Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Wiadomości

17 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Amazon Stem Kindloteka otwarta w Krzywej [ZDJĘCIA]
W Gminnej Biblitece Publicznej w Krzywej w obecności władz gminy Chojnów oraz przedstawicieli firmy Amazon oficjalnie otwarto Kindlotekę Stem - interaktywny kącik z zestawem e-booków, czytników Kindle, oraz mini robotów. To miejsce, które ma wspierać dzieci w odkrywaniu oraz poznawaniu technologii.
17 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
UKKS Oriens zakończył projekt Bike&Fun. Jego efektem są nowe pomieszczenia klubowe [ZDJĘCIA]
W budynku Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Konarskiego oficjalnie oddano do użytku pomieszczenie serwisowe oraz pomieszczenie przeznaczone do treningów zimowych dla kolarskiego klubu UKKS Oriens. Remont został zrealizowany dzięki dotacji od Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o. na realizację projektu Bike&Fun.
17 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Jutro czeka nas nocna przerwa w dostawie wody
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o planowanej przerwie w dostawie wody, która nastąpi w nocy z 18 na 19 grudnia.
16 grudzień 2019, Partnerstwo,
Zaplanuj wyjątkowe święta z chojnowską Mrówką [WYNIKI KONKURSU]
Już za nieco ponad miesiąc siądziemy do świątecznego stołu. Nadszedł czas by przygotować się na Boże Narodzenie i sprawić by ten czas był wyjątkowy i magiczny. Pomocną dłoń jak zawsze wyciąga chojnowski market Mrówka - zapoznaj się z jej ofertą i spraw sobie i najbliższym wyjątkowy prezent.
16 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rodzinną zabawą klub Talent Chojnów zakończył rok [ZDJĘCIA]
Rodzinnym turniejem sportowym w hali przy ulicy Matejki rok 2019 zakończyli podopieczni klubu piłkarskiego Talent Chojnów. W sportowych zmaganiach udział wzięli tym razem również rodzice dzieci.
16 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Prezenty dla seniorów z Niebieskiego Parasola. Przedświąteczna wizyta Mikołaja
W minioną sobotę Dolnośląski Ośrodek Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjny Niebieski Parasol odwiedzili Mikołaje związani z akcją "Prezent dla Seniora". Cele akcji? Dać starszym osobom uśmiech i oderwać ich od szarej i smutnej rzeczywistości, z którą zmagają się każdego dnia.
16 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Prośba o pomoc dla rodziny z Gromadki, którzy stracili wszystko w pożarze domu
12 grudnia około godziny 22:00 w Gromadce wybuchł pożar w jednym z domów. Mieszkała tam 4-osobowa rodzina, chłopiec - 10 lat, chłopiec 1.5 roku wraz z rodzicami. Starszy z synów obudził się w momencie kiedy ogień już zajął cześć domu, wszyscy spali... Obudził rodziców, wyszli tak jak stali. Stracili wszystko.
16 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Historyczna chwila dla gminy Chojnów. Rokitki zyskały bezpośrednie połączenie z Warszawą
Nowy rozkład jazdy pociągów niesie nam wiele pozytywnych zmian. Jedną z najważniejszych jest wprowadzenie bezpośredniego połączenia kolejowego Rokitek z Warszawą.
15 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Świąteczny jarmark na chojnowskim Rynku. Zobacz zdjęcia
Od godzin południowych chojnowski Rynek przemieniał się w miejsce tętniące atmosferą zbliżających się świąt - wszystko za sprawą tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.
13 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Wieczorny spacer po Rynku. Magia świąt w Chojnowie
Czy mieliście już okazję zasiąść w saniach Mikołaja? Jeżeli nie, to warto wybrać się na chojnowski Rynek, który jak zawsze w okresie przedświątecznym mieni się blaskiem tysiąca światełek.
13 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W Starostwie Powiatowym zaprezentowano drugą część "Pamiętnika pokoleń"
W legnickim Starostwie Powiatowym odbyła się promocja drugiej części "Pamiętnika Pokoleń", publikacji, którą tworzą historie nadesłane na konkurs historyczno-literacki "Nasza ziemia, nasz dom - pamiętnik pokoleń c.d.".
13 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowska biblioteka po niewielkim remoncie
Przy okazji rocznicowego spotkania Miejskiej Biblioteki Publicznej zajrzeliśmy do jej budynku, gdzie w minionych tygodniach prowadzony był niewielki remont.
13 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Świąteczny koncert w Domu Kultury
Kolędy i świąteczny repertuar zagości w Domu Kultury. Wszystko za sprawą koncertu przygotowanego przez MOKSiR oraz Pracownię Wokalną Agnieszki Justyny Szumiło.
12 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Miejska Biblioteka Publiczna świętowała siedemdziesiąt lat istnienia [ZDJĘCIA]
W Domu Schrama zakończyła się uroczystość z okazji siedemdziesięciolecia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.
12 grudzień 2019, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
Co jest grane w chojnowskim Kinie Kultura?

Prezentujemy repertuar chojnowskiego Kina Kultura na najbliższy weekend. Zachęcamy do zapoznania się z rozpiską seansów.

12 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Policja sprawdzi, czy nasze samochody zatruwają powietrze
Na terenie powiatu legnickiego od godzinnych porannych po raz kolejny prowadzone są kontrole emisji spalin pojazdów. Akcja "SMOG" ma na celi eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.
12 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Już w najbliższą niedzielę Jarmark Bożonarodzeniowy na chojnowskim Rynku
Burmistrz Miasta Chojnowa zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 15 grudnia na chojnowskim Rynku. Zobacz, co przygotowali dla nas organizatorzy.
12 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gmina Chojnów rozpoczyna piątą edycją budżetu obywatelskiego
Prawdziwie kosmicznym plakatem Urząd Gminy Chojnów rozpoczął promocję piątej edycji Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 20 stycznia możemy zgłaszać nasze projekty.
11 grudzień 2019, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
Koncert charytatywny na rzecz Elżbiety Brylak i Ewy Turczyn – PZS zaprasza

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie zaprasza do wzięcia udziału w koncercie charytatywnym, podczas którego zostaną zebrane środki na wsparcie dwóch pań walczących z ciężką chorobą – p. Elżbiety Brylak – mamy absolwentki PZS; oraz p. Ewy Turczyn – pracownicy szkoły.

11 grudzień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Młodzież chce w Chojnowie skateparku i zwraca się z prośbą do władz miasta
Chojnowska młodzież po raz kolejny zwraca uwagę na brak w naszym mieście skateparku lub pumptracka. Pomimo obserwowanego od lat dynamicznego rozwoju sportów ekstremalnych, wciąż brakuje u nas miejsca, gdzie w bezpieczny sposób można byłoby jeździć na rolkach, BMX-ie czy wyczynowych hulajnogach. Prośbę o poprawę stanu rzeczy zgłasza stowarzyszenie na rzecz budowy skateparku lub pumptracku w Chojnowie.