Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Wiadomości

30 July 2013, Urząd Miejski w Chojnowie, All comments: 3
Ogłoszenie - trening systemu wykrywania, ostrzegania i alarmowania

Na podstawie § 10 ust. 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U.2013.96) w związku z decyzją Wojewody Dolnośląskiego Nr BZ.WCZK.642.8.2012.BR BURMISTRZ MIASTA CHOJNOWA informuje, że dnia 1 sierpnia 2013 r. o godzinie 17.00 zostanie przeprowadzony trening uruchamiania systemu wykrywania, ostrzegania i alarmowania ludności na obszarze powiatu legnickiego, przy wykorzystaniu akustycznego systemu alarmowego.

29 July 2013, admin, All comments: 40
Kontrowersyjnej „Muzyki w Rynku” część druga (aktualizacja - VIDEO)

Idea przyświecająca organizatorom „Muzyki w Rynku” była jak najbardziej w porządku. Zapewnić mieszkańcom miasta porcję muzyki, stworzyć miejsce do spotkań w gronie znajomych w dobrej atmosferze, zagospodarować pusty plac w centrum miasta. Gdy pierwszy raz usłyszeliśmy, że coś takiego będzie miało miejsce byliśmy zadowoleni. Po inauguracyjnej edycji imprezy pozostał niesmak. Z dużymi obawami podchodziliśmy do drugiej części „Muzyki w Rynku”. Niestety nasze obawy się potwierdziły…

29 July 2013, artykuł sponsorowany , All comments: 3
Smooth Jazz Club – dobra muzyka, kolorowe drinki, wyjątkowa atmosfera.

Masz dość wielkich dyskotek? Tłumów, hałaśliwej muzyki? Chcesz się pobawić w kameralnym otoczeniu, popijając kolorowe drinki i słuchając delikatnie sączącej się muzyki? A może jednak masz ochotę potańczyć, lecz potrzebujesz czegoś odbiegającego od dyskotekowych standardów… Smooth Jazz Club w Legnicy będzie dla Ciebie doskonałym miejscem.

29 July 2013, admin, All comments: 1
IX Przegląd Chojnowskiej Plastyki (video)

Już po raz dziewiąty miłośnicy sztuki z naszego miasta spotkali się w Muzeum Regionalnym podczas Przeglądu Chojnowskiej Plastyki. Łącznie ponad 80 prac przyozdobiło ściany muzeum. Zdjęcia, rysunki, obrazy, biżuteria i wiele innych form sztuki wykonało 22 artystów związanych z Chojnowem.

29 July 2013, admin, All comments: 9
Chojnowski zespół poszukuje wokalisty! (aktualizacja)

Na portalową skrzynkę mailową otrzymaliśmy prośbę o pomoc od młodego, chojnowskiego zespołu. Grupa przyjaciół realizujących swoje pasje poszukuje wokalisty. Jeśli kochasz mocną muzykę lub znasz osobę, która doskonale czuje się w tych klimatach - ta propozycja jest dla Ciebie!

27 July 2013, Maciek, All comments: 6
Pierwszy sparing za nami, porażka pomimo dobrej gry!
Wczoraj o godzinie 17:30 odbył się pierwszy sparing KS Chojnowianka. Rywalem była ekipa Górnika Złotoryja. Mecz pomimo że był towarzyski stał na dobrym poziomie. Chojnowski stadion gościł wielu fanów futbolu, gdyż spotkania pomiędzy tymi klubami zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem.
26 July 2013, admin, All comments: 8
Uwaga - upały!

Lato w pełni, temperatury powietrza to udowadniają. Słupki rtęci sięgają 30 °C, a będą jeszcze wyższe. Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało nawet ostrzeżenia o nadchodzących upałach. Uważajmy!

26 July 2013, admin, All comments: 4
Mecz z Górnikiem Złotoryja już dziś!

Jak informowaliśmy kilka dni temu najbliższy mecz sparingowy drużyna KS Chojnowianka rozegra na własnym boisku z czekającym na nią rywalem w klasie okręgowej - Górnikiem Złotoryja. Zmieniła się jednak data meczu. Spotkanie rozegrane zostanie już dziś!

26 July 2013, Damian, All comments: 1
Psinka szuka nowego domu

Wabi się "Krysia", ma 1 rok. Z charakteru jest to bardzo wesoły pies, pogodny, nigdy nie przejawił agresji i zapewniam że nie przejawi. Na co dzień ma do czynienia z dziećmi z którymi jak widać KOCHA przebywać. Strasznie ruchliwa - uwielbia zabawy, nie stwarza problemów.

26 July 2013, PWSZ Legnica, All comments: 0
Jest zgoda na uruchomienie Dietetyki!

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadało Wydziałowi Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia (studia licencjackie) o profilu praktycznym na kierunku Dietetyka.

25 July 2013, Jakub Grządkowski, All comments: 5
Zostań członkiem KS Chojnowianka!

Chcesz uczestniczyć w życiu KS Chojnowianka? Nie jest Ci obojętny los miejscowej drużyny? Wypełnij deklarację i zostań członkiem Klubu!

25 July 2013, MeKo , All comments: 0
Pogromcy Czarnych Rokitki sensacją Pucharu Polski!

Stal Stalowa Wola w I-szej rundzie Pucharu Polski pokonała, grając przed własną publicznością, występującą w ekstraklasie Cracovię 1:0!

25 July 2013, artykuł sponsorowany, All comments: 0
Rejs żeglarski dla dzieci

Sezon letni w pełni, słońce zachęca do wypoczynku nad wodą. To idealny czas na rozpoczęcie przygody z żeglarstwem. Niech Twoje dziecko aktywnie i ciekawie spędzi czas, pozna nowych kolegów i koleżanki.

25 July 2013, Jerzy Kucharski, All comments: 0
Wędrówki z Panem Jurkiem. Legendy - Wodospad Szklarki.

Przed Państwem druga część cyklu tworzonego przez Jerzego Kucharskiego traktującego o legendach skupiających się głównie wokół pobliskich Karkonoszy. Po ubiegłotygodniowym Kamieńczyku nadszedł czas na królową wodospadów - Szklarkę.

25 July 2013, Urząd Gminy Chojnów, All comments: 0
Urzędu Gminy Chojnów - ogłoszenie

Urząd Gminy Chojnów zaprasza chętnych do składania ofert dotyczących uprzątnięcia wywrotu drzewa gatunku dąb szypułkowy o obwodzie ok. 650 cm i długości pnia ok. 15 metrów (pocięte na cztery równe części), które zalega przy rzece „Skora” w miejscowości Piotrowice (za byłą świetlicą).

24 July 2013, Wiola , All comments: 1
Obchody Święta Policji 2013 (video)

W ramach obchodów 94 rocznicy powołania polskiej Policji Państwowej w hotelu Qubus w Legnicy zorganizowano ceremonię, podczas której przyznano awanse na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia dla osób zasłużonych dla policji.

24 July 2013, Netto PR, All comments: 0
Mieszkańcy Chojnowa kontrolowali cukier

Ponad 350 mieszkańców Chojnowa (woj. dolnośląskie) skorzystało w ostatnią sobotę (20 lipca) z bezpłatnych badań poziomu cukru we krwi podczas białej soboty w miejscowym sklepie Netto. Kilkunastu dowiedziało się, że powinni zgłosić się do lekarza, żeby wykonać dodatkowe analizy, bo wynik badania glukometrem okazał się niepokojący.

24 July 2013, Maciek, All comments: 9
Ciąg dalszy rewolucji KS Chojnowianka! Będą wzmocnienia.
Awans do „okręgówki”, wybór nowego zarządu, zmiana trenera seniorów taką rewolucję przechodzi nasz lokalny klub w ostatnich dniach. Na całe szczęście do rozpoczęcia rundy pozostało jeszcze trochę czasu. Na ostatnich zajęciach pierwszej drużyny pojawili się nowi zawodnicy.
24 July 2013, admin, All comments: 0
IX Przegląd Chojnowskiej Plastyki

Już w najbliższy piątek - 26 lipca 2013 r. w Muzeum Regionalnym w Chojnowie odbędzie się IX Przegląd Chojnowskiej Plastyki. O godzinie 18.00 rozpocznie się wernisaż, podczas którego ponad 80 pokaże 22 artystów z naszego miasta. Na wystawie dominować będzie malarstwo, jednak nie zabraknie również innych form - grafiki, rysunku, fotografii. Zapraszamy!

24 July 2013, admin, All comments: 3
Przerwa w dostawie wody

Dziś, tj. 24 lipca 2013 r. w godzinach 8.30 - 11.00 nastąpi przerwa w dostawie wody w części miasta w związku z prowadzoną inwestycją miejską polegającą na wymianie starej sieci wodociągowej na nową.