Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Praca Lidl

Wiadomości

21 August 2013, Jakub Grządkowiski, All comments: 34
Prezes Członka znowu zaskakuje vol. 2
Na wczorajszym zebraniu Zarządu KS Chojnowianka ponownie spotkała mnie niemiła niespodzianka. Po ostatnich przeprawach z płatnymi biletami pojawiła się kolejna kontrowersyjna kwestia. Otóż na początku spotkania prezes Małgorzata Członka wręczyła wszystkim członkom Zarządu klauzulę poufności do podpisania. Zostaliśmy poinformowani, że mecenas Maksymilian Krej przygotował w/w dokument dla nas.
21 August 2013, admin, All comments: 0
Chojnowianin oskarżony o napad na market stanie przed sądem!

Sprawca napadu na chojnowski sklep Netto może zostać skazany na 15 lat więzienia. Pomimo faktu, że napad odbył się z atrapą pistoletu mieszkaniec naszego miasta odpowie za ten wyczyn przed sądem. W chwili obecnej Prokuratura Rejonowa w Złotoryi skierowała do sądu akt oskarżenia.

21 August 2013, admin, All comments: 0
Dożynki Gminne w Niedźwiedzicach rozpoczną się w najbliższą niedzielę
Już w najbliższą niedzielę odbędą się dożynki w Niedźwiedzicach. Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej uroczystości. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in. wybory Miss Skory, występy licznych zespołów, mecz piłkarski czy też zabawę taneczną. Ponadto w ramach dożynek przewidziane są pokazy strażackie, konkursy dla dzieci i dorosłych czy też loteria fantowa
20 August 2013, Maciek, All comments: 0
Reprezentacja Champion Chojnów podsumowała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży
W ubiegłym tygodniu reprezentanci Champion Chojnów Powiat Legnicki brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży nazywanej również Mistrzostwami Polski 2013. Turniej odbywał się w Łodzi, gdzie zjawiły się 62 najlepsze kluby bokserskie z całego kraju. Nasza ekipa finalnie zajęła 4 miejsce w klasyfikacji ogólnej zdobywając dwa srebrne medale oraz jeden brązowy.
20 August 2013, admin, All comments: 3
Wakacje z MOKSiR - dzieci nie narzekały na brak wrażeń - ognisko na koniec!
Wczoraj ruszyła druga tura wakacji z MOKSiR. Dzieci nie mogły się już doczekać kolejnych zajęć. Organizator nie zawiódł oczekiwań najmłodszych i sprostał zadaniu. Na początek dzieci rozwijały zdolności plastyczne poprzez malowanie z wykorzystaniem farbek plakatowych.
19 August 2013, admin, All comments: 9
Eleni na chojnowskiej Muzyce w Rynku!

Mamy wspaniała wiadomość dla niemałej ilości fanów polskiej piosenkarki greckiego pochodzenia - Eleni. Już w niedzielę, 25 sierpnia 2013 r. na "Muzyce w Rynku" zaśpiewa urodzona w Bielawie artystka. Serdecznie zapraszamy!

19 August 2013, admin, All comments: 13
Nie przed kamerą, a na piśmie. Urząd Miejski o tzw. "rewolucji śmieciowej".

Po długich oczekiwaniach udało nam się otrzymać odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania dotyczące „ustawy śmieciowej”. Nie przed kamerą, a na piśmie uzyskaliśmy odpowiedź z Urzędu Miejskiego w Chojnowie. Jak mówi stare dobre porzekadło „Lepiej późno niż wcale”.

19 August 2013, Maciek, All comments: 1
Czarni nie zawiedli oczekiwań kibiców na własnym stadionie!
Wczoraj w ramach klasy okręgowej rywalizowała również ekipa z naszej gminy - Czarni Rokitki. Podopieczni Mirosława Zielenia po pierwszej porażce w Legnickim Polu za wszelką cenę chcieli udowodnić, że w tym sezonie osiągną również dobry wynik. Tym razem rywalem była drużyna Konfeksu Legnica, który w swojej pierwszej próbie zdeklasował Odrę Chobienia 5:0.
19 August 2013, admin, All comments: 0
Wakacje z MOKSiR dla najmłodzszych ruszają już dziś

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chojnowie serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7-13 lat na drugą część zajęć wakacyjnych, które rozpoczynają się już dziś i potrwają do piątku. Warsztaty będą odbywały się w godzinach 10:00 - 12:00 w kawiarence MOKSiR.

19 August 2013, admin, All comments: 0
MÓJ ALBUM RODZINNY - MOJA HISTORIA - KONKURS Z WROCŁAWSKIM OKiS
Wrocławski Ośrodek Kultury i Sztuki zorganizował konkurs pt. Mój Album Rodzinny - Moja Historia. Celem programu jest rozbudzenie tożsamości kulturowej młodych Dolnoślązaków. Poprzez dzieje własnych rodzin, uczestnicy przedsięwzięcia śledzą dzieje regionu. Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich osób fizycznych, a w szczególności młodzieży.Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego miasta do udziału w zabawie.
18 August 2013, Maciek, All comments: 8
Mamy trzy punkty! Biało niebiescy odrabiają straty.
Biało niebiescy wywalczyli 3 pierwsze punkty w okręgówce. W dniu dzisiejszym rywalizowali z Odrą Chobienia. Po ostatnim meczu zawodnicy nie byli zadowoleni z własnej gry, jednak szybko udało się im pozbierać i pokazać w dzisiejszym spotkaniu, że stać ich na więcej.
17 August 2013, admin, All comments: 6
Wreszcie pojedziemy do Lubina po równiej drodze! (Video)
Remont ulicy lubińskiej nareszcie dobiegł końca. Od kilku dni mieszkańcy Chojnowa mogą w pełni użytkować nowopowstałą drogę. Co się zmieniło? - bardzo wiele świeża nawierzchnia asfaltowa, nowe chodniki, szersza droga. Warto było „pomęczyć” się przez czas remontu i znieść utrudnienia w ruchu, aby w końcu doczekać się dobrej drogi.
16 August 2013, Maciek, All comments: 0
Czarni Rokitki również zawiedli na inaugurację sezonu.
Drużyna Czarnych Rokitki w dniu wczorajszym również rozpoczęła rywalizację w klasie okręgowej. Na sam początek ekipie z naszej gminy przyszło zmierzyć się z beniaminkiem „okręgówki” – Legnickim Polem. Punktualnie o godzinie 17:00 rozbrzmiał pierwszy gwizdek arbitra głównego.
16 August 2013, Jerzy Kucharski, All comments: 2
Akademia śmieciowa. Wykład 8: Gniazda
Parę wyjaśnień. Akademia Śmieciowa jest jedno osobowa. Powstała ona w redakcji portalu chojnow.pl podczas kolejnej serii pytań w sprawie śmieci. Podobnie powstała moja pierwsza książka. Nie mogłem zjeść spokojnie śniadania, gdy przebywałem w schronisku „Wojtek” w Szklarskiej Porębie. Między łykami herbaty udzielałem informacji o trasie, pogodzie i … Napisałem książkę i dalej udzielałem informacji, ale już jako autor przewodnika turystycznego.
15 August 2013, admin, All comments: 0
Koncert Orkiestry Dętej pod batutą Piotra Koziara za nami (Video)
Wczoraj w centrum naszego miasta z okazji Święta Wojska Polskiego odbył się koncert z udziałem Orkiestry Dętej pod batutą Piotra Koziara. Występ rozpoczął się o godzinie 17:00 i cieszył się niemałym zainteresowaniem wśród chojnowian. W rynku pojawiło się wielu mieszkańców naszego miasta. Ławeczki dookoła miejskiej fontanny były „pełne”.
15 August 2013, Maciek, All comments: 20
Porażka 3:0 na początek rozgrywek w "okręgówce"
Mecz na który wszyscy czekali już za nami. Inauguracja sezonu piłkarskiego w klasie okręgowej dla Chojnowianki nie rozpoczęła się dobrze. Nasi piłkarze ulegli Arkonowi Przemków 3:0. Spotkanie rozpoczął miły gest, mianowicie wręczono kapitanowi zespołu – Piotrowi Jędrusiakowi skromy upominek. Nasz reprezentant niedawno został ojcem – zatem również gratulujemy i życzymy dużo cierpliwości.
15 August 2013, Maciek, All comments: 0
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - medale rozdane. Champion Chojnów z trzema krążkami
Już za kilka chwil rozpocznie się relacja na żywo z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi. Nadal mamy tam zawodników, którzy walczą o złote medale. Jako pierwszy wystartuje Kacper Harkawy przed którym bardzo trudne zadanie. Młody bokser musi postawić wszystko na jedną kartę jeśli myśli o złocie. Walka naszego reprezentanta rozpocznie się tuż po godzinie 11:00.
15 August 2013, Maciek, All comments: 0
Łukasz Niemczyk zakończył swoją przygodę na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy
Łukasz Niemczyk zakończył swoją przygodę na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w boksie, które odbywają się w holenderskim Rotterdamie. W swoim drugim pojedynku uległ na punkty Victorowi Petrovowi z Ukrainy.
14 August 2013, Kuba Grządkowski, All comments: 37
Prezes Członka znowu zaskakuje!
W dniu dzisiejszym spotkała mnie duża nieprzyjemność. Mianowicie o godzinie 12:30 dostałem wiadomość, że dziś o 13:00 odbędzie się zebranie Zarządu. Bardzo mnie to zaskoczyło, ponieważ nikt poważny nie planuje spotkań Zarządu na pół godziny wcześniej, no chyba, że Pani Członka. Mimo swojego zdziwienia zebrałem się i punktualnie na godzinę 13 udałem się tak, jak zwykle – na stadion, gdzie zawsze odbywają się posiedzenia Zarządu. Jak się okazało – brama była zamknięta.
14 August 2013, admin, All comments: 2
Uszkodzony wodospad w Konradówce (Video)
Już od dłuższego czasu sporym problemem dla Dolnośląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych jest wodospad w Konradówce. Obiekt ten wskutek upływu czasu i wody w rzece uległ uszkodzeniu około 3 miesiące temu. Po tym fakcie został on naprawiony - naprawa okazała się mało skuteczna, gdyż po niecałym miesiącu całe nowe mocowanie popłynęło wraz z prądem rzeki.