Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Wiadomości

20 June 2014, Maciek, All comments: 0
Kolejna zbiórka elektrośmieci już w najbliższą sobotę
Mimo, że zarówno miasto jak i gmina Chojnów regularnie przeprowadzają zbiórkę elektrośmieci mieszkańcy często pytają – gdzie można wyrzuć zużyte baterie, uszkodzony sprzęt RTV i AGD i inne podobne sprzęty zasilane na prąd czy baterie? Na najbliższą sobotę zaplanowano kolejną zbiórkę elektrośmieci na terenie naszego miasta.
19 June 2014, admin, All comments: 0
7 pytań do… fizjoterapeuty.
"Praca fizjoterapeuty nie polega tylko i wyłącznie na masażu jak może się wydawać ludziom. Oprócz masażu i rehabilitacji ruchowej, bądź też zabiegów fizykalnych, które wykonujemy, musimy rozmawiać z pacjentem, poznać jego problem, motywować go do działania i najważniejsze - uczyć go jak ma sobie poradzić w trudnych sytuacjach, w życiu codziennym."
19 June 2014, Maciek, All comments: 16
Porażka na koniec sezonu. Juniorzy młodsi ulegli Kuźni Jawor.
W niedzielę ostatnie spotkanie ligowe rozegrała drużyna juniorów młodszych KS Chojnowianka. Nasi piłkarze udali się do Jawora, by tam rywalizować z miejscową Kuźnią. Chojnowianie z bardzo pozytywnym nastawieniem wyjeżdżali na to spotkanie. W końcu to ostatni mecz i przyszedł czas na odpoczynek i regenerację przed rudną jesienną. Rywal był wymagający, Kuźnia zajmuje obecnie czwartą pozycję w tabeli rozgrywek.
19 June 2014, Maciek, All comments: 4
Licytacja gołębi z hodowli Lucci Campaniniego w chojnowskim "Pałacyku"
Kilka dni temu w Chojnowie odbyła się aukcja gołębi włoskiego mistrza Lucci Campaniniego. W restauracji „Pałacyk” zebrało się wielu hodowców z naszej okolicy. Na sprzedaż przeznaczono 39 młodych ptaków z rocznika 2014. Wszystkie gołębie pochodzą od Lucci Campaniniego, który zasłynął swoimi osiągnięciami podczas wielu różnych imprez międzynarodowych. Gołębie zostały wystawione w klatkach już o godzinie 15:00, natomiast tuż po 18 odbyły się pierwsze licytacje.
18 June 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, All comments: 0
Parafiada w Wilkowie

Dnia 14 czerwca 2014 roku, nasza szkoła wzięła udział w Parafiadzie Kaczawskiej organizowanej przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy w Wilkowie. W imprezie wzięły udział gimnazja z terenu powiatu legnickiego.

18 June 2014, admin, All comments: 2
Trzy lata minęły, jak jeden dzień...

W tym tygodniu Portal Informacyjny Miasta i Gminy Chojnów – CHOJNOW.PL obchodził trzecią rocznicę istnienia. Z tej okazji, aby wspólnie z Wami – Czytelnikami, uczcić ten czas postanowiliśmy obdarować Was czymś słodkim. We wtorkowe popołudnie częstowaliśmy mieszkańców miasta tortem w barwach portalu, lodami i rozdawaliśmy gadżety związane z CHOJNOW.PL. Jak było? Mogliście przekonać się sami. Jeśli przegapiliście to zapraszamy za rok. Miejmy nadzieję jeszcze lepszy!

18 June 2014, admin, All comments: 0
Sylwia Kupczyk powalczy o kwalifikacje do Mistrzostw Europy!

W przyszłym tygodniu, w oddalonym od Chojnowa o 40 minut jazdy samochodem Strzegomiu, odbędzie się Strzegom Horse Trials czyli największa w Polsce impreza we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego jedna z kilku edycji pucharu świata organizowanego co roku. Impreza jest jednocześnie jedną z kwalifikacji do Mistrzostw Europy Juniorów w WKKW, które odbędą się w sierpniu tego roku w Anglii. W zawodach odbywających się na Hipodromie w Morawie weźmie udział Sylwia Kupczyk, zawodniczka KJ Jaroszówka.

18 June 2014, admin, All comments: 5
Festyn w parku w najkrótszą noc w roku!

Z 21 na 22 czerwca obchodzić będziemy najkrótszą noc w roku. Związane jest to z przesileniem letnim, czyli momentem maksymalnego wychylenia osi obrotu Ziemi w kierunku Słońca. Noc ta zwana jest kupałą, Sobótką czy też nocą świętojańską. Zgodnie ze zwyczajem słowiańskim tej nocy dziewczęta puszczały w nurty rzek wianki z zapalonymi świecami. Podobnie będzie w Chojnowie w trakcie festynu, na który już dziś wszystkich zapraszamy!

18 June 2014, "SFORA" Chojnów, All comments: 0
Ogólnopolski Turniej Taekwondo Opole 2014. SFORA Chojnów - 6 medali.
Sobota 14.06.2014, ponad 200 km od domu, około 20 godzin na nogach, opolskie lodowisko Toropol, 6 mat, 5 konkurencji, 3 kategorie wiekowe, kilkanaście klubów Taekwondo i ponad 200 zawodników. Tak ostatni weekend spędziła 8 osobowa ekipa LMKS "SFORA" Chojnów (4 zawodników, 3 sędziów i kierownik ekipy) zdobywając 6 krążków.
17 June 2014, Małgorzata Uroda, All comments: 6
„Jedz zdrowo”. Ochrona przeciwnowotworowa - 5 porcji warzyw i owoców każdego dnia!
Coraz głośniej i częściej mówi się o roli pięciu porcji warzyw i owoców w diecie człowieka. Kampania za kampanią nakłaniająca Nas do zmiany nawyków. Akcje w przedszkolach, szkołach, zakładach pracy, a nawet w marketach. Po co to wszystko? Badania wskazują, że spożywamy zdecydowanie za mało warzyw i owoców w stosunku do żywności wysoko przetworzonej. Żyjemy w czasach gdzie szybkie, sycące, kaloryczne potrawy wzięły górę nad świeżymi warzywami i owocami. To bardzo niepokojący sygnał.
17 June 2014, admin, All comments: 0
Video-podróż po Dniach Chojnowa 2014

Mimo, że Dni Chojnowa 2014 zakończyły się ponad tydzień temu nie schodzą z ust mieszkańców miasta. Rozmawia się o wielobarwnym korowodzie, który przeszedł ulicami Rynku, mamy nie mogą nadziwić się pięknym występom swoich pociech w trakcie Bambiniady, chętnie przeglądane są zdjęcia z prezentacji śpiewająco-tańczących chojnowian czy wreszcie grupy Pectus, tegorocznej gwiazdy święta naszego miasta. Nie bez komentarzy pozostaje również drugi dzień, kiedy to prym wiodły kapele związane z naszym miastem oraz mająca ogromną ilość fanów w Chojnowie, grająca disco polo grupa Soleo. Macie ochotę wrócić do tamtych dni? Wybierzmy się więc w video-podróż po Dniach Chojnowa 2014. Zapraszamy do oglądania video!

17 June 2014, admin, All comments: 0
7 pytań do… Grafika/Web designera.
"Wrocławski rynek agencji interaktywnych się rozrasta, a miejsc pracy jest coraz więcej. Pojawiło się sporo firm z zagranicznym kapitałem i szczerze je polecam ze względu na wysokie zarobki oraz szansę rozwoju. Założenie firmy nie jest niczym trudnym."
17 June 2014, admin, All comments: 0
Każde popołudnie najlepiej smakuje z "czwórką"!

Zgodnie z tradycją chojnowskich, szkolnych festynów deszcz jest jedną z głównych „atrakcji” imprezy. Przypomnijmy sobie jak to pokrzyżował plany Szkole Podstawowej nr 3, przemoczył gości festynu przy „dwójce”. Nie inaczej było w sobotnie „Popołudnie z czwórką”, kiedy to tuż przed koncertem grupy Rok Starsi lunęło z nieba. Na szczęście nie na długo dzięki czemu festyn mógł zostać dokończony, a słońce towarzyszyło już do końca wspólnych zabaw.

16 June 2014, admin, All comments: 0
Życie bez uzależnień – Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Chojnowie

XXI wiek to nie tylko dostęp do nowych rozwiązań technologicznych ułatwiających nam życie. To również więcej zagrożeń jakie niosą za sobą coraz to nowe uzależnienia. Codziennie słyszmy informacje o przedawkowaniu narkotyków, zabójczej dawce alkoholu we krwi kierowcy czy przemocy, która zbiera żniwa nawet u dzieci. Komenda Główna Policji pragnie wprowadzić modę na nowy sposób życia, na życie bez uzależnień. Taki przesłaniem rozpoczęła się w sobotę 14 czerwca akcja „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”, która zagościła również w Chojnowie.

16 June 2014, admin, All comments: 8
Portal CHOJNOW.PL – już trzy lata jesteśmy razem! Zapraszamy na urodzinowy tort!

Czas mija niesamowicie szybko. Jeszcze niedawno zastanawialiśmy się jak powinno wyglądać logo portalu CHOJNOW.PL, dziś odliczamy kolejny dzień istnienia. Już 3 lata jesteśmy z Wami. Każdego dnia staramy się informować Was o tym co dzieje się w naszym mieście i gminie. Był to kolejny rok pełen wyzwań, śmiechu, radości, lecz i trudniejszych chwil. Trzeci rok działalności to doskonała okazja by podziękować Wam Drodzy Czytelnicy za te wspólne dni. Z tej okazji zapraszamy Was jutro na chojnowski Rynek na słodkie co nieco.

16 June 2014, Gimnazjum nr 1 w Chojnowie, All comments: 0
Kajaki poszły w ruch - spływ młodzieżowy za nami!

Sobotni poranek nie należał do pogodnych. Kiedy zaczął padać deszcz, rozdzwonił się telefon. Niestety, nie udał się uspokoić wszystkich zaniepokojonych pogodą. Trudno, naszego przedsięwzięcia nie można było odwołać. Po tych kilku rozmowach, wszystko potoczyło się zgodnie z planem, aczkolwiek z małym poślizgiem czasowym.

16 June 2014, PWSZ Legnica, All comments: 0
PWSZ otwiera Finanse, Rachunkowość i Podatki

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wydziałowi Nauk Technicznych i Ekonomicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy przyznano uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku Finanse, Rachunkowość i Podatki.

15 June 2014, Maciek, All comments: 0
Zabójcza końcówka sezonu. Czarni Rokitki pozostają w okręgówce.
W dniu dzisiejszym Czarni Rokitki rozegrali mecz o wszystko. Stawką było być albo nie być w klasie okręgowej. Rywalem była drużyna Odry Ścinawa, która również walczyła o pozostanie w obecnej klasie rozgrywek. Niesamowicie zmotywowani przez trenera piłkarze z naszej gminy przystąpili do dzisiejszego spotkania.
15 June 2014, Maciek, All comments: 1
Ostatnia porażka w okręgówce. KS Chojnowanka jesienią w IV lidze!
Tradycyjnie w niedzielę odbyło się spotkanie piłkarskie z udziałem naszego lokalnego klubu KS Chojnowianka. Biało niebiescy w osłabionym składzie podejmowali przed własną publicznością Spartę Grębocice, która walczyła o utrzymanie w okręgówce. Chojnowski szkoleniowiec w wyjściowej jedenastce umieścił juniora - Iwaniaka. Spotkanie rozpoczęło się od sporej przewagi naszego zespołu. Podopieczni Arkadiusza Palucha konstruowali bardzo dobre akcje w napadzie, grając piłką prostopadłą.
15 June 2014, admin, All comments: 0
PeZeteSy gościły na chojnowskim rynku

Już po raz drugi Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie zaprosił mieszkańców miasta na PeZeteSy, święto szkoły. Serwując odwiedzającym chojnowski rynek atrakcje ściśle związane z kierunkami kształcenia w szkole udowodnił, że nauka w tej placówce to – poza niezbędną wiedzą teoretyczną – przede wszystkim praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu.