Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Wiadomości

09 September 2014, Jerzy Kucharski , All comments: 10
Geomorfologia na spacerze

Zapraszam Państwa do nowego cyklu naszych spotkań. Sprawczynią całego zamieszania stała się dziura.

Ostatnio dowiedziałem się, że nie ma dziur w jezdni. Fachowcy, czyli drogowcy, określają takie ubytki w nawierzchni jezdni jako wykruszenia.

09 September 2014, Maciek, All comments: 1
Hegemonia Rokitek przerwana. Sokół Krzywa z Pucharem Wójta!
Podczas tegorocznych dożynek, które odbywały się w Osetnicy doszło do historycznego wręcz wydarzenia sportowego. W meczu finałowym, O Puchar Wójta, zmierzyły się ekipy Sokoła Krzywa oraz Czarych Rokitki. Czarni już od lat zdążyli przyzwyczaić kibiców do wygranych, tym razem jednak było inaczej.
09 September 2014, admin, All comments: 3
Czas zgłaszania komitetów wyborczych minął
Zgodnie z kalendarzem wyborczym komitety można było rejestrować do wczoraj do godz. 15.30. Dostępny jest już zatem wykaz komitetów wyborczych, których zawiadomienia zostały przyjęte przez Komisarza Wyborczego w Legnicy. Miasto i Gmina informują także o miejscach przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wyborczych komitetów. Dostępne jest także obwieszczenie o okręgach wyborczych, ich granicach i numerach, liczbie radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym oraz o wyznaczonej siedzibie GKW dla wyborów.
09 September 2014, Małgorzata Uroda, All comments: 0
Jedzmy jabłka nie tylko na złość Putinowi – dla smaku i zdrowia
Ostatnio głośno o jabłkach. Naniesione embargo spowodowało niższe niż o tej porze roku ceny tych sławnych na cały świat polskich jabłek. Sięgając każdego dnia po tego rodzaju owoce, nie tylko wesprzemy Naszych Rolników, ale przede wszystkim zadbamy o własne zdrowie. Mądrość ludowa mówi, że jedno jabłko dziennie trzyma doktora ode mnie. Naukowcy w pełni potwierdzają to stare porzekadło. Jedząc każdego dnia jabłka zwiększymy odporność na infekcje, zadbamy o naczynia i serce, oczyścimy organizm z toksyn, poprawimy kondycję skóry, włosów i paznokci, jak również zadbamy o sylwetkę i lepsze samopoczucie.
09 September 2014, Maciek, All comments: 8
Nabór dzieci z roczników 2006-2008 do grupy piłkarskiej Żaków.
Klub Sportowy CHOJNOWIANKA przy współpracy z Fundacja SPORT PROJEKT ogłasza nabór dzieci z rocznika 2006,2007,2008 do grupy Żaków. Zajęcia będą prowadzone przez dwóch trenerów jednocześnie co umożliwi wprowadzenie treningu indywidualnego, odpowiedniego dla każdego dziecka- mile widziane dziewczynki. Treningi odbywać się będą dwa, trzy razy w tygodniu po 60 min. Każde dziecko otrzyma spodenki i koszulkę treningową oraz dres firmy JAKO. Opłata miesięczna wynosi 70 zł. Rodziców zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 665 555 201 .
09 September 2014, Maks, All comments: 7
Opera, operetka i fortepian. Koncert w chojnowskim muzeum
Muzeum Regionalne w Chojnowie w ostatnią sobotę przeżywało szczególny wieczór. Po zmroku 6 września otworzyło bowiem swoje podwoje, zapraszając chojnowian na wieczór z arią i muzyką fortepianową. Gwiazdą wieczoru była Urszula Mras, młoda mieszkanka Chojnowa. Akompaniował jej nasz lokalny muzyk, Tomasz Susmęd, który także pochwalił się solowym występem.


08 September 2014, Miłosz Kołodziej, All comments: 2
Człowiek Renesansu z herbem, ale... bez herbu.
Dla moich kolegów: Kennetha, Grahama, Alexa, Boba, czy Eddiego ślad po ich rodaku to wielkie zaskoczenie, niespodzianka, prawdziwy bonus do podróży, którą odbyli do Polski, żeby się zrelaksować, pograć w piłkę i odrobić towarzyskie zaległości. Dla mnie, wieloaspektowego fana Szkocji to sympatyczne odkrycie, potwierdzające, iż przedstawiciel nacji, którą tak cenię zacumował przed wiekami w moim mieście. Może i Chojnów, kiedyś zdyskontuje ten fakt, by mieć kolejne partnerskie miasto, tym razem w hrabstwie Angus w Szkocji?!
08 September 2014, Maciek, All comments: 0
"Złamany most" wyburzony. Zapraszamy do fotorelacji.
Od godzin porannych rozpoczęły się przygotowania do usunięcia "złamanego mostu". Firma wykonująca nawą drogę przy ul. Racławickiej oraz Brzozowej przystąpiła do likwidacji bardzo ostrożnie. - Musieliśmy uważać na linię telekomunikacyjną, która przebiegała wzdłuż starej kładki. Znacznie utrudniało nam to prace. Normalnie prace wyburzeniowe trwałyby znacznie krócej niż dziś - podkreślił kierownik budowy.
08 September 2014, Maciek, All comments: 0
Pościg policyjny zakończony wypadkiem. Kradziony samochód wylądował na ogrodzeniu.
Podczas tzw. "Trzeźwego poranka", czyli rutynowej kontroli kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, doszło do niecodziennej sytuacji. Otóż nasi policjanci z drogówki zmuszeni byli do pościgu za pojazdem, który z ustawionej kolejki do kontroli, postanowił zwyczajnie uciec. Badanie na trzeźwość odbywało się na drodze krajowej 94 prowadzącej z Legnicy do Bolesława.
07 September 2014, Maciek, All comments: 0
Czarni zremisowali w Kochlicach. Kolejne osłabienie w kadrze Rokitek. (foto)
Wczorajszy dzień nie był również szczęśliwy dla Czarnych Rokitki, którzy rywalizowali z ostatnią w tabeli Isrką Kochlice. W dosyć dobrym nastawieniu, pomimo braku dwóch czołowych piłkarzy, ekipa z naszej gminy wybrała się na spotkanie wyjazdowe. Kochlice, które do tej pory trzykrotnie przegrały w lidze robiły wszystko, aby zdobyć pierwsze punkty.
06 September 2014, Maciek, All comments: 7
Chojnowianka, po dobrej grze, uległa Bogatyni
Fatalna passa Chojnowianki trwa nadal. Dziś przed własną publicznością biało niebiescy przegrali kolejne spotkanie ligowe. Nie było to jednak spotkanie takie jak poprzednio. Nasi piłkarze wyszli na murawę bardzo zmotywowani i rządni zwycięstwa. Rywalem była Granica Bogatynia zajmująca wysokie miejsce w tabeli rozgrywek.
06 September 2014, Maciek, All comments: 0
Znakomite rozpoczęcie sezonu w wykonaniu trampkarzy!
Mocnym akcentem w rozgrywki ligowe weszli trampkarze KS Chojnowianka. Młodzi chojnowianie dziś rywalizowali w naszym mieście z Odrą Ścinawa. Rywal ten jest nam znany od lat, bowiem nie pierwszy raz współzawodniczyliśmy z tą ekipą. Młodzi piłkarze rozegrali swoją próbę na bocznej murawie przy MOKSiRze. Płyta była przygotowana perfekcyjnie, gdyż punkt o 17:00 pojawią się na niej seniorzy w IV-to ligowym spotkaniu z Granicą Bogatynia.
06 September 2014, Partnerstwo, All comments: 2
Jest jeszcze nadzieja, pomóżmy Markowi Smoleniowi poszkodowanemu w wypadku.
Nikt nie spodziewał się, że piątkowe popołudnie 8 sierpnia zmieni życie Państwa Marka i Agnieszki Smoleń oraz ich 7 letniego syna o 180 stopni. To właśnie wtedy Pan Marek wracając z pracy do rodziny został poszkodowany w wypadku w okolicach czernikowskiej żwirowni. Prowadzony przez młodego mężczyznę samochód wjechał bezpośrednio w jadącego rowerem poszkodowanego. Ranny został przewieziony do szpitala, gdzie bliskich poinformowano o bardzo ciężkim stanie pacjenta. Sugerowano wręcz, że z tak silnym urazem pacjenci nie przeżywają...
05 September 2014, Maciek, All comments: 2
Juniorzy starsi KS Chojnowianka - prezentacja kadry (foto)
W związku z zbliżającym się wielkimi krokami początkiem sezonu piłkarskiego grupy juniorów starszych KS Chojnowianka postanowiliśmy zaprezentować Państwu grupę naszych piłkarzy. Udało nam się dotrzeć na wczorajsze zajęcia podopiecznych Bogdana Kozłowskiego i wykonać zdjęcia.
05 September 2014, Maciek, All comments: 5
IV liga w Chojnowie, sobota godz. 17:00 boisko przy MOKSiRze. Zapraszamy na mecz.
Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów piłki nożnej z Chojnowa i okolic na pierwszy mecz IV – ligowej Chojnowianki, który odbędzie się już jutro na bocznej płycie przy Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Rywalem będzie Granica Bogatynia.
05 September 2014, Maciek, All comments: 3
Biegam, bo lubię! Już w najbliższą sobotę start na boisku przy 109-tce.
Bieganie –ten typ zmęczenia uważany jest za bezwzględnie korzystny dla zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka. Z takiego założenia wyszli organizatorzy akcji BbL – BiegamBoLubię. Od najbliższej soboty również chojnowianie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach na boisku lekkoatletycznym przy ulicy Wojska Polskiego. Zapraszamy do udziału!
05 September 2014, Paweł Grabek, All comments: 4
100-dniówka Szlachetnej Paczki za nami (foto)
Do finału tegorocznej edycji akcji Szlachetna Paczka zostało sto dni - wzorem maturzystów - wszyscy związani z tym projektem odtańczyli wczoraj poloneza na legnickim rynku.
05 September 2014, SPW Niedźwiedzice, All comments: 0
Z PZU po lekcjach
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach wezmą udział w dziesięciomiesięcznym projekcie realizowanym na terenie Gminy Chojnów. Fundacja PZU w ramach programu „ Z PZU po lekcjach” dofinansowała projekt Wsi Niedźwiedzice.
05 September 2014, Maciek, All comments: 2
Osłabieni Czarni Rokitki jadą do Kochlic po trzy punkty. Zapowiedź meczu.
W czwartej kolejce klasy okręgowej Czarni Rokitki, po dobrych występach, zmierzą się z ostatnią w tabeli Iskrą Kochlice. Podopieczni Mirosława Dragana, niestety w niepełnym składzie, już jutro o 17:00 w meczu wyjazdowym powalczą o kolejne punkty ligowe. Jak to w życiu bywa trener nie zawsze ma pełną kadrę do dyspozycji
04 September 2014, Partnerstwo, All comments: 0
Rewolucja w największym parku rozrywki w regionie!
Play City to park rozrywki znajdujący się na drugim piętrze Galerii Piastów. Od prawie roku widoczny na mapie miasta, największy park rozrywki, znów zaskakuje swoich klientów. Tym razem wielkimi zmianami!