Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Wiadomości

29 December 2020, KS Talent Chojnów, All comments: 0
Sportowe podsumowanie roku 2020 w KS „Talent” Chojnów.

Klub Sportowy Talent Chojnów od wielu lat prowadzi piłkarskie szkolenia chojnowskich dzieci. Choć rok 2020 jest rokiem trudnym, w związku z panującą epidemią i szeroko zakrojonymi ograniczeniami dotyczącymi aktywności sportowej, dla KS „Talent” Chojnów jest czasem, w którym udało się zrealizować kilka ważnych celów.

28 December 2020, admin2, All comments: 0
Utrudnienia w funkcjonowaniu kasy Urzędu Gminy

Urząd Gminy Chojnów poinformował dziś, że od 28 do 31 grudnia w kasie urzędu petenci nie będą mieli możliwości zapłaty podatków oraz dokonywania opłat kartą płatniczą.

28 December 2020, admin2, All comments: 0
Kwarantanna narodowa – od dziś nowe ograniczenia

Od dziś w życie wchodzą nowe przepisy mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się covid-19. Będą one obowiązywać do 17 stycznia. Po raz kolejny ograniczone zostanie funkcjonowanie galerii handlowych, utrzymane zostaną wszelkie ograniczenia dla branży gastronomicznej oraz hotelarskiej. Stoki narciarskie będą zamknięte.

27 December 2020, admin, All comments: 4
Zniszczone ozdoby świątecze. UM prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości chuliganów
Świąteczne ozdoby, które co roku pojawiają się na chojnowskim Rynku, po raz kolejny padły ofiarą chuliganów. Urząd Miejski zwrócił się z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości osób odpowiedzialnych za zniszczenia.
26 December 2020, admin, All comments: 0
Policjanci przypominają kierowcom o obowiązku ułatwienia przejazdu pojazdom przywilejowanym
Niemal codziennie na autostradzie A4 - nazywanej nieprzypadkowo autostradą śmierci - dochodzi do wypadków i kolizji. Policjanci po raz kolejny przypominają kierowcom o obowiązku ułatwienia przejazdu pojazdom uprzywilejowanym.
26 December 2020, admin, All comments: 0
Chojnów i okolice: Ogłoszenia za darmo!

Chcesz coś sprzedać, kupić, oddać za darmo? A może szukasz mieszkania, samochodu, pracy lub wręcz przeciwnie - chcesz zaoferować pracę. Niezależnie od twoich potrzeb dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z naszego serwisu ogłoszeniowego, dzięki któremu masz szansę dotrzeć do osób z rejonu Chojnowa całkowicie za darmo!

25 December 2020, admin, All comments: 0
Ulica Asnyka - kilka miesięcy temu i dziś [ZDJĘCIA]

Powoli do końca zmierza remont ulicy Asnyka. Sprawdźmy jak zmieniło się to miejsce w ciągu ostatniego miesiąca.

24 December 2020, admin, All comments: 0
"Zawczasu III" - ostatnia część trylogii Jarosława Macewicza
Światło dzienne ujrzała trzecia i ostatnia część trylogii "Zawczasu" autorstwa Jarosława Macewicza, lokalnego poety, prozaika oraz członka Gildii Artystów Chojnowa.
24 December 2020, admin,

24 December 2020, admin, All comments: 1
Nocne patrole Policji i Straży Granicznej
Zatrzymanie na gorącym uczynku kilku sprawców przestępstw oraz odzyskanie utraconego pojazdu - to efekt nocnych patroli Policji i Straży Granicznej. Działania prewencyjne ukierunkowane na zwalczaniu przestępczości są prowadzone w Legnicy i na terenie powiatu legnickiego.
23 December 2020, admin, All comments: 0
Dary dla rodaków z Kresów
W legnickim starostwie miał miejsce finał przedświątecznej zbiórki darów dla naszych rodaków z Kresów. Akcję organizowana przez Studio Wschód od kilku lat jest wspierana przez powiat legnicki.
23 December 2020, admin,
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Państwu, aby ten wyjątkowy świąteczny czas przepełniony był radością, ciepłem i rodzinną atmosferą...
23 December 2020, admin, All comments: 0
Kwarantanna narodowa. Basen i muzeum pozostają zamknięte
Od 28 grudnia baseny i siłownie nie będą już otwarte dla osób przygotowujących się do zawodów sportowych ani dla osób uczęszczających na naukę pływania - tak wynika z rozporządzenia wprowadzającego w całym kraju kwarantannę narodową.
23 December 2020, admin, All comments: 5
Protest na A4. Policja: Postaramy się, aby utrudnienia były jak najmniej dotkliwe dla kierowców
Na 23 grudnia zaplanowany został protest przedstawicieli branży transportowej. Utrudnień w ruchu drogowym możemy spodziewać się głównie na odcinku od węzła Krzywa w kierunku Wrocławia do węzła Pietrzykowice. Dolnośląska policja zapowiada monitorowanie sytuacji i kierowanie ruchem adekwatnie do rozwoju wydarzeń.
22 December 2020, admin, All comments: 0
Budżet głównym tematem grudniowej sesji Rady Miejskiej
29 grudnia po raz ostatni w tym roku odbędzie się posiedzenie Rady Miejskiej. Głównym tematem obrad będzie budżet Chojnowa na rok 2021.
22 December 2020, Partnerstwo,
Troszczysz się o planetę? Naprawiaj zamiast kupować!
Awaria sprzętu elektronicznego, starte podeszwy butów czy pęknięty szew w sukience wcale nie oznaczają zużycia danego przedmiotu. Wiele usterek da się naprawić z pomocą odpowiedniego fachowca. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie go szukać. Nasze chęci z pewnością doceni planeta - w końcu nadmierne gromadzenie śmieci to jeden z problemów, z którym walczyć musimy wszyscy.
22 December 2020, Urząd Gminy Chojnów, All comments: 0
Pierwszy gminny żłobek powstanie w Kolonii Kołłątaja
Komfortowe i bezpieczne przestrzenie, w tym atrakcyjny i nowoczesny plac zabaw powstaną w przyszłym roku w Kolonii Kołłątaja. Budynek przystosowany będzie do przyjęcia 50 maluchów. Gmina Chojnów pozyskała na inwestycję ponad 1,6 mln. zł
22 December 2020, Szkoła Podstawowa nr 4,
SP4news: Wesołych, zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
Kolejny rok za nami… Rok trudny, dziwny, który długo pozostanie w naszej pamięci. W tym czasie nauczyliśmy się wiele, sprostaliśmy wyzwaniom, o których wcześniej nawet nam się nie śniło. Rok ten choć ciężki mógł nauczyć nas wiele, każdego czego innego, ale jedna nauka popłynęła do nas wszystkich. Współpraca to jest klucz do sukcesu. I za tę współpracę pragniemy Wszystkim podziękować- całej społeczności szkolnej!
21 December 2020, admin, All comments: 0
Mieszkaniec podchojnowskiej wsi odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza
Prokuratura Rejonowa w Złotoryi zastosowała dozór policyjny wobec 27-letniego mieszkańca gminy Chojnów, który został oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej i kierowanie gróźb wobec funkcjonariusza policji podczas interwencji.
21 December 2020, admin, All comments: 0
Coraz bliżej budowy gminnego żłobka? Wójt liczy na otwarcie placówki przed końcem 2021 roku
Budowa gminnego żłobka znalazła się w planach inwestycyjnych zawartych w budżecie gminy Chojnów na 2021 rok. Realizacja inwestycji ma być współfinansowana ze środków rządowego programu Maluch+. Z żłobka korzystać będzie mogło 50 dzieci.