Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Praca Lidl

Wiadomości

16 June 2013, admin, All comments: 52
Dwoje dzieci topiło się w Chojnowie

Dwóch chłopców w wieku około 12 lat topiło się dziś około godz. 14.30 na niestrzeżonym kąpielisku w Chojnowie, na tzw. „Dolpakarcie”. Po przyjeździe na miejsce zespołu ratowniczego z Chojnowa okazało się, że jedno z dzieci jest nieprzytomne. Po długiej reanimacji lekarz stwierdził zgon chłopca.

16 June 2013, kuba, All comments: 5
Operacja "AWANS" zakończona powodzeniem!

Punktualnie o godzinie 14 w Rokitkach odbył się ostatni mecz Chojnowianki w walce o awans do klasy okręgowej. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4:1 dla chojnowskiej drużyny. Tym samym nasz lokalny zespół przypieczętowała awans do wyższej ligi. Po zwycięstwie oficjalnie można już było otworzyć szampany.

15 June 2013, kuba, All comments: 0
Pożegnanie z A-klasą. Zapowiedź meczu Czarni II Rokitki - Chojnowianka

W najbliższą niedzielę w Rokitkach Chojnowianka zagra ostatni mecz w sezonie 2012/2013. Przeciwnikiem drużyny prowadzonej przez Andrzeja Słowakiewicza będą rezerwy Czarnych Rokitki.

14 June 2013, admin, All comments: 0
Bilety na "Kochanków z Werony" rozdane!

Wymienić tytuły dwóch dzieł Williama Szekspira? Pestka. Nasi Czytelnicy biorący udział w konkursie, w którym do wygrania mieliśmy trzy bilety na niedzielny spektakl „Kochankowie z Werony” wysyłali nam zdecydowanie więcej tytułów. Losowanie przeprowadziliśmy w samo południe. W dalszej części tekstu prezentujemy zwycięzców!

14 June 2013, Rada Rodziców PM3, All comments: 0
Podziękowania od Rady Rodziców Przedszkola Miejskiego nr 3 w Chojnowie

Rada Rodziców z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Chojnowie pragnie wyrazić gorące podziękowania dla wszystkich sponsorów za bezcenne wsparcie oraz dla rodziców, którzy pomagali w organizacji Rodzinnego Turnieju Sportowego.

14 June 2013, admin, All comments: 4
XXXIII DODR, XVIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych oraz Maszyn Rolniczych

W trakcie przyszłego weekendu – 22 – 23 czerwca – mieszkańcy Chojnowa i okolic na pewno nie będą mogli narzekać na brak rozrywki. W tych dniach odbędą się obchody święta naszego miasta, ale również lubiane przez wszystkich Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego połączone z Wystawą Zwierząt Hodowlanych i Wystawą Maszyn Rolniczych. Piotrowice zapraszają!

14 June 2013, admin, All comments: 0
Znaczki i kartki pocztowe na rozstrzygnięciu konkursu "Chojnów na przestrzeni wieków"

Filatelistyka to piękne hobby. Nie każdy wie, że w Chojnowie działa oddział Polskiego Związku Filatelistów. Właśnie to Koło wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną, Muzeum Regionalnym i Urzędem Miejskim w Chojnowie zorganizowało konkurs plastyczny „Chojnów na przestrzeni wieków”. W dniu wczorajszym (13 czerwca 2013 r.) odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie certyfikatów i upominków.

13 June 2013, admin, All comments: 5
Karnety do chojnowskiej siłowni rozdane. Rozwiązanie konkursu!

Minął tydzień odkąd wspólnie z klubem Hardcore Fitness z Chojnowa zorganizowaliśmy konkurs, w którym do wygrania mieliśmy wejściówki na siłownie. Zainteresowanie Czytelników portalu przerosło nasze oczekiwania, dzięki czemu udało nam się wywalczyć dodatkowe, jednodniowe bilety, których łącznie mamy 5 sztuk. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

13 June 2013, admin, All comments: 1
Doskonały start naszych kolarzy w Głogowie! Podsumowanie Międzyszkolnej Ligi Kolarskiej

Niedzielnym wyścigiem w Głogowie zakończyła się wiosenna edycja Dolnośląskiej Ligi Kolarskiej. Przez pięć tygodni młodzi kolarze ze szkół podstawowych i gimnazjów walczyli o punkty dla swoich szkół. Jak można było wcześniej przeczytać na naszym portalu w zawodach uczestniczyli również uczniowie ze szkół z Chojnowa i Budziwojowa. Nie obeszło się bez sukcesów!

13 June 2013, admin, All comments: 0
Zdobądź tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Chojnowskiej!

„Pięćdziesięciotrzyipółletni pan Jerzy, entuzjasta futbolu sensu stricte, przybywa do Wrocławia na Euro 2012 – rendez – vous z piłką nożną” – tymi słowami w zeszłym roku rozpoczęło się Chojnowskie Dyktando dla dorosłych. Jaki tekst przygotują organizatorzy w tym roku? Odpowiedź poznamy już niebawem. Jubileuszowa, X edycja Chojnowskiego Dyktanda odbędzie się 17 czerwca.

12 June 2013, admin, All comments: 34
Dni Chojnowa 2013 - program imprezy!

Wielu pytało, wszyscy czekali – w końcu jest. Poznaliśmy szczegółowy program tegorocznego święta naszego miasta – Dni Chojnowa. Poza znaną od jakiegoś czasu gwiazdą nr 1 – zespołem Happysad usłyszymy Orkiestrę Dętą, znaną z występów w Jubilatce grupę Niewinni, chojnowską Reputację, Grupę Juranda, grecki Dimitris Zorbas czy grający disco-polo zespół Andre – dla każdego coś miłego. Nie można również zapomnieć o licznych imprezach towarzyszących.

12 June 2013, admin, All comments: 0
III Regionalny Festiwal Karaoke dla Osób Niepełnosprawnych

Nieskrywana radość, mnóstwo emocji, przeboje z polskich list przebojów i pełne zaangażowanie występujących – tak w kilku słowach można streścić wtorkowe zmagania podczas III edycji Festiwalu Karaoke dla Osób Niepełnosprawnych. Salę Widowiskową wypełnili uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej oraz domów samopomocy z Chojnowa, Legnicy, Jawora, Złotoryi i Bolesławca.

12 June 2013, admin, All comments: 0
Ostatnia szansa by zobaczyć „Kochanków z Werony” w Legnicy! Mamy bilety! (KONKURS)

Niedziela 16 czerwca 2013 r. to ostatni dzień w tym sezonie by na chwilę przenieść się do szekspirowskiej Werony za sprawą spektaklu „Kochankowie z Werony”. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa konkurs, w którym mamy do rozdania 3 wejściówki do legnickiego teatru!

12 June 2013, admin, All comments: 0
Zapraszamy na Festyn z okazji 60. urodzin Przedszkola nr 1

Przedszkole Miejskie nr 1 w Chojnowie wychowuje dzieci, bawi i wprowadza do szkoły już od 60 lat. Z tej okazji w najbliższą sobotę będziemy świętować urodziny placówki wspólnie bawiąc się i korzystając z wielu atrakcji jakie z tej okazji przygotowali organizatorzy. Zapraszamy!

12 June 2013, admin, All comments: 1
Sfilmują historię chojnowianina Krystiana Bali

Amerykańskie filmowe serwisy internetowe pod koniec zeszłego tygodnia podały informację, że powstanie film na podstawie sprawy chojnowianina – Krystiana Bali, autora książki „Amok”. Książka była jednym z tropów, które pomogły policji trafić na ślad sprawcy.

11 June 2013, admin, All comments: 2
Panorama Chojnowa ze śmieci…

Na tydzień dajemy sobie spokój ze śmieciami by zaprezentować Państwu cykl zdjęć zrobionych przez Jerzego Kucharskiego prosto ze… śmietniska. Fotografie robione były z jednego miejsca przez blisko 3 lata.

11 June 2013, admin, All comments: 0
Wieczorek muzyczny w Jubilatce
15 czerwca 2013 r. – w sobotę – w kawiarni Jubilatka będzie miał miejsce kolejny wieczorek muzyczny. Tym razem zaprezentują się przedstawiciele MOKSiR-owskiej sceny muzycznej czyli Reputacja, głównie w repertuarze Grzegorza Ciechowskiego oraz – UWAGA, UWAGA – Polish Fiction!
11 June 2013, PWSZ Legnica, All comments: 0
Zjazd Absolwentów PWSZ im. Witelona w Legnicy

15 czerwca 2013 r. odbędzie się Zjazd Absolwentów PWSZ im. Witelona w Legnicy. W ramach uroczystości zaplanowano spotkanie absolwentów z władzami Uczelni oraz nauczycielami akademickimi oraz piknik na dziedzińcu przed budynkiem A.

11 June 2013, Stowarzyszenie Jerzmanka, All comments: 0
Zaproszenie na III Biesiadę Nocy Świętojańskiej - Jerzmanowice 2013

Stowarzyszenie Jerzmanka wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Trójki serdecznie zapraszają na III Biesiadę Nocy Świętojańskiej w Jerzmanowiach. Niespotykana w okolicy zabawa taneczna na wolnym powietrzu odbędzie się już w tę sobotę o godzinie 19:00 i potrwa do samego świtu.

11 June 2013, admin, All comments: 0
Czasówka Szybowcowa w wykonaniu chojnowskich kolarzy

Trzecie miejsce Alicji Gałas to najlepszy wynik dla chojnowian przywieziony z Jeżowa Sudeckiego, gdzie w minioną sobotę odbyła się II edycja Czasówki Szybowcowej. Jazda indywidualna na czas rozegrana została na dystansie 3 km.