Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Wiadomości

17 February 2014, admin, All comments: 0
Dzieci rządzą w Pałacyku czyli „Pałacykowy Bal Karnawałowy”. KONKURS!

22 lutego br. władzę nad Pałacykiem przejmą najmłodsi – Księżniczki i Książęta, Rycerze i Wróżki, Batmani, Zorra i Czerwone Kapturki. Jak na prawdziwy bal przystało będzie radosna muzyka, szalone tańce, gry i zabawy z nagrodami dla każdego dziecka. Maluchy opanują pałacykową przestrzeń wprowadzając do niej bajkową atmosferę i radosny nastrój.

17 February 2014, Piotr Seheniewicz, All comments: 0
Pierwsza część turnieju za nami. Grad goli, niesamowite akcje, piękne bramki.

W dniu dzisiejszym rozegrana została pierwsza część turnieju piłkarskiego, którego organizatorem jest Gimnazjum nr 1. W zawodach wzięło udział 6 zespołów, które grały systemem każdy z każdym. Mecze stały na wysokim poziomie, nie brakowało ciekawych akcji, a także tego, co jest solą piłki - wspaniałych bramek. Na końcowe rozstrzygnięcia trzeba było poczekać do ostatniego gwizdka sędziego, co jest dowodem na to, iż mecze były bardzo wyrównane.

17 February 2014, admin, All comments: 0
Bezpieczne ferie w KP Chojnów

17 lutego uczniowie z województwa Dolnośląskiego rozpoczęli ferie zimowe. Jest to czas zabaw, wyjazdów na narty, kolonie – czas odpoczynku od szkoły. Jednak aby wszyscy szczęśliwi i zdrowi wrócili do szkolnej ławy po dwutygodniowej przerwie należy przestrzegać kilku zasad bezpieczeństwa. Zasady te poznali uczniowie szkół podstawowych w Rzeszotarach i Niedźwiedzicach w trakcie spotkań zorganizowanych przez chojnowskich dzielnicowych z Komisariatu Policji.

16 February 2014, PZS Chojnów, All comments: 1
„Lata dwudzieste, lata trzydzieste” w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie
11 października 1918 roku we francuskim Compiegne podpisano zawieszenie broni między aliantami, a Niemcami. Było to zakończenie I wojny światowej. Był to też początek nowego rozdziału w historii Europy i świata - rozdziału krótkiego, ale błyskotliwego, pełnego przemian. To czas jazzu, radia i kina, królami masowej wyobraźni stają się Charlie Chaplin czy Rudolf Valentino.
16 February 2014, admin, All comments: 0
Rozstrzygnięcie konkursu walentynkowego "Coś dla Niej, coś dla Niego"

Jaka jest najpopularniejsza forma obdarowywania swoich walentynek 14 lutego? Oczywiście ozdobna kartka z wyznaniem miłosnym. Najlepiej zrobiona własnoręcznie, dzięki czemu jedyna w swoim rodzaju. Właśnie takie kartki, lecz nie tylko, mogliśmy obejrzeć na wystawie będącej jednocześnie rozstrzygnięciem konkursu walentynkowego zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie.

15 February 2014, admin, All comments: 19
Motocykl wbił się w osobówkę - zdarzenie drogowe na Paderewskiego

Sezon motocyklowy może nie jest jeszcze w pełni, ale powoli się rozpoczyna. Dziś, tj. 15 lutego przed godziną 13 doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył samochód osobowy oraz motocykl. Kierujący autem marki Volkswagen wyjeżdżając z podporządkowanej ulicy Chrobrego nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu ulicą Paderewskiego, w wyniku czego motocyklista "wbił" się w lewą stronę "osobówki". Według świadków zdarzenia jadący motocyklem znacznie przekroczył dozwoloną na tym odcinku prędkość.

14 February 2014, admin, All comments: 0
Basen Miejski w Chojnowie – godziny otwarcia w trakcie ferii zimowych

Przed nami ferie zimowe. Będzie to doskonały czas by zadbać o sylwetkę. Idealnym miejsce do tego jest basen. W dalszej części przedstawiamy godziny, w których Basen Miejski w Chojnowie będzie otwarty w trakcie zimowej przerwy.

14 February 2014, kuba, All comments: 0
Jutro zagramy z Iskrą

Jutro o godzinie 17 na sztucznym boisku przy ul. Grabskiego w Legnicy Chojnowianka rozegra kolejny mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Przeciwnikiem drużyny prowadzonej przez Rafała Kryszczuka będzie A-klasowa Iskra Księginice.

14 February 2014, admin, All comments: 1
Życzenia Walentynkowe - od zakochanych chojnowian

14 lutego czyli Walentynki, święto zakochanych. W ten dzień zakochani obdarowują się prezentami, składają sobie życzenia. Również tajemniczy adoratorzy postanawiają się ujawnić, zaprosić na kolację, do kina, wysłać kartkę z wyznaniem miłosnym. Właśnie życzenia pełne ciepła, miłości i szczęścia otrzymaliśmy od naszych Czytelników w konkursie, który zorganizowaliśmy kilka dni temu na łamach Portalu.

14 February 2014, Jerzy Kucharski, All comments: 0
A w górach… - część 9 (ostatnia)

Otrzymałem bardzo niepokojącą informację, że Iga przymarzła do kamiennej ławki koło Słonecznika. Zatem biorę się do pisania i może nie będzie tak źle z Igą. Iga wytrzymaj.


14 February 2014, admin, All comments: 0
"Zimowy zawrót głowy" czyli ferie z Miejską Biblioteką Publiczną

Dziś ostatni dzień nauki przed oczekiwanymi przez wszystkich uczniów feriami zimowymi. W pierwszym tygodniu z propozycją wspólnych zajęć wyszedł Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji proponując chojnowianom przeróżne zabawy. Jeśli nie masz planów do drugi tydzień ferii weź udział w zajęciach - „Zimowy zawrót głowy” - biblioteka zaprasza!

13 February 2014, admin, All comments: 4
Saperzy pod Chojnowem. Znaleziono niewybuchy w pobliskim lesie.

Na niewybuchy pochodzące z okresu II wojny światowej trafił w dniu wczorajszym tuż po godzinie 15 patrol straży leśnej objeżdżając teren między Piotrowicami i Osetnicą. Natychmiastowo zostały one zabezpieczone przez Ochotniczą Straż Pożarną z Witowa oraz policję. Dziś, tj. 13 lutego saperzy z Głogowa „zajęli” się pociskami.

13 February 2014, artykuł sponsorowany, All comments: 0
Walentynki z Galerią Piastów!

Nie masz jeszcze planów na dzień zakochanych? Już teraz, razem z Galerią Piastów możesz zacząć walentynkową zabawę i wygrać jeden z trzech weekendów dla dwojga w jednym z hoteli należących do sieci INTERFERIE! Dodatkowo na wszystkich klientów, którzy odwiedzą Galerię Piastów w dniach 14 – 16 lutego, czeka weekend pełen romantycznych niespodzianek!

13 February 2014, admin, All comments: 0
Groźny pożar w Gołocinie. Ponad 200 tys. złotych strat!

Kilka minut po północy dyżurny Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze, który zajął znaczną część prywatnego gospodarstwa w Gołocinie. Po przyjeździe na miejsce strażacy zajęli się przede wszystkim ratowaniem przed ogniem budynku, w którym przechowywane były wartościowe maszyny.

12 February 2014, admin, All comments: 8
Nowe dresy dla Champion Chojnów Powiat Legnicki

11 lutego o godzinie 13.30 w Urzędzie Miejskim w Chojnowie nastąpiło oficjalne przekazanie dresów zawodnikom klubu bokserskiego Champion Chojnów Powiat Legnicki. Z rąk Burmistrza Miasta Chojnowa młodzi bokserzy z naszego miasta odebrali biało-czerwone spodnie i bluzy, w których reprezentować będą nasze miasto.

12 February 2014, artykuł sponsorowany,
Nowa kamienica przy ul. Kościuszki 7 - budynek bez barier architektonicznych.

Jakiś czas temu wspominaliśmy o firmie „D.S Dariusz Sywak” stawiającej domy z keramzytu. Opisywaliśmy materiał, przedstawialiśmy etapy budowy.

12 February 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, All comments: 0
Chojnów kocha recykling (video)

Zapraszamy 14 lutego w Walentynki do udziału w akcji "Kocham recykling", której głównym partnerem jest firma Samsung. Do akcji włączyło się 70 miast w całej Polsce. W ramach akcji mieszkańcy będą zamieniać stare i zużyte baterie na lizaki-czerwone serca. Chojnowską edycję EkoWalentynek koordynuje Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika.

12 February 2014, admin, All comments: 0
Dzień Chorego w Chojnowie

13 maja 1992 roku papież Jan Paweł II ustanowił 11 lutego Światowy Dzień Chorego. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie papieża. W Kościele powszechnym święto obchodzone jest w dniu pierwszego objawienia Maryi w Lourdes. Również w Dolnośląskim Stowarzyszeniu na Rzecz Chorych Długotrwale Unieruchomionych „Niebieski Parasol” w Chojnowie już od kilku lat świętowany jest ten dzień.

11 February 2014, admin, All comments: 0
Cykl turniejów "Graj z Gimnazjum nr 1" (Aktualizacja - poznaliśmy terminarz spotkań)
17 i 18 lutego odbędzie się kolejny halowy turniej piłki nożnej "Graj z Gimnazjum nr 1". Tym razem w zawodach wezmą udział zawodnicy urodzeni w latach 1997-1994. Do rozgrywek przystąpi 10 zespołów, które drogą losową zostały podzielone na dwie grupy.
11 February 2014, admin, All comments: 0
Intermarche i Milka ogłaszają KONKURS! „Co robi krówka Milka podczas ferii zimowych?”

Większość dzieci lubi rysować, malować, wycinać, kleić – dać się ponieść fantazji i tworzyć coś niebanalnego. Maluchy mają także słabość do czekolady i pluszaków. Zatem… Ten KONKURS jest dla nich! Intermarche w Chojnowie oraz Milka zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Więcej informacji w artykule.

Sklep Bigform