Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica Cuprum Arena Cuprum Arena

Wiadomości

18 May 2021, admin, All comments: 0
#challengeBelgijka dla Amelki na chojnowskim Rynku. Organizatorzy zachęcają do wsparcia akcji
W ostatni weekend czerwca na chojnowskim Rynku planowana jest organizacja #challengeBelgijka - charytatywnej imprezy, której celem jest zbiórka pieniędzy na rzecz małej Amelki walczącej z SMA. Organizatorzy zachęcają do wsparcia zarówno zbiórki jak i organizacji akcji.
17 May 2021, admin, All comments: 0
Budowa drogi z Goliszowa do Michowa. UG szuka wykonawcy
Urząd Gminy rozpoczął poszukiwania wykonawcy przebudowy drogi gminnej z Goliszowa do Michowa. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych zaplanowanych w budżecie gminy na 2021 rok.
17 May 2021, admin, All comments: 0
Długi weekend na początku czerwca. Zamknięte urzędy
4 czerwca nie skorzystamy z usług Urzędu Gminy oraz Starostwa Powiatowego. Obydwa urzędy ogłosiły dzień wolny od pracy.
17 May 2021, admin, All comments: 2
Punkt szczepień na Matejki otwarty [ZDJĘCIA]
W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół przy ulicy Matejki trwają już szczepienia. W otwarciu punktu udział wzięli samorządowcy oraz przedstawicielki parlamentu.
16 May 2021, admin, All comments: 0
Chojnowska biblioteka zaprasza na wystawę dokumentów życia społecznego
Chojnowska biblioteka zaprasza na wystawę "Dokumenty Życia Społecznego ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie", przygotowaną z okazji Tygodnia Bibliotek.
14 May 2021, Punkt Przedszkolny Goliszów, All comments: 0
Punkt Przedszkolny w Goliszowie: Bezpieczny Dolnoślązak
Punkt Przedszkolny w Goliszowie w ostatnich miesiącach uczestniczył w Programie ,,Bezpieczny Dolnoślązak" . Organizatorem Programu jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Celem udziału w programie była poprawa bezpieczeństwa wśród dzieci poprzez podnoszenie świadomości oraz upowszechnianie i pogłębianie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa.
14 May 2021, admin, All comments: 0
Kwalifikacja wojskowa. 261 orzeczeń określających zdolność do czynnej służby wojskowej
Legnickie starostwo podsumowało kwalifikację wojskową, która w powiecie legnickim odbywała się w dniach od 12 do 28 kwietnia.
14 May 2021, admin, All comments: 3
Seria zatrzymań zbyt szybkich kierowców. Rekordzista jechał 102 km/h w obszarze zabudowanym
Policjanci lokalnej drogówki przy wykorzystaniu ręcznych mierników prędkości oraz radiowozów wyposażonych w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory, przeprowadzili wczoraj kontrole niemal 100 pojazdów na terenie miasta i powiatu. Na efekty nie trzeba było długo czekać.
13 May 2021, admin, All comments: 0
SP3: Tydzień ulgi dla uczniów powracających do nauki stacjonarnejSzkoła Podstawowa nr 3 przystąpiła do akcji organizowanej przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego pod nazwą „Tydzień ulgi”. Kierowana jest ona do uczniów uczniów powracających do nauki stacjonarnej.
13 May 2021, admin, All comments: 0
UMWD: Ruszyły konsultacje społeczne Cyklostrady Dolnośląskiej
Zarząd województwa zaprezentował projekt sieci głównych tras rowerowych województwa dolnośląskiego. Znalazło się w nim kilkanaście propozycji ich przebiegów, które będą osią powstającej Cyklostrady Dolnośląskiej. Jednym z punktów na jej trasie jest Chojnów, który według projektu ma zostać połączony nie tylko ze Złotoryją ale i z Trzebnicami.
13 May 2021, admin, All comments: 0
Powszechne zachęcanie do Spisu Powszechnego
Od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Do udziału w spisie zachęcają lokalne samorządy oraz strażacy z Niedźwiedzic.
13 May 2021, admin, All comments: 0
Wypadek w Czernikowicach. Utrudnienia w ruchu na DW328
Nad ranem doszło do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 328 w Czernikowicach. Jak donosi OSP Rokitki, w wyniku zderzenia poszkodowane zostały osoby z obu samochodów.
12 May 2021, admin, All comments: 0
Trwają przygotowania do otwarcia Baszty Tkaczy. Jutro muzeum nieczynne
W związku z pracami związanymi z otwarciem Baszty Tkaczy dla zwiedzających, w dniu jutrzejszym chojnowskie muzeum będzie nieczynne.
12 May 2021, admin, All comments: 0
Burze z gradem. Meteorolodzy ostrzegają
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem, które mogą nam towarzyszyć podczas dzisiejszego popołudnia oraz wieczorem.
12 May 2021, admin, All comments: 2
Okmiany powalczą o tytuł "Grunt na medal"
Teren inwestycyjny w Okmianach został zakwalifikowany do dalszego udziału w konkursie "Grunt na medal" - informuje Urząd Gminy. Celem konkursu jest wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycję w Polsce.
12 May 2021, admin, All comments: 0
Wzmożone kontrole prędkości
Od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu legnickiego trwają działania "Prędkość". Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, przy wykorzystaniu ręcznych mierników prędkości oraz radiowozów wyposażonych w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory, prowadzą wzmożone kontrole kierujących pojazdami.
11 May 2021, admin, All comments: 0
W poniedziałek rusza punkt szczepień na Matejki
Starostwo Powiatowe potwierdza informacje dotyczące planowanego otwarcia Punktu Szczepień Powszechnych, zlokalizowanego w hali sportowej przy ulicy Matejki.
11 May 2021, admin, All comments: 0
Zmiana godzin otwarcia chojnowskiego PSZOK
Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o zmianie godzin otwarcia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Chojnowie.
11 May 2021, Szkoła Podstawowa nr 4,
SP4news: 35-lecie, czyli Czwórka po trzydziestce

„35 lat minęło jak jeden dzień…” Wyjątkowe 35-te urodziny obchodzi w tym roku SP4 w Chojnowie. Przytoczone, sparafrazowane słowa, wszystkim dobrze znanej piosenki, w pełni oddają istotę nieubłaganie upływającego czasu. Dziś pierwsi uczniowie Czwórki odwiedzają swoją ukochaną podstawówkę przy okazji przyprowadzania własnych pociech do klas. Jeszcze zdawałoby się wczoraj, sami biegali po tych korytarzach, a dziś już jako dorośli ludzie wspominają piękne, szkolne czasy… A jest co wspominać!

10 May 2021, admin, All comments: 0
Wymiana odcinka sieci przesyłowej. Utrudnienia z wodą we wtorek
Chojnowski Zakład Gospodarki Wodnej i Mieszkaniowej informuje o przerwie w dostawie wody we wtorek.