Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wiadomości

18 styczeń 2019, Grono Pedagogiczne ZSP Rokitki, Wszystkich komentarzy: 0
Uczniowie z Rokitek kolędowali w Chojnowie
Uczniowie z Rokitek 17 stycznia kolędowali w Chojnowie. Wspólne śpiewanie rozpoczęto w Domu Opieki "Niebieski Parasol". Od ponad dwóch lat dzieci z Rokitek odwiedzają mieszkańców ośrodka z okazji różnych świąt, aby w ten sposób pokazać pensjonariuszom, że nikt o nich nie zapomniał.
18 styczeń 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Co jest grane w chojnowskim Kinie Kultura?

Prezentujemy repertuar chojnowskiego Kina Kultura na najbliższy weekend.

17 styczeń 2019, Sail Swim, Wszystkich komentarzy: 0
Za nami III Zawody Pływackie Szkółki pływania Sail Swim

Szkółka pływania Sail Swim Chojnów zorganizowała dla swoich pływaków kolejną już edycję zawodów pływackich. Tradycyjnie z początkiem roku wszystkie dzieci miały okazję sprawdzić swoje umiejętności ścigając się w stylu grzbietowym.

17 styczeń 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Jaka przyszłość czeka budynek po "Trójce"

Dawniej urzędował tutaj właściciel fabryki rękawiczek, dziś jest siedzibą jednej z dwóch chojnowskich szkół podstawowych... W czerwcu w budynku przy ulicy Kościuszki po raz ostatni wybrzmi dzwonek, kończąc tym samym 57-letni szkolny etap w historii "Wirbelsche Fabrik". Urząd Miejski stanął przez koniecznością adaptacji gmachu pod nowe cele...

17 styczeń 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Awaria sieci wodociągowej
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o awarii sieci wodociągowej i co za tym idzie - przerwie w dostawie wody.
17 styczeń 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Światowa innowacja" w chojnowskiej Przychodni

Przychodnia Rejonowa w Chojnowie zaprasza pacjentów na zabiegi rehabilitacyjne z użyciem aparatu Salus-Talent. Zakupione urządzenie pozwala na leczenie głęboką stymulacją elektromagnetyczną pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu - To światowa innowacja potwierdzona klinicznie.

16 styczeń 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Sukcesy chojnowskich uczniów na Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Atrium

15 stycznia w legnickim Atrium odbył się XVIII Dziecięcy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Już po raz 28 na scenie legnickiej placówki kulturalnej zaprezentowali się młodzi i utalentowani artyści z całego regionu. Wśród nich znaleźli się także reprezentanci naszego miasta, którzy podczas festiwalu zajęli czołowe miejsca.

16 styczeń 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Uwaga 18-latkowie! Wkrótce kwalifikacja wojskowa

Od 4 lutego do 26 kwietnia na terenie województwa dolnośląskiego przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa. Osoby podlegające obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej zameldowane na pobyt stały lub pobyt czasowy trwający ponad trzy miesiące na terenie miasta Chojnowa winny obowiązek ten spełnić w terminie od...

16 styczeń 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Urząd Gminy apeluje: Pomóżmy rodzinie ze Starego Łomu
Cały dobytek i dach nad głową rodziny ze Starego Łomu pochłonął sobotni pożar. W jednej chwili zostali bez domu. Stracili niemal wszystko, co w nim mieli. Szczęśliwie w pożarze nikt nie ucierpiał. Sąsiedzi od razu ruszyli ze wsparciem. Pomoc pogorzelcom zapowiedział także Wójt Gminy Chojnów.
15 styczeń 2019, Kasia_,
SP 3 od września zmienia siedzibę. Rodzice apelują do Burmistrza

W związku z reformą oświaty podjęto decyzję, że od nowego roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 3 będzie miała swoją siedzibę w budynku obecnego Gimnazjum nr 1. Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 są jednak zaniepokojeni stanem budynku i zwrócili się do Burmistrza z prośbą o przeprowadzenie kontroli oraz zaplanowanie modernizacji budynku.

15 styczeń 2019, Rada Rodziców SP3,
List otwarty Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie do Burmistrza Miasta Chojnowa oraz Radnych Rady Miejskiej Chojnowa
15 styczeń 2019, Partnerstwo,
Dopłacimy do twojego odszkodowania z OC lub AC – na czym to polega?

Miałeś kolizję lub wypadek spowodowany nie ze twojej winy? Doszło do uszkodzenia twojego pojazdu? Zgłosiłeś szkodę do ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia i otrzymałeś odszkodowanie, lecz nie odpowiada ono faktycznym kosztom naprawy samochodu? Twoje odszkodowanie mogło zostać zaniżone. Mamy na to rozwiązanie, którym jest dopłata do odszkodowań.

15 styczeń 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Nie masz planów na ferie? Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na zajęcia
4 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej ruszają zajęcia "Ferie z Biblioteką", kierowane do dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Prezentujemy plan na poszczególne dni.
15 styczeń 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 8
Flagi opuszczone do połowy masztu. Chojnów uczcił Pawła Adamowicza
14 stycznia w Szpitalu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku zmarł Paweł Adamowicz. Prezydent Gdańska od niedzieli walczył o życie po ataku nożownika na scenie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzień pogrzebu Pawła Adamowicza ogłoszony zostanie dniem żałoby narodowej, jednak już teraz poszczególne samorządy upamiętniają zmarłego włodarza Gdańska.
14 styczeń 2019, admin,
Wizyt duszpasterskich ciąg dalszy. Parafie przedstawiają plan na kolejny tydzień
Przedstawiamy plan wizyt duszpasterskich w obydwu chojnowskich parafiach w kolejnym tygodniu stycznia.
14 styczeń 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Cicha noc, święta noc. Noworoczny koncert Skoranty w chojnowskiej farze [ZDJĘCIA]
Podczas gdy część mieszkańców Chojnowa niedzielne popołudnie spędzała na koncertach w Domu Kultury - inni zdecydowali się skorzystać z oferty chóru Skoranta oraz Orkiestry Dętej pod dyrekcją Piotra Koziara i wybrać się na noworoczny koncert kolęd w kościele świętych Apostołów Piotra i Pawła.
14 styczeń 2019, SP Niedźwiedzice, Wszystkich komentarzy: 0
Uczeń ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach wyróżniony w ogólnopolskim konkursie
10 stycznia odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na projekt kartki pocztowej o tematyce świątecznej i zimowej pt. „Ten magiczny czas..." zorganizowanym przez Muzeum Poczty Polskiej i Telekomunikacji we Wrocławiu. Z przyjemnością informujemy, że uczeń Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach - Wojciech Stolarski, został w powyższym konkursie wyróżniony.
14 styczeń 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pomoc dla poszkodowanych
Trwa zbiórka pieniędzy i rzeczy dla poszkodowanej rodziny ze Starego Łomu. Osoby zaangażowane w akcje proszą wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc.
14 styczeń 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Andrzej Pyrz: Rodzina ze Starego Łomu nie zostanie bez opieki
Gmina Chojnów ruszyła z pomocą dla pogorzelców- Rodzina ze Starego Łomu nie zostanie bez opieki - deklaruje wójt Andrzej Pyrz.
13 styczeń 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Nowy rekord chojnowskiego sztabu! Za nami 27. finał WOŚP
38190 złotych i 98 groszy udało się zebrać podczas chojnowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zobacz zdjęcia!