Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - styczeń 2014

22 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dzi-Wnu – teatr, taniec i śpiew od wnuków dla dziadków (foto+video)

Dom Schrama takiej ilości osób dawno nie widział. Już od godziny 16 blisko 90 najmłodszych, artystycznie uzdolnionych chojnowian ciężko ćwiczyło podczas próby generalnej by wypaść jak najlepiej w przedstawieniu „Dzi-Wnu”, czyli Dziadkom – Wnuki. Już po raz ósmy przedszkolaki i uczniowie chojnowskich szkół wystąpili przed wzruszonymi Babciami i Dziadkami dziękując im za miłość jaką dostają każdego dnia, tony cennych rad i za to, że po prostu są przy nich w każdej chwili.

21 styczeń 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Busy nadal w opłakanym stanie. Nic się nie zmieniło od ostatniej policyjnej kontroli.
Po raz kolejny przeprowadzono kontrolę stanu technicznego pojazdów przewoźników. Niestety niewiele uległo zmianie od ostatniego razu. Wiele samochodów nadal jest w opłakanym stanie technicznym. Pomimo, że bezpieczeństwo pasażerów powinno być priorytetem, to nadal zwycięża chęć jak największego zysku nawet kosztem kolizji drogowej do której może doprowadzić stan techniczny pojazdu.
21 styczeń 2014, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 0
A w górach... Słonecznik – cz. 8

Dzisiaj ponownie zejdziemy do Karpacza, do którego schodzimy już prawie pół roku. Czy wszyscy są? Uwaga. Przy Słoneczniku skręcimy w prawo. To za jakiś czas. Teraz muszę się przyznać, że zaskoczyliście mnie po ostatnim odcinku. Czym? Brakiem komentarzy i prośbą o mapkę z zasięgiem lodowca Łomnicy. Dlatego dzisiejsza wyprawa będzie bardziej przypominać zajęcia terenowe. Proszę się nie śmiać. Egzaminu lub jakieś innej formy zaliczenia tych zajęć nie będzie. Będziecie tylko trochę mądrzejsi o geologiczno-geomorfologicznej wiedzę.

21 styczeń 2014, Rodzice Blanki, Wszystkich komentarzy: 1
Przekaż 1% podatku dla chorej na nowotwór 3-letniej Blanki

Szanowni Państwo, zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe dla naszej córeczki Blanki Kuliniak, która zmaga się z chorobą nowotworową.

21 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Koncert Noworoczny Orkiestry dętej Piotra Koziara

Ubiegłoroczne Dni Chojnowa należały do jednych z najbardziej atrakcyjnych w dziejach miasta. Wszystko to za sprawą występów utalentowanych artystów. Koncert zespołu Happysad na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych w trakcie święta naszego miasta. Jednak nie tylko w ten sposób Dni Chojnowa 2013 zapiszą się w historii. Ze sceny w Rynku usłyszeliśmy utwór mający zostać hejnałem Chojnowa. Wykonała go Orkiestra Dęta pod dyrekcją Piotra Koziara. W najbliższą niedzielę będziemy mięli okazję uczestniczyć w koncercie tej cenionej i lubianej orkiestry!

20 styczeń 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Zabawa opłatkowa w Piotrowicach - przeżyjmy to jeszcze raz!
W minioną sobotę sala balowa w Piotrowicach zapełniła się po brzegi, a wszystko to za sprawą zabawy opłatkowej. Całość rozpoczęła się o godzinie 19:00 występem muzycznym dzieci. Tuż po nim uroczystego przywitania gości dokonał ks. Mirosław Makowski oraz wójt gminy Chojnów Mieczysław Kasprzak. Rozpoczęcie uwieńczyło wspólne odśpiewanie kolędy oraz życzenia towarzyszące dzieleniu się opłatkiem.
22 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 8
Staną nowe lampy w Chojnowie

Od końca października gdy zmieniliśmy czas na zimowy za oknem szybciej zaczął zapadać zmrok. Często można było spotkać komentarze mieszkańców na temat miejsc, w których światła... ze świecą szukać. Mamy dla nich dobrą informację. Trwają prace projektowe nad nowym oświetleniem w Chojnowie.

20 styczeń 2014, podkom. mgr Tomasz Jagielski, Wszystkich komentarzy: 8
Zatrzymany sprawca włamania

Funkcjonariusze Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnowie podczas realizacji sprawy operacyjnej, dokonali zatrzymania 29. letniego mężczyzny, mieszkańca Chojnowa, któremu udowodnili dokonanie kradzieży z włamaniem do pomieszczenia piwnicznego na terenie miasta Chojnowa.

20 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zbieramy dla chorej na białaczkę Dominiki! Koncert charytatywny Pokahontaz.

Podczas tegorocznych wakacji u jednej z uczennic Zespołu Szkół Zawodowych w Złotoryi, Dominiki Malinowskiej, wykryto białaczkę limfoblastyczną. 17-letnia dziewczyna z Uniejowic jest uczennicą drugiej klasy Technikum Hotelarsko-Ekonomicznego. Aktualnie pozostaje pod stałą opieką Kliniki Hematologii we Wrocławiu. Informacja o chorobie szkolnej koleżanki zmobilizowała młodzież ZSZ do rozpoczęcia akcji charytatywnej, którą koordynuje opiekunka Samorządu Uczniowskiego pani Anna Bielecka-Woźniak. W ramach działań pod hasłem “Dobro zawsze wraca” rówieśnicy Dominiki zbierają pieniądze na jej leczenie.

19 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zwycięstwo i porażka naszych drużyn na rozpoczęcie II rundy tenisa stołowego (VIDEO)

Pojedynkami drużyn KS Jerzmanka I z Chrobrym II Głogów i KS Jerzmanka II z UKS Żak Gierałtowiec rozpoczęliśmy II rundę sezonu 2013/2014 w tenisie stołowym. Występujące w V lidze ekipy z naszej gminy bez problemu pokonały tenisistów z Głogowa i niestety uległy usytuowanemu zespołowi z pobliskiego Gierałtowca.

18 styczeń 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
KS Chojnowianka zorganizowała kolejny turniej piłki nożnej! (VIDEO)
Sala sportowa przy SP 4 w Chojnowie tętniła dziś życiem. Wszystko to za sprawą turnieju piłki nożnej, który zorganizowany został przez KS Chojnowianka. Tuż po godzinie 10:00 na parkiecie zameldowali się pierwsi piłkarze. W dniu dzisiejszym mieliśmy możliwość oglądania umiejętności sportowych podopiecznych Łukasza Kurczaka.
17 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 7
Paliła się komórka na Grottgera

17 stycznia br. przed godziną 22.30 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o palącej się komórce przy ul. Grottgera w Chojnowie. Na miejsce pojechały dwa wozy strażackie, które ugasiły pożar.

17 styczeń 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Bogdan Kozłowski nowym szkoleniowcem juniorów młodszych!
Poznaliśmy nowego szkoleniowca juniorów młodszych KS Chojnowianka. Został nim Bogdan Kozłowski, który może poszczycić się dość sporym doświadczeniem jako zawodnik. Nowy trener rozpoczął swoją przygodę z futbolem w wieku 14 lat, kiedy to został piłkarzem BKS`u Bolesławiec. W tym właśnie klubie zaczął również karierę jako senior grając w IV lidze.
20 styczeń 2014, KS Chojnowianka,
Spotkanie z Bogdanem Kozłowskim - nowym trenerem juniorów młodszych

Zarząd Klubu Sportowego Chojnowianka serdecznie zaprasza na spotkanie z nowo powołanym trenerem grupy Junior Młodszy, które odbędzie się 22/01/2014r na Orliku o godzinie 19:00. Zachęcamy do udziału dotychczasowych zawodników klubu oraz wszystkich zainteresowanych grą piłkarzy.

17 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Urząd Pracy w Chojnowie zaprasza po odbiór informacji PIT-11

Od 20 stycznia 2014 r. osoby, które pobierały w zeszłym roku świadczenia przyznane przez PUP Legnica Filia w Chojnowie mogą odebrać osobiście informację o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy (PIT-11).