Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Cuprum Arena Cuprum Arena

Wiadomości

04 January 2021, admin, All comments: 0
Policja: Sylwester i Nowy Rok minął dość spokojnie i bezpiecznie
Zarówno Sylwester jak i Nowy Rok przebiegły na terenie powiatu legnickiego dość spokojnie choć mundurowi nie narzekali na brak zajęć. Restrykcje dosięgnęły osób, które w sposób rażący łamali obowiązujące przepisy.
04 January 2021, Partnerstwo, All comments: 0
Skup srebra – co warto wiedzieć?
Srebro zalicza się do metali szlachetnych, które doskonale przewodzą ciepło oraz energię elektryczną. Ze względu na swoje cenne właściwości surowiec ten wykorzystywany jest więc nie tylko w jubilerstwie, ale również w przemyśle, a nawet w branży medycznej. Recykling srebra to zadanie, które umożliwia powtórne wykorzystanie metalu, jednocześnie zachowując jego nieodnawialne złoża.
04 January 2021, admin, All comments: 0
Skatepark, pumptrack i budowa ulicy Bielawskiej wśród zadań inwestycyjnych na 2021 rok
Chojnowscy radni na grudniowej sesji jednogłośnie przyjęli budżet miasta na 2021 rok. - Jest to budżet skrojony na miarę oczekiwań i potrzeb, oparty jednakże o realne możliwości finansowe w tym trudnym dla naszego kraju okresie - zaznacza burmistrz Jan Serkies.
04 January 2021, admin, All comments: 0
GDDKiA: Ruszyły przetargi na prace przygotowawcze dla A4 i S5
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetargi dotyczące opracowania dokumentacji dla budowy lub rozbudowy autostrady A4 od Krzyżowej do Wrocławia oraz budowy drogi ekspresowej S5 od Sobótki do Bolkowa.
02 January 2021, admin, All comments: 0
Miejska Biblioteka Publiczna: Bezpłatny dostęp do e-booków i audiobooków Legimi w 2021 roku
3 stycznia 2021 roku tracą ważność kody dostępu do Legimi wydane w 2020 roku. Kody na nowy rok można otrzymać drogą mailową - informuje chojnowska biblioteka.
01 January 2021, admin, All comments: 0
Nieletni sprawca włamań na terenie Chojnowa zatrzymany przez policjantów
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 14-letniego wychowanka Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, który jest podejrzany o dokonywanie włamań na terenie Chojnowa. O losie młodzieńca zadecyduje sąd.
31 December 2020, admin2, All comments: 4
Śluby cywilne w Muzeum Regionalnym. Niebawem przeniesienie USC

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Chojnowa poruszono temat przeniesienia siedziby Urzędu Stanu Cywilnego.

30 December 2020, admin2, All comments: 4
Chojnów zyskał nowy amfiteatr

Zakończono już prace nad rewitalizacją amfiteatru w Parku Śródmiejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dziś inwestycja została oficjalnie odebrana.

30 December 2020, admin2, All comments: 0
Zatrzymano kolejnego pijanego kierowcę

Wczoraj ok. godz. 13.00 chojnowscy Policjanci z Ogniwa Prewencji zatrzymali 50-letniego mężczyznę mieszkającego na terenie gminy Chojnów, który kierował samochodem marki Renault.

30 December 2020, admin2, All comments: 1
Zatrzymano sprawcę zniszczeń ozdób świątecznych w Rynku

W zeszłą niedzielę informowaliśmy o zniszczeniu przez chuliganów świątecznych ozdób, które znajdują się w chojnowskim Rynku.

29 December 2020, KS Talent Chojnów, All comments: 0
Sportowe podsumowanie roku 2020 w KS „Talent” Chojnów.

Klub Sportowy Talent Chojnów od wielu lat prowadzi piłkarskie szkolenia chojnowskich dzieci. Choć rok 2020 jest rokiem trudnym, w związku z panującą epidemią i szeroko zakrojonymi ograniczeniami dotyczącymi aktywności sportowej, dla KS „Talent” Chojnów jest czasem, w którym udało się zrealizować kilka ważnych celów.

28 December 2020, admin2, All comments: 0
Utrudnienia w funkcjonowaniu kasy Urzędu Gminy

Urząd Gminy Chojnów poinformował dziś, że od 28 do 31 grudnia w kasie urzędu petenci nie będą mieli możliwości zapłaty podatków oraz dokonywania opłat kartą płatniczą.

28 December 2020, admin2, All comments: 0
Kwarantanna narodowa – od dziś nowe ograniczenia

Od dziś w życie wchodzą nowe przepisy mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się covid-19. Będą one obowiązywać do 17 stycznia. Po raz kolejny ograniczone zostanie funkcjonowanie galerii handlowych, utrzymane zostaną wszelkie ograniczenia dla branży gastronomicznej oraz hotelarskiej. Stoki narciarskie będą zamknięte.

27 December 2020, admin, All comments: 4
Zniszczone ozdoby świątecze. UM prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości chuliganów
Świąteczne ozdoby, które co roku pojawiają się na chojnowskim Rynku, po raz kolejny padły ofiarą chuliganów. Urząd Miejski zwrócił się z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości osób odpowiedzialnych za zniszczenia.
26 December 2020, admin, All comments: 0
Policjanci przypominają kierowcom o obowiązku ułatwienia przejazdu pojazdom przywilejowanym
Niemal codziennie na autostradzie A4 - nazywanej nieprzypadkowo autostradą śmierci - dochodzi do wypadków i kolizji. Policjanci po raz kolejny przypominają kierowcom o obowiązku ułatwienia przejazdu pojazdom uprzywilejowanym.
26 December 2020, admin, All comments: 0
Chojnów i okolice: Ogłoszenia za darmo!

Chcesz coś sprzedać, kupić, oddać za darmo? A może szukasz mieszkania, samochodu, pracy lub wręcz przeciwnie - chcesz zaoferować pracę. Niezależnie od twoich potrzeb dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z naszego serwisu ogłoszeniowego, dzięki któremu masz szansę dotrzeć do osób z rejonu Chojnowa całkowicie za darmo!

25 December 2020, admin, All comments: 0
Ulica Asnyka - kilka miesięcy temu i dziś [ZDJĘCIA]

Powoli do końca zmierza remont ulicy Asnyka. Sprawdźmy jak zmieniło się to miejsce w ciągu ostatniego miesiąca.

24 December 2020, admin, All comments: 0
"Zawczasu III" - ostatnia część trylogii Jarosława Macewicza
Światło dzienne ujrzała trzecia i ostatnia część trylogii "Zawczasu" autorstwa Jarosława Macewicza, lokalnego poety, prozaika oraz członka Gildii Artystów Chojnowa.
24 December 2020, admin,

24 December 2020, admin, All comments: 1
Nocne patrole Policji i Straży Granicznej
Zatrzymanie na gorącym uczynku kilku sprawców przestępstw oraz odzyskanie utraconego pojazdu - to efekt nocnych patroli Policji i Straży Granicznej. Działania prewencyjne ukierunkowane na zwalczaniu przestępczości są prowadzone w Legnicy i na terenie powiatu legnickiego.