Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Cuprum Arena Cuprum Arena

Wiadomości

27 January 2021, admin, All comments: 0
Gmina Chojnów przekazuje lokalnemu komisariatowi narkotesty
Wójt Gminy Chojnów oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przekazali przedstawicielom chojnowskiego Komisariatu Policji pakiet narkotestów.
27 January 2021, admin, All comments: 0
Remont hali na Matejki uroczyście zakończony [ZDJĘCIA]
Uroczystym przecięciem wstęgi zakończył się trwający kilka miesięcy remont zaplecza higieniczno-sanitarnego w hali Powiatowego Zespołu Szkół przy ulicy Jana Matejki. Obiekt został przystosowany zarówno do surowych zasad bezpieczeństwa jak i potrzeb osób niepełnosprawnych.
26 January 2021, admin, All comments: 0
Śmiertelny wypadek na A4. Zablokowana droga
Pomiędzy węzłami Chojnów i Krzywa doszło do zderzenia 2 ciężarówek i busa. W wyniku wypadku zginęła jedna osoba. Trasa jest całkowicie zablokowana - na alternatywnych drogach tworzą się duże korki.
26 January 2021, admin, All comments: 0
Fundacja Dignum zbiera na godne życie dla Pani Ireny i jej syna. "To nie są warunki do życia"
Pani Irena razem z synem mieszkają w gminie Chojnów - w rozpadającym się domu. Nie mają prądu, wody, toalety, łazienki, kuchni, lodówki. Ich losem zainteresowała się Fundacja Dignum, która rozpoczęła zbiórkę pieniędzy.
26 January 2021, admin, All comments: 0
Złodziej zatrzymany przez chojnowskich policjantów
Chojnowscy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca Legnicy podejrzanego o kradzież motoroweru. Za popełnione czyny może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
26 January 2021, admin, All comments: 0
Powiatowy Zespół Szkół szykuje Izbę Pamięci i prosi o wsparcie
W budynku Powiatowego Zespołu Szkół przy ulicy Wincentego Witosa powstaje Izba Pamięci w której znajdą się pamiątki, zdjęcia, tablice i inne materiały związane z jubileuszami szkoły. Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie zwracają się z prośbą o wsparcie.
25 January 2021, Partnerstwo,
Zapraszam na korepetycje indywidualne i grupowe

✔️Matematyka szkoła podstawowa klasy IV-VIII + przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty

✔️Matematyka szkoła średnia (poziom podstawowy) + przygotowanie do matury podstawowej

✔️Język angielski szkoła podstawowa klasy IV-VII

25 January 2021, admin, All comments: 0
Osocze ozdrowieńców może pomóc chorym na COVID-19. Chojnowski dzielnicowy daje przykład
Legnicki oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęca ozdrowieńców do oddania osocza. Ten „lek” można pozyskać jedynie od osób, który przeszły chorobę i wytworzyli w organizmie przeciwciała.
25 January 2021, admin, All comments: 0
Budowa oświetlenia na Legnickiej, Sikorskiego i Andersa. UM wybrał najkorzystniejsze oferty
Urząd Miejski wybrał najkorzystniejsze oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, dotyczącego budowy oświetlenia na fragmentach ulic Legnickiej, Andersa i Maczka.
25 January 2021, admin, All comments: 0
Ruszył Gminny Chojnowski Budżet Obywatelski. UG czeka na nasze projekty
Ruszyła kolejna edycja Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku do dyspozycji mieszkańców jest 306 tys. złotych. Urząd Gminy uruchomił internetowy serwis, w którym możemy zgłosić nasz projekt.
23 January 2021, admin, All comments: 0
Rada Miejska będzie obradować do Domu Schrama
Przed nami pierwsza w 2021 roku sesja Rady Miejskiej. Po raz kolejny radni obradować będą w Domu Schrama. Ze względu na zagrożenie epidemiczne obrady odbędą się bez udziału publiczności.
22 January 2021, admin, All comments: 0
Sanepid kontroluje obiekty gastronomiczne, hotele oraz placówki handlowe
Pracownicy legnickiego sanepidu prowadzą kontrolę hoteli, punktów gastronomicznych oraz obiektów handlowych pod kątem przestrzegania obowiązujących nakazów i nakazów. W działaniach wspierają ich policjanci.
22 January 2021, admin, All comments: 0
Policjanci przyjrzą się kierowcom i pieszym
Od wczesnych godzin porannych na terenie powiatu legnickiego prowadzone są działania NURD, które mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych.
22 January 2021, admin, All comments: 1
ChZGKiM publikuje harmonogram kolejnych przeglądów gazowych
Od 14 stycznia w Chojnowie trwa kontrola szczelności instalacji gazowej i urządzeń gazowych w mieszkaniach oraz budynkach. Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej publikuje harmonogram na kolejne dni.
21 January 2021, admin,
Poznaj zabytkowe kościoły gminy wiejskiej Chojnów

Czy wiesz, który z gminnych kościołów jest najstarszy? Ile razy świątynia w Okmianach płonęła? Kto zaprojektował kościół w Starym Łomie i dlaczego jest to postać warta uwagi? Kto został uhonorowany manierystycznym epitafium na kościele w Niedźwiedzicach?

21 January 2021, admin, All comments: 0
Starostwo zachęca do udziału w programie wczesnego rozpoznawania raka jelita grubego
Od 7 stycznia na terenie powiatu legnickiego realizowany jest projekt „Profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego - badanie na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn”. Na mieszkańców czekają bezpłatne testy, które mogą uratować czyjeś życie.
21 January 2021, admin, All comments: 0
Powiatowy Urząd Pracy: PIT-y za 2020 rok do odbioru osobistego lub przez osobę upoważnioną
Powiatowy Urząd Pracy informuje o możliwości i terminie odbioru informacji o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy PIT-11 za 2020 rok.
21 January 2021, admin, All comments: 0
Dziś dzień Babci, jutro Dzień Dziadka
21 stycznia obchodzimy Dzień Babci. Jutro natomiast jest Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych bliskich - te dni to bowiem doskonała okazja, by wyrazić naszą miłość, wdzięczność oraz pokazać, jak ważni są dla nas dziadkowie.
20 January 2021, admin, All comments: 0
6 nowych zakażeń. Jeden przypadek śmiertelny
W ciągu minionej doby u siedmiu mieszkańców powiatu legnickiego potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje w dzisiejszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Niestety, znajdujemy również tam informację o kolejnym przypadku śmiertelnym z powodu COVID-19.
20 January 2021, Starostwo Powiatowe,
Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Wyjątkowi uczniowie wraz z rodzicami oraz dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie – Mariusz Kowalczyk byli gośćmi Starosty Legnickiego Adama Babuśki, Wicestarosty Legnickiego Janiny Mazur, Etatowego Członka Zarządu Krzysztofa Sowińskiego oraz Sekretarza Powiatu Grzegorza Rogosa. Udział w spotkaniu wzięła również Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Elżbieta Iwanicka.