Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Wiadomości

06 September 2014, Maciek, All comments: 0
Znakomite rozpoczęcie sezonu w wykonaniu trampkarzy!
Mocnym akcentem w rozgrywki ligowe weszli trampkarze KS Chojnowianka. Młodzi chojnowianie dziś rywalizowali w naszym mieście z Odrą Ścinawa. Rywal ten jest nam znany od lat, bowiem nie pierwszy raz współzawodniczyliśmy z tą ekipą. Młodzi piłkarze rozegrali swoją próbę na bocznej murawie przy MOKSiRze. Płyta była przygotowana perfekcyjnie, gdyż punkt o 17:00 pojawią się na niej seniorzy w IV-to ligowym spotkaniu z Granicą Bogatynia.
06 September 2014, Partnerstwo, All comments: 2
Jest jeszcze nadzieja, pomóżmy Markowi Smoleniowi poszkodowanemu w wypadku.
Nikt nie spodziewał się, że piątkowe popołudnie 8 sierpnia zmieni życie Państwa Marka i Agnieszki Smoleń oraz ich 7 letniego syna o 180 stopni. To właśnie wtedy Pan Marek wracając z pracy do rodziny został poszkodowany w wypadku w okolicach czernikowskiej żwirowni. Prowadzony przez młodego mężczyznę samochód wjechał bezpośrednio w jadącego rowerem poszkodowanego. Ranny został przewieziony do szpitala, gdzie bliskich poinformowano o bardzo ciężkim stanie pacjenta. Sugerowano wręcz, że z tak silnym urazem pacjenci nie przeżywają...
05 September 2014, Maciek, All comments: 2
Juniorzy starsi KS Chojnowianka - prezentacja kadry (foto)
W związku z zbliżającym się wielkimi krokami początkiem sezonu piłkarskiego grupy juniorów starszych KS Chojnowianka postanowiliśmy zaprezentować Państwu grupę naszych piłkarzy. Udało nam się dotrzeć na wczorajsze zajęcia podopiecznych Bogdana Kozłowskiego i wykonać zdjęcia.
05 September 2014, Maciek, All comments: 5
IV liga w Chojnowie, sobota godz. 17:00 boisko przy MOKSiRze. Zapraszamy na mecz.
Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów piłki nożnej z Chojnowa i okolic na pierwszy mecz IV – ligowej Chojnowianki, który odbędzie się już jutro na bocznej płycie przy Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Rywalem będzie Granica Bogatynia.
05 September 2014, Maciek, All comments: 3
Biegam, bo lubię! Już w najbliższą sobotę start na boisku przy 109-tce.
Bieganie –ten typ zmęczenia uważany jest za bezwzględnie korzystny dla zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka. Z takiego założenia wyszli organizatorzy akcji BbL – BiegamBoLubię. Od najbliższej soboty również chojnowianie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach na boisku lekkoatletycznym przy ulicy Wojska Polskiego. Zapraszamy do udziału!
05 September 2014, Paweł Grabek, All comments: 4
100-dniówka Szlachetnej Paczki za nami (foto)
Do finału tegorocznej edycji akcji Szlachetna Paczka zostało sto dni - wzorem maturzystów - wszyscy związani z tym projektem odtańczyli wczoraj poloneza na legnickim rynku.
05 September 2014, SPW Niedźwiedzice, All comments: 0
Z PZU po lekcjach
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach wezmą udział w dziesięciomiesięcznym projekcie realizowanym na terenie Gminy Chojnów. Fundacja PZU w ramach programu „ Z PZU po lekcjach” dofinansowała projekt Wsi Niedźwiedzice.
05 September 2014, Maciek, All comments: 2
Osłabieni Czarni Rokitki jadą do Kochlic po trzy punkty. Zapowiedź meczu.
W czwartej kolejce klasy okręgowej Czarni Rokitki, po dobrych występach, zmierzą się z ostatnią w tabeli Iskrą Kochlice. Podopieczni Mirosława Dragana, niestety w niepełnym składzie, już jutro o 17:00 w meczu wyjazdowym powalczą o kolejne punkty ligowe. Jak to w życiu bywa trener nie zawsze ma pełną kadrę do dyspozycji
04 September 2014, Partnerstwo, All comments: 0
Rewolucja w największym parku rozrywki w regionie!
Play City to park rozrywki znajdujący się na drugim piętrze Galerii Piastów. Od prawie roku widoczny na mapie miasta, największy park rozrywki, znów zaskakuje swoich klientów. Tym razem wielkimi zmianami!
04 September 2014, SPW Niedźwiedzice, All comments: 0
Fundacja Orange wspiera projekt „ Teatr i Książka to Łączy, Uczy, Inspiruje” !
Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice wspólnie z Pracownią Orange w Gaworzycach, Gminną Biblioteką Publiczną realizuje projekt „ Teatr i Książka to Łączy, Uczy, Inspiruje” Projekt jest kierowany do dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem kulturalnym lub już wykluczonych z racji miejsca zamieszkania. Cel główny projektu to edukacja kulturalna dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z terenów wiejskich poprzez tworzenie jak najlepszego środowiska rozwojowego i podnoszenie jakości edukacji elementarnej.
04 September 2014, Maciek, All comments: 1
Fenomenalne Rokitki w Pucharze Polski. Kanonada goli w Olszanicy
Niesamowite spotkanie, jedynie dla jednej z drużyn, odbyło się wczoraj w Olszanicy, gdzie miejscowa Olimpia podejmowała Czarnych Rokitki w Pucharze Polski. Mecz ten był typową grą do "jednej bramki". Ekipa Mirosława Dragana zmiażdżyła wręcz swoich rywali. Od pierwszego do ostatniego gwizdka Czarni dominowali na murawie.
04 September 2014, Maciek, All comments: 5
Dramat Chojnowianki w Pucharze Polski. Ulegliśmy B-klasowej Kalinie Sobin (foto)
Pierwsza runda Pucharu Polski w piłce nożnej na długo zapadnie w pamięci piłkarzy KS Chojnowianka. W dniu wczorajszym nasi zawodnicy wyruszyli do B-klasowej Kaliny Sobin, aby tam walczyć o promocję do kolejnej rundy rozgrywek. Z bardzo pozytywnym nastawieniem, wręcz pewnością swojego IV ligowy zespół pojawił się w maleńkim Sobinie.
04 September 2014, Maciek, All comments: 1
III Czasówka Izerska. Podjazd aż do "zakrętu śmierci"! (foto)
W ostatnią sobotę sierpnia klub kolarski Sigo Gim 1 rywalizował podczas III Czasówki Izerskiej w Szklarskiej Porębie. Jest to jeden z szeregu wyścigów zaliczanych do Challengu DZkol. Tegoroczna impreza sportowa została przygotowana i zorganizowana przez Stowarzyszenie Cyklistów Jelenia Góra.
03 September 2014, SZLACHETNA PACZKA, All comments: 3
SZLACHETNA PACZKA zaprasza do odbycia służby!
Tysiące osób meldują się na służbę potrzebującym, setki jednoczą się na ogólnopolskich szkoleniach, a mistrzowie olimpijscy rozgrzewają mięśnie serca! To znak – SZLACHETNA PACZKA rozpoczęła rekrutację wolontariuszy.
03 September 2014, admin, All comments: 0
Komunikat Oddziałowego Biura Lustracyjnego IPN we Wrocławiu
W dniu 26 sierpnia 2014 r. prokurator Oddziałowego Biura Lustracyjnego we Wrocławiu skierował do Sądu Okręgowego we Wrocławiu wniosek o wszczęcie postępowania lustracyjnego wobec Andrzeja Nogi, kandydata na radnego Rady Miejskiej Chojnowa.
03 September 2014, admin, All comments: 0
Upływa termin zgłaszania komitetów wyborczych
W ostatnim czasie jednym z głównych tematów na terenie zarówno naszej ziemi chojnowskiej jak i całego kraju są wybory samorządowe, które przypadają w tym roku na trzecią niedzielę listopada. Kandydatów na samorządowe stołki jeszcze nie znamy. Na razie dużo kandydatur to spekulacje i domysły. Jednak w ciągu najbliższych kilkunastu dni powinno być wszystko jasne. Przedstawimy wszystkim szczegółowy kalendarz przedwyborczy. Najbliższy termin upływa 7 września, do kiedy to zgłoszone muszą zostać komitety wyborcze do PKW.
.
03 September 2014, Maciek, All comments: 2
Kładka doczeka się nowej drogi. Prace są już w trakcie.
Nowa kładka już wkrótce doczeka się dobrej drogi dojazdowej. W chwili obecnej trwają prace wykończeniowe kostki polbrukowej na ulicy Racławickiej, tuż za Lidlem. Wkrótce firma, która zajmuje się nowym dojazdem do kładki przejdzie na drugą jej stronę, gdzie powstanie droga na ulicy Brzozowej. Wszystko wskazuje na to, że wielu, którzy wcześniej narzekali na to, że jest kładka , a nie ma drogi będą w końcu zadowoleni.
02 September 2014, Maciek, All comments: 3
Klub kolarski Sigo Gim 1 - prezentacja zawodników
Sigo Gim 1 do niedawna mało kto w naszym mieście wiedział co oznacza ten skrót. Otóż od listopada ubiegłego roku na chojnowskiej arenie sportowej pojawił się nowy klub sportowy związany z kolarstwem. Jego założycielem jest Eugeniusz Bobiowski, związany z lokalnym kolarstwem, oraz Dyrekcja Gimnazjum nr 1 w Chojnowie. Sama nazwa klubu jest dwuczłonowa, pierwsza jej część pochodzi od nazwy głównego sponsora firmy Sigo, druga część jest dopełnieniem nazwy klubu, który powstał przy Gimnazjum nr 1.
02 September 2014, admin, All comments: 0
LI.2014 Sesja Rady Gminy Chojnów (video)W dniu 29 sierpnia 2014 r. o godzinie 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się sesja Rady Gminy Chojnów. W dalszej części zapis video całej sesji. Zapraszamy do obejrzenia.
02 September 2014, Ania, All comments: 0
Będą Skarby w gminie Chojnów
W ostatnim czasie na terenie Wrzosowej Krainy ogłoszony był konkurs grantowy „Działaj Lokalnie”, którego celem jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego. W ramach programu wspierane są projekty inicjujące współpracę mieszkańców z małych miejscowości wspierając zwykłych ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności.
Sklep Bigform