Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Wiadomości

19 February 2014, Piotr Seheniewicz, All comments: 0
Huncwoty zwyciężyli w  Halowym Turnieju Piłki Nożnej "Graj z Gimnazjum nr 1" (video+foto)
Przedwczoraj swoje mecze rozgrywały drużyny z grupy A, natomiast wczoraj na parkiet wybiegły zespoły z grupy B. Analogicznie do tego, co można było zobaczyć w poniedziałek walka o wyjście z grupy trwała do ostatniego spotkania. Większość meczów była bardzo wyrównana, nie zabrakło pięknych bramek. Po rozegraniu 10 meczów miejsca dające awans do grupy mistrzowskiej zajęły zespoły : Huncwoty i Brenna Super Stars.
19 February 2014, admin, All comments: 0
„OGLĄDAJ, SŁUCHAJ, CZYTAJ!”, w każdy piątek, w zakładce ROZRYWKA! Serdecznie zapraszamy.

Czy pamiętają Państwo zakładkę ROZRYWKA? Ostatnimi czasy niewiele się w niej działo. Zniknęła z naszej świadomości. Spróbujemy ją wskrzesić. Na dobry początek, w każdy piątek, pojawiać się będzie: „OGLĄDAJ, SŁUCHAJ, CZYTAJ!” czyli nasze propozycje filmów, płyt i książek.

19 February 2014, admin, All comments: 2
Zatrzymani na gorącym uczynku przy niszczeniu altany

Na łatwy zarobek skusiło się dwóch chojnowian, którzy postanowili „oskubać” altanę działkową kradnąc metalowe szyny konstrukcyjne. Kilofami rozbili ściany budynku, wyjmując z nich to co wartościowe. "Pech" chciał, że nie umknęło to uwadze chojnowskich policjantów, którzy złapali sprawców na gorącym uczynku. Straty wstępnie oszacowano na 2 tys. zł.

19 February 2014, Maciek, All comments: 2
Łukasz Niemczyk jako senior zdeklasował swojego rywala podczas I Grand Prix PZB
Dobre wieści napływają z obozu naszego Klubu Bokserskiego Champion Chojnów Powiat Legnicki. W ostatnich dniach Łukasz Niemczyk rywalizował po raz pierwszy z seniorami. Nasz reprezentant uczestniczył w I Grand Prix PZB, które odbywało się w dniach 13-16/02/2014.
19 February 2014, Elżbieta Kiełbasa KRUS, All comments: 0
Dzieci też pomagają, a dzięki wiedzy wypadkom nie ulegają

Każdego roku działalność prewencyjna Kasy skierowana jest nie tylko do rolników i innych osób dorosłych związanych ze środowiskiem wiejskim, ale również do najmłodszych mieszkańców wsi. Bardzo trudno ustrzec jest dziecko – zwłaszcza kilkuletnie – przed zagrożeniem wypadkami, szczególnie wtedy, gdy praca w gospodarstwie rolnym i życie domowe nieustannie się przenikają.

19 February 2014, P.M. , All comments: 0
Zapraszamy do Jubilatki!

W najbliższą sobotę 22 lutego w kawiarni Jubilatka nastąpi oczekiwana zmiana w propozycji muzycznej. W karcie menu pojawią się bowiem lokalne kapele czyli White Hat grające muzykę county oraz punkrockowy Polish Fiction.

18 February 2014, admin, All comments: 0
EkoWalentynki w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

Jakie są sposoby na spędzenie Dnia Zakochanych? Romantyczna kolacja, wspólna wycieczka, wyjście do kina, spacer. Albo EkoWalentynki. Właśnie EkoWalentynki zorganizowało Gimnazjum nr 2 w Chojnowie w ostatni piątek. Pod hasłem „Kocham recykling” uczniowie szkoły pod kierownictwem Pani Małgorzaty Potaczały zorganizowali akcję, w trakcie której zbierali stare i zużyte baterie, a w ramach podziękowań wręczali czerwone lizaki w kształcie serca.

17 February 2014, admin, All comments: 0
Dzieci rządzą w Pałacyku czyli „Pałacykowy Bal Karnawałowy”. KONKURS!

22 lutego br. władzę nad Pałacykiem przejmą najmłodsi – Księżniczki i Książęta, Rycerze i Wróżki, Batmani, Zorra i Czerwone Kapturki. Jak na prawdziwy bal przystało będzie radosna muzyka, szalone tańce, gry i zabawy z nagrodami dla każdego dziecka. Maluchy opanują pałacykową przestrzeń wprowadzając do niej bajkową atmosferę i radosny nastrój.

17 February 2014, Piotr Seheniewicz, All comments: 0
Pierwsza część turnieju za nami. Grad goli, niesamowite akcje, piękne bramki.

W dniu dzisiejszym rozegrana została pierwsza część turnieju piłkarskiego, którego organizatorem jest Gimnazjum nr 1. W zawodach wzięło udział 6 zespołów, które grały systemem każdy z każdym. Mecze stały na wysokim poziomie, nie brakowało ciekawych akcji, a także tego, co jest solą piłki - wspaniałych bramek. Na końcowe rozstrzygnięcia trzeba było poczekać do ostatniego gwizdka sędziego, co jest dowodem na to, iż mecze były bardzo wyrównane.

17 February 2014, admin, All comments: 0
Bezpieczne ferie w KP Chojnów

17 lutego uczniowie z województwa Dolnośląskiego rozpoczęli ferie zimowe. Jest to czas zabaw, wyjazdów na narty, kolonie – czas odpoczynku od szkoły. Jednak aby wszyscy szczęśliwi i zdrowi wrócili do szkolnej ławy po dwutygodniowej przerwie należy przestrzegać kilku zasad bezpieczeństwa. Zasady te poznali uczniowie szkół podstawowych w Rzeszotarach i Niedźwiedzicach w trakcie spotkań zorganizowanych przez chojnowskich dzielnicowych z Komisariatu Policji.

16 February 2014, PZS Chojnów, All comments: 1
„Lata dwudzieste, lata trzydzieste” w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie
11 października 1918 roku we francuskim Compiegne podpisano zawieszenie broni między aliantami, a Niemcami. Było to zakończenie I wojny światowej. Był to też początek nowego rozdziału w historii Europy i świata - rozdziału krótkiego, ale błyskotliwego, pełnego przemian. To czas jazzu, radia i kina, królami masowej wyobraźni stają się Charlie Chaplin czy Rudolf Valentino.
16 February 2014, admin, All comments: 0
Rozstrzygnięcie konkursu walentynkowego "Coś dla Niej, coś dla Niego"

Jaka jest najpopularniejsza forma obdarowywania swoich walentynek 14 lutego? Oczywiście ozdobna kartka z wyznaniem miłosnym. Najlepiej zrobiona własnoręcznie, dzięki czemu jedyna w swoim rodzaju. Właśnie takie kartki, lecz nie tylko, mogliśmy obejrzeć na wystawie będącej jednocześnie rozstrzygnięciem konkursu walentynkowego zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie.

15 February 2014, admin, All comments: 19
Motocykl wbił się w osobówkę - zdarzenie drogowe na Paderewskiego

Sezon motocyklowy może nie jest jeszcze w pełni, ale powoli się rozpoczyna. Dziś, tj. 15 lutego przed godziną 13 doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył samochód osobowy oraz motocykl. Kierujący autem marki Volkswagen wyjeżdżając z podporządkowanej ulicy Chrobrego nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu ulicą Paderewskiego, w wyniku czego motocyklista "wbił" się w lewą stronę "osobówki". Według świadków zdarzenia jadący motocyklem znacznie przekroczył dozwoloną na tym odcinku prędkość.

14 February 2014, admin, All comments: 0
Basen Miejski w Chojnowie – godziny otwarcia w trakcie ferii zimowych

Przed nami ferie zimowe. Będzie to doskonały czas by zadbać o sylwetkę. Idealnym miejsce do tego jest basen. W dalszej części przedstawiamy godziny, w których Basen Miejski w Chojnowie będzie otwarty w trakcie zimowej przerwy.

14 February 2014, kuba, All comments: 0
Jutro zagramy z Iskrą

Jutro o godzinie 17 na sztucznym boisku przy ul. Grabskiego w Legnicy Chojnowianka rozegra kolejny mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Przeciwnikiem drużyny prowadzonej przez Rafała Kryszczuka będzie A-klasowa Iskra Księginice.

14 February 2014, admin, All comments: 1
Życzenia Walentynkowe - od zakochanych chojnowian

14 lutego czyli Walentynki, święto zakochanych. W ten dzień zakochani obdarowują się prezentami, składają sobie życzenia. Również tajemniczy adoratorzy postanawiają się ujawnić, zaprosić na kolację, do kina, wysłać kartkę z wyznaniem miłosnym. Właśnie życzenia pełne ciepła, miłości i szczęścia otrzymaliśmy od naszych Czytelników w konkursie, który zorganizowaliśmy kilka dni temu na łamach Portalu.

14 February 2014, Jerzy Kucharski, All comments: 0
A w górach… - część 9 (ostatnia)

Otrzymałem bardzo niepokojącą informację, że Iga przymarzła do kamiennej ławki koło Słonecznika. Zatem biorę się do pisania i może nie będzie tak źle z Igą. Iga wytrzymaj.


14 February 2014, admin, All comments: 0
"Zimowy zawrót głowy" czyli ferie z Miejską Biblioteką Publiczną

Dziś ostatni dzień nauki przed oczekiwanymi przez wszystkich uczniów feriami zimowymi. W pierwszym tygodniu z propozycją wspólnych zajęć wyszedł Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji proponując chojnowianom przeróżne zabawy. Jeśli nie masz planów do drugi tydzień ferii weź udział w zajęciach - „Zimowy zawrót głowy” - biblioteka zaprasza!

13 February 2014, admin, All comments: 4
Saperzy pod Chojnowem. Znaleziono niewybuchy w pobliskim lesie.

Na niewybuchy pochodzące z okresu II wojny światowej trafił w dniu wczorajszym tuż po godzinie 15 patrol straży leśnej objeżdżając teren między Piotrowicami i Osetnicą. Natychmiastowo zostały one zabezpieczone przez Ochotniczą Straż Pożarną z Witowa oraz policję. Dziś, tj. 13 lutego saperzy z Głogowa „zajęli” się pociskami.

13 February 2014, artykuł sponsorowany, All comments: 0
Walentynki z Galerią Piastów!

Nie masz jeszcze planów na dzień zakochanych? Już teraz, razem z Galerią Piastów możesz zacząć walentynkową zabawę i wygrać jeden z trzech weekendów dla dwojga w jednym z hoteli należących do sieci INTERFERIE! Dodatkowo na wszystkich klientów, którzy odwiedzą Galerię Piastów w dniach 14 – 16 lutego, czeka weekend pełen romantycznych niespodzianek!

Sklep Bigform