Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Wiadomości

08 May 2014, admin, All comments: 0
XV Ogólnopolski Turniej Zespołów Tanecznych "Stonoga" 2014

Wyjątkowo w Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie odbędzie się piętnasta edycja Ogólnopolskiego Turnieju Zespołów Tanecznych „Stonoga”. Podobnie jak w poprzednich latach do udziału w konkursie zapisało się mnóstwo grup tanecznych z wielu regionów Polski. Na parkiecie zobaczymy gości z Wrocławia, Tarnowa Opolskiego, Zielonej Góry, Głogowa czy Bolesławca. Nie zabraknie również zespołów z Chojnowa, które powalczą o zwycięstwo w kilku kategoriach.

08 May 2014, SPW Niedźwiedzice, All comments: 0
PZU z Kulturą

Fundacja PZU po raz kolejny dofinansowała projekty mające na celu ułatwienie dzieciom i młodzieży szkolnej (szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców) dostępu do szeroko pojętej kultury, w szczególności kultury tzw. wysokiej. W gronie organizacji, którym przyznano dofinansowanie znalazło się także Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice, działające od 2012 r na terenie gminy Chojnów.

07 May 2014, admin, All comments: 3
Teatr Modrzejewskiej zaprasza! KONKURS!

Teatr Modrzejewskiej proponuje Państwu nowe przedstawienia. W najbliższy czwartek 8 maja „Dzień dobry i do widzenia” na Scenie na Strychu, w niedzielę 11 maja monodram Pawła Palcata „Roxxy2Hot” w Caffe Modjeska, a 16, 17 i 18 maja „Łemko” na Scenie na Nowym Świecie. Szczegóły dotyczące repertuaru w artykule.

07 May 2014, Monika Łagoda, All comments: 1
Magiczny koncert w sali pełnej pachnącego bzu.

Każdy kto pojawił się 1 maja br. w Teatrze Modrzejewskiej na koncercie Zespołów Nieprzystawalnych „Podwójne dno” i „Nesztojegore” na pewno nie pożałował. W ciemnej, klimatycznej sali, pośród unoszącego się dymu muzycy wprowadzili słuchaczy w magiczny świat dźwięków. Koncert okazał się prawdziwą ucztą dla zmysłów – nie tylko dla uszu, także dla oczu i nosów, a wszystko za sprawą serwowanych dźwięków, efektów świetlnych i kwitnącego bzu, który niespodziewanie pojawił się w teatralnej przestrzeni.

07 May 2014, admin, All comments: 0
XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - wydarzenia w Chojnowie

Już po raz jedenasty w naszym kraju obchodzić będziemy Tydzień Bibliotek. W dniach 8-15 maja Chojnów weźmie udział w programie promocji czytelnictwa i bibliotek. W tym czasie na czytelników z naszego miasta czekać będzie szereg wydarzeń. Zachęcamy do zapoznania się z programem i wzięcia udziału w atrakcjach przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie.

07 May 2014, PWSZ Legnica, All comments: 7
„Wampiry na PWSZ” będą zbierać krew

Jednym z wydarzeń w ramach przedbiegów juwenaliowych są organizowane od kilku lat akcje zbiórki krwi na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Kolejna akcja tego typu - „Wampiry na PWSZ” odbędzie się 13 maja w godzinach 10:00 – 13:00 w salach 18,19 i 20 w budynku C.

07 May 2014, Monika Łagoda, All comments: 3
Pierwsi chrześcijanie jako meliniarze? Słów kilka o spektaklu „Szaweł”.

25 i 26 kwietnia br. mogliśmy obejrzeć spektakl „Szaweł” w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy na Scenie na Nowym Świecie. Co prawda premierowy pokaz miał miejsce 31 marca 2004 roku, czyli dawno temu, ale nie dziwi, że spektakl wraca na afisze. Niewątpliwie wart jest uwagi. Nie chodzi tylko o uwspółcześnioną historię pierwszych chrześcijan, niezwykłą metamorfozę Szawła z Tarsu, lecz oryginalną scenerię i konwencję przedstawienia. Rzecz zaczyna się na… podwórku (dziedzińcu starego magazynu przy ul. Jordana 2) przy rozpalonym ognisku.

07 May 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, All comments: 1
"Dwójka" najlepsza w konkursie "Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze”

Miło nam nam poinformować, że 29.04.2014 r. w 4 miastach jednocześnie: we Wrocławiu, Legnicy, Lwówku Śląskim i Ząbkowicach Śląskich odbyły się etapy rejonowe Dolnośląskiego Konkursu dla szkół podstawowych i gimnazjalnych „Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze”. Organizatorem konkursu są: Dolnośląska Rada do spraw Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży, Kuratorium Oświatowe we Wrocławiu, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Wojewódzka Komenda Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu.

06 May 2014, Art. sponsorowany, All comments: 6
Brytyjska niedziela w Galerii Piastów
Najbliższa niedziela w Galerii Piastów zapowiada się wyspiarsko. Spotkanie z gwiazdą telewizji- Kevinem Aistonem i moc angielskich atrakcji - to powody, dla których warto pojawić się 11 maja (w niedzielę) w Legnicy.
06 May 2014, Maciek, All comments: 0
Wczoraj język polski, dziś matematyka - matura rozpoczęta.  (video)
Hala Powiatowego Zespołu Szkół zapełniła się po brzegi. Liczne ławki ustawione wzdłuż sali w kilku rzędach oraz numerki na stołach. Taki widok od lat kojarzy się mieszkańcom naszego miasta właśnie z egzaminem dojrzałości. Nie inaczej jest w tym roku. Matura 2014 rozpoczęta.
06 May 2014, admin, All comments: 0
Oddam za darmo!

Nadeszła upragniona wiosna. Słońce mocniej grzeje, otoczenie się zieleni, a my mamy więcej siły i energii. Poza wprowadzaniem w życie pozytywnych zmian nabieramy ochoty na porządki. Sprzątamy mieszkanie – myjemy okna, przeglądamy szafy, czyścimy (jak nigdy) strych, komórkę i garaż. Nagle okazuje się, że mamy mnóstwo rozmaitych rzeczy. Ale czy są nam potrzebne? Przeważnie ich nie używamy, ale jakoś szkoda wyrzucić… Może zamiast znowu gdzieś je upychać (bo „może kiedyś się przydadzą”) pora się z nimi pożegnać i komuś oddać?

06 May 2014, Gimnazjum nr 2 , All comments: 0
Gimnazjum nr 2 wicemistrzem powiatu w turnieju BRD

30 kwietnia br. w HALI OSIR przy ul. Lotniczej w Legnicy odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (eliminacje powiatowe) dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.W etapie powiatowym brało udział 13 reprezentacji ze szkół gimnazjalnych. Gimnazjum nr 2 reprezentowała 3-osobowa drużyna : Weronika Bielecka z kl.I a, Jowita Klimkiewicz i Julia Kopeć z kl. III d. Uczennice musiały wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego rozwiązując testy i jeżdżąc rowerem po miasteczku, wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawnością fizyczną pokonując rowerowy tor przeszkód.


05 May 2014, admin, All comments: 0
Chojnowska Majówka 2014 - przeżyjmy to jeszcze raz (VIDEO)
Koncertem legnickiej grupy Photony zakończyliśmy dwudniowe świętowanie w naszym mieście, najpierw dziesięciolecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, następnie 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ze zmiennym, pogodowym szczęściem, raz przy opadach deszczu, raz przy zdecydowanie łaskawszej pogodzie chojnowianie bawili się najpierw na Stadionie Miejskim, następnie na Rynku. Nie można również zapominać o Turnieju Tenisa Ziemnego orazTurnieju Piłkarskim Żaków rozgrywanym na Orliku przy ul. Kilińskiego. Tam najmłodsze grupy piłkarskie przelały hektolitry potu walcząc o zwycięstwo. Przypomnijmy sobie jak wyglądały te dwa dni widziane okiem kamery. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego video!
05 May 2014, Maciek, All comments: 1
Juniorzy młodsi zdominowali Konfeks Legnica!
W sobotnie popołudnie drużyna juniorów młodszych rywalizowała w Legnicy z miejscowym Konfeksem. Od samego początku spotkania inicjatywę w grze przejęli gospodarze, którzy śmiało napierali na bramkę strzeżoną przez Pawła Sokołowskiego. Z minuty na minutę gra stawała się coraz bardziej wyrównana. Chojnowianie już w 10 minucie mogli wyjść na prowadzenie, jednakże dogodną sytuację zmarnował Chudziak. Kilka sekund później Balicki nie trafił do pustej bramki.
04 May 2014, admin, All comments: 0
XLVIII sesja Rady Gminy Chojnów (video)

30 kwietnia br. odbyła się XLVIII sesja Rady Gminy Chojnów. Pozostając w temacie niedzielnej kanonizacji Jana Pawła II kilkuosobowy chór "Wniebogłosy" ze Starego Łomu na rozpoczęcie posiedzenia radnych wykonał kilka utworów poświęconych pamięci papieża wprowadzając obecnych na sali w wyjątkowy nastrój. Łącznie blisko pięciogodzinna sesja Rady Gminy Chojnów dotyczyła przede wszystkim stanu dróg powiatowych, poziomu usportowienia młodzieży w naszej gminie oraz planów kulturalnych na najbliższe miesiące.

03 May 2014, admin, All comments: 0
Kasa Chorych rozpędziła chmury nad Chojnowem.

3 maja 1791 r. uchwalona została ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Właśnie to wydarzenie świętowaliśmy w sobotę od samego rana, najpierw uczestnicząc w części oficjalnej przy obelisku, następnie bawiąc się w Rynku na koncertach i kibicując młodym sportowcom na turnieju piłkarskim rozgrywanym na Orliku.

03 May 2014, kuba, All comments: 0
Chojnowianka wygrywa w Kochlicach! Korniłowicz zapewnia trzy punkty
Chojnowianka Chojnów w arcyważnym meczu wyjazdowym z Iskrą Kochlice wygrała 1:0 i tym samym zrobiła ogromny krok na drodze ku IV lidze! Bramkę na wagę trzech punktów tuż przed przerwą zdobył Daniel Korniłowicz.
03 May 2014, admin, All comments: 1
Obchody 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja (foto)

Dwa dni po Pikniku Europejskim rozpoczęliśmy świętowanie kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody upamiętniające to święto zaczęły się tradycyjnie przy obelisku, gdzie władze i wszyscy chętni złożyli kwiaty. Głos zabrał również Burmistrz Miasta Chojnowa, który przypomniał losy naszego kraju, momenty upadku i powstania, aż do czasów dzisiejszych, gdy możemy cieszyć się wolną Polską.

03 May 2014, Maciek, All comments: 0
Chojnowianie "błysnęli" w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Bolesławieckiego  (VIDEO)
Pierwszego maja podopieczni Marcina Rabandy wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Bolesławieckiego w piłce nożnej. Młodzi chojnowianie pokazali się z bardzo dobrej strony. Do rywalizacji przystąpiło aż dwanaście ekip piłkarskich. Taka liczba piłkarzy zaskoczyła nawet samych organizatorów.
03 May 2014, Maciek, All comments: 0
Fantastyczny mecz juniorów młodszych z trzecią drużnyną w lidze.
W dniu 01/05 juniorzy młodsi rozegrali 18 kolejkę ligową. Rywalem przed własną publicznością była Iskra Kochlice, która zajmuje doskonałe miejsce w "czubie" tabeli. Doskonale spisujący się chojnowianie nie zamierzali bronić się na własnym stadionie. Od pierwszych minut spotkania widać było spory pressing biało niebieskich. Dobra gra w środku pola oraz składne akcje w napadzie mogły się podobać zgromadzonej publiczności.
Sklep Bigform