Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Wiadomości

12 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Drugie podejście do przetargu na budowę skateparku i pumptracka
Urząd Miejski opublikował ogłoszenie o zamówieniu na realizację terenu rekreacyjnego nad rzeką, w skład którego ma wejść pierwszy chojnowski skatepark i pumptrack. To już drugie podejście do tego konkursu ofert. Wcześniej budżet inwestycji założony przez UM był niższy od wszystkich złożonych w konkursie ofert.
12 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Rokitki posprzątanie. Czas na porządkowanie Chojnowa?
W minionym tygodniu informowaliśmy o akcji sprzątania w Rokitkach. Dzięki zaangażowaniu jednej osoby zapełnionych zostało około 85 worków, które zostały odebrane przez Urząd Gminy. Na horyzoncie pojawiają się jednak kolejne osoby, którym nie jest obojętne nasze otoczenie.
12 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Niedźwiedzice. Prowadziła pojazd, mając ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie
W miniony weekend działająca na terenie naszego powiatu policja wyeliminowała z dróg pięciu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w stanie nietrzeźwości, bądź środka działającego podobnie do alkoholu kierowali pojazdami. Do jednego z zatrzymań doszło w Niedźwiedzicach.
12 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Strażacka pomoc dla ratowników medycznych. Zdjęcia
Służby ratunkowe – straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe – interweniowały w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Kościuszki.
10 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Nieodpowiedzialne zachowanie podczas spaceru z pupilem może nas sporo kosztować
10 kwietnia w życie wchodzi rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń. Wśród nowych przepisów, znalazł się istotny zapis dla posiadaczy zwierząt.
09 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
144 nowe zakażenia od początku tygodnia. Duży wzrost w piątek
W ciągu minionej doby u 65 mieszkańców powiatu legnickiego potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje w dzisiejszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Od początku tygodnia zarejestrowano 144 nowe zakażenia.
09 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Bez uprawnień i z ponad promilem za kierownicą. Samochód bez badań technicznych i OC
Policjanci Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego mieszkańca gminy Chojnów. Mężczyzna kierując pojazdem marki Audi miał w organizmie ponad promil alkoholu. To jednak nie wszystko...
09 kwiecień 2021, Starostwo Powiatowe,
780 rocznica Bitwy pod Legnicą
9 kwietnia przypada 780 rocznica bitwy pod Legnicą. W 1241 roku na terenie miejscowości Legnickie Pole starły się ze sobą armia mongolska i rycerze księcia Henryka Pobożnego.
09 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
A4: Samochód w rowie
Samochód w rowie - to efekt zdarzenia do którego doszło nad ranem na 77 kilometrze autostrady A4. Na szczęście obyło się bez poszkodowanych.
08 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Poniedziałkowa zmiana godzin pracy w Wydziale Komunikacji i Transportu Drogowego
W najbliższy poniedziałek czeka nas zmiana godzin obsługi interesantów w Wydziale Komunikacji i Transportu Drogowego. Sytuacja spowodowana jest wyłączeniem systemu CEPiK.
08 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Urząd Gminy: Przerwa w dostępie do internetu i telefonów. Nieczynne kasy
Urząd Gminy informuje o przerwie w dostępie do internetu i telefonów w Urzędzie Gminy Chojnów, GZGKiM oraz GOPS. Utrudnienia potrwają do 12 kwietnia.
08 kwiecień 2021, Partnerstwo,
Wirtualny Dzień Otwartych Drzwi 2021  w PWSZ im. Witelona w Legnicy!
Zapraszamy na Wirtualny Dzień Otwartych Drzwi w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, który rozpocznie się 13 kwietnia 2021 roku. Wejście na Wirtualny Dzień Otwartych Drzwi 2021 w PWSZ im. Witelona w Legnicy będzie możliwe poprzez stronę internetową Uczelni.
07 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Remont dachu zamienickiej świetlicy
Urząd Gminy wybrał najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu dotyczącym remontu pokrycia dachowego na świetlicy wiejskiej w Zamienicach.
07 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
28-latek poszukiwany listem gończym zatrzymany przez chojnowskich policjantów po pościgu
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie po pościgu zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, który poszukiwany był listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Legnicy. Dodatkowo przy mężczyźnie ujawniono kilka porcji handlowych marihuany.
07 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rząd przedłuża obowiązują obostrzenia
Rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń do 18 kwietnia. Decyzja motywowana jest m.in. małą liczbą łóżek i respiratorów w szpitalach.
06 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań
Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w nim obowiązuje wszystkie dorosłe osoby w Polsce, ale też Polaków czasowo przebywających za granicą, a także cudzoziemców, którzy mieszkają w naszym kraju na stałe lub czasowo.
06 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Święta bez wypadków. Nie zabrakło kierowców pod wpływem alkoholu i środków odurzających
Okres minionych Świąt Wielkiej Nocy na drogach powiatu legnickiego minął bardzo spokojnie. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a mundurowi obsłużyli 17 zdarzeń z udziałem kierujących. Niestety 6 kierowców straciło prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających.
06 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Punkt szczepień masowych w Chojnowie. Samorząd czeka na zielone światło od wojewody
Legnickie starostwo wspólnie z miastem Chojnów chce zorganizować w naszym mieście punkt szczepień masowych. Jeśli wojewoda zaakceptuje lokalizację ruszą przygotowania do przystosowania obiektu.
06 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Poświąteczny trzeźwy poranek
Od godziny 5:00 na lokalnych drogach trwa akcja "Trzeźwy Poranek". Działania policjantów ukierunkowane będą na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu.
05 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Powracają przymrozki i przelotne opady śniegu
Lany Poniedziałek upłynął na Dolnym Śląsku pod znakiem ochłodzenia, przelotnych deszczy i silnego wiatru. Po niezbyt ciepłej Wielkanocy czeka nas niestety chłodny tydzień.