Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Wiadomości

22 February 2019, admin, All comments: 0
Politechnika Wrocławska planuje likwidację swoich ośrodków zamiejscowych
Władze Politechniki Wrocławskiej zarekomendowały senatowi uczelni wstrzymanie od tego roku naboru studentów do zamiejscowych ośrodków dydaktycznych  - to zła wiadomość dla mieszkańców ziemi chojnowskiej, którzy po skończonej szkole średniej chcieliby rozpocząć studia w legnickim oddziale uczelni.
22 February 2019, admin, All comments: 0
Awaria sieci wodociągowej. Brak wody na kilku ulicach
Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o przerwie w dostawie wody spowodowanej awarią sieci wodociągowej.
22 February 2019, E. Wołoszyn, G. Klucznik, All comments: 0
Skazani na sukces
Nauczyciele i uczniowie SP3 w Chojnowie podjęli się realizacji autorskiego projektu „Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół podstawowych Gminy Miejskiej Chojnów. NR RPDS-10.02.01-02-0044/18.” Do współudziału zaprosili drugą miejską placówkę oświatową - SP4.
22 February 2019, admin, All comments: 0
Charytatywna Punkowa Potupaja w Jubilatce

Chojnowski zespół Polish Fiction zaprasza na premierowy koncert płyty "Stan Umysłu", który odbędzie się 22 lutego w Jubilatce. Dochody pozyskane podczas koncertu zostaną przekazane zmagającej się z chorobą nowotworową Marcie Dwornickiej.

22 February 2019, Kasia_, All comments: 0
Co jest grane w chojnowskim Kinie Kultura?

Prezentujemy repertuar chojnowskiego Kina Kultura na najbliższy weekend.

21 February 2019, Partnerstwo, All comments: 0
Repertuar kina Helios w Legnicy (22-28 lutego)

Prezentujemy repertuar kina Helios w Legnicy. Ważny od 22 do 28 lutego 2019 roku.

21 February 2019, Partnerstwo,
Pyszny Tłusty Czwartek w Piekarni Kupczyk
Czym byłby tradycyjny Tłusty Czwartek bez słodkich i wysokokalorycznych przysmaków? Warto ten dzień uczcić w wyjątkowy sposób... Sprawdź, jakie przysmaki będą na Ciebie czekać w Piekarni Kupczyk.
21 February 2019, admin, All comments: 0
Ratusz rozdysponował pieniądze na sport
Poznaliśmy wyniki konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2019 roku na terenie Chojnowa w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Największą dotację - podobnie jak w latach minionych - otrzyma KS Chojnowianka; pieniądze te jednak nie będą swobodnie dysponowane, ponieważ ściśle określone zostały sumy, jakie mają trafić do zespołów w konkretnych grupach wiekowych.
21 February 2019, admin, All comments: 3
Strefa kiss and ride, czyli pięciominutowy parking pod chojnowskim dworcem

Maksymalnie pięć minut postoju, czyli czas by pocałować, przytulić, pożegnać i pojechać - system kiss and ride, czyli całuj i jedź, ma być ułatwieniem dla kierowców, mających do tej pory problem z zaparkowaniem na placu Dworcowym.

20 February 2019, admin, All comments: 0
Zimowe Iskierki Muzyczne
"Zimowe Iskierki Muzyczne" - to tytuł sobotniego koncertu organizowanego w Domu Kultury, podczas którego usłyszeć będziemy mogli uczniów Pracowni Wokalnej Agnieszki Justyny Szumiło.
20 February 2019, admin, All comments: 3
Mieszkańcy gminy Chojnów zdecydują ile powinna trwać kadencja sołtysów
18 lutego na terenie gminy Chojnów rozpoczęły się konsultacje społeczne - ich celem jest poznanie opinii mieszkańców w sprawie projektu zmian statutów poszczególnych sołectw gminy.
20 February 2019, admin, All comments: 0
Vanesa Harbek w chojnowskim Domu Kultury
Vanesa Harbek - pochodząca z Argentyny gitarzystka, wokalistka i trębaczka wystąpi w marcu w chojnowskim Domu Kultury. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
19 February 2019, Kasia_, All comments: 1
Harcerski mundur śp. ks. Bojki został przekazany Powiatowemu Zespołowi Szkół

Za nami wyjątkowa uroczystość związana z przekazaniem harcerskiego munduru ks. Bojki dla Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. „Do światła dobro garnie się” – pod tym hasłem odbyło się wyjątkowe spotkanie przy symbolicznym, jednoczącym zebranych ognisku.

19 February 2019, Kasia_, All comments: 0
Sukcesy uczniów z SP3

Chojnowscy uczniowie odnoszą liczne sukcesy i godnie reprezentują nasze miasto podczas różnorodnych konkursów i festiwali. Nie ma chyba takiej dziedziny, w której chojnowianie nie wyróżnialiby się na tle innych.

19 February 2019, admin, All comments: 0
PIT za 2018. Jak rozliczyć przez internet?
Od 2019 roku obowiązek wypełnienia rozliczeń należy do Krajowej Administracji Skarbowej. 15 lutego Ministerstwo Finansów udostępniło nam wstępnie wypełnione deklaracje podatkowe - zobacz, co należy zrobić by je sprawdzić.
19 February 2019, admin, All comments: 0
Kolejna premiera grupy teatralnej Antykwariat
Działająca w Chojnowie grupa teatralna Antykwariat przygotowała kolejny spektakl, który już wkrótce będziemy mogli zobaczyć w sali widowiskowej Domu Kultury.
19 February 2019, Szkoła Podstawowa nr 4,
SP4news: Wielkie otwarcie pracowni chemicznej / Sukcesy zespołu Brooklyn oraz uczennicy SP4

Wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 4, gdzie otwarto nową pracownię chemiczną. Szkoła świętuje sukces zespołu Brooklyn oraz uczennicy, która znalazła się w finałowym etapie dolnośląskiego konkursu polonistycznego.

19 February 2019, Monika Przyłucka, All comments: 0
Uczennica SP Niedźwiedzice odebrała nagrodę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

Z okazji 25. rocznicy, ratyfikowania przez Polskę Konwencji Praw Człowieka, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ośrodka Rozwoju Edukacji, zorganizowało konkurs plastyczno-literacki dla szkół podstawowych, ponadpodstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W konkursach łącznie wzięło udział 433 uczniów.

18 February 2019, admin, All comments: 0
Sukces Dawida Gąsiora w Lubaniu. Chojnowscy bokserzy szykują się na Mistrzostwa Dolnego Śląska
Dawid Gąsior - młody bokser chojnowskiego Championa z powodzeniem zaprezentował się na turnieju Pierwszy Krok Bokserski w Lubaniu - teraz czeka go udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska.
18 February 2019, admin, All comments: 0
Minęło 60 lat od reaktywacji Muzeum Regionalnego [ZDJĘCIA]
25 stycznia 1959 roku w chojnowskim zamku uroczyście reaktywowano muzeum. W miniony piątek spotkaliśmy się w tym miejscu by uczcić sześćdziesiątą rocznicę tego wydarzenia. Uroczystość stanowiła okazję do zainaugurowania jubileuszowej wystawy prezentującej najcenniejsze i najnowsze eksponaty oraz historię placówki.