Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Cuprum Arena Cuprum Arena

Wiadomości

24 March 2021, admin, All comments: 0
PSZOK w Białej odwiedzany przez mieszkańców innych gmin. Śmieci tam jednak nie zostawią
Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych działają już w naszych gminach od wielu lat, pomimo tego wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy kto może zostawić tam swoje śmieci...
23 March 2021, admin, All comments: 0
Niemal 30 proc. testów z wynikiem pozytywnym
Niemal 30 procent testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 wśród mieszkańców powiatu legnickiego ma wynik pozytywny - wynika z dzisiejszych danych Ministerstwa Zdrowia. Od początku tygodnia pozytywny wynik na obecność wirusa zobaczyło 37 osób z naszego powiatu.
23 March 2021, admin, All comments: 0
Zatrzymany 37-letni mieszkaniec gminy Chojnów. Był poszukiwany dwoma listami gończymi
Policjanci działający na terenie powiatu legnickiego oraz Legnicy zatrzymali wczoraj sześć poszukiwanych osób. Wśród nich znalazł się mieszkaniec gminy Chojnów, który był poszukiwany dwoma listami gończymi.
23 March 2021, admin, All comments: 0
Dziś marcowa sesja Rady Gminy
Już dzisiaj marcowa sesja Rady Gminy. Po raz kolejny radni obradować będą z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość. Zobacz nad jakimi sprawami dziś się pochylą.
22 March 2021, admin, All comments: 0
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej po raz kolejny apeluje o ograniczenie wizyt
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej po raz kolejny przypomniał o ograniczeniu wizyt w ośrodku. Od interesantów oczekuje się bezwzględnego przestrzegania zasad bezpieczeństwa.
22 March 2021, admin, All comments: 0
Kolejne ułatwienie dla osób z niepełnosprawnością w starostwie
W legnickim starostwie oddano do użytku nową windę  dofinansowaną środkami z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Powstała ona z myślą o likwidacji barier architektonicznych.
22 March 2021, admin, All comments: 0
Chojnów: Zatrzymany nietrzeźwy motorowerzysta. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu
Chojnowscy policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca gminy Chojnów. Mężczyzna kierując motorowerem miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, za co grozi kara do 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
21 March 2021, admin, All comments: 0
Weekend nie obył się bez wypadków. Dachowanie w Białej
W sobotę służby ratunkowe zostały zadysponowane do Białej, gdzie doszło do dachowania. Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia, tym razem obyło się bez poważniejszych obrażeń.
20 March 2021, admin, All comments: 0
Służby apelują o przestrzeganie obostrzeń i zapowiadają dalsze kontrole
Od soboty Dolny Śląsk obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa. Lokalna policja zapowiada kontynuację "nieustannych" kontroli pod kątem przestrzegania obostrzeń. Działania tłumaczone są troską o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu legnickiego.
19 March 2021, PWSZ im. Witelona,
Intensywne kursy językowe przygotowujące do matury
Chcesz sprawdzić swoje umiejętności językowe w przyjaznym otoczeniu? Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza maturzystów do wzięcia udziału w intensywnym kursie języka angielskiego lub niemieckiego, które będą prowadzone na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
19 March 2021, Partnerstwo,
Bistro u Sabcia zaprasza na nowości jakich w Chojnowie jeszcze nie było. Domowe dania w słoikach

Bistro u Sabcia wprowadza jako nowość do swojej oferty domowe dania pakowane i wekowane w słoiki tak, aby każdy gość mógł wziąć ze sobą swoje ulubione potrawy do domu. Takie rozwiązanie jest fajną opcją dla tych, którzy chcą szybko i bez czekania w kolejce zaopatrzyć się w pyszny posiłek bez konserwantów.

19 March 2021, admin, All comments: 0
103 nowe przypadki od początku tygodnia. Raport z ostatnich dni
W ciągu minionej doby u trzydziestu mieszkańców powiatu legnickiego potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje w dzisiejszym raporcie Ministerstwo Zdrowia.
19 March 2021, admin, All comments: 1
Kilkanaście zdarzeń drogowych na autostradzie A4. Wypadek pod Chojnowem
Od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego obsługują kilkanaście zdarzeń drogowych na autostradzie A4 w powiecie legnickim. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w okolicach Chojnowa.
18 March 2021, admin, All comments: 1
Masa wykroczeń w ruchu drogowym i ponad 90 mandatów karnych
Ponad 90 mandatów karnych dla kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego - to efekt wczorajszych działań "Prędkość" realizowanych na lokalnych drogach.  Funkcjonariusze dokonali niemal 100 kontroli drogowych.
18 March 2021, Partnerstwo,
Gotowanie: szybko i zdrowo

Odpowiednie odżywianie jest podstawą zdrowego trybu życia. Czy jest możliwe przygotowanie smacznego i zdrowego posiłku nie tracąc wielu godzin? Oczywiście, że tak. Gotowanie nie musi wiązać się ze staniem w kuchni pół dnia. Istnieje kilka sposobów, które pomogą w szybki sposób przygotować jedzenie.

18 March 2021, admin, All comments: 13
Lockdown w Chojnowie
Zgodnie ze wczorajszą decyzją rządu, od soboty  rozszerzone zasady bezpieczeństwa obejmą całą Polskę. Dodatkowe obostrzenia potrwają do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych.
18 March 2021, PWSZ im. Witelona,
Akcja „Zajączek 2021”

Studenckie Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci PWSZ im. Witelona w Legnicy włączyło się w kolejną Akcję Charytatywną Towarzystwa Przyjaciół Dzieci pn. „Zajączek 2021”.

17 March 2021, admin, All comments: 0
Rząd rozszerza obostrzenia na całą Polskę
Rząd podjął decyzję o wprowadzeniu rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce. Dodatkowo rekomenduje pracę zdalną wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Zasady wprowadzone zostaną od soboty, 20 marca. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych.
17 March 2021, Starostwo Powiatowe,
Wielkanocna radość w sercu

Wielkanoc we wszystkich krajacho korzeniach chrześcijańskich jest zdecydowanie największym, najważniejszym i najbardziej radosnym świętem. Dla wielu z nas to czas zadumy i czci dla Męki Pańskiej, a także moment odnowy i oczyszczenia. Wielkanoc to również tradycja – dekorowanie pisanek, poświęcenie pokarmów spożywanych podczas świątecznego, niedzielnego śniadania, wzajemne polewanie się wodą w Lany Poniedziałek.

17 March 2021, admin, All comments: 1
Liderzy gminy. Kolonia Kołłątaja i Jerzmanowice skorzystają dzięki aktywności mieszkańców
Kolonia Kołłątaja i Jerzmanowice to wsie które po raz kolejny okazały się liderami gminy Chojnów, jeżeli chodzi o frekwencję w głosowaniu w ramach Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego.