Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wiadomości

27 listopad 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Nagroda Amicus Librorum dla Pawła Wróbla
Paweł Wróbel, chojnowski miłośnik wypraw rowerowych i górskich oraz fotografowania przyrody, został nagrodzony honorowym tytułem Amicus Librorum - Przyjaciel Biblioteki, nadawanym przez Kapitułę Legnickiej Biblioteki Publicznej.
27 listopad 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
O Jürgenie Gretschelu i dolnośląskiej kuchni w chojnowskim Muzeum Regionalnym

Muzeum Regionalne w Chojnowie, Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne w Legnicy oraz Wydawnictwo Edytor zapraszają na promocję książki Magdaleny Marciuk pt. "Śląskie Niebo Jürgena Gretschela".

27 listopad 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Powiatowy Urząd Pracy: stopa bezrobocia w powiecie na poziomie 10,8%
Sprostowanie wczorajszych informacji. Zgodnie z danymi zaprezentowanymi przez Powiatowy Urząd Pracy, stopa bezrobocia w powiecie legnickim wynosi 10,8%
26 listopad 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Patriotyczna Skoranta w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP [ZDJĘCIA]
"Tobie, Polsko" - to tytuł koncertu chojnowskiego chóru Skoranta, który odbył się w niedzielny wieczór w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Chórzyści pracujący pod batutą Piotra Koziara przypomnieli mieszkańcom naszego miasta najsłynniejsze pieśni patriotyczne.
26 listopad 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wzmożone działania policji na drogach powiatu legnickiego
Od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu legnickiego trwają policyjne działania pod nazwą "Niebezpieczne promile. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach oraz zmniejszenie liczby wypadków i ich skutków przez eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pozostających pod wpływem alkoholu oraz znajdujących się pod wpływem narkotyków.
26 listopad 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gimnazjum nr 2: Zajęcia militarno-strzeleckie

W minionym roku szkolnym 2017/2018 w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Gimnazjum nr 2 odbył się konkurs militarno-strzelecki będący połączeniem turnieju wiedzy dotyczącej zagadnień związanych z historią oręża, zasadami bezpieczeństwa i konkursu strzeleckiego. Turniej poprzedzony był zajęciami dotyczącymi powyższych tematów i część młodzieży wyraziła zainteresowanie tego typu zajęciami w nowym roku szkolnym.

26 listopad 2018, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 1
Renta dożywotnia

Większość emerytów miewa problemy finansowe. Jednak przejście na emeryturę nie musi oznaczać pogodzenia się z niekorzystną sytuacją finansową. Dlatego, jeśli ukończyłeś 65. rok życia, posiadasz własne mieszkanie i chcesz podreperować swój domowy budżet na emeryturze, dowiedz się więcej na temat renty dożywotniej. Jak ją uzyskać? I jakie konkretnie kryteria musisz spełnić?

25 listopad 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Bezpłatne badanie oczu w Chojnowie
29 listopada mieszkańcy Chojnowa będą mogli skorzystać z bezpłatnego badania oczu, które pozwoli ocenić jakość powierzchni oka oraz filmu łzowego pod kątem występowania u nich zespołu suchego oka (ZSO). Badania są realizowane przez Fundację NEUCA dla Zdrowia, która rozpoczęła kolejną akcję profilaktyczną w całej Polsce.
24 listopad 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 1
Chojnowscy maturzyści zmierzyli się z egzaminami próbnymi

W tym tygodniu maturzyści z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie zmierzyli się z próbnymi egzaminami.

23 listopad 2018, Partnerstwo,
Weź udział w konkursie i wygraj bon podarunkowy do sklepu dziecięcego Baby Love [WYNIKI]
Chojnowski sklep dziecięcy Baby Love zaprasza do udziału w mikołajkowym konkursie, w którym do wygrania jest bon podarunkowy o wartości 50 złotych!
23 listopad 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rada Gminy i Wójt zainaugurowali nową, pięcioletnią kadencję [ZDJĘCIA]

O godzinie 12:00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy Chojnów rozpoczęła się inauguracyjna sesja nowej, pięcioletniej kadencji. Jej głównym punktem było wręczenie zaświadczeń o wyborze, złożenie przysięgi przez radnych i wójta oraz wybór przewodniczącego rady, którym ponownie został pochodzący z Rokitek Bogdan Styrkowiec.

23 listopad 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Muzyczna uczta dla duszy – za nami koncert zespołu Pokolenia

W czwartkowy wieczór sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji wypełniła się po brzegi. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać wyjątkowych aranżacji współczesnych utworów chrześcijańskich w wykonaniu zespołu Pokolenia.

23 listopad 2018, Partnerstwo,
Black Friday rozpoczęty
Szaleństwo zakupów z okazji Czarnego Piątku rozpoczęte. Sprawdźcie jakie zniżki/rabaty przygotowały dla Was sklepy znajdujące się na terenie Galerii Piastów.
23 listopad 2018, Parterstwo,
Gotówka na każdy sezon: Kredyt dla Rolnika w Nest Banku
Prowadzenie gospodarstwa rolnego wiąże się z wieloma wyzwaniami, w tym finansowymi. Aby zebrać plony i uzyskać dochód, trzeba najpierw odpowiednio zainwestować. Nie chodzi tu tylko o bieżące wydatki związane z prowadzeniem działalności, ale też o inwestycje w nowoczesny sprzęt i rozwiązania, dzięki którym gospodarstwo może się rozwijać. Tylko co zrobić, kiedy na koncie zabraknie pieniędzy? Rozwiązaniem może być kredyt. W Nest Banku jest teraz dostępny BIZnest Kredyt dla Rolnika, dopasowany do potrzeb osób, które prowadzą gospodarstwa rolne.
23 listopad 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Szkoła Podstawowa nr 4 wśród laureatów konkursu Laboratoria XXI wieku

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie znalazła się wśród pięciu szkół z terenu zagłębia miedziowego, które zostały nagrodzone w konkursie Laboratoria XXI wieku, organizowanego przez Fundację KGHM Polska Miedź. Stawką konkursu było nowoczesne wyposażenie szkolnych pracowni chemiczno-fizycznych.

23 listopad 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Co jest grane w Chojnowie?

Prezentujemy repertuar chojnowskiego Kina Kultura na nadchodzący weekend.

22 listopad 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 17
Andrzej Tracz: Nie mogłem poprzeć i nie poparłem koalicji PSL-PiS w powiecie
W miniony wtorek na inauguracyjnej sesji Rady Powiatu Legnickiego doszło do wyboru nowego zarządu powiatu, na czele którego stanął starosta Adam Babuśka, będący kandydatem uformowanej w minionym miesiącu koalicji Prawa i Sprawiedliwości, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Porozumienia dla Samorządu Lokalnego. Kandydatów koalicji poparli wszyscy radni wybrani z list trzech komitetów z wyjątkiem Andrzeja Tracza - chojnowskiej "jedynki" na liście ludowców.
22 listopad 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
VII Regionalny Konkurs Karaoke: Dla Ciebie, Polsko! [ZDJĘCIA]

W miniony wtorek, korzystając z zaproszenia Warsztatu Terapii Zajęciowej, gościliśmy na organizowanym z sali widowiskowej chojnowskiego Domu Kultury VII Regionalnym Konkursie Karaoke dla Osób z Niepełnosprawnością. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się pod hasłem "Dla Ciebie, Polsko!" i w dużej mierze opierała się na repertuarze patriotycznym.

21 listopad 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 4
Wysokie mandaty za brak smyczy i kagańca u psów
Od 15 listopada obowiązują nas nowe przepisy kodeksu wykroczeń, według których za brak smyczy i kagańca opiekun psa może dostać mandat nawet do 5 tysięcy złotych.
21 listopad 2018, Partnerstwo,
Czarny Piątek w Galerii Piastów

Już w najbliższy piątek zapraszamy do Galerii Piastów na najbardziej korzystne zakupy w roku!