Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Wiadomości

23 June 2014, Maciek, All comments: 1
Chojnowianie w Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów
V edycja biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów, która odbywa się corocznie w Złotoryi przeszła do historii. Na tej ekscytującej imprezie sportowej nie zabrakło chojnowskiego akcentu. Na trasie biegu pojawiło się czterech młodych mieszkańców Chojnowa. Trzech z nich reprezentowało klasy 1-3: Jakub Kamiński, Kacper Bajerski oraz Marcel Kaczmarek. Mieliśmy również jednego reprezentanta starszych klas, a był nim Wojciech Chmielowski.
23 June 2014, Gimnazjum nr 1 w Chojnowie, All comments: 0
Hardcorowy spływ z „Jedynką”
To było naprawdę szalone przedsięwzięcie. Kiedy dzisiaj siedzę przed komputerem, zastanawiam się, czy trafiają się więksi wariaci niż my. Wydawać by się mogło, że jakieś trzy czarownice w kapelusikach i koronkowych rękawiczkach zaklęły nam pogodę. Niestety, nasza impreza jest z rodzaju tych, których nie można odwołać. Jesteśmy zależni od innych i ponosimy tego koszta. Ale nie o tym chcę wam opowiedzieć. Trzeci rok spływów i kolejna próba wody. Poddali się jej bez wahania nasi uczestnicy.
23 June 2014, Maciek, All comments: 1
Poznaliśmy plan sparingów KS Chojnowianka przed IV ligą.
KS Chojnowianka pomału musi zacząć myśleć o zbliżającym się wielkimi krokami sezonem inaugurującym występy w IV lidze. Nasi piłkarze, zanim jednak rozpoczną rozgrywki ligowe, rozegrają kilka spotkań kontrolnych, w celu lepszego przygotowania. Poznaliśmy najbardziej prawdopodobny plan sparingów naszego zespołu.
22 June 2014, Maciek, All comments: 0
"Piłka nożna to gra zespołowa" - rozmowa z Aleksandrem Bernatem
Aleksander Bernat to niespełna 17-to letni piłkarz Czarnych Rokitki, który jest, co prawda cały czas w wieku juniora młodszego, jednak na co dzień występuje w juniorach starszych Czarnych Rokitki trenowanych przez Janusza Cygana i jest wyróżniającą się postacią w swojej drużynie. Świetne występy w meczach juniorskich zaowocowały zaufaniem trenera Mirosława Dragana, który w decydujących meczach o utrzymanie w lidze okręgowej odważnie postawił na juniora a ten odpłacił mu się bramkami strzelanymi w każdym meczu!
21 June 2014, admin, All comments: 0
7 pytań do… kosmetyczki.
"Kosmetyczka, to wymarzony zawód dla kobiety, ale jak w każdym zawodzie bywają chwile nerwowe i stresujące, ale nie są one związane z moimi klientkami. Sytuacje w których się stresuję, a jest ich naprawdę niewiele, to niewysłana na czas przesyłka z towarem, kiedy urządzenie odmawia posłuszeństwa lub kiedy z nieznanych przyczyn gaśnie światło. Cała reszta z pozytywnym nastawieniem do życia zawsze się udaje!"
21 June 2014, Maciek, All comments: 2
Krótka droga do IV ligi. Podsumowanie sezonu 2013/2014 w wykonaniu biało niebieskich
Ciężki i bardzo emocjonujący sezon piłkarski już niestety za nami. KS Chojnowianka z A klasy awansowała do piłkarskiej okręgówki. Jako beniaminek nasza ekipa spisała się ponad wszelkie oczekiwania. Nastąpiło wiele zmian zwłaszcza przy drużynie seniorów. Na początku sezonu, tuż przed rozpoczęciem rozgrywek, stanowisko szkoleniowca objął Rafał Kryszczuk. Młody trener swoim uporem i zacięciem pokazał, że w ciągu zaledwie kilu tygodni można zbudować zespół, który będzie walczył o najwyższe trofea.
20 June 2014, Maciek, All comments: 0
Uwaga czterogodzinna przerwa w dostawie wody
W dniu dzisiejszym 20.06.2014 o godz. 15:00 prywatny wykonawca rozpoczął pracę związane z wykonaniem przyłącza kanalizacyjnego do budynku nr 1 przy ul. Mickiewicza. W wyniku tych prac została uszkodzona rura wodociągowa fi80 na ul. Mickiewicza, co spowodowało przerwę w dostawie wody na ulicach Mickiewicza, Witosa, Małachowskiego, Niemcewicza, Komuny Paryskiej, Tkacka, Plac Konstytucji 3 Maja i Dąbrowskiego. Uszkodzenie usuwa Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Usunięcie usterki potrwa około 4 godzin.
20 June 2014, Maciek, All comments: 5
Zdarzenie drogowe przy ul. Legnickiej
W dniu dzisiejszym około godziny 10 miało miejsce zdarzenie drogowe przy skrzyżowaniu ulic: Legnickiej i Długosza. Kierujący pojazdem osobowym marki Ford Escort wymusił pierwszeństwo przejazdu skręcając w ul. Legnicką w kierunku Ośrodka Zdrowia i tym samym doprowadził do kolizji z Fordem Mondeo zmierzającym w kierunku Legnicy.
20 June 2014, Maciek, All comments: 0
Kolejna zbiórka elektrośmieci już w najbliższą sobotę
Mimo, że zarówno miasto jak i gmina Chojnów regularnie przeprowadzają zbiórkę elektrośmieci mieszkańcy często pytają – gdzie można wyrzuć zużyte baterie, uszkodzony sprzęt RTV i AGD i inne podobne sprzęty zasilane na prąd czy baterie? Na najbliższą sobotę zaplanowano kolejną zbiórkę elektrośmieci na terenie naszego miasta.
19 June 2014, admin, All comments: 0
7 pytań do… fizjoterapeuty.
"Praca fizjoterapeuty nie polega tylko i wyłącznie na masażu jak może się wydawać ludziom. Oprócz masażu i rehabilitacji ruchowej, bądź też zabiegów fizykalnych, które wykonujemy, musimy rozmawiać z pacjentem, poznać jego problem, motywować go do działania i najważniejsze - uczyć go jak ma sobie poradzić w trudnych sytuacjach, w życiu codziennym."
19 June 2014, Maciek, All comments: 16
Porażka na koniec sezonu. Juniorzy młodsi ulegli Kuźni Jawor.
W niedzielę ostatnie spotkanie ligowe rozegrała drużyna juniorów młodszych KS Chojnowianka. Nasi piłkarze udali się do Jawora, by tam rywalizować z miejscową Kuźnią. Chojnowianie z bardzo pozytywnym nastawieniem wyjeżdżali na to spotkanie. W końcu to ostatni mecz i przyszedł czas na odpoczynek i regenerację przed rudną jesienną. Rywal był wymagający, Kuźnia zajmuje obecnie czwartą pozycję w tabeli rozgrywek.
19 June 2014, Maciek, All comments: 4
Licytacja gołębi z hodowli Lucci Campaniniego w chojnowskim "Pałacyku"
Kilka dni temu w Chojnowie odbyła się aukcja gołębi włoskiego mistrza Lucci Campaniniego. W restauracji „Pałacyk” zebrało się wielu hodowców z naszej okolicy. Na sprzedaż przeznaczono 39 młodych ptaków z rocznika 2014. Wszystkie gołębie pochodzą od Lucci Campaniniego, który zasłynął swoimi osiągnięciami podczas wielu różnych imprez międzynarodowych. Gołębie zostały wystawione w klatkach już o godzinie 15:00, natomiast tuż po 18 odbyły się pierwsze licytacje.
18 June 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, All comments: 0
Parafiada w Wilkowie

Dnia 14 czerwca 2014 roku, nasza szkoła wzięła udział w Parafiadzie Kaczawskiej organizowanej przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy w Wilkowie. W imprezie wzięły udział gimnazja z terenu powiatu legnickiego.

18 June 2014, admin, All comments: 2
Trzy lata minęły, jak jeden dzień...

W tym tygodniu Portal Informacyjny Miasta i Gminy Chojnów – CHOJNOW.PL obchodził trzecią rocznicę istnienia. Z tej okazji, aby wspólnie z Wami – Czytelnikami, uczcić ten czas postanowiliśmy obdarować Was czymś słodkim. We wtorkowe popołudnie częstowaliśmy mieszkańców miasta tortem w barwach portalu, lodami i rozdawaliśmy gadżety związane z CHOJNOW.PL. Jak było? Mogliście przekonać się sami. Jeśli przegapiliście to zapraszamy za rok. Miejmy nadzieję jeszcze lepszy!

18 June 2014, admin, All comments: 0
Sylwia Kupczyk powalczy o kwalifikacje do Mistrzostw Europy!

W przyszłym tygodniu, w oddalonym od Chojnowa o 40 minut jazdy samochodem Strzegomiu, odbędzie się Strzegom Horse Trials czyli największa w Polsce impreza we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego jedna z kilku edycji pucharu świata organizowanego co roku. Impreza jest jednocześnie jedną z kwalifikacji do Mistrzostw Europy Juniorów w WKKW, które odbędą się w sierpniu tego roku w Anglii. W zawodach odbywających się na Hipodromie w Morawie weźmie udział Sylwia Kupczyk, zawodniczka KJ Jaroszówka.

18 June 2014, admin, All comments: 5
Festyn w parku w najkrótszą noc w roku!

Z 21 na 22 czerwca obchodzić będziemy najkrótszą noc w roku. Związane jest to z przesileniem letnim, czyli momentem maksymalnego wychylenia osi obrotu Ziemi w kierunku Słońca. Noc ta zwana jest kupałą, Sobótką czy też nocą świętojańską. Zgodnie ze zwyczajem słowiańskim tej nocy dziewczęta puszczały w nurty rzek wianki z zapalonymi świecami. Podobnie będzie w Chojnowie w trakcie festynu, na który już dziś wszystkich zapraszamy!

18 June 2014, "SFORA" Chojnów, All comments: 0
Ogólnopolski Turniej Taekwondo Opole 2014. SFORA Chojnów - 6 medali.
Sobota 14.06.2014, ponad 200 km od domu, około 20 godzin na nogach, opolskie lodowisko Toropol, 6 mat, 5 konkurencji, 3 kategorie wiekowe, kilkanaście klubów Taekwondo i ponad 200 zawodników. Tak ostatni weekend spędziła 8 osobowa ekipa LMKS "SFORA" Chojnów (4 zawodników, 3 sędziów i kierownik ekipy) zdobywając 6 krążków.
17 June 2014, Małgorzata Uroda, All comments: 6
„Jedz zdrowo”. Ochrona przeciwnowotworowa - 5 porcji warzyw i owoców każdego dnia!
Coraz głośniej i częściej mówi się o roli pięciu porcji warzyw i owoców w diecie człowieka. Kampania za kampanią nakłaniająca Nas do zmiany nawyków. Akcje w przedszkolach, szkołach, zakładach pracy, a nawet w marketach. Po co to wszystko? Badania wskazują, że spożywamy zdecydowanie za mało warzyw i owoców w stosunku do żywności wysoko przetworzonej. Żyjemy w czasach gdzie szybkie, sycące, kaloryczne potrawy wzięły górę nad świeżymi warzywami i owocami. To bardzo niepokojący sygnał.
17 June 2014, admin, All comments: 0
Video-podróż po Dniach Chojnowa 2014

Mimo, że Dni Chojnowa 2014 zakończyły się ponad tydzień temu nie schodzą z ust mieszkańców miasta. Rozmawia się o wielobarwnym korowodzie, który przeszedł ulicami Rynku, mamy nie mogą nadziwić się pięknym występom swoich pociech w trakcie Bambiniady, chętnie przeglądane są zdjęcia z prezentacji śpiewająco-tańczących chojnowian czy wreszcie grupy Pectus, tegorocznej gwiazdy święta naszego miasta. Nie bez komentarzy pozostaje również drugi dzień, kiedy to prym wiodły kapele związane z naszym miastem oraz mająca ogromną ilość fanów w Chojnowie, grająca disco polo grupa Soleo. Macie ochotę wrócić do tamtych dni? Wybierzmy się więc w video-podróż po Dniach Chojnowa 2014. Zapraszamy do oglądania video!

17 June 2014, admin, All comments: 0
7 pytań do… Grafika/Web designera.
"Wrocławski rynek agencji interaktywnych się rozrasta, a miejsc pracy jest coraz więcej. Pojawiło się sporo firm z zagranicznym kapitałem i szczerze je polecam ze względu na wysokie zarobki oraz szansę rozwoju. Założenie firmy nie jest niczym trudnym."
Sklep Bigform