Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Wiadomości

16 September 2020, admin, All comments: 0
Przedstawiciele gmin Chojnów i Zagrodno rozmawiali o publicznym transporcie
W Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie Wójta Andrzeja Pyrza z Zastępcą Wójta Gminy Zagrodno - Kamilem Strynkowskim. Jego celem było podjęcie rozmów w sprawie organizacji publicznego transportu zbiorowego między obydwiema gminami.
16 September 2020, admin, All comments: 0
Wybrano najkorzystniejszą ofertę na przebudowę ulicy Asnyka
Burmistrz Miasta Chojnowa poinformował o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu dotyczącym przebudowy ulicy Asnyka.
16 September 2020, Partnerstwo,
Letnie Koncerty Organowe – podsumowanie

Muzyka organowa zachwyca swoim pięknem i bogactwem barw. Jej wyjątkowość tkwi w instrumencie jakim są organy, z których artyści wydobywają dźwięki, zaskakując zgromadzonych na koncercie słuchaczy. Z pewnością dopełnieniem tej wyjątkowej i podniosłej atmosfery jest również sakrum wnętrza świątyni, w której jest wykonywana.

15 September 2020, admin, All comments: 1
Kolejna zmiana w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych
Urząd Miejski poinformował o kolejnej zmianie harmonogamów odbioru odpadów komunalnych. Zobacz, kiedy możesz spodziewać się śmieciarki.
15 September 2020, admin, All comments: 0
Chojnowski Maraton Zumby - kolejna akcja wsparcia dla Julii z Radkowa
W najbliższą sobotę chojnowska pizzeria Alvaro gościć będzie Charytatywny Maraton Zumby. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na rzecz walczącej o życie 18-letniej Julii Kuczały.
15 September 2020, admin, All comments: 2
Kilka wiosek bez wody
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej poinformował o przerwie w dostawie wody. Problemy mogą potrwać do 13:00.
14 September 2020, admin, All comments: 2
Usługi MOKSiR tylko po wypełnieniu oświadczenia
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji po długiej przerwie powrócił do całotygodniowej pracy. Na klientów czekają jednak ograniczenia. Konieczne jest m.in. wypełnienie oświadczenia.
14 September 2020, admin, All comments: 0
Kiedyś – obrazki czasu zaprzeszłego. Premiera nowej książki Stanisława Horodeckiego
W minioną niedzielę gościliśmy w chojnowskiej kawiarni Jubilatka, gdzie odbyło się spotkanie promujące książkę "Kiedyś – obrazki czasu zaprzeszłego".
14 September 2020, admin, All comments: 0
Działania "Trzeźwy Poranek" na lokalnych drogach
Od wczesnych godzin porannych na lokalnych drogach prowadzone są działania "Trzeźwy Poranek". Działania policjantów ukierunkowane są na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu.
13 September 2020, admin2, All comments: 0
Chojnowianka z kompletem punktów. Czarni utrzymują pozycję lidera

Za nami weekendowe rozgrywki w piłkarskich ligach niższych. Prezentujemy wyniki spotkań rozegranych przez zespoły reprezentujące ziemię chojnowską.

12 September 2020, admin, All comments: 0
Chojnów pomaga Julii z Radkowa. Ruszyła akcja "100 kilometrów na hulajnodze dla Julii"
O godzinie 9:00 z parkingu Lidla na hulajnodze w stukilometrową charytatywną podróż wyruszył Tadeusz Rybczyński. Lokalnemu pasjonatowi psich zaprzęgów towarzyszyć będą na rowerach Rafał Łysyganicz i Jerzy Sobczak.
11 September 2020, admin2, All comments: 1
W niedzielę mecz Orlik kontra Sokół. Chojnowianka zmierzy się z zespołem z końca tabeli

Przed nami weekendowe rozgrywki w piłkarskich ligach niższych. Prezentujemy harmonogram spotkań zespołów reprezentujących ziemię chojnowską.

11 September 2020, admin, All comments: 0
Wójt: Problem wykluczenia transportowego powinien ulec zdecydowanej poprawie
- Niebawem problemy tzw. wykluczenia transportowego mieszkańców naszej gminy powinny ulec zdecydowanej poprawie – zaznacza wójt Andrzej Pyrz, który podjął rozmowy z nowym przewoźnikiem, w sprawie możliwości poszerzenia zakresu jego usług i rozważenia wprowadzenia dodatkowych kursów dla osób nie objętych przetargiem.
11 September 2020, admin, All comments: 0
100 kilometrów na hulajnodze dla Julii
Kilka lat temu na łamach naszego portalu pisaliśmy o akcji "Z Chojnowa na Śnieżkę piechotą dla Ewy". Jej pomysłodawca - Tadeusz Rybczyński - zbierał w ten sposób środki na turnus rehabilitacyjny dla swojej córki. Sukces tamtej akcji okazał się zachętą do dalszych działań - tym razem pieniądze zbierane będą na rzecz walczącej z guzem mózgu Julii.
11 September 2020, admin, All comments: 0
Pościg za kierowcą na A4. Ucieczka przed policją była jego marzeniem
Policjanci drogówki po podjętym pościgu podchojnowską autostradą A4, zatrzymali 37-letniego mieszkańca województwa śląskiego, który kierując pojazdem marki Mercedes rażąco łamał przepisy ruchu drogowego i nie zatrzymał się do kontroli pomimo wydawanych przez funkcjonariuszy sygnałów do zatrzymania pojazdu. Jak stwierdził - ucieczka przed policją była jego marzeniem.
11 September 2020, admin, All comments: 0
Ulica Kościuszki: Nietrzeźwy kierowca uszkodził ogrodzenie i uderzył w budynek
Chojnowscy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Chojnowa, który będąc pod wpływem alkoholu uszkodził samochodem elewację budynku i ogrodzenie jednej z posesji przy ulicy Kościuszki.
11 September 2020, admin, All comments: 2
MOKSiR wraca do życia. Ośrodek czynny cały tydzień
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji informuje o zmianach zasad funkcjonowania. Zobacz, co nowego nas czeka.
10 September 2020, admin2, All comments: 0
Kino Kultura wznawia pracę. Co w repertuarze?

Już za tydzień, 18 września, zaplanowane jest wznowienie pracy chojnowskiego Kina Kultura. Trzeba jednak pamiętać, że wizyta w kinie będzie wiązała się z podporządkowaniem do obowiązujących zasad, mających na celu zminimalizowanie ryzyko zakażenia Covid-19. Osoby, które nie będą dostosowywać się do reżimu sanitarnego, nie będą wpuszczane na seans.

10 September 2020, admin, All comments: 1
Rozpoczęła się przebudowa "amfiteatru"
Urząd Miejski poinformował o rozpoczęciu przebudowy "amfiteatru" w Parku Śródmiejski, który docelowo ma stać się dopełnieniem malowniczej przestrzeni.
10 September 2020, Partnerstwo,
Poszukiwani pracownicy produkcyjni
Firma PPU MAGROTEX Sp. z o.o. z siedzibą w Chojnowie poszukuje pracowników produkcyjnych.