Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Wiadomości

08 March 2018, admin, All comments: 0
Hobbici między regałami Miejskiej Biblioteki Publicznej
20 marca Miejska Biblioteka Publiczna po raz kolejny obchodzić będzie Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Wydarzenie współorganizowane jest przez chojnowskie szkoły podstawowe i gimnazja.
07 March 2018, admin, All comments: 0
Muzeum Regionalne: Kobieta. Polska Szkoła Plakatu
Przez cały marzec - miesiąc nierozerwalnie kojarzący się ze Dniem Kobiet - w Muzeum Regionalnym prezentowana jest wystawa "Kobieta. Polska Szkoła Plakatu". Wernisaż wystawy, której spajającym mianownikiem jest motyw kobiety, zaplanowano na 16 marca.
07 March 2018, admin, All comments: 0
Polish Fiction będzie supportować legendę polskiego punk rocka
Chojnowski zespół Polish Fiction w najbliższy piątek zaprezentuje się w zielonogórskim klubie WySPa, gdzie wystąpi jako support przed jedną z najsłynniejszych grup punk rockowych w Polsce - Dezerterem. Chcesz wziąć udział w tym wydarzeniu? Polish Fiction oferuje kilka wolnych miejsc w busie na koncert...
07 March 2018, admin, All comments: 0
Koło Teatralne LO zaprasza na przedstawienie
Koło Teatralne Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika zaprasza na przedstawienie na motywach dramatu Doroty Masłowskiej "Między nami dobrze jest".
06 March 2018, admin, All comments: 0
Muzeum Regionalne: Via Crucis w Chojnowie według Piotra Wróblewskiego
17 marca w Muzeum Regionalnym odbędzie się prelekcja Rogera Piaskowskiego pt. "Via Crucis w Chojnowie według Piotra Wróblewskiego". Tematem spotkania będą polichromie przedstawiające drogę krzyżową, znajdujące się na ścianach naw bocznych kościoła Świętych Piotra i Pawła w Chojnowie
06 March 2018, admin, All comments: 0
Kobieca sobota w Krzywej. Wójt zaprasza na gminne obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet
Już wkrótce obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Gminną tradycją stały się już obchody tego święta w sali wiejskiej w Krzywej - tak będzie i w tym roku. Wójt Gminy Chojnów zaprasza do wspólnego świętowania w najbliższą sobotę.
06 March 2018, admin, All comments: 0
[LICYTACJA] Kup bilet na strefę VIP i pomóż Jagodzie. 350 po raz pierwszy... Kto da więcej?

Już 10 marca w hali sportowej przy ulicy Matejki odbędzie się Inauguracja Ekstra Ligi Boksu Olimpijskiego. Najlepsi bokserzy z Chojnowa i Dolnego Śląska zmierzą się z reprezentantami klubu Olimp Lublin. Tego dnia w naszym mieście zobaczyć będziemy rywalizację w ośmiu kategoriach olimpijskich, w których zmierzą się sami seniorzy, w tym sześciu reprezentantów Polski! Nie może Ciebie tam zabraknąć.

Chciałbyś/chciałabyś obejrzeć galę wraz z osobą towarzyszącą w strefie VIP, korzystając z dobrze zaopatrzonego bufetu (;D) a po gali wziąć udział w after party organizowanym w Hotelu MAX? Zapraszamy do licytacji podwójnej wejściówki. Pieniądze z licytacji przeznaczone zostaną na rzecz 5-letniej Jagody Płachty, która by żyć musi jak najszybciej przejść drogą operację serca.

06 March 2018, Partnerstwo, All comments: 0
Jakie gadżety reklamowe warto wybierać?

Dla każdego przedsiębiorcy powinno być bardzo ważne to, aby jego klient czuł się wyjątkowo. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie dać mu się zapamiętać i przez to też wyróżnić. W konsekwencji odbije się to pozytywnie na wynikach sprzedaży oraz rozwoju firmy. Dlatego też jednym z popularniejszych sposobów, dzięki którym można to osiągnąć, są gadżety reklamowe.

05 March 2018, admin, All comments: 0
Powiatowy Zespół Szkół przygotowuje się do kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu DEng dENG
Do dnia jutrzejszego Powiatowy Zespół Szkół czeka na zgłoszenia chętnych do udziału w VI Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego DEng dENG. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do rywalizacji językowej zasiądą 14 marca.
05 March 2018, admin, All comments: 0
Dwa fascynujące dni. Oltimer Chojnów zdradza szczegóły III Rajdu i Zlotu Pojazdów Zabytkowych
Do III Rajdu i Zlotu Pojazdów Zabytkowych organizowanego przez klub Oldtimer Chojnów pozostało jeszcze kilka miesięcy, jednak już teraz organizatorzy wydarzenia kreślą wstępne plany, które jak zawsze prezentują się imponująco. Impreza z roku na rok rozrasta się - tym razem Oldtimer Chojnów zmienia formułę wydarzenia i rozkłada imprezę na dwa fascynujące dni.
05 March 2018, admin, All comments: 0
Chojnowska Drużyna Strzelecka pamiętała o Żołnierzach Wyklętych [ZDJĘCIA]
Strzelcy z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej pamiętali o Żołnierzach Wyklętych. 3 marca pod obeliskiem Pamięci Żołnierzy Polskich poległych na frontach, zamordowanych w obozach i łagrach oraz zesłańców na Sybir odbyła się uroczystość, w ramach której odczytany został Apel Pamięci oraz złożono kwiaty. Sobotnim uroczystościom towarzyszyła także Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz spotkanie zorganizowane w Kwaterze Strzeleckiej.
05 March 2018, admin, All comments: 0
Trwa policyjna akcja "Trzeźwy Poranek"
Od godziny 5:00 policjanci na terenie powiatu legnickiego prowadzą prewencyjną akcję pod kryptonimem "Trzeźwy Poranek". Działania policjantów ukierunkowane będą na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
04 March 2018, admin, All comments: 0
Strażacy z OSP Krzywa uroczyście odebrali nowy wóz strażacki [ZDJĘCIA]
Od złożenia meldunku przez druha Pawła Palczaka, druhowi Zbigniewowi Biłykowi - Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, rozpoczęła się sobotnia uroczystość przekazania Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywej nowoczesnego średniego pojazdu ratowniczo-gaśniczego GBA 4,6/16 na podwoziu Man, który w tym trudnym rejonie zastąpi wysłużonego Jelcza. Wójt Andrzej Pyrz zaznacza, że przekazanie wozu dla OSP Krzywa to wielki moment dla wszystkich pięciu jednostek z terenu gminy Chojnów - Pierwszy raz, od kiedy Ochotnicza Straż Pożarna istnieje, w naszej gminie zawitał nowy samochód ratowniczo gaśniczy.
04 March 2018, Kasia_, All comments: 0
Rozdajemy wejściówki do Parku Rozrywki Play City [WYNIKI]

Drodzy Czytelnicy! Przed nami kolejny konkurs, tym razem skierowany do dzieci! Do rozdania mamy 2 pojedyncze wejściówki do Parku Rozrywki Play City, który mieści się w Galerii Piastów w Legnicy.

02 March 2018, admin, All comments: 4
Urząd Miejski będzie monitorował czym oddychamy
Urząd Miejski zainstalował czujnik monitorujący jakość powietrza. Dzięki oprogramowaniu w każdej chwili możemy sprawdzić czym oddychamy.
02 March 2018, admin, All comments: 0
Na ziemi chojnowskiej także działali Żołnierze Wyklęci. Ich historię przypomniał P. Kucznir
1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się prelekcja "Żyli Prawem Wilka", podczas której zaprezentowane zostały sylwetki Żołnierzy Wyklętych z naszego regionu. Gościem chojnowskiej biblioteki był regionalista Piotr Kucznir.
02 March 2018, admin, All comments: 0
Awaria. Spadek ciśnienia wody na terenie całego miasta
Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o awarii na przesyłowej sieci wodnej z Jaroszówki.
02 March 2018, admin, All comments: 0
Antykwariat na Dzień Kobiet
"Dobranocki dla dorosłych" to tytuł tegorocznego spektaklu, jaki z okazji Dnia Kobiet zaprezentuje chojnowska grupa teatralna "Antykwariat". 9 marca w Domu Kultury zobaczyć będziemy mogli m.in.: opowieść o dwóch wiedźmach, dziewczynkę z zapałkami, oślepiającą piękność, diabła i dziewczynę oraz niezawodną broń.
01 March 2018, Kasia_, All comments: 0
Co jest grane w Chojnowie?

Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem chojnowskiego Kina Kultura.

01 March 2018, admin, All comments: 0
Zapis wideo z lutowej sesji Rady Gminy
Za nami kolejna sesja Rady Gminy Chojnów, która odbyła się 28 lutego 2018 roku o godzinie 12:00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Chojnowie.