Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wiadomości

04 luty 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Chojnowski złodziej prądu w rękach policji
Funkcjonariusze z Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 53-letniego mieszkańca Chojnowa, który w jednym z mieszkań na terenie miasta pobierał energię elektryczną, poprzez nielegalne podłączenie do sieci elektrycznej. Mężczyzna odpowie przed sądem za kradzież prądu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych.
04 luty 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Interwencja strażaków. W mieszkaniu znaleziono ciało mężczyzny

W dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 3 w Chojnowie otrzymali zgłoszenie, że w jednej z klatek w bloku przy ul. Kilińskiego 29 czuć ulatniający się gaz.

04 luty 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Zaproszenie na zjazd chojnowskich motocyklistów

W sobotę, 23 lutego odbędzie się spotkanie dla wszystkich chojnowskich motocyklistów i miłośników motocykli.

02 luty 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Joanną Mueller-Liczner
Miejska Biblioteka Publiczna w ramach tegorocznych "Ferii w Bibliotece" zaprasza na spotkanie autorskie z poetką, redaktorką i krytyczką literacką Joanną Mueller-Liczner.
01 luty 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Strażacy interweniowali na placu rozbiórki [ZDJĘCIA]
Strażacy z chojnowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 interweniowali w godzinach popołudniowych na ulicy Kościuszki, gdzie trwa rozbiórka jednego z budynków.
01 luty 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Plany budowy chodnika z Chojnowa do Kolonii Kołłątaja powoli wcielane w życie
1 400 000 zł to orientacyjna kwota za jaką ma zostać zrealizowany chodnik łączący Chojnów z Kolonią Kołłątaja. W budżecie gminy Chojnów na 2019 rok na ten cel zarezerwowano ponad 750 000 złotych - resztę stanowić ma dotacja ze strony Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.
01 luty 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Strażacy z powiatu legnickiego i Legnicy mają nowego komendanta
1 lutego funkcję komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy objął młodszy brygadier Wojciech Huk. Uroczystość powierzenia obowiązków połączona była z pożegnaniem brygadiera Zdzisława Sokoła, który przeszedł na emeryturę.
01 luty 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Budziwojów będzie miał nową świetlicę

W dniu wczorajszym zapadła oficjalna decyzja o budowie w Budziwojowie świetlicy terapeutyczno-integracyjnej. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Wicemarszałek Marcin Gwóźdź podpisali już promesę na dofinansowanie.

31 styczeń 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Co jest grane w chojnowskim Kinie Kultura?

Prezentujemy repertuar chojnowskiego Kina Kultura na najbliższy weekend.

31 styczeń 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Złodzieje i wandale okradają i niszczą działki. Chojnowska policja obiecuje częstsze patrole
Zniszczony grill, mnóstwo butelek, opakowania po jedzeniu, paczki po papierosach, zniszczony płot, powyrywane elementy furtki, altana pomalowana zieloną farbą, czy nawet brak niektórych elementów wyposażenia... To widok jaki po sylwestrowej nocy zastała właścicielka jednej z działek przy ulicy Goleszańskiej w Chojnowie. Miejsce to co raz na swój cel stawiają sobie wandale i patologiczna młodzież z okolicy. Niestety - takich miejsc w Chojnowie jest wiele.
31 styczeń 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Czy w Chojnowie powstanie delegatura wydziału komunikacji i dróg? Starosta nie mówi nie...
Czy istnieje szansa na utworzenie w Chojnowie delegatury wydziału komunikacji i dróg? Z takim zapytaniem do starosty Adama Babuśki zwróciła się radna Jolanta Bekaluk-Pyrz, która uważa, że takie rozwiązanie usprawniłoby załatwianie spraw mieszkańcom ziemi chojnowskiej.
30 styczeń 2019, admin,
BizneswRegionie.pl zachęca do udziału w konkusie. Do wygrania komplet kalendarzy na 2019 rok!
Koniec stycznia a Ty nie masz jeszcze kalendarza? Zapraszamy do udziału w konkursie zorganizowanym przez katalog branżowy BizneswRegionie.pl. Do wygrania są dwa kalendarze Wydawnictwa Reklamowego Big Form - trójdzielny ścienny oraz książkowy.
30 styczeń 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zmiana na stanowisku komendanta Straży Pożarnej
Po 35 latach służby w pożarnictwie, na emeryturę przechodzi Zdzisław Sokół - komendant Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.
30 styczeń 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Nowa płyta Polish Fiction już w sprzedaży
W serwisie YouTube zaprezentowany został pierwszy utwór promujący najnowszy album chojnowskiej grupy Polish Fiction. Płyta miała już premierę w radiu ProRock i w Punkowym Radiu Underground.
30 styczeń 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Radni gminy Chojnów podsumują działalność Ochotniczych Straży Pożarnych, Policji i Pogotowia
Działalność Pogotowia Ratunkowego, Policji oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy w 2018 roku będą głównymi tematami najbliższej sesji Rady Gminy.
29 styczeń 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 7
Zobacz jak w ciągu ostatnich miesięcy zmienił się chojnowski dworzec
Kilka miesięcy temu publikowaliśmy zdjęcie chojnowskiego dworca - śmierdzącego, odrapanego, zdewastowanego... Ten widok to jednak już przeszłość, a wszystko za sprawą remontu budynku. Zobacz jak zabytek zmienił się w ciągu ostatnich miesięcy.
29 styczeń 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rozśpiewane Nutki po raz siedemnasty. MOKSiR rozpoczął zapisy
6 kwietnia sala widowiskowa chojnowskiego Domu Kultury po raz siedemnasty gościć będzie Ogólnopolski Konkurs Piosenki Rozśpiewane Nutki. Organizator wydarzenia rozpoczął zapisy uczestników.
29 styczeń 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Rada Miejska powoła do życia komisję, która przyjrzy się skargom mieszkańców

Rada Miejska podczas ostatniej sesji podjęła uchwałę w sprawie zmian w Statucie Miasta Chojnowa, które zobowiązują radę do m.in. powołania Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Istnienie takiej komisji od tej kadencji jest obligatoryjne z każdej jednostce samorządu terytorialnego

29 styczeń 2019, Szkoła Podstawowa nr 4,
SP4news: Uczeń SP4 laureatem Zdolnego Ślązaczka! / Karnawał w szkole [ZDJĘCIA]
Porcja wieści ze Szkoły Podstawowej nr 4, która świętuje sukces swojego ucznia oraz stawia na dobrą zabawę w czasie karnawału...
28 styczeń 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Konkurs recytatorski PEGAZIK – przed nami eliminacje miejskie

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji ogłosił zapisy do eliminacji miejskich do Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. Chojnowianie od lat odnoszą w tym konkursie znaczące sukcesy.