Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Sklep Bigform

Wiadomości

23 marzec 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Modernizacja hydroforni przy ulicy Sikorskiego. Czekają nas spadki ciśnienia wody
Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o czasowych spadkach ciśnienia wody na osiedlu w sąsiedztwie ulicy Sikorskiego.
23 marzec 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Burmistrz zamyka place zabaw i siłownie plenerowe
Burmistrz Miasta Chojnowa wydał zarządzenie w sprawie czasowego zamknięcia placów zabaw i siłowni plenerowych zlokalizowanych na terenie Miasta Chojnowa.
23 marzec 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pościg za nietrzeźwym kierowcą quada. Szalał wśród pieszych na chojnowskim Rynku
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy quada, który kierował w stanie nietrzeźwości i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Dodatkowo chciał przekupić policjantów. Prokuratura zastosowała wobec mieszkańca Lwówka Śląskiego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.
21 marzec 2020, Szkoła Podstawowa nr 4,
Szkoła Podstawowa nr 4: Informacja dla rodziców i uczniów
Informacja dla rodziców i uczniów - zajęcia dydaktyczne dla odległość od 25.03.2020 do 10.04.2020.
20 marzec 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Policjanci przerwali złodziejskie tournée mieszkanki Legnicy. Kradła też w Chojnowie
Policjanci zatrzymali 25-letnią kobietę, która kradła w drogeriach na terenie Dolnego Śląska. Kosmetyki i perfumy, które padły łupem zatrzymanej, były następnie sprzedawane po niższych cenach przypadkowym osobom.
20 marzec 2020, Pogotowie Ratunkowe w Chojnowi, Wszystkich komentarzy: 5
Pracownicy Pogotowia Ratunkowego w Chojnowie serdecznie dziękują
Pracownicy Pogotowia Ratunkowego w Chojnowie pragną serdecznie podziękować ludziom dobrego serca za dotychczasową pomoc.
20 marzec 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
OSP Witków oferuje pomoc osobom objętym kwarantanną oraz w trudnej sytuacji zdrowotnej
Ochotnicza Straż Pożarna z Witkowa w miarę posiadanych możliwości oferuje pomoc osobom w trudnej sytuacji ze względu na stan zdrowia lub objętym kwarantanną.
20 marzec 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wojewoda: Jak najmniejsza ilość kontaktów jest nadal naszym obywatelskim zobowiązaniem
Wojewoda Jarosław Obremski podziękował mieszkańcom Dolnego Śląska za dyscyplinę oraz zaapelował o ograniczenie kontaktów oraz dbanie o osoby starsze. W swoim codziennym raporcie zwrócił również uwagę na trudną sytuację na granicach.
19 marzec 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 2
19 marca: w Chojnowie brak zarażonych koronawirusem

Burmistrz Miasta Chojnowa informuje.

19 marzec 2020, Anna Petroczko, Wszystkich komentarzy: 8
Pomoc osobom starszym, chorym, samotnym, odbywającym kwarantannę

W związku z epidemią Koronawirusa i trudną sytuacją w jakiej znalazło się nasze miasto grupa osób będącymi mieszkańcami Chojnowa i okolic postanowiła pomóc osobom starszym, chorym, samotnym, odbywającym kwarantannę.

19 marzec 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
MOKSiR zaprasza do udziału w konkursie plastycznym #zostanwdomuwChojnowie
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza podopiecznych chojnowskich placówek edukacyjnych do udziału w konkursie plastycznym #zostanwdomuwChojnowie.
19 marzec 2020, PWSZ im. Witelona, Wszystkich komentarzy: 0
PWSZ im. Witelona w Legnicy przekazała kombinezony ochronne pracownikom Pogotowia Ratunkowego
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, 19 marca 2020 roku, przekazała 180 kombinezonów ochronnych dla zespołów ratowniczych legnickiego Pogotowia Ratunkowego.
19 marzec 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Aktualny rozkład jazdy pociagów na chojnow.plNa łamach naszego portalu udostępniamy dla Was kolejowy rozkład jazdy ze stacji: Chojnów, Rokitki, Okmiany oraz przystanku osobowego Osetnica, obowiązujący od marca 2020 roku.
19 marzec 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Lekcje online w Powiatowym Zespole Szkół
Powiatowy Zespół Szkół pracuje zdalnie - informuje Starostwo Powiatowe w Legnicy. Czas wolny od szkoły nie oznacza czasu wolnego od nauki.
18 marzec 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 11
16 chojnowian objętych kwarantanną

Jak informuje Urząd Miejski, na dzień dzisiejszy w Chojnowie nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Zwiększyła się natomiast liczba osób objętych kwarantanną.

18 marzec 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Policja: Wspieramy służby sanitarne w utrzymaniu kwarantanny na terenie powiatu legnickiego
Dzielnicowi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami. Sprawdzenie takie odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, głównie telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu - bez bezpośredniego kontaktu. Policjanci sprawdzają również, czy osoby objęte kwarantanną nie potrzebują pomocy.
18 marzec 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Nasila się problem wypalania traw. Policja przypomina - to zabronione
Wiosenna aura sprzyja pracy na polach czy działkach. Mimo zaleceń pozostania w domu, wielu z nas decyduje się na wiosenne porządki; niestety - zdarzają się osoby, które decydują się również na wypalanie traw. Policjanci przypominają - konsekwencje w postaci grzywny to najłagodniejsza kara, jaka może spotkać osoby dopuszczające się wypalania traw i nieużytków rolnych.
18 marzec 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Pogotowie Ratunkowe prosi o pomoc
Pogotowie Ratunkowe w Legnicy (pod które podlega również chojnowski zespół specjalistyczny) prosi firmy oraz przedsiębiorców o pomoc w zakupie masek dla lekarzy pracujących w Pogotowiu.
18 marzec 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianie również szyją maseczki dla szpitala
W poniedziałek do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy trafiły pierwsze maseczki, które są efektem akcji "Legnica szyje maseczki dla szpitala". W projekt aktywnie włączają się także mieszkańcy naszego miasta i okolicy.
17 marzec 2020, admin2,
Nowe rozporządzenie biskupa legnickiego w związku z koronawirusem

Biskup legnicki, Zbigniew Kiernikowski, wydał nowe zarządzenia dotyczące zasad funkcjonowania parafii, udzielania sakramentów oraz sprawowania pogrzebów, które mają obowiązywać w czasie trwania stanu zagrożenia epidemiologicznego. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa kapłanów i wiernych z terenu diecezji legnickiej.

Sklep Bigform