygraj bilet na Kino Kobiet!

Na naszym profilu na Facebooku trwa konkurs, w którym do wygrania są bilety na jutrzejsze Kino Kobiet w legnickim Heliosie.

24 August 2020, admin, All comments: 2
Policja zapowiadają kontrole nad zbiornikami wodymi. Na celowniku także kierowcy
Kierowcy parkujący bez większego zastanowienia przy kąpielisku w Rokitkach są problemem nie od dziś. Lokalna policja realizująca kontrole nad zbiornikami wodnymi w powiecie legnickim zapowiada zwrócenie uwagi także na kierowców parkujących w miejscach niedozwolonych.
24 August 2020, Partnerstwo,
Ćwiek i Lobo. Stand-up w Kręgielni Piastów
Galeria Piastów: 'Zbiry StandUpu', czyli Jakub Ćwiek i Maciej LOBO Linke znów opanują Kręgielnię! Tym razem z nowym programem 'Za starzy by umrzeć młodo'.
24 August 2020, admin, All comments: 0
Motocyklista bez uprawnień i pod wpływem narkotyków
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie w miniony weekend zatrzymali motocyklistę, który poruszając się z nadmierną prędkością wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie. Młody mieszkaniec powiatu legnickiego nie miał wymaganych uprawnień, ponadto okazało się, że prowadził pod wpływem narkotyków.
24 August 2020, admin, All comments: 0
Koncert Tomasza Głuchowskiego w chojnowskiej farze
Koncert dr hab. Tomasza Głuchowskiego w chojnowskiej farze zwieńczył kulturalny weekend w naszym mieście. Był to kolejny punkt w programie tegorocznych Letnich Koncertów Organowych.
23 August 2020, admin, All comments: 1
"Mój Dom Polska" - sobotni koncert w kościele parafialnym [ZDJĘCIA]
Anna Cymmerman oraz Krzysztof Gwiazda zaprezentowali się minionej soboty w kościele Niepokalnego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Koncert "Mój Dom Polska" połączył tradycyjne pieśni żołnierskie i patriotyczne ze współczesnymi utworami wzmacniającymi świadomość historyczną Polaków.
23 August 2020, admin2, All comments: 0
Wyniki weekendowych rozgrywek piłkarskich

Za nami weekendowe rozgrywki w piłkarskich ligach niższych. Prezentujemy wyniki spotkań rozegranych przez zespoły z ziemi chojnowskiej.

21 August 2020, Partnerstwo, All comments: 0
V edycja Letnich Koncertów Organowych

Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejną odsłonę V edycji Letnich Koncertów Organowych, która odbędzie się 23 sierpnia br. o godz. 19.00 w Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie. Na organach zagra dla Państwa dr hab. Tomasz Głuchowski.


21 August 2020, admin2, All comments: 0
Autostrada się zapadła. Spory korek na A4
Dziś ok. godz. 16.00 doszło do uszkodzenia nawierzchni. Odcinek w stronę Zgorzelca między węzłami Krzywa a obszarem Krzyżowa jest zablokowany.
21 August 2020, admin, All comments: 0
Kino Kultura ogłasza wznowienie funkcjonowania. Czeka nas jednak surowy reżim i wyższe ceny
Po kilku miesiącach przerwy powraca chojnowskie kino. Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji opublikował szczegółowy regulamin.
Sklep Bigform