Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica Cuprum Arena Cuprum Arena

Wiadomości

12 March 2021, admin, All comments: 0
56 nowych przypadków od początku tygodnia. Raport z ostatnich dni
W ciągu minionej doby u jedenastu mieszkańców powiatu legnickiego potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje w dzisiejszym raporcie Ministerstwo Zdrowia.
11 March 2021, admin, All comments: 1
Dwaj motorowerzyści odpowiedzą za prowadzenie w stanie nietrzeźwości i z aktywnymi zakazami
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Chojnów w wieku 20 i 27 lat, którzy poruszali się motorowerami w stanie nietrzeźwości i posiadali aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
11 March 2021, admin, All comments: 0
Samorządowcy dziękują Sołtysom w dniu ich święta
11 marca obchodzimy Dzień Sołtysa. To święto to okazja, do podziękowania oraz wyrażenia uznania i wdzięczności za codzienny trud i zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności.
11 March 2021, admin, All comments: 0
PZON: Wydłużony okres ważności orzeczeń o niepełnosprawności
Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Legnicy przypomina o wydłużonym okresie ważności orzeczeń o niepełnosprawności.
11 March 2021, admin, All comments: 0
Rekrutacja do chojnowskich szkół i przedszkoli
9 marca rozpoczął się proces przyjmowania wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola, od 1 marca natomiast trwa rekrutacja do chojnowskich szkół podstawowych. Zobacz do kiedy można złożyć wniosek.
11 March 2021, admin, All comments: 2
Ulica Bielawska do przebudowy
Ulica Bielawska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego do torów kolejowych, już wkrótce zyska nową nawierzchnię. Urząd Miejski rozpoczął poszukiwania wykonawcy inwestycji.
10 March 2021, admin, All comments: 0
Prowadził pod wpływem narkotyków, odpowie także za ich posiadanie
W Gołaczowie policjanci Komisariatu Policji w Chojnowie dokonali zatrzymania kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcy. 34-latek odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków oraz za ich posiadanie.
10 March 2021, admin, All comments: 1
Kolejny pijany kierowca ciężarówki zatrzymany. Poruszał się po chojnowskich ulicach
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w Chojnowie do kontroli 45-letniego Ukraińca - kierowcę ciężarowego Renault. Jak się okazało, prowadził samochód w stanie nietrzeźwości mając niemal 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
10 March 2021, PWSZ im. Witelona,
PWSZ: Wznawiamy akcję i wyjazd na Ukrainę

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka” i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zapraszają do włączenia się w realizację projektu „POMAGAMY RODAKOM NA UKRAINIE IV – Z PAMIĘCIĄ O POLEGŁYCH KRESOWIAKACH” dofinansowanego ze środków Fundacji PZU.

10 March 2021, Urząd Gminy Chojnów, All comments: 0
Gminny Chojnowski Budżet Obywatelski: Ostatnie dni głosowania

Już tylko dwa dni pozostały do końca głosowania na projekty zgłoszone do Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Dotychczas ponad pół tysiąca mieszkańców wzięło udział w elektronicznym głosowaniu. Do wyboru jest 37 pomysłów. Głosy można oddawać przez Internet oraz w specjalnych punktach do piątku, 12 marca.

09 March 2021, admin, All comments: 0
Blisko 2 promile wydmuchał kierowca zatrzymany na DK94
W ciągu dwóch dni w naszym regionie z dalszej jazdy wyeliminowano trzech kierowców, którzy w stanie nietrzeźwości kierowali pojazdami. Do jednego z zatrzymań doszło na terenie gminy Chojnów.
09 March 2021, admin, All comments: 0
Prace na Wieży Ciśnień. Wtorek i środa z możliwymi spadkami ciśnienia wody
Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej poinformował o możliwych spadkach ciśnienia wody.
09 March 2021, admin, All comments: 0
Kolejny wypadek w sąsiedztwie Domu Kultury. Jedna osoba w szpitalu
Na skrzyżowaniu w sąsiedztwie Domu Kultury po raz kolejny doszło do wypadku. W wyniku zderzenia jedna osoba trafiła do szpitala.
08 March 2021, Starostwo Powiatowe,
LSSE S.A. zaprasza przedsiębiorców na spotkanie

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. oraz Starostwo Powiatowe w Legnicy zapraszają na spotkanie w ramach kampanii promującej tereny inwestycyjne w powiecie legnickim, które rozpocznie się 25 marca o godzinie 11:00. Wezmą w nim udział przedstawiciele Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A (LSSE), Starostwa Powiatowego w Legnicy oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy (PUP).

08 March 2021, SP Niedźwiedzice, All comments: 0
Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzicach realizuje projekt edukacyjny "Bezpieczny Dolnoślązak"

Od 5 marca do 14 maja 2021 roku nasza szkoła, wraz z oddziałem przedszkolnym w Goliszowie, rozpoczyna swoje działania w związku z realizacją Programu Edukacyjnego, pt.: ”Bezpieczny Dolnoślązak”.

08 March 2021, admin, All comments: 0
Trzeźwy poranek
Od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu legnickiego prowadzona akcja prewencyjna Trzeźwy Poranek. Działania ukierunkowane będą na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu.
07 March 2021, admin, All comments: 1
Trwają prace nad chodnikiem z Piotrowic do Chojnowa
Trwają oczekiwane od dawna prace nad budową nowego chodnika, który już wkrótce połączy Piotrowice i Chojnów. Zobacz zdjęcia.
06 March 2021, admin, All comments: 0
Mocne uderzenie Kamila Mroczkowskiego. Wygrana tym razem bez nokautu
Kamil Mroczkowski dopisał do swojego dorobku kolejne zwycięstwo na zawodowym ringu. Jego rywalem na gali Queensberry Polska w Gniewie był Białorusin Artsiom Czarniakiewicz. Pochodzący z naszego regionu zawodnik wygrał jednogłośnie na punkty.