Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Archive - February 2015

24 February 2015, admin, All comments: 0
Dionisios Sturis o Wyspie Man- spotkanie w Bibliotece Miejskiej za nami
W poniedziałek, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, odbyło się spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem. Tym razem, przyjechał do nas z najnowszą książką- "Gdziekolwiek mnie rzucisz. Wyspa Man i Polacy. Historia splątania". Sala Edukacyjna wypełniła się po brzegi- nie zabrakło najbliższej rodziny, przyjaciół oraz wielu chojnowian podziwiających twórczość Dionisa.
22 February 2015, Maciek, All comments: 2
Mroczkowski nokautuje Mistrza Olimpijskiego z Chin - zapis wideo!
Tak jak obiecaliśmy wczoraj, dziś zamieszczamy walkę bokserską, w której reprezentant Klubu Bokserskiego Champion Chojnów Powiat Legnicki – Kamil Mroczkowski znokautował obecnego Mistrza Olimpijskiego z Chin, Wicemistrza Świata i Mistrza Europy. Sami Państwo oceńcie umiejętności naszego boksera, który wczoraj zaskoczył całą Europę amatorskiego boksu. Poniżej prezentujemy zapis wideo z walki, były to niecałe trzy rundy. Zachęcamy do obejrzenia całości, gdyż nokaut był "wisienką na torcie" tego pojedynku.
23 February 2015, admin, All comments: 0
TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM 23-28 LUTEGO 2015

W związku z „Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komenda Główna Policji przygotowały specjalny poradnik „Jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie?”. Podobnie, jak w latach ubiegłych, policjanci wezmą udział w dyżurach, podczas których osobom pokrzywdzonym będą udzielane porady prawne.

21 February 2015, Maciek, All comments: 1
Czarni Rokitki nie do zatrzymania, kolejny wygrany sparing!
O godzinie 18:00 rozpoczęło się ostatnie wydarzenie sportowe zaplanowane na dzień dzisiejszy. Czarni Rokitki rozgrywali, w Legnicy na sztucznej nawierzchni, sparing z Odrą Chobienia. Już wcześniej można było spodziewać się, że ekipa z naszej gminy wypadnie bardzo dobrze i nie straci bramek. Wszystko się sprawdziło. Już w pierwszej części spotkania widać było sporą przewagę Rokitek. Podopieczni Mirosława Dragana zdominowali środek pola stwarzając wiele sytuacji pod bramką rywala. Taki przebieg spotkania doprowadziło zdobycia dwóch goli. Na listę strzelców wpisali się: Szydełko – po rzucie karnym oraz Pachura M.
23 February 2015, admin, All comments: 0
Starosta wyróżniła najlepszych działaczy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

W starostwie, spotkali się najlepsi działacze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z powiatu legnickiego. Gości podjęła starosta Janina Mazur, wicestarosta Aleksander Kostuń i członek zarządu Kazimierz Burtny. Podczas spotkania, starosta nagrodziła 10 wolontariuszek specjalnymi statuetkami.

21 February 2015, Maciek, All comments: 2
Porażka Chojnowianki w meczu kontrolnym ze Stalą Chocianów.
Dzisiejszy dzień przyniósł mnóstwo piłkarskich emocji. Tym razem z hali PZS`u przenieśliśmy się na boisko piłkarskie do Chocianowa, gdzie Chojnowianka, w meczu kontrolnym, rywalizowała ze Stalą Chocianów. Nasz dzisiejszy rywal zajmuje bardzo dobre IV miejsce w klasie okręgowej. Na mecz wyjazdowy biało niebiescy pojechali z bardzo pozytywnym nastawieniem. Brakowało wielu kluczowych piłkarzy z pierwszego składu.
21 February 2015, Maciek, All comments: 1
Mroczkowski ciężko znokautował Mistrza Olimpijskiego z Chin, Wicemistrza Świata i Mistrza Europy

Ogromną niespodziankę sprawił Kamil Mroczkowski, który w dniu dzisiejszym podczas Turnieju Ziem Nadbałtyckich, ciężko znokautował swojego rywala. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyż Kamil często wygrywa przed czasem, gdyby nie fakt, że jego dzisiejszy rywal to Mistrz Olimpijski z Chin, Wicemistrz Świata i Mistrz Europy – Peter Kadiru.

21 February 2015, Maciek, All comments: 0
Chojnowskie Orliki na podium Halowego Turnieju Piłki Nożnej
Tuż po zakończeniu turnieju piłkarskiego Żaków na Hali Powiatowego Zespołu Szkół pojawiły się drużyny reprezentujące rocznik 2004 – grupy Orlików. W Chojnowie tę kategorię wiekową dzieci prowadzi trener Łukasz Kurczak. Kilka chwil po godzinie 14:00 chojnowski obiekt sportowy zapełnił się zarówno młodymi adeptami futbolu, jak i bardzo liczną grupą rodziców. Przed i w takcie zawodów wszyscy zgromadzeni w hali mogli skosztować wielu specjałów przygotowanych przez rodziców. Pojawiły się domowe ciasta, gofry czy też napoje.
21 February 2015, Maciek, All comments: 0
Zmagania Żaków podczas Halowego Turnieju Piłki Nożnej
Dzisiejsza sobota przebiega pod znakiem sportu. Wszystko to za sprawą dwóch turniejów piłki nożnej oraz dwóch sparingów. Całość dzisiejszych zmagań zainaugurowali młodzi piłkarze będący wychowankami Marcina Rabandy. Grupa Żaków pojawiła się w Hali Powiatowego Zespołu Szkół już o godzinie 11:00. Wszystko to za sprawą Turnieju Ligi Halowej, w którym młodzi piłkarze z Chojnowa biorą udział.
20 February 2015, admin, All comments: 4
Dziś poznaliśmy nowego Sekretarza Gminy Chojnów!
W dniu dzisiejszym poznaliśmy nazwisko nowego Sekretarza Gminy Chojnów. W wyniku zakończenia procedury naboru na w/w stanowisko została wybrana pani Honorata Tajchman – Rękoś, zamieszkała w Konradówce.
24 February 2015, Starostwo Powiatowe , All comments: 0
Martwe dusze... na kółkach

Ponad 6 mln zarejestrowanych w Polsce pojazdów... może nie istnieć! Jak to możliwe? W przepisach jest luka. Na rejestrowanie i wyrejestrowywanie samochodów mamy 30 dni, ale to tylko teoria. Bo co nam grozi, kiedy zlekceważymy nakaz? Nic.

23 February 2015, Starostwo Powiatowe , All comments: 0
Chcesz być rodzicem zastępczym? Zgłoś się do PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy poszukuje osób chętnych, by zostać rodzicami zastępczymi. Wbrew obiegowej opinii, nie muszą to być wyłącznie małżeństwa. Także osoby samotne mogą zostać zastępczą mamą czy tatą.

22 February 2015, Starostwo Powiatowe , All comments: 5
W Chojnowie i okolicach jest coraz więcej bezrobotnych po pięćdziesiątce

Na koniec 2014 roku bezrobotnych zarejestrowanych w chojnowskiej filii Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy było 1806, co stanowi 310 osób mniej w porównaniu do roku 2013. Bezrobotni mieszkańcy miasta Chojnów stanowili 59 proc. ogółu, a gminy Chojnów – 41 proc.

22 February 2015, admin, All comments: 0
Zespół Polish Fiction zaprasza do Chocianowa na koncert charytatywny!

14 marca 2015 o godz. 18:00, w Piwnej Chacie w Chocianowie, odbędzie się koncert charytatywny dla małej Klaudii. Wśród zespołów, które pojawią się na scenie, będzie chojnowski Polish Fiction.

20 February 2015, Maciek, All comments: 0
Dwa sparingi i dwa turnieje ligi halowej już w najbliższą sobotę.
Najbliższa sobota to dzień, kiedy na murawie ponownie pojawią się piłkarze, zarówno z Chojnowa, jak i naszej gminy. Oprócz dwóch spotkań sparingowych weekend będzie ściśle związany z piłkarskimi emocjami. W sobotę na Hali Sportowej odbędą się dwa turnieje piłki nożnej z udziałem grupy prowadzonej przez Łukasza Kurczaka oraz Marcina Rabandy.