Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Minecraft Cuprum Arena Dzień Babci i Dziadka w Cuprum Arena

Wiadomości

17 October 2013, kuba, All comments: 2
Klasyk w okręgówce czyli derbowe starcie Chojnowianki z Górnikiem

Już w najbliższą sobotę wszystkich kibiców piłki nożnej czeka prawdziwe piłkarskie święto! W klasie okręgowej przyszedł czas na derby regionu, czyli spotkanie dwóch beniaminków – Górnika Złotoryja i Chojnowianki Chojnów. Kibice już zacierają ręce i nie mogą się doczekać tego starcia!

17 October 2013, admin, All comments: 0
Część Chojnowa bez prądu

Dziś tj. 17 października 2013 r. około 13.15 mieszkańcy osiedla jak i pobliskich ulic spotkali się z niedogodnością – nastąpił problem z dostarczeniem energii elektrycznej do ich mieszkań. Trwają prace zmierzające do usunięcia awarii.

17 October 2013, Monika Łagoda, All comments: 6
Ale sztuka! Chojnów jakiego nie znamy. Odsłona nr 2

Witam Państwa ponownie! Dzisiaj omówię kamienice na ul. Kościuszki. Pojawi się piękna brama eklektyczna, z dominującą nutą neobaroku, płaskorzeźby przedstawiające mieszczan - prawdopodobnie fundatorów jednej z kamienic, odniesienia do architektury gdańskiej i niderlandzkiej. Zachęcam do lektury.

17 October 2013, PWSZ Legnica, All comments: 0
II miejsce dla PWSZ im. Witelona w Legnicy

8 października odbyła się inauguracja Akademickich Mistrzostw Regionu Dolnego Śląska 2013/2014. Tym razem gospodarzem była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

17 October 2013, Jerzy Kucharski, All comments: 2
A w górach... Część 3

Czy ktoś z państwa widział Legniczankę? Jak wygląda? No, jak wygląda? Taka sympatyczna. Co to za wygląd? Zaraz! Co ja robię jeszcze pod Śnieżką? No tak. Oni wszyscy poszli do Wilczej Poręby przez Łomniczkę. No, dobrze. Jeśli oni poszli, to z kim? Ze mną? Staram się to pojąć. Jeśli poszedłem, to co ja tu robię.

17 October 2013, admin, All comments: 0
Nowy regulamin korzystania ze zbiorów i usług Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie powoli wprowadza komputerową obsługę czytelników. Jest to jeden z powodów zmiany dotychczasowego regulaminu korzystania ze zbiorów i usług biblioteki. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi przepisami.

16 October 2013, admin, All comments: 2
O.S.T.R. - Grzech za grzech (muz. Żwiro)

Żwiro – chojnowski producent hip hopowy, którego mieliśmy okazję poznać przy okazji remiksów znanych kawałków publikowanych na łamach Portalu CHOJNOW.PL. Przedstawiamy Państwu kolejny remiks. Tym razem Żwiro wziął na warsztat utwór O.S.T.R. - „Grzech za grzech” pochodzący z albumu „Tabasko” łódzkiego rapera.

16 October 2013, admin, All comments: 0
Otwieramy „Bramy do życia” w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych w 1999 r. ustanowiło dziesiąty miesiąc roku Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Święto bibliotek szkolnych obchodzone było zwyczajowo w czwarty poniedziałek października. Od 5 lat świętowanie przedłużono do całego miesiąca. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w szkole. W Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie 22 i 25 października odbędą się spotkania w szkole.

16 October 2013, admin, All comments: 0
II Ogólnopolski Festiwal Chórów Młodzieży Szkolnej “Skora Song” w Chojnowie

19 października 2013 r. w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła melomani będą mieli możliwość spotkania z muzyką chóralną. Chojnowski Festiwal Chórów jest inicjatywą pionierską ze względu na adresata - młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Przegląd stwarza niecodzienną okazję do prezentacji dorobku artystycznego zespołów chóralnych, daje możliwość konfrontacji młodym artystom. Jest także atrakcyjną formą uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciach.

16 October 2013, Maciek, All comments: 1
MISTRZOSTWA  POWIATU LEGNICKIEGO W WARCABACH
W Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie w dniu 12.10.2013 r. rozegrano Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w Warcabach, z udziałem 27 zawodników(czek), 10 organizatorów, łącznie : 37 uczestników, z gmin: Chojnów, Legnickie Pole i miasta Chojnów.
15 October 2013, admin, All comments: 1
„Razem w pełni sprawni” - projekt realizowany przez Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

Gimnazjum nr 2 w Chojnowie przystąpiło do udziału w drugiej edycji projektu organizowanego przez Fundację Promyk Słońca - „Razem w pełni sprawni”. W trakcie warsztatów przeprowadzonych w ramach projektu wspólnymi siłami uczestnicy poznają odpowiedzi na wiele pytań dotyczących integracji uczniów z klas ogólnodostępnych oraz klas specjalnych.

15 October 2013, Jerzy Kucharski, All comments: 3
Ile kosztuje życie.

Ile kosztuje życie? Prawdopodobnie jest bezcenne. A głupota? Jak nazwać jazdę rowerem bladym świtem w mglisty poranek? Jak? Rowerzysta rozróżnia asfalt od pobocza, a kierowca w sprzyjających warunkach widzi zaledwie trzy przerywane linie na jezdni.

15 October 2013, admin, All comments: 2
Piłeś? Nie jedź!

Wczoraj około godz. 17.30 policjanci z Chojnowa zatrzymali 63-letniego rowerzystę. Wykonano u niego badanie trzeźwości. Wynik wskazywał 3 promile.

15 October 2013, Joanna Józefczuk, All comments: 1
Akcja "Podziel się posiłkiem" - podziękowania
Dwa tygodnie temu apelowaliśmy do Państwa o ofiarność z okazji organizowanej w sklepach Biedronka zbiórki żywności w ramach ogólnopolskiej akcji „Podziel się posiłkiem”. Akcja ta miała za zadanie wsparcie potrzebujących dzieci i ich rodzin.
15 October 2013, admin, All comments: 0
II Chojnowska Gala Kresowa (aktualizacja - VIDEO)

Chojnów Kresami stoi. Wystarczy wspomnieć niedawny koncert Towarzystwa Pomocy Polakom „Wielkie Serce” czy Wrześniowe Kresowiana, imprezę cieszącą się ogromną popularnością wśród mieszkańców naszych okolic, jak i całej Polski. Tym razem miasto i gmina Chojnów postanowiły połączyć siły zapraszając mieszkańców na II edycję Chojnowskiej Gali Kresowej. Na deskach sceny MOKSiR zaprezentowali się artyści m.in. z Białorusi i Ukrainy. Galę poprowadziła znana z Telewizji Polskiej dziennikarka Anna Popek.

14 October 2013, Maciek, All comments: 0
Trampkarze zdeklasowali Prochowiczankę!
Kolejne mecze ligowe rozegrały drużyny młodzieżowe. Po dobrym występie juniorów młodszych przyszła pora na trampkarzy, którzy spisywali się wyśmienicie w ubiegłym sezonie – wtedy jeszcze w kategorii młodzik. W niedzielne popołudnie młodzi adepci futbolu z Chojnowa podejmowali przed własną publicznością Prochowiczankę Prochowice.
14 October 2013, PWSZ Legnica, All comments: 0
Nowy sezon koncertów z cyklu Witelon Music Night

Od października bieżącego roku do Akademika naszej Uczelni wraca cykl koncertów Witelon Music Night.

14 October 2013, Maciek, All comments: 2
Ponad 100 osób wzięło udział w turnieju 6-tek piłkarskich na Orliku! (VIDEO)
Masa emocji, wielka rywalizacja i ponad 100 uczestników – tak można podsumować turniej 6-tek piłkarskich zorganizowany przez Piotra Seheniewicza i Stefana Stala. Już nie po raz pierwszy dwaj chojnowscy trenerzy organizują tego typu zawody, frekwencja dopisała podobnie jak w zeszłorocznym turnieju halowym. Chojnowski Orlik tętnił życiem podczas minionego weekendu, a wszystko to za sprawą młodych piłkarzy, którzy zacięcie walczyli i miano najlepszej drużyny.
14 October 2013, admin, All comments: 0
Dzień Edukacji Narodowej

Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. 14 października to święto nauczycieli, pedagogów, wychowawców – wszystkich pracowników oświaty. Święto zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r. określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982, na mocy ustawy – Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.

14 October 2013, "SFORA" Chojnów, All comments: 0
Turniej Taekwondo SOKOL CUP & CEFTA 2013

W czeskim Hradec Králové 12 października odbył się turniej Taekwondo WTF SOKOL CUP & CEFTA 2013. Reprezentacja LMKS "SFORA" Chojnów w składzie Martyna Jastrzębska, Igor Drzewosz, Karol Jastrzębski i Krystian Jastrzębski - rywalizowała wraz z około 370 zawodnikami z Czech i Polski.