Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica Cuprum Arena Cuprum Arena

Wiadomości

18 June 2021, admin, All comments: 0
"Nie udawaj, że nie widzisz". Historia o krzywdzie i niesprawiedliwości [ZDJĘCIA]
Działająca przy Powiatowym Zespole Szkół grupa teatralna ZaŚwiaty zaprosiła mieszkańców Chojnowa na spektakl "Nie udawaj, że nie widzisz". Zobacz zdjęcia ze spektaklu.
18 June 2021, admin, All comments: 0
Wysokie temperatury. ChZGKiM apeluje o racjonalne korzystanie z wody
Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zwrócił się do mieszkańców naszego miasta o racjonalne używanie wody do celów socjalno-bytowych.
18 June 2021, Partnerstwo,
Bistro u Sabcia – nowa sala na przyjęcia okolicznościowe do 40 osób
Bistro u Sabcia zaprasza do skorzystania z nowej oferty jaką jest klimatyzowana sala na przyjęcia okolicznościowe organizowane z pysznym domowym jedzeniem do 40 osób...
17 June 2021, admin, All comments: 2
Zobacz raport Wójta o stanie gminy Chojnów
25 czerwca na sesji Rady Gminy Chojnów zaprezentowany zostanie raport o stanie gminy Chojnów, na podstawie którego radni zdecydują o ewentualnym wotum zaufania dla włodarza gminy. Cały raport już teraz opublikowany został w Biuletynie Informacji Publicznej.
17 June 2021, admin, All comments: 0
Kino sferyczne i zajęcia dla dzieci w Domu Kultury. MOKSiR przedstawia swój lipcowy program
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprezentował plan działania na lipiec. W planach m.in. kino sferyczne, zajęcia taneczno-sportowe czy rozwojowe warsztaty twórcze dla dzieci.
17 June 2021, admin, All comments: 0
Temperatura w górę. Upalny weekend
Do Polski dociera gorące powietrze znad Afryki - przed nami upalny weekend. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega.
17 June 2021, Urząd Gminy Chojnów, All comments: 0
Nowoczesny tablet do karetek od Gminy Chojnów
Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz przekazał Dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Legnicy Joannie Bronowickiej specjalistyczny tablet do karetek pogotowia. Przekazany sprzęt wraz z wyposażeniem ma wartość ponad 15 tysięcy zł.
17 June 2021, admin, All comments: 1
Chodnik w Piotrowicach wciąż w budowie [ZDJĘCIA]
Już niemal cztery miesiące trwają prace nad chodnikiem wzdłuż drogi powiatowej w Piotrowicach. Sprawdźmy jak prezentuje się plac budowy po tym czasie.
16 June 2021, admin, All comments: 1
5 milionów na prace przy zabytkach. Ruszył nabór wniosków
Ruszył nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach znajdujących się na terenie województwa dolnośląskiego. Jak każdego roku na ten cel przeznaczono 5 milionów złotych.
16 June 2021, admin, All comments: 0
Monika Roznowska nowym skarbnikiem Chojnowa
Monika Roznowska, decyzją chojnowskich radnych, została wybrana na funkcję Skarbnika Miasta. Na stanowisku tym zastąpiła Piotra Hasiuka.
16 June 2021, admin, All comments: 1
Burmistrz z wotum zaufania i absolutorium. Zobacz raport o stanie miasta
Chojnowscy radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu burmistrzowi wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok.
16 June 2021, admin, All comments: 0
Dotacje na wymianę pieców z budżetu miasta. Złożono 59 wniosków
Zakończył się nabór wniosków na udzielenie dotacji celowych ze środków budżetu miasta na realizację przedsięwzięć związanych z ograniczeniem niskiej emisji. Jak informuje UM, złożono 59 wniosków na łączną kwotę 168.000,00 zł.
16 June 2021, PWSZ im. Witelona, All comments: 0
O robotyce w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych PWSZ im. Witelona w Legnicy, Legnicka Specjalna Stefa Ekonomiczna oraz Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej „Zagłębia Miedziowego” organizują inauguracyjną konferencję pod nazwą „Robotyka w Szkołach Dolnego Śląska”.

15 June 2021, admin, All comments: 0
Głosowanie nad wotum zaufania dla burmistrza na czerwcowej sesji
Przed nami czerwcowa sesja Rady Miejskiej. Jej głównymi punktami będą raport o stanie Miasta Chojnowa za 2020 rok oraz głosowanie nad wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza.
15 June 2021, admin, All comments: 0
Sezon wakacyjny w przedszkolach. Trwają zapisy na zajęcia w lipcu i sierpniu
W lipcu Przedszkole Miejskie nr 1 będzie nieczynne, w sierpniu natomiast wakacyjną przerwę zaplanowano w Przedszkolu Miejskim nr 3. W obydwu placówkach trwają obecnie zapisy na okres wakacyjny.
15 June 2021, admin, All comments: 0
Stypendium Wójta. Do 10 lipca można składać wnioski
Do 10 lipca w sekretariacie Urzędu Gminy Chojnów można składać wnioski o stypendium Wójta. Lokalny Program Wspierania Edukacji Uczniów Uzdolnionych jest adresowany do podopiecznych gminnych szkół podstawowych.
14 June 2021, admin, All comments: 1
Promesa dla powiatu legnickiego. Pieniądze na drogę w Biskupinie
Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Radny Artur Mackiewicz odebrali z rąk Radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Piotra Karwana Promesy Samorządu Województwa Dolnośląskiego na łączną kwotę 256 900,00 zł.
14 June 2021, Partnerstwo,
Płytki Rokitki: Świętuj z nami urodziny
Salon Płytki Rokitki ma już rok! Świętuj z nami urodziny i korzystaj z rabatów promocji i nagród.
14 June 2021, admin, All comments: 0
Zgłoś kontrolę autokaru, zadbaj o bezpieczne wakacje dla swojej pociechyWraz z początkiem wakacji wracają kontrole autokarów, którymi dzieci z powiatu legnickiego wyruszą na letni wypoczynek. Policjanci zachęcają do zgłaszania autokarów.
14 June 2021, admin, All comments: 0
MBP i DKK Łgarz zapraszają na spotkanie z Dionisiosem Sturisem w Domu Schrama
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie i Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ zaprasili na spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem i promocję jego najnowszej książki "Zachód słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji".