Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wiadomości

11 lipiec 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 2
Akcja profilaktyki prozdrowotnej na Targowisku Miejskim

W zeszłą sobotę na Targowisku Miejskim w Chojnowie z inicjatywy radnego Pawła Grabka odbyła się akcja prozdrowotna.

11 lipiec 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 3
Co jest grane w Chojnowie?

Prezentujemy repertuar chojnowskiego Kina Kultura na nadchodzący weekend. Sprawdź, co będzie można zobaczyć na lokalnym dużym ekranie.

10 lipiec 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Mistorzowie Sportu w Gminie Chojnów – wyniki rywalizacji na Gminnym Święcie Sportu i Zdrowia

Prezentujemy wyniki rywalizacji sportowej podczas Gminnego Święta Sportu i Zdrowia, które odbyło się w miniony weekend w Okmianach.

10 lipiec 2018, PWSZ im. Witelona w Legnicy,
Rozpoczęła się rekrutacja na Prawo! PWSZ im. Witelona w Legnicy otrzymała zgodę MNiSW

Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych otrzymał od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego uprawnienia do prowadzenia jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku Prawo.

09 lipiec 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Chwila nieuwagi i możemy wiele stracić... – policja apeluje o ostrożność

Kilka sekund zajmuje złodziejowi wybicie szyby w aucie i zabranie leżącej na siedzeniu torebki, nawigacji, portfela. Warto o tym pamiętać i nie pozostawiać wartościowych przedmiotów na widoku. Złodziej wykorzystuje bowiem każdą nadarzającą się okazję. Aby jednak okazji takich stworzyć jak najmniej, zwłaszcza teraz, gdy sezon urlopów i wyjazdów jest w pełni, powinniśmy pamiętać o podstawowych zasadach.

09 lipiec 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Bezpłatne porady rzecznika praw konsumentów w Chojnowie

Mieszkańcy Chojnowa będą mieli okazję do zasięgnięcia porad prawnych u rzecznika konsumentów. Konsultacje będą miały miejsce 20 lipca w Domu Schrama w godz. 10.00-12.00.

09 lipiec 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Dzieci z Ukrainy odwiedzą dziś Chojnów

Trwa Akcja Letnia dla Dzieci z Kresów Wschodnich, organizowana przez Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy”. Chojnów gościć dziś będzie ok. 40-osobową grupę dzieci z Ukrainy.

08 lipiec 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Zdrowa rywalizacja na Gminnym Święcie Sportu

Za nami Gminne Święto Sportu, które w tym roku odbyło się na boisku sportowym w Okmianach. Mieszkańcy naszej gminy oraz wszyscy przybyli goście mieli okazję zmierzyć się w licznych konkurencjach sportowych.

08 lipiec 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Za nami koncert galowy festiwalu „Świat pod Kyczerą”

7 lipca w Gminie Chojnów gościł XXI Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą”. Festiwalowi towarzyszyły koncerty i animacje w świetlicach wiejskich w Starym Łomie i Konradówce. Koncert galowy odbył się wczorajszego wieczoru w Zamienicach.

06 lipiec 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Rozpoczął się chojnowski festiwal smaków

Chojnowski Rynek tętni życiem. Na cały weekend do naszego miasta zawitały Food Tracki. Na miejscu można spróbować kuchni amerykańskiej, belgijskiej, molekularnej, włoskiej, tajskiej, azjatyckiej i greckiej.

06 lipiec 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Uroczyste przekazanie nowego sprzętu strażakom

Dziś w Urzędzie Gminy Chojnów odbyło się uroczyste przekazanie nowego wyposażenia dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy: OSP Rokitki, OSP Krzywa, OSP Jaroszówka, OSP Niedźwiedzice oraz OSP Witków.

06 lipiec 2018, PWSZ im. Witelona w Legnicy,
PWSZ: Prawo z pozytywną oceną Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie zaopiniowała wniosek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy o nadanie Wydziałowi Nauk Społecznych i Humanistycznych uprawnień do prowadzenia kształcenia na kierunku Prawo na poziomie jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym. O tej decyzji Rektora naszej uczelni powiadomił prof. dr hab. Krzysztof Diks Przewodniczący PKA.

06 lipiec 2018, PWSZ im. Witelona w Legnicy,
W PWSZ im. Witelona w Legnicy ruszy magisterskie Pielęgniarstwo

Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie zaopiniowała wniosek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy o nadanie Wydziałowi Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej uprawnień do prowadzenia kształcenia na kierunku Pielęgniarstwo na poziomie studiów magisterskich o profilu praktycznym. O tej decyzji, Rektora naszej uczelni powiadomił prof. dr hab. Krzysztof Diks Przewodniczący PKA.

05 lipiec 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Rajd i Zlot Pojazdów Zabytkowych Oldtimer Chojnów

Wielkimi krokami zbliża się trzecia edycja wydarzenia Rajd i Zlot Pojazdów Zabytkowych Oldtimer Chojnów, która odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia.

05 lipiec 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Co jest grane w Chojnowie?

Prezentujemy repertuar chojnowskiego Kin Kultura. W tym tygodniu seanse odbędą się w czwartek i niedzielę.

04 lipiec 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Wolontariusze będą porządkować polskie cmentarze na Ukrainie

Rozpoczęła się 9. edycja akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, która organizowana jest przez Fundację Studio Wschód we Wrocławiu. Do akcji przyłączyli się również chojnowianie.

04 lipiec 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Koncerty folklorystyczne w Starym Łomie i Konradówce

W sobotę, 7 lipca, w Gminie Chojnów zagości XXI Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą”. Koncert galowy odbędzie się w Zamienicach, jednak wcześniej będziemy mieli okazję do obcowania z muzyką ludową w Starym Łomie i Konradówce.

04 lipiec 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Świat pod Kyczerą znów zagości w Gminie Chojnów

Już w najbliższą sobotę, 7 lipca, XXI Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą” zagości w Gminie Chojnów.

03 lipiec 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 3
Tragedia w Chojnowie. 25-latek zgwałcił dziecko

W Chojnowie doszło do tragicznego zdarzenia. 25-letni mężczyzna zgwałcił 1,5-rocznego chłopca. Nieoficjalnie wiadomo, że mężczyzna nie jest ojcem dziecka.

03 lipiec 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
[KONKURS] Rozdajemy vouchery do Food Trucków! [WYNIKI]

Drodzy Czytelnicy! Organizujemy dla Was kolejny konkurs! Do rozdania mamy 5 voucherów do Food Tracków, które w najbliższy weekend zagoszczą w naszym mieście.