Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Wiadomości

26 June 2014, Maciek, All comments: 0
Czarni Rokitki ze srebrnym medalem w eliminacjach strefowych piłki nożnej
Wczoraj na Orliku w pobliskich Rokitkach odbyły się strefowe eliminacje do finałów wojewódzkich w piłce nożnej dzieci. W zawodach brali udział chłopcy urodzeni w latach 2001 i młodsi. Cała zabawa rozpoczęła się o godzinie 10:00. Organizatorem eliminacji strefowych było Powiatowe Zrzeszenie "LZS".
26 June 2014, admin, All comments: 0
7 pytań do… położnej.
"Trzeba kochać ludzi, bardzo mocno szanować kobiety. Bycie położną to praca z człowiekiem, wchodzenie w intymny świat rodziny. Trzeba być otwartym na potrzeby innych, mieć w sobie pewną czułość, pragnienie niesienia pomocy, wykazywać się empatią, taktem, wzbudzać zaufanie, cierpliwie słuchać i tłumaczyć (nawet kilkukrotnie) dane zagadnienia."
26 June 2014, SPW Niedźwiedzice, All comments: 0
Program profilaktyki zdrowotnej na terenie Wiejskiej Gminy Chojnów
Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice, Fundacja Na Rzecz Dzieci Zagłębia Miedziowego oraz Wójt Gminy Chojnów zapraszają mieszkańców Wiejskiej Gminy Chojnów dnia 09.07.14 o godz 16.00 na salę wiejską, na spotkanie organizowane w ramach realizowanego projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch - program profilaktyki zdrowotnej dla dzieci z terenu wiejskiej gminy Chojnów i Ukrainy"
25 June 2014, admin, All comments: 4
W Chojnowie ukradli samochód agentów Centralnego Biura Śledczego (aktualizacja)

Od wczoraj tj. 24 czerwca trwają poszukiwania ciemnozielonej Hondy Civic, którą nieznani sprawcy ukradli w Chojnowie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że samochodów należał do agentów Centralnego Biura Śledczego, którzy we wtorkowe popołudnie zaparkowali na jednej z ulic naszego miasta służbowy pojazd.

25 June 2014, Marcin Zatwarnicki, All comments: 0
„§Masz Prawo”. Rozwód bez tajemnic.

Na wstępie bardo dziękuję za udział w ankiecie zorganizowanej przez portal chojnow.pl. Pośród wybranych przez Państwa zagadnień jednym z najczęściej wskazywanych było właśnie zagadnienie związane właśnie z postępowaniem o orzeczenie rozwodu. Dlatego też w dzisiejszym artykule przybliżę Państwu podstawowe kwestie z tym związane.

25 June 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, All comments: 1
Gimnazjum nr 2 króluje w Świdnickim festiwalu tańca!
Wielkim sukcesem a właściwie sukcesami zakończył się udział zespołu tanecznego BROOKLYN z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie w Ogólnopolskim konkursie Tańca o Puchar Prezydenta Miasta Świdnicy.
25 June 2014, admin, All comments: 0
Wakacje w Chojnowie - MOKSiR i MBP zapraszają na zajęcia!

Jeśli zapytamy dzieci i młodzież o najprzyjemniejszy okres w roku większość bez wahania krzyknie „wakacje”. W najbliższy piątek, 27 czerwca uczniowie zakończą rok szkolny i przez najbliższe dwa miesiące będą mogli odpoczywać, ładować akumulatory, bawić się i czekać na 1 września, kiedy to ponownie rozpoczną naukę. Na czas odpoczynku, podobnie jak w ubiegłych latach, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Miejska Biblioteka Publiczna przygotowały wiele atrakcji. Zapraszamy do zapoznania się z programem i zapisów. Ilość miejsc w obu przypadkach ograniczona!

24 June 2014, Kamil Węgrzyn, All comments: 0
Zapraszamy wszystkich na mega imprezy trwające całe wakacje

To miejsce zostało stworzone z myślą specjalnie o was, a czas dłuży się w nieskończoność co daje jeszcze więcej godzin odlotu dzięki naszym wspaniałym dj-om.

24 June 2014, admin, All comments: 0
Biblioteka w wakacje - godziny otwarcia

Wielkimi krokami zbliżają się upragnione wakacje. Również Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie przechodzi w nowy tryb pracy. W związku z przerwą wakacyjną zmieniają się godziny otwarcia placówki.

24 June 2014, admin, All comments: 0
7 pytań do… górnika.
"Górnicy zarabiają dobrze. Z tego co się orientuję ok. 6.000 zł netto – mówię o górnikach pracujących na dole, bezpośrednio przy eksploatacji, doświadczonych, z długim stażem pracy. Początkujący górnik ma ponad 3.000 zł netto."
23 June 2014, admin, All comments: 0
Skradziono rower zawodniczki UKK „Oriens MTB” Chojnów!

20 czerwca 2014 r. z budynku przy ul. Kościuszki w Chojnowie skradziono czarno-czerwony rower górski MTB firmy SCOTT. Na ramie roweru widoczne były naklejki koloru żółtego. Ów rower należy do zawodniczki naszego klubu kolarskiego, UKK „Oriens MTB” Chojnów. Pomóżmy w odnalezieniu zaginionego sprzętu!

23 June 2014, admin, All comments: 0
Muzyczna sobota w Jublu

W najbliższą sobotę, 28 czerwca kawiarnia Jubilatka zaprasza na wieczorek muzyczny. Tym razem na scenie wystąpi legnicka grupa WHY. Początek – godzina 20.00. Zapraszamy!

23 June 2014, Maciek, All comments: 1
Chojnowianie w Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów
V edycja biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów, która odbywa się corocznie w Złotoryi przeszła do historii. Na tej ekscytującej imprezie sportowej nie zabrakło chojnowskiego akcentu. Na trasie biegu pojawiło się czterech młodych mieszkańców Chojnowa. Trzech z nich reprezentowało klasy 1-3: Jakub Kamiński, Kacper Bajerski oraz Marcel Kaczmarek. Mieliśmy również jednego reprezentanta starszych klas, a był nim Wojciech Chmielowski.
23 June 2014, Gimnazjum nr 1 w Chojnowie, All comments: 0
Hardcorowy spływ z „Jedynką”
To było naprawdę szalone przedsięwzięcie. Kiedy dzisiaj siedzę przed komputerem, zastanawiam się, czy trafiają się więksi wariaci niż my. Wydawać by się mogło, że jakieś trzy czarownice w kapelusikach i koronkowych rękawiczkach zaklęły nam pogodę. Niestety, nasza impreza jest z rodzaju tych, których nie można odwołać. Jesteśmy zależni od innych i ponosimy tego koszta. Ale nie o tym chcę wam opowiedzieć. Trzeci rok spływów i kolejna próba wody. Poddali się jej bez wahania nasi uczestnicy.
23 June 2014, Maciek, All comments: 1
Poznaliśmy plan sparingów KS Chojnowianka przed IV ligą.
KS Chojnowianka pomału musi zacząć myśleć o zbliżającym się wielkimi krokami sezonem inaugurującym występy w IV lidze. Nasi piłkarze, zanim jednak rozpoczną rozgrywki ligowe, rozegrają kilka spotkań kontrolnych, w celu lepszego przygotowania. Poznaliśmy najbardziej prawdopodobny plan sparingów naszego zespołu.
22 June 2014, Maciek, All comments: 0
"Piłka nożna to gra zespołowa" - rozmowa z Aleksandrem Bernatem
Aleksander Bernat to niespełna 17-to letni piłkarz Czarnych Rokitki, który jest, co prawda cały czas w wieku juniora młodszego, jednak na co dzień występuje w juniorach starszych Czarnych Rokitki trenowanych przez Janusza Cygana i jest wyróżniającą się postacią w swojej drużynie. Świetne występy w meczach juniorskich zaowocowały zaufaniem trenera Mirosława Dragana, który w decydujących meczach o utrzymanie w lidze okręgowej odważnie postawił na juniora a ten odpłacił mu się bramkami strzelanymi w każdym meczu!
21 June 2014, admin, All comments: 0
7 pytań do… kosmetyczki.
"Kosmetyczka, to wymarzony zawód dla kobiety, ale jak w każdym zawodzie bywają chwile nerwowe i stresujące, ale nie są one związane z moimi klientkami. Sytuacje w których się stresuję, a jest ich naprawdę niewiele, to niewysłana na czas przesyłka z towarem, kiedy urządzenie odmawia posłuszeństwa lub kiedy z nieznanych przyczyn gaśnie światło. Cała reszta z pozytywnym nastawieniem do życia zawsze się udaje!"
21 June 2014, Maciek, All comments: 2
Krótka droga do IV ligi. Podsumowanie sezonu 2013/2014 w wykonaniu biało niebieskich
Ciężki i bardzo emocjonujący sezon piłkarski już niestety za nami. KS Chojnowianka z A klasy awansowała do piłkarskiej okręgówki. Jako beniaminek nasza ekipa spisała się ponad wszelkie oczekiwania. Nastąpiło wiele zmian zwłaszcza przy drużynie seniorów. Na początku sezonu, tuż przed rozpoczęciem rozgrywek, stanowisko szkoleniowca objął Rafał Kryszczuk. Młody trener swoim uporem i zacięciem pokazał, że w ciągu zaledwie kilu tygodni można zbudować zespół, który będzie walczył o najwyższe trofea.
20 June 2014, Maciek, All comments: 0
Uwaga czterogodzinna przerwa w dostawie wody
W dniu dzisiejszym 20.06.2014 o godz. 15:00 prywatny wykonawca rozpoczął pracę związane z wykonaniem przyłącza kanalizacyjnego do budynku nr 1 przy ul. Mickiewicza. W wyniku tych prac została uszkodzona rura wodociągowa fi80 na ul. Mickiewicza, co spowodowało przerwę w dostawie wody na ulicach Mickiewicza, Witosa, Małachowskiego, Niemcewicza, Komuny Paryskiej, Tkacka, Plac Konstytucji 3 Maja i Dąbrowskiego. Uszkodzenie usuwa Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Usunięcie usterki potrwa około 4 godzin.
20 June 2014, Maciek, All comments: 5
Zdarzenie drogowe przy ul. Legnickiej
W dniu dzisiejszym około godziny 10 miało miejsce zdarzenie drogowe przy skrzyżowaniu ulic: Legnickiej i Długosza. Kierujący pojazdem osobowym marki Ford Escort wymusił pierwszeństwo przejazdu skręcając w ul. Legnicką w kierunku Ośrodka Zdrowia i tym samym doprowadził do kolizji z Fordem Mondeo zmierzającym w kierunku Legnicy.