Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Praca Lidl

Wiadomości

13 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Wieczorny spacer po Rynku. Magia świąt w Chojnowie
Czy mieliście już okazję zasiąść w saniach Mikołaja? Jeżeli nie, to warto wybrać się na chojnowski Rynek, który jak zawsze w okresie przedświątecznym mieni się blaskiem tysiąca światełek.
13 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W Starostwie Powiatowym zaprezentowano drugą część "Pamiętnika pokoleń"
W legnickim Starostwie Powiatowym odbyła się promocja drugiej części "Pamiętnika Pokoleń", publikacji, którą tworzą historie nadesłane na konkurs historyczno-literacki "Nasza ziemia, nasz dom - pamiętnik pokoleń c.d.".
13 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowska biblioteka po niewielkim remoncie
Przy okazji rocznicowego spotkania Miejskiej Biblioteki Publicznej zajrzeliśmy do jej budynku, gdzie w minionych tygodniach prowadzony był niewielki remont.
13 grudzień 2019, Partnerstwo,
Zaplanuj wyjątkowe święta z chojnowską Mrówką [KONKURS]
Już za nieco ponad miesiąc siądziemy do świątecznego stołu. Nadszedł czas by przygotować się na Boże Narodzenie i sprawić by ten czas był wyjątkowy i magiczny. Pomocną dłoń jak zawsze wyciąga chojnowski market Mrówka - zapoznaj się z jej ofertą i spraw sobie i najbliższym wyjątkowy prezent.
13 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Świąteczny koncert w Domu Kultury
Kolędy i świąteczny repertuar zagości w Domu Kultury. Wszystko za sprawą koncertu przygotowanego przez MOKSiR oraz Pracownię Wokalną Agnieszki Justyny Szumiło.
12 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Miejska Biblioteka Publiczna świętowała siedemdziesiąt lat istnienia [ZDJĘCIA]
W Domu Schrama zakończyła się uroczystość z okazji siedemdziesięciolecia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.
12 grudzień 2019, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
Co jest grane w chojnowskim Kinie Kultura?

Prezentujemy repertuar chojnowskiego Kina Kultura na najbliższy weekend. Zachęcamy do zapoznania się z rozpiską seansów.

12 grudzień 2019, Partnerstwo,
Repertuar kina Helios w Legnicy (13-19 grudnia)

Prezentujemy repertuar kina Helios w Legnicy. Ważny od 13 do 19 grudnia 2019 roku.

12 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Policja sprawdzi, czy nasze samochody zatruwają powietrze
Na terenie powiatu legnickiego od godzinnych porannych po raz kolejny prowadzone są kontrole emisji spalin pojazdów. Akcja "SMOG" ma na celi eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.
12 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Już w najbliższą niedzielę Jarmark Bożonarodzeniowy na chojnowskim Rynku
Burmistrz Miasta Chojnowa zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 15 grudnia na chojnowskim Rynku. Zobacz, co przygotowali dla nas organizatorzy.
12 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gmina Chojnów rozpoczyna piątą edycją budżetu obywatelskiego
Prawdziwie kosmicznym plakatem Urząd Gminy Chojnów rozpoczął promocję piątej edycji Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 20 stycznia możemy zgłaszać nasze projekty.
11 grudzień 2019, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
Koncert charytatywny na rzecz Elżbiety Brylak i Ewy Turczyn – PZS zaprasza

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie zaprasza do wzięcia udziału w koncercie charytatywnym, podczas którego zostaną zebrane środki na wsparcie dwóch pań walczących z ciężką chorobą – p. Elżbiety Brylak – mamy absolwentki PZS; oraz p. Ewy Turczyn – pracownicy szkoły.

11 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Młodzież chce w Chojnowie skateparku i zwraca się z prośbą do władz miasta
Chojnowska młodzież po raz kolejny zwraca uwagę na brak w naszym mieście skateparku lub pumptracka. Pomimo obserwowanego od lat dynamicznego rozwoju sportów ekstremalnych, wciąż brakuje u nas miejsca, gdzie w bezpieczny sposób można byłoby jeździć na rolkach, BMX-ie czy wyczynowych hulajnogach. Prośbę o poprawę stanu rzeczy zgłasza stowarzyszenie na rzecz budowy skateparku lub pumptracku w Chojnowie.
11 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
70-latek z gminy Chojnów odpowie za jazdę na podwójnym gazie
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 70-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem marki Citroen pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
11 grudzień 2019, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Chcesz tanio wysyłać paczki za granicę? Korzystaj z usług brokerów kurierskich
Niezależnie od tego, czy wysyłasz zagranicę jedną paczkę, czy regularnie nadajesz przesyłki międzynarodowe, w każdym przypadku najlepszą opcją będzie skorzystanie z usług brokera kurierskiego. To zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż znane firmy kurierskie i pewniejsze niż Poczta Polska. Dlaczego jeszcze warto? I komu takie rozwiązanie najbardziej się opłaca?
11 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Trebunie-Tutki powracają do Chojnowa. Burmistrz zaprasza na świąteczno-noworoczny koncert
4 stycznia w kościele farnym świętych Apostołów Piotra i Pawła odbędzie się świąteczno-noworoczny koncert góralskiej kapeli Trebunie-Tutki. Na wydarzenie zaprasza Burmistrz Miasta Chojnowa.
11 grudzień 2019, Partnerstwo,
Gala Disco vol. 6 w Lubinie - spędź karnawał z gwiazdami sceny disco [KONKURS]
Przed nami Gala Disco vol. 6. w Lubinie! 25 stycznia Hala RCS zamieni się w magiczne miejsce przepełnione największymi hitami disco. Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania mamy podwójną wejściówkę na imprezę.
11 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ostrzeżenie: Zła jakość powietrza w Chojnowie. [Aktualizacja]: jest "akceptowalnie"
Aby poznać aktualną jakość powietrza, sprawdzamy wyniki ze stacji pomiarowej na Rynku.
11 grudzień 2019, Grono Pedagogiczne ZSP Rokitki, Wszystkich komentarzy: 0
Uczniowie z Rokitek z wizytą w "Niebieskim Parasolu"
Już od kilku lat, zawsze w przedświątecznym czasie uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rokitkach odwiedzają mieszkańców Domu Opieki "Niebieski Parasol" w Chojnowie. Przekazują im świąteczne kartki i drobne upominki - pierniki, które sami wypiekali w szkole, pokazując, że pamiętają często o samotnych i starszych osobach. Tak też było i dzisiaj.
10 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 4
STOP PRZEMOCY – marsz manifestacyjny przeszedł ulicami Chojnowa

Wczoraj w godzinach popołudniowych ulicami naszego miasta przeszedł marsz manifestacyjny, mający na celu potępienie zjawiska przemocy domowej. Odbył się on w ramach obchodów akcji STOP PRZEMOCY, która organizowana jest podczas Tygodnia Przeciwdziałania Przemocy. Kampania odbywa się między Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet a Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka, co jest symbolicznym podkreśleniem związku między przemocą wobec kobiet a naruszeniem praw człowieka.