Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Wiadomości

20 luty 2020, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Zabawa Karnawałowa w Play City

Zakończenie ferii wcale nie musi być smutne! Park Rozrywki Play City w Galerii Piastów zamieni ten dzień w kolorową zabawę karnawałową!

19 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 8
Kolizja trzech samochodów na DK94. Jedna osoba w szpitalu
Do kolizji trzech samochodów osobowych doszło około godziny 12:00 na drodze krajowej nr 94 w Michowie. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala.
19 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wystawa seniorów w Domu Kultury
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza na wystawę "Wyraź siebie". Składają się na nią prace legnickich seniorów.
19 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Nowe wyposażenie dla stacji kolejowych w Chojnowie i Okmianach oraz przystanku w Osetnicy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 181 milionów złotych wyposażą 133 stacje i przystanki w pełną informację pasażerską. Na liście tej znalazły się stacje na linii E 30 Zgorzelec-Wrocław, w tym Okmiany, Chojnów i przystanek w Osetnicy. W planach montaż wyświetlaczy oraz infokiosków z informacją o rozkładzie jazdy na peronach i w przejściach oraz nowe nagłośnienie i monitoring. Celem projektu współfinansowanego ze środków unijnych POliŚ jest ułatwienie codziennych i okazjonalnych podróży koleją.
18 luty 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
Gmina wiejska doczeka się żłobka?

Z inicjatywy Karoliny Struskiej na ręce wójta gminy Chojnów Andrzeja Pyrza trafiła petycja z prośbą o utworzenie gminnego żłobka, pod którą podpisało się 153 młode matki z terenu gminy.

18 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Inwentaryzacja i prace porządkowe w bibliotece. Dział dorosłych tymczasowo nieczynny
Z powodu prac inwentaryzacyjnych i porządkowych, dział dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie będzie nieczynny. Co robić, gdy mamy do oddania książkę?
18 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Chojnowskie i podchojnowskie obiekty na liście Regionalnej Odznaki Krajoznawczej
Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Legnicy uchwalił regulamin odznaki "Znam Ziemię Legnicką". Jej celem jest popularyzacja walorów krajoznawczych związanych powiatem legnickim oraz miastem Legnicą. Wśród obiektów, których odwiedzenie jest niezbędne do zdobycia odznaki, znalazły się zabytki, pomniki, muzea oraz ścieżki położone w granicach miasta i gminy Chojnów.
18 luty 2020, Partnerstwo,
PWSZ im. Witelona w Legnicy z certyfikatem Dobra Uczelnia - Dobra Praca 2020/2021
Akademickie Centrum Informacyjne przyznało Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy certyfikat „Dobra Uczelnia – Dobra Praca 2020/2021”.
18 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Awaria. Od 11:00 wystąpią problemy z wodą
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o przerwie w dostawie wody.
17 luty 2020, Partnerstwo,
Tłusty czwartek z Piekarnią Kupczyk [WYNIKI KONKURSU]
Już wkrótce tłusty czwartek - dzień w którym tradycyjnie objadać będziemy się pączkami i faworkami. Mieszkańcy Chojnowa uwielbiają słodkości, dlatego też zapraszamy Was do udziału w konkursie, który przygotowaliśmy wraz Piekarnią Kupczyk. Do wygrania pakiet z 10 pączkami.
17 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Lokalna policja prowadzi wzmożone kontrole emisji spalin
Od godzin porannych na drogach naszego powiatu trwają policyjne działania "SMOG", których celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.
17 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przed nami mistrzostwa gminy Chojnów w tenisie stołowym
23 lutego świetlica wiejska w Goliszowie gościć będzie Mistrzostwa Gminy Chojnów w tenisie stołowym. Organizatorzy zachęcają chętnych do udziału i trenowania.
15 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Stan liczników w pojazdach pod lupą lokalnej policji
Zgodnie z nowymi przepisami, policjanci podczas kontroli drogowej sprawdzają stan licznika w kontrolowanym pojeździe i dokumentują odczyt w systemie informatycznym Centralnej Ewidencji Pojazdów. Odkąd zaczęły obowiązywać nowe przepisy, legniccy policjanci ujawnili już prawie 30 przypadków w kontrolowanych pojazdach, gdzie drogomierz wskazywał niższą wartość niż podczas ostatniego badania technicznego.
14 luty 2020, Powiatowy Urząd Pracy, Wszystkich komentarzy: 0
Powiatowy Urząd Pracy: Projekty dla osób bezrobotnych
Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy filia w Chojnowie, informuje, że w roku 2020 przystąpił do realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego.
14 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
21-latek zatrzymany za jazdę pod wpływem narkotyków. Odpowie także za ich posiadanie
13 lutego, po godzinie 20:00, w jednej z miejscowości gminy Chojnów zatrzymany został do kontroli kierujący pojazdem marki Volkswagen. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenie u policjantów...
14 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał produkty żywnościowe
Parafialny Zespół Caritas Diecezji Legnickiej w Chojnowie informuje o akcji wydawania produktów żywnościowych.
13 luty 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
Co jest grane w chojnowskim Kinie Kultura?

Prezentujemy repertuar chojnowskiego Kina Kultura na najbliższy weekend. Zachęcamy do zapoznania się z rozpiską seansów.

13 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowscy policjanci i komisarz Lew spotkali się z uczniami z Okmian
Szkoła Podstawowa w Okmianach była kolejnym punktem w przeferyjnym edukacyjnym tournee chojnowskich policjantów, którzy przypomnieli uczniom zasady bezpieczeństwa w okresie zimowej beztroski.
13 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Mieszkańcy Chojnowa uruchomili Jadłodzielnię [ZDJĘCIA]

12 lutego, na terenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Kolejowej 9, stanęła "Jadłodzielnia Chojnów - Dzielna Szafa". Czym ona jest? O inicjatywie mówią jej twórcy - Anna Petroczko, Dominika Królewiecka oraz Rafał Wyciszkiewicz.

13 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejowy rozkład jazdy na chojnow.pl
Na łamach naszego portalu udostępniamy dla Was kolejowy rozkład jazdy ze stacji: Chojnów, Rokitki, Okmiany oraz przystanku osobowego Osetnica.
Sklep Bigform