Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Wiadomości

09 October 2020, admin, All comments: 7
MOKSiR: Ograniczenia w kinie i na kręgielni
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji informuje o kolejnych ograniczeniach, które dotkną użytkowników kręgielni i kina.
09 October 2020, admin, All comments: 0
Miejska Biblioteka Publiczna z dotacją na zakup nowości czytelnicznych
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowa otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.
09 October 2020, admin, All comments: 1
Podejrzany o włamania i kradzieże zatrzymany przez chojnowskich policjantów
Policjanci z chojnowskiego komisariatu zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Chojnów. Mężczyzna jest podejrzany o włamania i kradzieże mienia z altanek na terenie ogrodów działkowych.
09 October 2020, admin, All comments: 0
Cała Polska trafia do żółtej strefy. Zobacz jakie obostrzenia nas czekają
Od 10 października na terenie całej Polski (z wyjątkiem stref czerwonych) wprowadzone zostaną obostrzenia charakterystyczne dla strefy żółtej. Oznacza to między innymi, że wszyscy będziemy musieli nosić maseczki w przestrzeni publicznej.
09 October 2020, Partnerstwo,
Mrówka stawia na ekologiczne rozwiązania. Energia słoneczna w trosce o środowisko
Chojnowski market Mrówka dołączył do firm przyjaznych środowisku, które postawiły na energię odnawialną. Dach sklepu pokryły dziesiątki paneli fotowoltaicznych, dzięki którym stał się on energetycznie samowystarczalny.
08 October 2020, admin2, All comments: 0
Ciekawe propozycje Kina Kultura na nadchodzący weekend

Prezentujemy repertuar chojnowskiego Kina Kultura na nadchodzący weekend. Sprawdź, co będzie można zobaczyć na lokalnym dużym ekranie.

08 October 2020, Helios Legnica,
[KONKURS] + repertuar kina Helios w Legnicy (9-15 października)

Prezentujemy repertuar kina Helios w Legnicy. Ważny od 9 do 15 października 2020 roku. Na naszym profilu na Facebooku do wygrania są bilety na jutrzejsze seanse filmu „Jak zostać gwiazdą?”. Zachęcamy do udziału w zabawie!

08 October 2020, admin, All comments: 3
Konradówka najpiękniejszą wsią dolnośląską!Rozstrzygnięto dwunastą edycję plebiscytu "Piękna Wieś Dolnośląska" organizowanego przez Urząd Marszłkowski Województwa Dolnośląskiego. O tytuł walczyło 18 wsi - zwyciężyła Konradówka!
08 October 2020, admin, All comments: 1
Policjanci nie będą podchodzić pobłażliwie do osób ignorujących obowiązujące zalecenia
- Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy cyklicznie sprawdzają czy powiatu legnickiego stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust zarówno przez klientów placówek handlowych i pracowników sklepów jak i również obsługę punktów gastronomicznych - poinformowała legnicka komenda.
08 October 2020, admin, All comments: 1
Szpital wstrzymuje przyjęcia na dwóch oddziałach
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy wstrzymał przyjęcia pacjentów na dwa oddziały oraz do dwóch przyszpitalnych poradni.
08 October 2020, admin, All comments: 0
Akcja "Pływamy dla Julii Kuczały" na chojnowskim basenie
Akcja wsparcia dla Julii wciąż trwa. 17 października zapraszamy na chojnowski basen.
07 October 2020, admin, All comments: 0
Jesienna aktywność bobrów
Jesień to czas wzmożonej aktywności bobrów, które przygotowują się na zimę. Niestety, ich przekształcanie środowiska czasem odbywa się naszym kosztem.
07 October 2020, admin, All comments: 0
Tarcza antykryzysowa. Realizacja projektu w naszym regionie
Powiatowy Urząd Pracy opublikował raport dotyczący realizacji zadań tarczy antykryzysowej. Z przedstawionych danych wynika, że łączna kwota wszystkich form wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej w powiecie legnickim wyniosła 15 462 605, 44 zł.
07 October 2020, admin, All comments: 0
Przerwy w dostępie do wody na obszarze objętym remontem sieci wodociągowej
Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej poinformował o przerwie w dostawie wody.
07 October 2020, admin, All comments: 0
Weselne ognisko koronawirusa
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy poinformowała o kolejnych przypadkach zakażeń. Wśród nich znalazła się osoba z naszego rejonu.
06 October 2020, admin, All comments: 0
Kapsuły czasu powrócą na wieżę kościoła w Konradówce [ZDJĘCIA]
We wrześniu w kuli wieńczącej kopułę wieży zabytkowego kościoła w Konradówce odnaleziono miedzianą puszkę, będącą kapsułą czasu sprzed blisko 200 lat. Po oględzinach artefaktów przyszedł czas na przygotowanie "zaktualizowanej" kapsuły, która wkrótce powróci na kościelną wieżę.
06 October 2020, admin, All comments: 0
Chojnowskie przedszkola apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa
Chojnowskie przedszkola po raz kolejny przypominają zasady bezpieczeństwa, które mają uchronić przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
06 October 2020, admin, All comments: 0
Rząd zapowiada kolejne ograniczenia. Restrykcje mają dotknąć także strefę zieloną
Od kilku dni zapowiadane jest wprowadzenie dodatkowych ograniczeń w strefach czerwonych i żółtych. Rząd planuje jednak iść dalej o wprowadzić dodatkowej restrykcje także w strefach zielonych to których aktualnie zaliczany jest powiat legnicki. Jakie zmiany nas czekają?
06 October 2020, admin, All comments: 0
Ćwiczenia RENEGADE/SAREX-20. Może nastąpić uruchomienie syren alarmowych
Legnickie starostwo informuje o ćwiczeniach RENEGADE/SAREX-20 organizowanych przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Na terenie powiatu legnickiego może nastąpić uruchomienie syren alarmowych.
05 October 2020, admin, All comments: 1
Organizacja transportu jednym z tematów konwentu wójtów i burmistrzów
W legnickim starostwie odbyło się spotkanie wójtów i burmistrzów w terenu powiatu legnickiego. Wśród tematów posiedzenia znalazła się kwestia organizacji transportu.