Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica Cuprum Arena Cuprum Arena

Wiadomości

13 June 2021, admin, All comments: 0
Zamknięcie w aucie - konsekwencje mogą być tragiczne. Nie bójmy się reagować
Wraz z nadejściem upalnego lata powracają przypadki zostawienia dzieci lub zwierząt w zamkniętym samochodzie. Policja ostrzega - wystarczy kilka minut, aby pojazd nagrzał się jak szklarnia i zamienił w śmiertelną pułapkę.
12 June 2021, admin, All comments: 0
Burzom może towarzyszyć grad
Ciemne chmury nad Chojnowem zwiastują burzę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega także przed opadami gradu.
11 June 2021, admin, All comments: 0
Poznaj 4 kroki do uzyskania zwolnienia podatkowego. LSSE i Starostwo zapraszają na spotkanie
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wraz ze Starostwem Powiatowym w Legnicy zapraszają na spotkanie dla Przedsiębiorców pn. „Poznaj 4 kroki do uzyskania zwolnienia podatkowego”. W planie m.in. prezentacja terenów inwestycyjnych w Konradówce.
11 June 2021, admin, All comments: 0
Rokitki: Nietrzeźwy osiemnastoletni kierowca zatrzymany
Lokalna policja wyeliminowała kolejnych dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w stanie nietrzeźwości kierowali pojazdami. Do jednego z zatrzymań doszło wczoraj w Rokitkach.
11 June 2021, PWSZ im. Witelona,
Akredytowane Centrum Rejestracyjne LanguageCert
LanguageCert Test of English (LTE) A1-C2 to najbardziej nowoczesny i praktyczny certyfikat językowy na świecie. Najnowsze technologie oraz koncentracja organizacji LanguageCert na wygodzie kandydata i szacunku dla jego czasu pozwalają przeprowadzić egzamin w domu, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i integralności oraz wiarygodności egzaminu.
11 June 2021, admin, All comments: 0
Utylizacja azbestu. Urząd Gminy czeka na wnioski
Do 18 czerwca można składać wnioski w ramach kolejnej edycji programu utylizacji azbestu na terenie gminy Chojnów.
10 June 2021, admin2, All comments: 0
Repertuar chojnowskiego Kina Kultura (11-13 czerwca)

Prezentujemy repertuar chojnowskiego Kina Kultura. W nadchodzący weekend na lokalnym dużym ekranie będziemy mogli zobaczyć kilka ciekawych propozycji. Znajdzie się coś dla wielbicieli dramatu oraz komedii romantycznych. Tradycyjnie w repertuarze znajdzie się również propozycja dla najmłodszych.

10 June 2021, Helios Legnica,
Repertuar kina Helios w Legnicy [+ KONKURS!!!]

Prezentujemy repertuar kina Helios w Legnicy. Ważny od 11 do 17 czerwca 2021 roku.

Przypominamy również, że na naszym profilu na Facebooku trwa konkurs, w którym do wygrania są bilety na piątkowe seanse filmu „Cruella”.

10 June 2021, admin, All comments: 0
Motocykliści pod lupą
Od początku bieżącego roku na terenie powiatu legnickiego doszło do 7 wypadków drogowych z udziałem motocyklistów. Lokalna policja zauważając wyraźny wzrost ilości kierujących jednośladami zapowiadają wzmożone działania pod hasłem "Motocyklista".
10 June 2021, admin, All comments: 0
Nowy asfalt. Koniec udręki dla mieszkańców Goliszowa
Powoli do końca zmierzają prace nad nawierzchnią drogi powiatowej między Chojnowem i Goliszowem. Wcześniej nowy asfalt otrzymała droga między Jaroszówką i Zamienicami.
10 June 2021, admin, All comments: 0
Letnia korekta rozkładu jazdy. Wznowione turystyczne połączenia międzynarodowe
13 czerwca w życie wchodzi letnia korekta kolejowego rozkładu jazdy. Jak informują Koleje Dolnośląskie, utrzymana zostanie dotychczasowa siatka połączeń, ponadto po kilkumiesięcznej przerwie wznowione zostaną turystyczne połączenia międzynarodowe między Dolnym Śląskiem a Czechami oraz Niemcami.
10 June 2021, admin, All comments: 0
Uczniowie z Krzywej egzaminowani przez policję
Kierownicy I i III Ogniwa Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przeprowadzili dla uczniów Szkoły Podstawowej w Krzywej egzamin praktyczny na kartę rowerową.
09 June 2021, admin, All comments: 0
Gminne dotacje dla chojnowskich parafii na remonty kościołów w Pątnowie i Konradówce
Remonty zabytkowych kościołów w Pątnowie i Konradówce z kolejnym samorządowym wsparciem. Radni Gminy Chojnów podjęli decyzję w sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie i restauratorskie.
09 June 2021, admin, All comments: 0
Afrykański Pomór Świń. Gmina Chojnów w strefie podwyższonego ryzyka
Obszar gminy Chojnów w ramach szczególnych środków zwalczania afrykańskiego pomoru świń został włączony do strefy podwyższonego ryzyka.
09 June 2021, admin, All comments: 0
Lekcja dla przedszkolaków
Nie tylko uczniowie z Rokitek mieli okazję spotkać się z policjantami. Funkcjonariusze Rewiru II Komendy Miejskiej Policji w Legnicy udali się do miejscowego przedszkola, gdzie przekazali najważniejsze informacje na temat bezpieczeństwa najmłodszych.
09 June 2021, admin, All comments: 0
Dolnośląskie Małe Granty. Twoja grupa nieformalna ma szansę skorzystać z dotacji
Do 21 czerwca trwa nabór wniosków w ramach programu "Dolnośląskie Małe Granty". W VII edycji DMG szczególne znaczenie będą miały działania o charakterze ekologicznym. Program jest dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
08 June 2021, admin, All comments: 0
"Bezpieczne wakacje". Chojnowscy dzielnicowi w Rokitkach
Dzielnicowi Komisariatu Policji w Chojnowie odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Rokitkach. Pogadanka dotyczyła letniego odpoczynku i bezpieczeństwa nad wodą.
08 June 2021, Partnerstwo,
EKUZ a polisa turystyczna – poznaj najważniejsze różnice
Zagraniczne wyjazdy wymagają odpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia się przed finansowymi konsekwencjami niektórych zdarzeń. W tym tekście opowiemy Ci o najistotniejszych różnicach pomiędzy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego a polisą turystyczną.
08 June 2021, admin, All comments: 0
Wystawa „Dokumenty Życia Społecznego...” przedłużona do końca czerwca
Chojnowska biblioteka w maju zaprosiła na wystawę „Dokumenty Życia Społecznego ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie”. Ekspozycję będziemy mogli obejrzeć do końca czerwca.
08 June 2021, admin, All comments: 0
Urząd Gminy ogłosił konkurs na nazwę żłobka
W Kolonii Kołłątaja od kilku miesięcy trwają prace nad budową pierwszego gminnego żłobka. W międzyczasie Urząd Gminy ogłosił konkurs na jego nazwę. Do wygrania tablet.