Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Sklep Bigform

Wiadomości

22 January 2014, admin, All comments: 0
Dzi-Wnu – teatr, taniec i śpiew od wnuków dla dziadków (foto+video)

Dom Schrama takiej ilości osób dawno nie widział. Już od godziny 16 blisko 90 najmłodszych, artystycznie uzdolnionych chojnowian ciężko ćwiczyło podczas próby generalnej by wypaść jak najlepiej w przedstawieniu „Dzi-Wnu”, czyli Dziadkom – Wnuki. Już po raz ósmy przedszkolaki i uczniowie chojnowskich szkół wystąpili przed wzruszonymi Babciami i Dziadkami dziękując im za miłość jaką dostają każdego dnia, tony cennych rad i za to, że po prostu są przy nich w każdej chwili.

22 January 2014, podkom. mgr Tomasz Jagielski , All comments: 2
Zatrzymani sprawcy pobicia

W dniu 20.01.2014 roku Komisariat Policji w Chojnowie został poinformowany przez mieszkańca Chojnowa o fakcie jego pobicia, w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta, przez dwóch bliżej nieznanych mu mężczyzn.

21 January 2014, Maciek, All comments: 0
Busy nadal w opłakanym stanie. Nic się nie zmieniło od ostatniej policyjnej kontroli.
Po raz kolejny przeprowadzono kontrolę stanu technicznego pojazdów przewoźników. Niestety niewiele uległo zmianie od ostatniego razu. Wiele samochodów nadal jest w opłakanym stanie technicznym. Pomimo, że bezpieczeństwo pasażerów powinno być priorytetem, to nadal zwycięża chęć jak największego zysku nawet kosztem kolizji drogowej do której może doprowadzić stan techniczny pojazdu.
21 January 2014, Jerzy Kucharski, All comments: 0
A w górach... Słonecznik – cz. 8

Dzisiaj ponownie zejdziemy do Karpacza, do którego schodzimy już prawie pół roku. Czy wszyscy są? Uwaga. Przy Słoneczniku skręcimy w prawo. To za jakiś czas. Teraz muszę się przyznać, że zaskoczyliście mnie po ostatnim odcinku. Czym? Brakiem komentarzy i prośbą o mapkę z zasięgiem lodowca Łomnicy. Dlatego dzisiejsza wyprawa będzie bardziej przypominać zajęcia terenowe. Proszę się nie śmiać. Egzaminu lub jakieś innej formy zaliczenia tych zajęć nie będzie. Będziecie tylko trochę mądrzejsi o geologiczno-geomorfologicznej wiedzę.

21 January 2014, Rodzice Blanki, All comments: 1
Przekaż 1% podatku dla chorej na nowotwór 3-letniej Blanki

Szanowni Państwo, zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe dla naszej córeczki Blanki Kuliniak, która zmaga się z chorobą nowotworową.

21 January 2014, admin, All comments: 0
Dzień Babci i Dziadka
Już dziś święto babć, jutro zaś dziadków. Będziemy składać życzenia, wręczać podarki. Prezentujemy historię tych świąt w Polsce. Dodatkowo jeśli nie macie pomysłów czym obdarować najbliższe sercu osoby – zapoznajcie się z naszymi radami.
21 January 2014, admin, All comments: 0
Koncert Noworoczny Orkiestry dętej Piotra Koziara

Ubiegłoroczne Dni Chojnowa należały do jednych z najbardziej atrakcyjnych w dziejach miasta. Wszystko to za sprawą występów utalentowanych artystów. Koncert zespołu Happysad na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych w trakcie święta naszego miasta. Jednak nie tylko w ten sposób Dni Chojnowa 2013 zapiszą się w historii. Ze sceny w Rynku usłyszeliśmy utwór mający zostać hejnałem Chojnowa. Wykonała go Orkiestra Dęta pod dyrekcją Piotra Koziara. W najbliższą niedzielę będziemy mięli okazję uczestniczyć w koncercie tej cenionej i lubianej orkiestry!

20 January 2014, Maciek, All comments: 0
Zabawa opłatkowa w Piotrowicach - przeżyjmy to jeszcze raz!
W minioną sobotę sala balowa w Piotrowicach zapełniła się po brzegi, a wszystko to za sprawą zabawy opłatkowej. Całość rozpoczęła się o godzinie 19:00 występem muzycznym dzieci. Tuż po nim uroczystego przywitania gości dokonał ks. Mirosław Makowski oraz wójt gminy Chojnów Mieczysław Kasprzak. Rozpoczęcie uwieńczyło wspólne odśpiewanie kolędy oraz życzenia towarzyszące dzieleniu się opłatkiem.
20 January 2014, admin, All comments: 0
Zbieramy dla chorej na białaczkę Dominiki! Koncert charytatywny Pokahontaz.

Podczas tegorocznych wakacji u jednej z uczennic Zespołu Szkół Zawodowych w Złotoryi, Dominiki Malinowskiej, wykryto białaczkę limfoblastyczną. 17-letnia dziewczyna z Uniejowic jest uczennicą drugiej klasy Technikum Hotelarsko-Ekonomicznego. Aktualnie pozostaje pod stałą opieką Kliniki Hematologii we Wrocławiu. Informacja o chorobie szkolnej koleżanki zmobilizowała młodzież ZSZ do rozpoczęcia akcji charytatywnej, którą koordynuje opiekunka Samorządu Uczniowskiego pani Anna Bielecka-Woźniak. W ramach działań pod hasłem “Dobro zawsze wraca” rówieśnicy Dominiki zbierają pieniądze na jej leczenie.

20 January 2014, podkom. mgr Tomasz Jagielski, All comments: 8
Zatrzymany sprawca włamania

Funkcjonariusze Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnowie podczas realizacji sprawy operacyjnej, dokonali zatrzymania 29. letniego mężczyzny, mieszkańca Chojnowa, któremu udowodnili dokonanie kradzieży z włamaniem do pomieszczenia piwnicznego na terenie miasta Chojnowa.

20 January 2014, KS Chojnowianka,
Spotkanie z Bogdanem Kozłowskim - nowym trenerem juniorów młodszych

Zarząd Klubu Sportowego Chojnowianka serdecznie zaprasza na spotkanie z nowo powołanym trenerem grupy Junior Młodszy, które odbędzie się 22/01/2014r na Orliku o godzinie 19:00. Zachęcamy do udziału dotychczasowych zawodników klubu oraz wszystkich zainteresowanych grą piłkarzy.

19 January 2014, admin, All comments: 0
Zwycięstwo i porażka naszych drużyn na rozpoczęcie II rundy tenisa stołowego (VIDEO)

Pojedynkami drużyn KS Jerzmanka I z Chrobrym II Głogów i KS Jerzmanka II z UKS Żak Gierałtowiec rozpoczęliśmy II rundę sezonu 2013/2014 w tenisie stołowym. Występujące w V lidze ekipy z naszej gminy bez problemu pokonały tenisistów z Głogowa i niestety uległy usytuowanemu zespołowi z pobliskiego Gierałtowca.

18 January 2014, Maciek, All comments: 0
KS Chojnowianka zorganizowała kolejny turniej piłki nożnej! (VIDEO)
Sala sportowa przy SP 4 w Chojnowie tętniła dziś życiem. Wszystko to za sprawą turnieju piłki nożnej, który zorganizowany został przez KS Chojnowianka. Tuż po godzinie 10:00 na parkiecie zameldowali się pierwsi piłkarze. W dniu dzisiejszym mieliśmy możliwość oglądania umiejętności sportowych podopiecznych Łukasza Kurczaka.
17 January 2014, admin, All comments: 7
Paliła się komórka na Grottgera

17 stycznia br. przed godziną 22.30 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o palącej się komórce przy ul. Grottgera w Chojnowie. Na miejsce pojechały dwa wozy strażackie, które ugasiły pożar.

17 January 2014, Maciek, All comments: 0
Bogdan Kozłowski nowym szkoleniowcem juniorów młodszych!
Poznaliśmy nowego szkoleniowca juniorów młodszych KS Chojnowianka. Został nim Bogdan Kozłowski, który może poszczycić się dość sporym doświadczeniem jako zawodnik. Nowy trener rozpoczął swoją przygodę z futbolem w wieku 14 lat, kiedy to został piłkarzem BKS`u Bolesławiec. W tym właśnie klubie zaczął również karierę jako senior grając w IV lidze.
17 January 2014, admin, All comments: 0
Urząd Pracy w Chojnowie zaprasza po odbiór informacji PIT-11

Od 20 stycznia 2014 r. osoby, które pobierały w zeszłym roku świadczenia przyznane przez PUP Legnica Filia w Chojnowie mogą odebrać osobiście informację o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy (PIT-11).

17 January 2014, admin, All comments: 0
Dzień Babci i Dziadka w Domu Schrama

21 stycznia obchodzić będziemy Dzień Babci, dzień później święto wszystkich Dziadków. Podobnie jak w zeszłym roku Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza na „Dzi-Wnu” czyli „Dziadkom-Wnuki”, spotkanie obchodzone z okazji Dnia Babci i Dziadka.

17 January 2014, admin, All comments: 0
Sportowcy świętowali w Piotrowicach

Już od 7 lat Powiatowe Zrzeszenie „LZS” w Legnicy organizuje Powiatowe Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi. Igrzyska te to szereg imprez sportowych, w których rywalizują szkoły, kluby i samorządy. Końcówka roku 2013 była doskonałą okazją by podsumować sportowe współzawodnictwo. Z tej okazji w Piotrowicach odbyła się gala, którą uświetniło wielu zaproszonych gości.

17 January 2014, PWSZ Legnica, All comments: 0
Wybierz swoją szkołę podczas V Legnickich Prezentacji Edukacyjnych w PWSZ im. Witelona w Legnicy!

Do której szkoły ponadgimnazjalnej się zapisać? Jaki kierunek studiów wybrać? Jaką uczelnie? Który kurs jest najlepszy? Młodzi ludzie, którzy często mają trudności z podjęciem decyzji związanej z dalszą edukacją będą mieli doskonałą okazję poznać wszystkie aspekty z rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych w roku 2014.

17 January 2014, Maciek, All comments: 4
Champion Chojnów ogłasza nabór nowych zawodników!
Klub bokserski Champion Chojnów Powiat Legnicki ogłasza nabór nowych zawodników z roczników 1999-2000. Jeżeli oczekujesz profesjonalnych treningów, wielu atrakcji sportowych, poznania gwiazd boksu zawodowego to ogłoszenie skierowane jest właśnie do Ciebie. Zajęcia odbywają się pięć razy w tygodniu w sali sportowej przy ul. Witosa o godzinie 18.00.
Sklep Bigform