Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wiadomości

07 marzec 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Polish Fiction będzie supportować legendę polskiego punk rocka
Chojnowski zespół Polish Fiction w najbliższy piątek zaprezentuje się w zielonogórskim klubie WySPa, gdzie wystąpi jako support przed jedną z najsłynniejszych grup punk rockowych w Polsce - Dezerterem. Chcesz wziąć udział w tym wydarzeniu? Polish Fiction oferuje kilka wolnych miejsc w busie na koncert...
07 marzec 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Koło Teatralne LO zaprasza na przedstawienie
Koło Teatralne Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika zaprasza na przedstawienie na motywach dramatu Doroty Masłowskiej "Między nami dobrze jest".
06 marzec 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Muzeum Regionalne: Via Crucis w Chojnowie według Piotra Wróblewskiego
17 marca w Muzeum Regionalnym odbędzie się prelekcja Rogera Piaskowskiego pt. "Via Crucis w Chojnowie według Piotra Wróblewskiego". Tematem spotkania będą polichromie przedstawiające drogę krzyżową, znajdujące się na ścianach naw bocznych kościoła Świętych Piotra i Pawła w Chojnowie
06 marzec 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kobieca sobota w Krzywej. Wójt zaprasza na gminne obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet
Już wkrótce obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Gminną tradycją stały się już obchody tego święta w sali wiejskiej w Krzywej - tak będzie i w tym roku. Wójt Gminy Chojnów zaprasza do wspólnego świętowania w najbliższą sobotę.
06 marzec 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
[LICYTACJA] Kup bilet na strefę VIP i pomóż Jagodzie. 350 po raz pierwszy... Kto da więcej?

Już 10 marca w hali sportowej przy ulicy Matejki odbędzie się Inauguracja Ekstra Ligi Boksu Olimpijskiego. Najlepsi bokserzy z Chojnowa i Dolnego Śląska zmierzą się z reprezentantami klubu Olimp Lublin. Tego dnia w naszym mieście zobaczyć będziemy rywalizację w ośmiu kategoriach olimpijskich, w których zmierzą się sami seniorzy, w tym sześciu reprezentantów Polski! Nie może Ciebie tam zabraknąć.

Chciałbyś/chciałabyś obejrzeć galę wraz z osobą towarzyszącą w strefie VIP, korzystając z dobrze zaopatrzonego bufetu (;D) a po gali wziąć udział w after party organizowanym w Hotelu MAX? Zapraszamy do licytacji podwójnej wejściówki. Pieniądze z licytacji przeznaczone zostaną na rzecz 5-letniej Jagody Płachty, która by żyć musi jak najszybciej przejść drogą operację serca.

06 marzec 2018, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Jakie gadżety reklamowe warto wybierać?

Dla każdego przedsiębiorcy powinno być bardzo ważne to, aby jego klient czuł się wyjątkowo. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie dać mu się zapamiętać i przez to też wyróżnić. W konsekwencji odbije się to pozytywnie na wynikach sprzedaży oraz rozwoju firmy. Dlatego też jednym z popularniejszych sposobów, dzięki którym można to osiągnąć, są gadżety reklamowe.

05 marzec 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Powiatowy Zespół Szkół przygotowuje się do kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu DEng dENG
Do dnia jutrzejszego Powiatowy Zespół Szkół czeka na zgłoszenia chętnych do udziału w VI Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego DEng dENG. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do rywalizacji językowej zasiądą 14 marca.
05 marzec 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dwa fascynujące dni. Oltimer Chojnów zdradza szczegóły III Rajdu i Zlotu Pojazdów Zabytkowych
Do III Rajdu i Zlotu Pojazdów Zabytkowych organizowanego przez klub Oldtimer Chojnów pozostało jeszcze kilka miesięcy, jednak już teraz organizatorzy wydarzenia kreślą wstępne plany, które jak zawsze prezentują się imponująco. Impreza z roku na rok rozrasta się - tym razem Oldtimer Chojnów zmienia formułę wydarzenia i rozkłada imprezę na dwa fascynujące dni.
05 marzec 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowska Drużyna Strzelecka pamiętała o Żołnierzach Wyklętych [ZDJĘCIA]
Strzelcy z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej pamiętali o Żołnierzach Wyklętych. 3 marca pod obeliskiem Pamięci Żołnierzy Polskich poległych na frontach, zamordowanych w obozach i łagrach oraz zesłańców na Sybir odbyła się uroczystość, w ramach której odczytany został Apel Pamięci oraz złożono kwiaty. Sobotnim uroczystościom towarzyszyła także Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz spotkanie zorganizowane w Kwaterze Strzeleckiej.
05 marzec 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Trwa policyjna akcja "Trzeźwy Poranek"
Od godziny 5:00 policjanci na terenie powiatu legnickiego prowadzą prewencyjną akcję pod kryptonimem "Trzeźwy Poranek". Działania policjantów ukierunkowane będą na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
04 marzec 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Strażacy z OSP Krzywa uroczyście odebrali nowy wóz strażacki [ZDJĘCIA]
Od złożenia meldunku przez druha Pawła Palczaka, druhowi Zbigniewowi Biłykowi - Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, rozpoczęła się sobotnia uroczystość przekazania Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywej nowoczesnego średniego pojazdu ratowniczo-gaśniczego GBA 4,6/16 na podwoziu Man, który w tym trudnym rejonie zastąpi wysłużonego Jelcza. Wójt Andrzej Pyrz zaznacza, że przekazanie wozu dla OSP Krzywa to wielki moment dla wszystkich pięciu jednostek z terenu gminy Chojnów - Pierwszy raz, od kiedy Ochotnicza Straż Pożarna istnieje, w naszej gminie zawitał nowy samochód ratowniczo gaśniczy.
04 marzec 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Rozdajemy wejściówki do Parku Rozrywki Play City [WYNIKI]

Drodzy Czytelnicy! Przed nami kolejny konkurs, tym razem skierowany do dzieci! Do rozdania mamy 2 pojedyncze wejściówki do Parku Rozrywki Play City, który mieści się w Galerii Piastów w Legnicy.

02 marzec 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 4
Urząd Miejski będzie monitorował czym oddychamy
Urząd Miejski zainstalował czujnik monitorujący jakość powietrza. Dzięki oprogramowaniu w każdej chwili możemy sprawdzić czym oddychamy.
02 marzec 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Na ziemi chojnowskiej także działali Żołnierze Wyklęci. Ich historię przypomniał P. Kucznir
1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się prelekcja "Żyli Prawem Wilka", podczas której zaprezentowane zostały sylwetki Żołnierzy Wyklętych z naszego regionu. Gościem chojnowskiej biblioteki był regionalista Piotr Kucznir.
02 marzec 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Awaria. Spadek ciśnienia wody na terenie całego miasta
Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o awarii na przesyłowej sieci wodnej z Jaroszówki.
02 marzec 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Antykwariat na Dzień Kobiet
"Dobranocki dla dorosłych" to tytuł tegorocznego spektaklu, jaki z okazji Dnia Kobiet zaprezentuje chojnowska grupa teatralna "Antykwariat". 9 marca w Domu Kultury zobaczyć będziemy mogli m.in.: opowieść o dwóch wiedźmach, dziewczynkę z zapałkami, oślepiającą piękność, diabła i dziewczynę oraz niezawodną broń.
01 marzec 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Co jest grane w Chojnowie?

Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem chojnowskiego Kina Kultura.

01 marzec 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zapis wideo z lutowej sesji Rady Gminy
Za nami kolejna sesja Rady Gminy Chojnów, która odbyła się 28 lutego 2018 roku o godzinie 12:00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Chojnowie.
01 marzec 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa temperuje rajdowe zapędy przejeżdzających przez Krzywą
Policjanci z KMP w Legnicy sprawdzili jakie zagrożenia w lutym 2018 roku na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa najczęściej zaznaczali mieszkańcy powiatu legnickiego. Podliczono liczbę zgłoszeń zamieszczonych na mapie przez internautów oraz zweryfikowano je pod kątem najczęściej występujących zagrożeń.
01 marzec 2018, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 0
Uczennice Gimnazjum nr 1 najlepszymi recytatorkami w powiecie!
28 lutego 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Legnicy odbyły się eliminacje powiatowe XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "PEGAZIK".