Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Wiadomości

10 November 2020, admin, All comments: 2
Jesienne mgły sporym zagrożeniem na drodze. Ważne odpowiednie oświetlenie i odblaski
Już w sierpniu pojawiające się coraz częściej poranne mgły zwiastowały nam nadchodzącą jesień. Ta w końcu nadeszła a wraz nią całkiem spore zagrożenie na drodze. Policjanci zwracają uwagę czy oświetlenie w naszych pojazdach jest sprawne i dostosowane do warunków pogodowych.
10 November 2020, admin, All comments: 1
Dom Kultury zamknięty
Zgodnie z decyzją premiera i Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, chojnowski Dom Kultury zamyka swoje drzwi. W najbliższym czasie nie skorzystamy chociażby z kina czy kręgielni.
09 November 2020, admin, All comments: 0
Fundacja WOŚP wesprze lokalne oddziały zakaźne
Oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego otrzyma kolejne dziesięć łóżek dla pacjentów zmagających się z COVID-19. Tym razem wsparcie płynie z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
09 November 2020, admin, All comments: 0
Status ozdrowieńca dla 34 mieszkańców Chojnowa
Poniedziałek przynosi nam kolejne 1719 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w województwie dolnośląskim. W Chojnowie liczba aktywnych przypadków wynosi 47. Ten nagły spadek to efekt uznania 34 osób za ozdrowiałe.
09 November 2020, admin, All comments: 0
Złodzieje paliwa zatrzymani na gorącym uczynku
Chojnowscy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonywali kradzieży 740 litrów paliwa z dwóch samochodów ciężarowych. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
09 November 2020, admin, All comments: 0
Spadki ciśnienia oraz utrudnienia w ruchu drogowym
Kolejny dzień utrudnień dla mieszkańców ulicy Bolesława Chrobrego. Powodem awaria sieci wodociągowej.
08 November 2020, admin2, All comments: 0
Wyniki weekendowych rozgrywek piłkarskich

Za nami weekendowe rozgrywki w piłkarskich ligach niższych. Prezentujemy wyniki spotkań rozegranych przez zespoły reprezentujące ziemię chojnowską.

07 November 2020, admin, All comments: 0
Pozytywny wynik u kolejnych 16 mieszkańców powiatu legnickiego
Sobota jest pierwszym dniem obowiązywania najsurowszych od wiosny ograniczeń. Efektem wprowadzonych restrykcji są mniejsze limity osób w sklepach i kościołach, ograniczona działalność galerii handlowych czy zamknięcie placówek kultury.
06 November 2020, Partnerstwo, All comments: 1
Uczniowie PZS pomogą seniorom podczas izolacji

Grupa Wsparcia Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie przy współpracyz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej zwraca się do osób starszych, samotnych i potrzebujących.

06 November 2020, admin, All comments: 0
Miejska Biblioteka Publiczna od soboty zamknięta
Kolejna chojnowska instytucja kultury ogłasza zamknięcie. To efekt ostatnich obostrzeń zaprezentowanych przez Prezesa Rady Ministrów.
06 November 2020, admin, All comments: 0
81 aktywnych przypadków COVID-19 w mieście. Burmistrz przedłuża zamknięcie Przedszkola nr 3
- Według stanu na dzień 6.11.2020 stwierdzono 81 aktywnych przypadków COVID-19 w mieście - informuje Burmistrz Miasta Chojnowa.
06 November 2020, admin, All comments: 0
Kolejna inicjatywa wsparcia dla osób starszych, samotnych i potrzebujących
W trudnym czasie nie brakuje osób, które chcą nieść pomoc osobom starszym, samotnym i potrzebującym. Tym razem swoją pomocną dłoń wyciąga Grupa Wsparcia Powiatowego Zespołu Szkół, działająca przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
06 November 2020, admin, All comments: 0
Żołnierze ze Świętoszowa wsparli policję na terenie powiatu legnickiego
Funkcjonariusze X Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie pełnią - wraz z lokalną policją - służbę na terenie powiatu legnickiego. Priorytetem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców w związku ze stanem epidemii oraz zapewnienie niezbędnych potrzeb osób przebywających na kwarantannie i izolacji.
06 November 2020, admin, All comments: 1
Awaria na sieci wodociągowej i spadki ciśnienia
Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej poinformował o awarii sieci wodociągowej i utrudnieniach jakie czekają nas w piątek.
05 November 2020, admin, All comments: 1
Chryzantemy upiększyły skwer przed Urzędem Gminy Chojnów, szkoły oraz miejsca pamięci
Wczoraj Wójt Gminy Chojnów zapowiedział wsparcie dla miejscowych producentów kwiatów. Dziś Urząd Gminy pochwalił się zakupem 400 chryzantem od lokalnych rolników i przedsiębiorców - zamiast na śmietnik, trafiły one na skwer przed Urzędem Gminy, do gminnych szkół oraz pod pomniki.
05 November 2020, admin, All comments: 0
Koronawirus. 40 nowych przypadków w powiecie legnickim
2451 nowych przypadków w województwie dolnośląskim, z czego 40 dotyczy powiatu legnickiego. To dane z minionej doby.
05 November 2020, admin2, All comments: 1
Brak szczepionek przeciw grypie!

Jak informuje Urząd Miejski, Przychodnia Rejonowa w Chojnowie wyczerpała już zapas dostępnych szczepionek przeciw grypie. Aktualnie nie są prowadzone już zapisy na szczepienia.

05 November 2020, admin, All comments: 0
Muzeum Regionalne od 7 listopada zamknięte dla zwiedzających
Muzeum Regionalne w Chojnowie, zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów i Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, od 7 listopada zostanie zamknięte dla publiczności.
04 November 2020, admin, All comments: 0
Rząd wprowadza kolejne ograniczenia
Rząd ogłosił wprowadzenie kolejnych ograniczeń. Od 9 listopada na naukę zdalną przejdą uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych, czeka nas zamknięcie kin, muzeów oraz dalsze ograniczenie liczby osób w sklepach czy kościołach.
04 November 2020, admin, All comments: 0
COVID-19. Kolejny wzrost liczby zakażonych
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy informuje o kolejnych przypadkach zakażenia wirusem SARC-CoV-2. W samym powiecie legnickim pozytywny wynik w ciągu minionej doby otrzymało 29 osób.