Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wiadomości

09 czerwiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dni Chojnowa 2019: Małe przedszkolaki na wielkiej scenie [ZDJĘCIA]

Przegląd Piosenki Przedszkolnej Bambiniada to od kilku lat stały element Dni Chojnowa. Koncert, w którym główną rolę zagrali podopieczni dwóch chojnowskich przedszkoli, rozpoczął niedzielne obchody święta miasta.

09 czerwiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dni Chojnowa 2019: Sportowe zmagania i Festiwal Tkactwa i Rękodzieła Artystycznego [ZDJĘCIA]
Koncerty na Rynku to nie jedyne imprezy odbywające się w ramach Dni Chojnowa 2019. Sobota rozpoczęła się na sportowo - od zmagań piłkarzy ręcznych, tenisistów stołowych, taekwondzistów oraz wędkarzy. O godzinie 14:00 na chojnowskim rynku rozpoczęła się natomiast kolejna edycja Festiwalu Tkactwa i Rękodzieła Artystycznego.
09 czerwiec 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Dni Chojnowa 2019: Wilki porwały chojnowską publiczność

Za nami pierwszy dzień świętowania. Gwiazdą wieczorubył zespół Wilki, który porwał chojnowską publiczność.

08 czerwiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dni Chojnowa 2019: Made in Chojnów [ZDJĘCIA]

Made in Chojnów - taką nazwę nosił koncert inaugurujący tegoroczne Dni Chojnowa. Zgromadzona pod sceną widownia przez kilka godzin miała okazję oglądać występy utalentowanej młodzieży z naszego grodu (i nie tylko...). Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

08 czerwiec 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Dni Chojnowa 2019: „Pasje i marzenia” – Barwny Korowód zainaugurował dni miasta

Tradycyjnie już Dni Chojnowa zainaugurował Barwny Korowód, który przeszedł ulicami naszego miasta. Korowód poprowadził burmistrz Jan Serkies, który jak zawsze wystąpił w stroju sarmackim.

07 czerwiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wybrano najkorzystniejszą ofertę na remont budynku szkoły przy pl. Reymonta
Wiemy jaka firma już wkrótce najprawdopodobniej rozpocznie prace w budynku szkoły przy placu Reymonta, celem dostosowania pomieszczeń pod potrzeby uczniów Szkoły Podstawowej nr 3.
07 czerwiec 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Zapowiedź weekendowych rozgrywek piłkarskich

Przed nami weekendowe rozgrywki w piłkarskich ligach niższych. Prezentujemy harmonogram spotkań, które zostaną rozegrane przez zespoły z ziemi chojnowskiej.

07 czerwiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Czerwcowe dyżury Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Chojnowie
Miejski Rzecznik Konsumentów w Legnicy - Tomasz Strojek - zaprasza mieszkańców powiatu legnickiego do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych w zakresie ochrony konsumenckiej.
07 czerwiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Tytuł "Zasłużony dla miasta Chojnowa" dla Jerzego Janusa [ZDJĘCIA]
Radni Miasta Chojnowa jednogłośnie zdecydowali o przyznaniu Jerzemu Janusowi - przechodzącemu w tym roku na emeryturę dyrektorowi Muzeum Regionalnego - tytułu Zasłużonego dla miasta Chojnowa, doceniając tym samym wieloletnią pracę na rzecz chojnowskiego muzealnictwa. Zobacz zdjęcia z uroczystej sesji Rady Miejskiej.
07 czerwiec 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Bicie rekordu w czytaniu – PZS ponownie włączył się do ogólnopolskiej akcji

Dziś po godz. 10.00 miała miejsce IV edycja najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce „Jak nie czytam, jak czytam”. Do bicia rekordu w czytaniu po raz kolejny włączyli się uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. W poprzedniej edycji wzięło udział 406825 osób – w tym chojnowscy uczniowie.

06 czerwiec 2019, admin,

Dni Chojnowa 2019 - zobacz szczegółowy plan imprezy...


06 czerwiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnów i okolice: Ogłoszenia za darmo!

Chcesz coś sprzedać, kupić, oddać za darmo? A może szukasz mieszkania, samochodu, pracy lub wręcz przeciwnie - chcesz zaoferować pracę. Niezależnie od twoich potrzeb dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z naszego serwisu ogłoszeniowego, dzięki któremu masz szansę dotrzeć do osób z rejonu Chojnowa całkowicie za darmo!

06 czerwiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
IMGW ostrzega - czeka nas burzowe popołudnie, możliwy grad
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przez burzami z gradem oraz silnym wiatrem.
06 czerwiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
WTZ, PZS i MOKSiR zapraszają na Noc Kupały - święto ognia, wody, miłości i płodności natury

Już za kilkanaście dni czeka na letnie przesilenie Słońca. W tradycji słowiańskiej najkrótsza noc w roku związana jest z Kupałą - domniemanym bóstwem płodności. W Chojnowie do wspólnego świętowania Nocy Kupały zaprasza Warsztat Terapii Zajęciowej, Powiatowy Zespół Szkół oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.

06 czerwiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Dwaj włamywacze z gminy Chojnów wpadli na gorącym uczynku
Funkcjonariusze Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie oraz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali dwóch włamywaczy, który w sobotę pod osłoną nocy próbowali włamać się do jednego ze sklepów na terenie gminy Chojnów.
06 czerwiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Problemy z wodą w gminie - problemy również w mieście
Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wystosował kolejny apel do mieszkańców Chojnowa o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody oraz zapowiada kontrole stwierdzające pobór wody poza urządzeniem.
06 czerwiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 3
32-letni mężczyzna wykorzystywał seksualnie półtorarocznego chłopczyka? Jest akt oskarżenia
Do sądu okręgowego w Legnicy trafił akt oskarżenia w bulwersującej sprawie z Chojnowa. Według prokuratury, 32-letni mężczyzna, który mieszkał u poznanej miesiąc wcześniej kobiety w Chojnowie, wykorzystał seksualnie półtorarocznego chłopczyka - syna kobiety. Akt oskarżenia objął również matkę dziecka.
05 czerwiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Wójt i dyrektor GZGKiM apelują o racjonalne korzystanie z wody
W związku z nadciągającą falą upałów Wójt Gminy Chojnów oraz Dyrektor Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej apelują do mieszkańców o racjonalne korzystanie z wody.
05 czerwiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianka z tytułem Miss Nastolatek Dolnego Śląska [AKTUALIZACJA/ZDJĘCIA]
31 maja na Stadionie Wrocław odbyła się Gala Finałowa konkursu Miss i Mister Dolnego Śląska 2019. Wśród uczestników wydarzenia znalazła się chojnowianka Pola Rokus, która uznana została najpiękniejszą nastolatką naszego regionu.
05 czerwiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 4
Nagroda chojnowskiego zespołu w jarocińskim muzeum

Od pewnego czasu w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka, w dziale poświęconym muzyce punkowej, stoi rzeźba muzyka punkowego. Jest to nagroda, jaką otrzymał chojnowski zespół Stan Spoczynku na festiwalu w tym mieście w 1991 roku, grając na trzeciej scenie.