Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica Cuprum Arena Cuprum Arena

Wiadomości

08 June 2021, admin, All comments: 0
Blisko 750 kontroli w ramach akcji "Alkohol i Narkotyki"
Podczas wczorajszej akcji "Alkohol i Narkotyki" policjanci drogówki skontrolowali 750 kierujących. Celem było przeprowadzenie maksymalnej ilości badań kierowców i uniemożliwieniu dalszej podróży tym, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
07 June 2021, admin, All comments: 0
Wybrano laureatów wojewódzkich eliminacji konkursu recytatorskiego
W legnickim teatrze wybrano laureatów wojewódzkich eliminacji 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W turnieju teatrów jednego aktora wyróżniona została Marta Krasna z LO w Chojnowie.
07 June 2021, admin, All comments: 0
Alkohol i narokotyki. Policyjna akcja w powiecie legnickim
Na drogach powiatu legnickiego trwa dzisiaj akcja "Alkohol i Narkotyki". Głównym celem akcji jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.
07 June 2021, admin, All comments: 0
Awaria sieci wodociągowej. Spora część gminy bez wody
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o przerwie w dostawie wody.
07 June 2021, admin, All comments: 0
Ruszyły zapisy dzieci w wieku 12-15 lat na szczepienia
7 czerwca ruszyły zapisy dzieci w wieku 12-15 lat na szczepienia przeciwko COVID-19. Szczepienia będą odbywać się w najbliższych tygodniach w populacyjnych i powszechnych punktach szczepień - w tym w punkcie przy ulicy Matejki w Chojnowie.
06 June 2021, admin, All comments: 0
Trwa quadowy dzień dziecka [ZDJĘCIA]
W Jerzmanowicach trwa quadowy dzień dziecka. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.
06 June 2021, admin, All comments: 0
Mobilna zbiórka elektrośmieci w gminie Chojnów
Urząd Gminy Chojnów zapowiada mobilną zbiórkę elektrośmieci. Sprawdź kiedy będzie można oddać zużyty sprzęt w Twojej wiosce.
05 June 2021, admin, All comments: 0
Konkurs fotograficzny "Chojnów - wiosenne przybliżenia"
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji organizuje konkurs fotograficzny, w którym udział wziąć mogą zarówno dzieci jak dorośli. Organizator przewiduje pulę nagród w wysokości dwóch tysięcy złotych.
04 June 2021, admin, All comments: 0
Ostrożnie nad wodą
Okres przedwakacyjny, coraz ładniejsza aura oraz długi czerwcowy weekend sprawił, że wiele osób wypoczywa przy zbiornikach wodnych. Można zauważyć to m.in. w Rokitkach. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na osoby znajdujące się w okolicy tzw. „dzikich kąpielisk”...
03 June 2021, admin, All comments: 0
Nowy asfalt na drodze Jaroszówka-Zamienice. Prace w Goliszowie
Po kilku miesiącach zmagań z fatalną drogą, mieszkańcy Jaroszówki i Zamienic w końcu mogą przejechać się nowym asfaltem. Prace trwają również na odcinku z Chojnowa do Goliszowa.
02 June 2021, admin, All comments: 0
Kaskadowy pomiar prędkości
Do godziny 22:00 na lokalnych drogach prowadzony jest kaskadowy pomiar prędkości. Legnicka drogówka chce w tej sposób egzekwować od kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości.
02 June 2021, admin, All comments: 0
"Nie udawaj, że nie widzisz". ZaŚwiaty na scenie Domu Kultury
Grupa teatralna ZaŚwiaty zaprasza na spektakl "Nie udawaj, że nie widzisz", który odbędzie się 17 czerwca w sali widowiskowej chojnowskiego Domu Kultury.
02 June 2021, admin, All comments: 1
Strażacki Dzień Dziecka w Starym Łomie [ZDJĘCIA]
Strażacy z OSP Witków z okazji Dnia Dziecka odwiedzili Szkołę Podstawową w Starym Łomie. Dzieci miały okazję poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa.
02 June 2021, admin, All comments: 0
Quadowy Dzień Dziecka w Jerzmanowicach
W najbliższą niedzielę na terenie po żwirowni w Jerzmanowicach odbędzie się Quadowy Dzień Dziecka. - Będzie to coś czego jeszcze u nas nigdy nie było - zapowiadają organizatorzy z Quad-Cross Chojnów.
01 June 2021, admin, All comments: 0
Czerwiec przynosi zmiany w przepisach ruchu drogowego
1 czerwca w życie weszły zmiany w prawie o ruchu drogowym, które m.in. dają pierwszeństwo pieszym wschodzącym na przejście dla pieszych, ujednolicają dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym, a także obliguje kierujących pojazdami do zachowania minimalnego odstępu między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych.
01 June 2021, admin, All comments: 0
Świąteczny czwartek, wolny piątek
Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej w najbliższy piątek będzie nieczynny.
01 June 2021, Partnerstwo,
Wybierz Warszawę - oferty pracy w stolicy
Poszukiwania pracy dla wielu osób kojarzą się ze stresem i koniecznością wybrania nie zawsze najlepszej oferty. Okazuje się jednak, że dzisiejszy rynek pracy pozwala nam na bardzo dużo - mamy szansę zmienić swoje kwalifikacje, podjąć się zupełnie nowych wyzwań czy zacząć przygodę w zupełnie nowej branży. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tej tezy może być warszawski rynek pracy, który codziennie oferuje dziesiątki nowych stanowisk i w wielu przypadkach możliwość pracy zdalnej. Jak znaleźć najlepsze ogłoszenia z Warszawy?
01 June 2021, admin, All comments: 0
Pumptrack i skatepark nad Skorą. Trwa budowa
Od ponad tygodnia trwają prace na terenie przyszłego chojnowskiego skateparku i pumptrucka. To jedna z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji.
01 June 2021, PWSZ im. Witelona,
PWSZ im. Witelona w Legnicy zaprasza na studia!
W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, 1 czerwca br. rozpoczyna się rekrutacja na studia na rok akademicki 2021/2022, która potrwa do 3 sierpnia 2021. Uczelnia oferuje kandydatom na studia 24 kierunki – jedenaście kierunków studiów licencjackich, cztery kierunki inżynierskie, sześć kierunków studiów magisterskich (dwuletnich po ukończeniu studiów licencjackich lub inżynierskich) oraz trzy kierunki jednolitych studiów magisterskich (pięcioletnich).
31 May 2021, admin, All comments: 0
Kolejne dwa mosty w Jaroszówce do remontu. DSDiK złożyła wniosek o decyzję środowiskową
Urząd Gminy opublikował obwieszczenie o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przebudowy dwóch kolejnych mostów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 335 w Jaroszówce.